Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć... ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1

Leeloo_Heaven.
  • Postów: 96
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cześć wszystkim. Jestem nowa na forum, to mój pierwszy post więc jeśli 'to już było' to z góry przepraszam. :)
Kilka dni temu przydarzyło mi się coś dziwnego. Spałam, śnił mi się sen (nieważne jaki, to nieistotne), byłam świadoma tego, że śnię (po raz pierwszy w życiu to mi się zdarzyło) i w pewnym momencie poczułam, że się duszę, a raczej, że chyba jakieś 'ono' mnie dusi. Próbowałam krzyknąć po rodziców (wciąż spałam), ale nie byłam w stanie wydobyć z siebie żadnego dźwięku, tylko bezskutecznie poruszałam ustami. I w pewnym momencie moje ręce, które leżały wzdłuż ciała, zaczęły przesuwać się do góry, jednakże ja niczego nie robiłam.

I jeszcze jedna sytuacja, która wydarzyła się z jakieś pół roku temu: obudziłam się około 3 lub 4 rano z potężnym bólem w krzyżu, jak gdyby ktoś mi wbijał szpilkę w nerwy. Czułam się strasznie dziwnie, nie mogłam się ruszyć, bo z każdym ruchem ból się wzmagał.... no i okropnie się bałam. Nie wiem czego, ale ze strachu nie mogłam otworzyć oczu. I wydaje mi się, że to było OOBE, ponieważ jak przez mgłę pamiętam jak gdybym widziała siebie z naprzeciwka. Ale powtarzam, to wspomnienie jest jak przez mgłę i do tej pory tak do końca nie wiem co się wydarzyło.

Dlatego proszę użytkowników, by pomogli mi rozwiązać zagadkę: czy to moje psychomaniakalne urojenia, :) autosugestie czy to może rzeczywiście się dzieje?

Z góry dziękuję za pomoc ;)
  • 0

#2

Vorlon.
  • Postów: 140
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

idź do lekarza może masz stwardnienie rozsiane. nie żartuję.
  • 0

#3

stanlej.
  • Postów: 37
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

to wszystko to mógł być paraliż senny ja też tak miałem http://www.paranorma...showtopic=15857
jeżeli ten ból będzie się powtarzać to skonsultuj się z lekażem (w sprawie bólu nie paraliży)

Witamy na forum
  • 0

#4

pazuzu.
  • Postów: 767
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

w pewnym momencie poczułam, że się duszę, a raczej, że chyba jakieś 'ono' mnie dusi. Próbowałam krzyknąć po rodziców (wciąż spałam), ale nie byłam w stanie wydobyć z siebie żadnego dźwięku, tylko bezskutecznie poruszałam ustami.


klasyczny przyklad paralizu sennego i konsekwencji odzyskania swiadomosci w tym stanie
normalnie oddychaniem (jak i wieloma innymi procesami) zajmuje sie nasz uklad wegetatywny
dzieki niemu nie musimy pamietac o wielu rzeczach :)
jednak na wiele procesow mozemy mniej lub bardziej wplywac w sposob swiadomy i tak tez jest z oddychaniem
mimo iz samo sie oddycha to mozna troche zapanowac nad tym (dzieki temu miedzy innymi mozemy mowi)

w trakcie snu zapadamy w stan paralizu
dlaczego mozna poczytac tu na forum w temacie o tym zjawisku
nasza swiadomosc jest wylaczona i jest odcinana od mozliwosci wplywania na procesy dziejace w organizmie
czasami zdarza sie jednak odzyskanie swiadomosci w snie ale paraliz nadal trwa
probujemy oddychac swiadomie ale nie mamy takiej mozliwosci
moze sie nam wtedy wydawac ze sie dusimy... tu uspokoje cie i powiem ze nie dusisz sie czujesz tylko ze nie masz wplywu na swoj oddech ale uklad wegetatywny caly czas oddycha za ciebie

jako ze nie masz wplywu na swoj oddach to nie mozesz i mowic
mowa to nic innego jak swiadoma modyfikacja strumienia wydychanego powietrza
proby mowy w takim stanie koncza sie bezglosnym ruchem ust lub wydawaniem z siebie dziwnych belkotliwych dzwiekow
wystarczy sie uspokoic uswiadomic ze nic nam nie grozi i powoli odzyskac panowanie nad cialem
  • 0

#5

metody11.
  • Postów: 317
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Leeloo_Heaven to, co Ci się przydarzyło, to świadczy, że miałaś gości nie proszonych robili jakieś badania czy eksperymenty, były to na pewno istoty poza ziemskie lub z innego wymiaru, coś Ci wszczepili w rdzeń kręgowy. Nie potrzebnie podejrzewasz u siebie urojenia.
  • 0

#6

holi.
  • Postów: 457
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Leeloo_Heaven, nie masz urojeń. Przykład urojeń to post wyżej.
  • 0

#7

Who.Am.I.
  • Postów: 183
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@up - święta racja.

Klasyczny paraliż senny, sam tak miałem aczkolwiek nie miałem problemów z oddychaniem. Po prostu próbowałem się poruszyć i nawet szło, z tymże strasznie powoli, a jak przestałem to ręka wróciła do pozycji, w której była przed poruszaniem (taki MYK i jest na miejscu, na którym była przed chwilą >.<) Tu masz temat o paraliżu:
  • 0

#8

Leeloo_Heaven.
  • Postów: 96
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@up - święta racja.

Klasyczny paraliż senny, sam tak miałem aczkolwiek nie miałem problemów z oddychaniem. Po prostu próbowałem się poruszyć i nawet szło, z tymże strasznie powoli, a jak przestałem to ręka wróciła do pozycji, w której była przed poruszaniem (taki MYK i jest na miejscu, na którym była przed chwilą >.<) Tu masz temat o paraliżu:


Wielkie dzięki bo właśnie tego szukałam od dłuższego czasu ;)
  • 0

#9

shar0nie.
  • Postów: 384
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

paraliż senny, ot co. swoją drogą, nie chciałabym tego przeżyć...już prędzej OOBE..
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych