Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czarny Budżet


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1

Eury.

  Researcher

 • Postów: 3467
 • Tematów: 975
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czarny Budżet


Czaszki, czarne koty, naga kobieta dosiadająca orki, ponurzy żniwiarze (z ang. "Grim Reapers"), miecze, symbole okultystyczne, czarnoksiężnik z laską wystrzeliwujący błyskawice, księżyce, gwiazdy, smok trzymający w swoich pazurach Ziemię...

To nie fantastyczny świat 12 letniego chłopca, ale odnosząc się do nowej książki - ukryta - za fasadą Pentagonu - rzeczywistość sklasyfikowana jako "informacje zastrzeżone" lub tzw. "Czarny Budżet" (z ang. "Black Budget"), który dostarcza miliardy dolarów tajnym armiom supernowoczesnych wojowników. Książka pozwala podejrzeć ten ukryty świat poprzez odkryte przed nami naszywki - noszone na wojskowych mundurach.

Dołączona grafika

Górny rząd od lewej: 1. Eskadra GHOST - Dla poszukiwania i ratunku, 2. Narodowe Biuro Rozpoznania - smok jest tu kodem obrazowania w podczerwieni zaawansowanych satelit KH-11, 3. "Pustynny podejrzany" - może reprezentować bazę Area 51 przy Groom Lake (5 + 1 gwiazd).

Dolny rząd od lewej: 4. 413 Eskadra Lotów Testowych - Bombowce Stealth Fighters, testowanie symulowanego i realnego zagrożenia wobec samolotu, 5. 4451 Eskadra Testowa - Bombowce Stealth Fighters, 6. Special Projects Office - wsparcie dla Bombowca F-117A.


"To świeże podejście do tajnego rządu" - powiedział Steven Aftergood, ekspert d.s. bezpieczeństwa przy Federacji Amerykańskich Naukowców w Waszyngtonie. Ujawnione informacje pokazują, że tajne programy mają swoją własną kulturę, słownictwo, a nawet rodzaj humoru.

Jedna naszywka ukazuje kosmitę z wielkimi oczami (szaraka - przypis tłum.), który trzyma Niewidzialny Bombowiec (Stealth Bomber) blisko swoich ust. "To Serve Man" - czytamy powyżej tego piktogramu. Jest to odniesienie do tytułu odcinka klasycznego serialu "The Twilight Zone" który emitowany był w telewizji w latach '60. Tytuł jest grą słowną, gdyż słowo "serve" ma dwa znaczenia - "służyć" lub "służyć za pożywienie", zatem "To Serve Man" nie musi oznaczać "By służyć człowiekowi". Poniżej czytamy "Gustatus Similis Pullus" co po łacińsku przetłumaczyć możemy jako "Smakuje jak kurczak".

Dołączona grafika
509 Eskadra - loty testowe Bombowca B-2, stacjonującego w Roswell


Wojskowi urzędnicy i specjaliści potwierdzili, że naszywki są prawdziwe i stanowią nieoficjalne narzędzie przy budowaniu ducha współpracy w zespole.

Utajniony budżet Departamentu Obrony Narodowej Stanów Zjednoczonych, ukryty jest przed opinią publiczną, a część publiczna tego budżetu została blisko podwojona w latach prezydentury Busha do 32 miliardów dolarów. To więcej niż łączne budżety Federalnego Urzędu Żywności i Leków, Państwowego Centrum Badań Naukowych, Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA). Te miliardy rozwinęły tajny świat zaawansowanej nauki i technologii, w której nieustannie coraz dalej przesuwane są granice działań wojennych. W przeszłości z projektów takich powstały najbardziej zaawansowane samoloty, broń czy satelity szpiegowskie.

Dokumenty związane z "Czarnym Budżetem" niewiele mówią. Dla przykładu, w tym roku Pentagon ogłosił, że Program 0603891C otrzymał 196 milionów dolarów, ale nie mówi nic na temat tego, czym ten program się zajmuje. Prywatni analitycy wskazują na rozwój broni kosmicznej.

Trevor Paglen, artysta i fotograf z tytułem doktora geografii Uniwersytetu Kalifornia w Berkeley, dotarł do dokumentów tego ukrytego świata. 75 naszywek jakie zebrał ukazuje dziwaczną mieszaninę wysoko rozwiniętej i niskiej kultury, gdzie łacińskie i greckie motta opisują straszne demony, seksowne wojowniczki, smoki zrzucające bomby, kreatury strzelające z laserów.

"Oderint Dum Metuant" - czytamy na naszywce programu Sił Powietrznych zajmującego się wykonywaniem zdjęć z satelitów szpiegowskich dla wywiadu. Odnosząc się do analizy Paglena, który zidentyfikował tekst jako wypowiedziany przez Kaligulę - (Gaius Claudius Caesar, cesarz rzymski), który można przetłumaczyć jako: "Pozwólmy im nienawidzić tak długo jak są w strachu".

Czarnoksiężnicy występują na kilku naszywkach. Jedna z naszywek, na której czarnoksiężnik wystrzeliwuje błyskawice pochodzi ze ściśle tajnej bazy Area 51 z obszaru Groom Lake, na północny zachód od Las Vegas. Paglen zidentyfikował zestaw pięciu gwiazd z wydzieloną jedną gwiazdą jako odniesienie właśnie do Strefy 51, gdzie rząd testuje zaawansowane samoloty, a zwolennicy UFO twierdzą, że także zdobyczne obce statki kosmiczne.

Tytuł omawianej książki to w dosłownym tłumaczeniu "Mógłbym Ci powiedzieć, ale wtedy musiałbyś zostać zniszczony przeze mnie" (z ang. "I Could Tell You but Then You Would Have to Be Destroyed by Me", wydawnictwa Melville House). Także ten tekst pochodzi z naszywki zaprojektowanej dla Lotnictwa Marynarki Wojennej - Eskadry 4 z Point Magu, Kalif. Do zadań eskadry należało testowanie samolotów bojowych, broni konwencjonalnych i elektronicznego wyposażenia wojennego, w celu opracowania taktyki wykorzystywania nowoczesnych technologii w wojnie.

"Wojskowi mają naszywki dla praktycznie każdego projektu, jaki był wykonywany" - powiedział Paglen, "Włączając w to osobliwe programy, projekty, czy jednostki, które oficjalnie są ściśle tajne".

Naszywki w niektórych przypadkach produkowane są aby oddać ducha koleżeństwa zespołu, innym razem, wojsko produkuje je nieformalnie w kontraście do naszywek oficjalnych.

Paglen zdobył naszywki poprzez zwiedzanie baz wojskowych, przyglądanie się i notowanie tego co nosi personel wojskowy, poprzez zapisywanie się do zgromadzeń, przeprowadzanie wywiadów z aktywnymi i byłymi członkami zespołów wojskowych, rozmawiając z historykami i wypełniajac podania zgodnie z prawem do swobodnego dostępu do informacji (z ang. "Freedom of Information Act").


Dołączona grafika
413 Eskadra Testowa - Bombcats, badanie elektronicznych systemów wojskowych

Dołączona grafika
Ta naszywka noszona była przez bliżej nieokreśloną jednostkę o nazwie "Ghost Squadron", która działała na obszarze Groom Lake - Area 51 jako wsparcie ze strony helikopterów.

Dołączona grafika
Pochodzenie tej naszywki jest nieznane. Czerwona gwiazda wskazująca południowy zachód Stanów Zjednoczonych - może wskazywać na siedzibę tej tajnej organizacji. Może tutaj chodzić o wywiad wojskowy, który używa zielonych motywów.

Dołączona grafika
Tri-Service Standoff Attack Missile (TSAAM) to oznaczenie dla pocisków samosterujących symbolizowanych przez diabła tasmańskiego. Akronim TSSAM przybrał postać z kreskówki.

Dołączona grafika
Legowisko Pumy to program specjalnego dostępu z bazie Sił Powietrznych w Hanscom, Masa. Odpowiedzialny jest za obronę i atak sieci komputerowych.

Dołączona grafika
To naszywka upamiętniająca datę 17 sierpnia 2000 roku - odpalenie rakiety Tytan IV i wyniesienie na orbitę wojskowego ładunku Narodowego Biura Rozpoznania (Warto zwrócić uwagę na wkomponowany symbol Sowy)

Dołączona grafika
Minotaur to ciągle zastrzeżony program prowadzony przez Wydział Rozwoju Zaawansowanego przy Lockheed Martin.

Dołączona grafika
Pierwsze litery każdego słowa frazy "Nitwits Rubes and Oafs" dają nazwę agencji odpowiedzialnej za tą naszywkę - NRO - National Reconnaissance Office czyli Narodowe Biuro Rozpoznania.Opracowanie: Eurycide
www.paranormalne.pl
na podstawie:
http://www.nytimes.c.../...nted=1&_r=2
 • 2#2

radekg0.
 • Postów: 27
 • Tematów: 2
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

fajne naszywki :)
 • 0

#3

ke6gophe.
 • Postów: 25
 • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Naciągana ta teoria, a naszywki nadają sie do wklejenia w avatar.

PS1.
Wszyscy i tak wiedzą, ,że ameryka to zuo :|

+1 na zachęte
 • 0

#4

Roseb.
 • Postów: 650
 • Tematów: 9
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No nie wiem. Na podstawie tekstu można odnieść wrażenie, że całkiem łatwo jest zdobyć naszywki uczestników ściśle tajnych projektów. Nie wydaje mi się jednak, żeby pisząc podania możnaby je zdobyć.

Ale naszywka 509 Eskadry jest genialna. :)
 • 0

#5

pudzion.
 • Postów: 163
 • Tematów: 11
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ta naszywka ze smokiem jest fajna:D Na pierwszą myśl przyszły mi jaszczury :P
 • 0

#6

duchy_pustkowi.
 • Postów: 42
 • Tematów: 5
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

naszywki 509 jest fajna widać że ktoś miał poczucie humoru - coś wam powiem w wojsku można samemu stworzyć wzór naszywki i nosić ja na mundurze jako oficjalną -wystarczy,że dowództwo ją zaakceptuje i wprowadzana jest niewielka seria - w naszym woju tez (vide irak)

a tu przykład kilku ciekawych naszywek rodzimej Policji
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
 • 0

#7

Vaherem.
 • Postów: 705
 • Tematów: 9
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Odnosząc siędo postu ducha_pustkowi i analizując zaprezentowane naszywki dochodzimy do wniosku, że we wszystkim maczają palce rekiny (tak, tak to konkurencja dla jaszczurów), zaś drakkar wikingów można oznaczac ukrywaną od wieków prawdę o tym, że to wikingowie założyli państwo Polskie...

Naszywki fajne, czasy w których żyjemy też - tak łatwo znaleść naszywki supertajnych jednostek... ;)
 • 1

#8

MesaJah.
 • Postów: 53
 • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dziwię się, co na publicznym forum robią te wszystkie teorie spiskowe, ściśle tajne, które znają tylko nieliczni w pentagonie .. LOL
 • 0

#9

Szpetnysz.
 • Postów: 70
 • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

NRO - Prawie jak Narodowo Radykalny Obóz :D
 • 0

#10

Eury.

  Researcher

 • Postów: 3467
 • Tematów: 975
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

dziwię się, co na publicznym forum robią te wszystkie teorie spiskowe, ściśle tajne, które znają tylko nieliczni w pentagonie .. LOL


A dowiedziałeś się czegoś więcej poza tym jak wyglądały naszywki określonych programów czy formacji? Zaprezentowane naszywki są dostępne publicznie wyłącznie dzięki Trevorowi Paglen'owi - który też prawdopodobnie nie zdobył ich w jeden weekend
 • 0#11

AlienGrey.

  I know

 • Postów: 639
 • Tematów: 78
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 5
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika
509 Eskadra - loty testowe Bombowca B-2, stacjonującego w Roswell

Łacina: Guststus Similis Pullus
Angielski: Tastes Like Chicken
Polski: Smakuje jak kurczak

:))

http://www.ufoinfo.c...haser0402.shtml
Ciekawy artykuł - dzięki Eury!
 • 0#12

shar0nie.
 • Postów: 384
 • Tematów: 4
 • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

naciągane...
 • 0

#13

duchy_pustkowi.
 • Postów: 42
 • Tematów: 5
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

zresztą sorry ale zrobienie naszywek na zamówienie to żaden problem na grosze
 • 0

#14

GAL.
 • Postów: 29
 • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak. A artykuł ukazał się w NYT który jest niby kontrolowany przez tajne służby USA. Jedna teoria spiskowa nie trzyma się kupy z drugą...
 • 0

#15

michciu.
 • Postów: 350
 • Tematów: 7
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

bo nie każda jest prawdziwa.. a może żadna?? eh to wie tylko parę osób na świecie..
 • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u