Skocz do zawartości


Zdjęcie

Spis dziwnych uczuć towarzyszących OOBE


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1

pawki.
  • Postów: 214
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam.
Widze, że ludzie tutaj piszą o dziwnych i nie zrozumiałych dla nich uczuciach przy próbach OOBE dlatego postanowiłem zrobić "spis dziwnych uczuć". Nie należy się ich bać tylko je zaakceptować, nie zwracać uwagi na nie.

1. Jesteśmy w transie i powoli zanika czucie pewnej części ciała. - Mięsień jest tak rozluźniony, że jest w identycznym stanie jak podczas snu.
2. Uczucie wykręcania kończyn. Trudno mi to wyjaśnić, ale odczuwam to za każdym razem.
3. Uczucie ciężkości, gniecenia jak by ktoś siedział nam np. na dłoni. Nie potrafie wyjaśnić tego, ale zdaża sie prawie za każdym razem.
4. Uczucie przyssania się do łóżka. Miałem z 3 razy i nie potrafie wyjaśnić.
5. Uczucie rękawiczek tzn. nagle czujemy na dłoni rękawiczkę bez palców. Miałem to z dwa razy i tak samo jak wyżej nie umiem tego wyjaśnić.
6. Uczucie plątania się palców na dłoniach. Miałem dzisiaj w nocy (to mnie z początku przeraziło i postanowiłem napisać ten temat własnie dla tego)
7. Uczucie rozolatywania,plątania się całego ciała tzn. lewa ręka gdzieś po prawej stronie za głową prawa strona po lewej, nogi gdzieś w powietrzu ... doświadczyłem tak samo jak wyżej dzisiaj w nocy.
8. Uczucie rozpływania się. Całkiem przyjemne :D , nie rozumiem kompletnie tego uczucia.
9. Uczucie zapadania się pod łóżko. Raz i chyba nie musze pisać tego, że też nie kumam.
10. Uczucie wędrowania częsci ciała tzn. ręka leży prosto obok ciebie a czujesz ją gdzieś na drugim końcu pokoju, wydaje mi się, że ma to związek z punktem 7.
11. Wibracje - już było pisane na tym forum
12. Problemy z oddychaniem (punkt 3)
13. Ostry szum w głowie - było pisane na forum.

No to chyba wszystko...No i mam nadzieje, że już nie będzie pywań na forum w stylu "miałem dziwny szum w uszach czy bylem blisko OOBE ?"
  • 0

#2

Józek.
  • Postów: 154
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ostatnio miałem takie bardzo przyjemne uczucie lekkości jakbym się unosił i coś mnie tak jakby uszczypnęło/szturchnęło mocno - często mi sie to zdarza i z OOBE nici były :(
  • 0

#3

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dobry pomysl z tym tematem pawki :) U mnie wystepuje 1, 3, 6, 11, 12 :)
  • 0



#4

Guliwer.
  • Postów: 548
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

U mnie występuje punkt: 1, 3, 4, 6, 8, 9, 11, 12, 13 ... .
  • 0

#5

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

a ja do tych tutaj dodalbym jeszcze cos takiego co wystepuje u mnie

uczucie schodzacego z ciala powietrza (czuc jakby cos zimnego wydobywalo sie z ciala)
  • 0



#6

Guliwer.
  • Postów: 548
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmm, ja to bym zakfalifikował jako obecność kogoś obok Ciebie :)
  • 0

#7

pawki.
  • Postów: 214
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A to dlaczego ?
  • 0

#8

Guliwer.
  • Postów: 548
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A dlatego, że to co opisuje Wiesio to dla mnie dosć klasyczny przykład utraty energii (uczucie schodzenia czegoś z Ciebie, i towarzyszące miejscowe zimno) poprzez jej pobór, albo coś innego. :)
  • 0

#9

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

U mnie występuje:

Uczucie ciężkości, gniecenia
Uczucie przyssania się do łóżka
Uczucie rozpływania się
Uczucie zapadania się pod łóżko
Wibracje
Problemy z oddychaniem
Ostry szum w głowie
  • 0



#10

..::Marta::...
  • Postów: 151
  • Tematów: 15
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak medytuję i skupiam się na poborze energii, doświadczam zazwyczaj :
1)raz jakby głowa mi się wyginała i raz zmieniał mi się obraz przed oczami (nie wiem jak wyjaśnić :| )
2)zapadam się w głębi samej siebie lub nawet pod fotelem,
3)uczucie lekkości, jakbym lewitowała coraz wyżej i wyżej
4)czasami rozpływam się, co jest podane wyzej :)
5)wibracje są prawie zawsze :/ (tzn jakby wszystko trzęsło się, nie? cięzko wyjaśnić)
6)raz po przerwaniu miałam wrażenie że spadłam-co było dziwne i czułam się tak, jakbym nagle wstała (coś takiego)

A początkowo była sama wibracja i uczucie lekkości... Teraz, jednak czuję więcej ... ^^ OOBE? Nie wiem zawsze przerywałam. Myślałam początkowo, że to właśnie niedotlenienie lub nadmar tlenu. Teraz staram się medytować tak, żeby oddech był automatyczny, że tak powiem. Nie przechodzi... Nie mówiąc o tym że jak włączyłam I-DOSA z oobe to było tak intensywne, że wyłączyłam po kilku min.

Jej mam nadzieję że to nie OOBE ! Nie dążyłam do tego a mam podobne objawy jak tu. Ciągle to przerywam... Czy to możliwe??
  • 0

#11

Who.Am.I.
  • Postów: 183
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja JESZCZE nie miałem żadnego z wyżej wymienionych, miałem tylko dwa dziwne objawy:

1)W pewnym momencie czułem, że palce u dłoni nie leżały tak jak przed chwilą, tak mnie to uczucie denerwowało, że ruszyłem ręką i wszystko wróciło do normy;

2)W pewnym momencie zamieniłem się w gumę (wtf?) i byłem rozciągany poza głowę i poza stopy. Gdy nagle się złamałem (pękłem? nie mam pojęcia co to było, w każdym razie niezbyt przyjemne), straciłem świadomość (OOBE nie dozałem :( )

Plus jeszcze raz miałem klasyczny paraliż senny, aczkolwiek bez uczucia wszechogarniającego zła.
  • 0

#12

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja najczęściej odczuwam ucisk w czole ale to ma miejsce za każdym razem gdy próbuję się zrelaksować, nie tylko gdy próbuję OOBE, po chwili znika. Wydaje mi się też często ,że leżę w odwrotną stronę niż w rzeczywistości (głowa w nogach łóżka a nogi tam gdzie powinna być poduszka), nie tylko gdy próbuję OOBE ale także nieraz przy zasypianiu.

Dość charakterystycznymi objawami które dostrzegłam u siebie tylko gdy próbuję OOBE jest uczucie wyginania ciała (jakby moje ciało było wygięte w łuk na lewą stronę) oraz uczucie huśtania (jakbym leżała na poruszającym się hamaku). Często też przez zamknięte oczy widzę zarysy mojego pokoju.
  • 0





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych