Skocz do zawartości


Zdjęcie

Osama bin Laden


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1

truesearch.
  • Postów: 1
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam forumowiczow,

Poczytalem troche Wasze forum i doszedlem do wniosku, ze cos tez napisze.

Od okolo 6 lat interesuje sie wydarzeniami "11 wrzesnia", zbieram zdjecia, filmy, teksty, sledze strony internetowe i fora dotyczace tych wydarzen (zarowno polskie, jak i anglojezyczne) - niezbyt skromnie powiem o sobie, ze wiem troche na ten temat.

W skrocie - nastepstwem wydarzen 9/11 bylo rozpetanie 2 wojen (Afganistan i Iraq) oraz (co bardzo wazne) wprowadzenie w USA kilku ustaw prezydenckich, zezwalajacych m. in. na wieksza kontrole obywateli, podsluchiwanie, kontrole kierowcow (wytyczna dla policji i FBI --> kazdy kierowca posiadjacy atlas drogowy moze byc potencjalnym terrorysta) i tortury wiezniow podejrzanych o terroryzm (czyli Bogu ducha winnego kierowce majacego atlas mozna posadzic o bycie potencjalnym terrorysta, nastepnie poddac torturom, az sie przyzna i skazac).
BTW,... cala odpowiedzialnosc za WTC i 9/11 zostala zrzucona na Al Kaide i Osame bin Ladena, a on sam zostal okrzykniety najwiekszym terrorysta swiata, tworca Al Kaidy, ich guru i dowodca, czyli glownym winnym za 9/11 (nastepstwem tego byla w prostej lini wojna w afganistanie, gdzie walcza nasi zolnierze).

Ostatnio troche grzebalem po stronach FBI i natknalem sie tam na pewna ciekawostke. W dziale "most wanted" czyli najbardziej poszukiwani jest podstrona "most wanted terrorist" - jest nim oczywiscie Osama. jednak najbardziej zaskakujace dla mnie bylo, to za co jest aktualnie poszukiwany. Oto opis wklejony prosto ze strony FBI:

" [...]

CAUTION

Usama Bin Laden is wanted in connection with the August 7, 1998, bombings of the United States Embassies in Dar es Salaam, Tanzania, and Nairobi, Kenya. These attacks killed over 200 people. In addition, Bin Laden is a suspect in other terrorist attacks throughout the world."

I tyle!!!! Ani slowa o 9/11. Tylko jakas paplanina o swiatowych zadupiach i jeszczegorsza, bardziej enigmatyczna o podejrzenie zamachow w innych miejscach na swiecie!!!!

Zaciekawionych odsylam do strony FBI.

PS. Jako ze jestem tu nowy, prosze o lagodne potraktowanie mnie.
Nie mam polskich czcionek - sorry.
  • 0

#2

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Aby dokładnie to zrozumieć trzeba sięgnąć w przeszłość do lat 80-tych USA prowadziły wtedy typową wojnę terrorystyczną przeciwko Nikaragui. Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości w ostrych słowach potępił wojnę i oskarżył USA o "bezprawne użycie siły" - czyli właśnie międzynarodowy terroryzm. Trybunał nakazał USA powstrzymanie się od popełniania zbrodni i zapłacenie ogromnych reparacji. Decyzja została podjęta w dwóch rezolucjach Rady Bezpieczeństwa ONZ - obie USA zawetowały.

Na dzień dzisiejszy Stany Zjednoczone są jedynym krajem, który odrzuca decyzje Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości, trwając w wielkopańskiej izolacji. (państwo prawa które przed prawem nie odpowiada)

Faktycznie wygląda to nieciekawie gdyż poczynania USA może rozpatrzyć tylko i wyłącznie w przyszłości historia.
A obecnie rządzącym raczej nie zależy co będą o nich mówić za 50 lat.
  • 0



#3

Kalahan.
  • Postów: 175
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Osama może nie jest taki zły... może po prostu źle go zrozumieli
  • 0

#4 Gość_wojtekbp

Gość_wojtekbp.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja teraz wszedłem na strone FBI i nadal tak jak kiedyś Osama Bin Laden jest na głównej stronie tej agencji.
  • 0

#5

Sante.

    Veritas odit moras

  • Postów: 305
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wiecie co? Usama nie jest taki zły na jakiego się wydaje. Ma kotka w domku i perski dywanik w saloniku. I od czasu do czasu wypada na piwo do "Five bells" w Londyńskim Croydonie. Tak i co jeszcze? A czemu nie ma mowy na stronie FBI(Federal Bureau of Idoiots) na temat zamachów 11/9? Po co? Znajdziecie je na liście Secret Service
  • 0





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych