Skocz do zawartości


Zdjęcie

Propozycja zdemokratyzowania forum.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
19 odpowiedzi w tym temacie

#1

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ostatnie dni obfitują w pełne napięć i nieporozumień dyskusje między moderatorami, a użytkownikami naszego forum.
Sytuacja ta, z dnia na dzień pogarszająca się, zmusiła nas do podjęcia pewnych działań, mających na celu powstrzymanie tego procederu.
Przygotowany poniżej dokument zawiera opracowane przez nas rozwiązania, które umożliwią naprawę obecnej sytuacji.


1. Niniejszy dokument zakłada zorganizowanie demokratycznych wyborów, celem wyłonienia najkompetentniejszych osób, które poprzez działanie na rzecz ogólnego dobra vortalu, będą pełniły funkcję moderatorów.
2. Prawo do kandydowania będzie miał każdy zarejestrowany użytkownik forum, przebywający na nim co najmniej 6 miesięcy, posiadający nie mniej niż 400 postów i brak ostrzeżeń na koncie.
3. Zgodnie z zasadami demokracji, prawo głosu posiada każdy zarejestrowany użytkownik vortalu.
4. Wybory przebiegać będą na zasadach równości, co oznacza, że głos każdego użytkownika, bez względu na rangę, czy też liczbę postów będzie miał taką samą wartość.
5. Głosy użytkowników nie podlegają wglądowi innych osób w chwili głosowania, jak i po jego zakończeniu.
6. Każdy z kandydatów będzie miał możliwość przygotowania kampanii reklamowej, polegającej na uiszczeniu postu w przygotowanym na 2 tygodnie przed wyborami temacie.
7. Kadencja moderatora trwałaby 6 miesięcy.
8. Pełne prawo do zarządzania forum zachowuje administrator, który posiada ponadto prawo do nominowania super moderatorów, którzy, podobnie jak i on sam, nie podlegają wyborom.
9. Administrator może usunąć moderatora ze stanowiska, jeśli ten nie przestrzega regulaminu forum, lub zaniedbuje swoje moderatorskie obowiązki.
9.1. Zaistniała sytuacja wymagałaby zorganizowania nowych wyborów, na zwolnione stanowisko, w których usunięty moderator, zachowałby prawo do kandydowania.
9.2. Wybory na stanowisko usuniętego moderatora przebiegałyby, na identycznych zasadach, jak normalne, co półroczne wybory.
9.3. Do czasu wybrania nowego moderatora, zwolnionymi działami, opiekuje się wyznaczony przez administratora, super moderator.


Przygotowali: Berith, Roseb, Mad_Death_Dragon i Azure.
Dotychczas propozycję poparli: Żbikuś, Sim, Har-Magedon, Ciszu, Ghost_Rider.

#2

Sim.
  • Postów: 198
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Podpisuję się ręcami i nogami



#3

Żbik.
  • Postów: 769
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Popieram pomysł, a panująca obecnie sytuacja zmusza mnie do zrezygnowania z funkcji moderatora.
Myślę ze 400 postów i 6 miesięcy na forum to gwarancja tego że wybierana kadra będzie kompetenta i bedzie służyć userom a nie sobie.

#4

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie podpisałam się pod tym, bo nawet tego nie czytałam!! Proszę o usunięcie mojego nicku, został umieszczony BEZ MOJEJ ZGODY!

#5

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Przepraszam, za zaistniałą sytuację - ten błąd zostanie jak najszybciej skorygowany.

#6

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Pomysł niezły, ba zaje...y bym powiedział ale nie przejdzie :]

Za.



#7

Azure.
  • Postów: 223
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To ma oznaczać aprobatę dla niego, czy negację? :)
Prosimy głównie o takie wypowiedzi. Czy jesteście za, czy przeciw.

#8

duchy_pustkowi.
  • Postów: 42
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

miałem nie zabierać głosu ponieważ większą radość daje mi czytanie lecz napisze:
ludzie - rejestrując sie akceptujecie regulamin więc nie stwarzajcie nowych praw które
pogłębią chaos na tym forum !
Przeciw !

#9

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dlaczego sądzisz, że ta propozycja jedynie pogłębi obecną sytuację? Proszę o uargumentowanie wypowiedzi.

#10

duchy_pustkowi.
  • Postów: 42
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dlatego że obowiązuje regulamin który sprawdzał się cały czas puki nie zaczeliście sie buntować

jeśli chodze po domu w gaciach to nikt nie bedzie przyłaził i zwracał mi uwagi

#11

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

nvm.. delete pls



#12

Ciszu.
  • Postów: 211
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Za...

Zwolennik twardej pieści się odezwał... :|

#13

Ghost_Rider.
  • Postów: 2
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Za i odrobine dalej. tak trzymać.....

#14

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

duchy_pustkowi, pragnę zauważyć, że sam nie dopełniłeś regulaminu, którego zobowiązałeś się przestrzegać. W niewłaściwy sposób napisałeś słowo "puki", popełniając w nim błąd ortograficzny. Czy to znaczy, że powinieneś dostać warna? Zapewne nie, bo oprócz egzekwowania regulaminu, trzeba zachować także zdrowy rozsądek.
Gdy on znika, pojawiają się problemy, a ta propozycja ma na celu tylko i wyłącznie ich załagodzenie. Gdy moderatorzy zostaną wybrani przez większość, to nie będzie można im zarzucić niekompetencji, bo sami im na nią pozwoliliśmy, wiedząc, na kogo oddajemy głos.

#15

Korynt.
  • Postów: 315
  • Tematów: 66
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

mi się 2 pkt nie podoba - ja bym dał 200 postów i 4 miechy. (nie żebym chciał kandydować, bo to jak dla mnie za duża odpowiedzialnośc, tylko po prostu warunki wydają mi się za surowe)
Po za tym fajnie to wygląda, tyle że pewnie nie przejdzie jak wiele innych pomysłów m.in. mój pomysł nt. losowania tematów
I wątpię, by 4 pkt. był dobrze przestrzegany
I jeszcze mam nadzieję że istnieje możliwość dymisji


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych