Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sceptycznym okiem: Ufo w sztuce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
194 odpowiedzi w tym temacie

#136

XGOŚĆ.
  • Postów: 429
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To tylko aborygeni czcili bóstwa solarne? Widać, że niezbyt się orientujesz. Egipcjanie mieli horusa, germanie sola, celtowie luga itd. http://pl.wikipedia....BĂłstwa_solarne
na angielskiej wiki jest więcej tych bogów wypisanych
http://en.wikipedia....gory:Solar_gods

Zobacz tego http://en.wikipedia....uryatanjore.jpg Widzisz jasną poświatę wokół głowy tego bóstwa?
Z tego chrześcijanie zrobili aureolę.

A nie przyszło Ci na myśl, że obraz postaci z Vandinja może mieć chełm na głowie.
Są to rysunki naskalne, więc artysta widział tą postać i tak ją narysował.


Ta jasne widział hełmy z kolcami. Widać że to są promienie słońca tak jak u innych bóstw solarnych. Równie dobrze to ja mogę powiedzieć że ludzie którzy mieli objawienia widzieli świętych z aureolami. Tak jak np. św. faustyna widziała Jezusa a z niego promienie wychodzące.


Faustyna widziała hologram Jezusa
Niżej zamieszczam link jaką technologią obecnie dysponujemy, narazie raczkujemy w tym temacie ;)


Użytkownik XGOŚĆ edytował ten post 31.01.2012 - 21:38

  • 1

#137

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sam pomyśl jeżeli my raczkujemy w technologii hologramów takich jakie widzimy na filmikach to jak taka Faustyna mogła je widzieć. Ona zmarła w 1938 r a widzenie Jezusa miała w 1931 r wtedy o takich hologramach jeszcze nie było mowy. Z jej widzeniem jest podobnie jak z widzeniem elvisa albo ducha michaela jacksona. Chyba nie twierdzisz że oni też są wytworem hologramu? Komiczne teorie przedstawiasz.
Mogłeś sprawdzić w necie kiedy żyła ta Faustyna, ale wolałeś bez zastanowienia wrzucić tutaj jakąś fantazyjną teorię z neta o tym, że święci widzą hologramy.
  • 0



#138

XGOŚĆ.
  • Postów: 429
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Sam pomyśl jeżeli my raczkujemy w technologii hologramów takich jakie widzimy na filmikach to jak taka Faustyna mogła je widzieć. Ona zmarła w 1938 r a widzenie Jezusa miała w 1931 r wtedy o takich hologramach jeszcze nie było mowy. Z jej widzeniem jest podobnie jak z widzeniem elvisa albo ducha michaela jacksona. Chyba nie twierdzisz że oni też są wytworem hologramu? Komiczne teorie przedstawiasz.
Mogłeś sprawdzić w necie kiedy żyła ta Faustyna, ale wolałeś bez zastanowienia wrzucić tutaj jakąś fantazyjną teorię z neta o tym, że święci widzą hologramy.


Załóżmy, że obca inteligencja wymyśliła Chrystusa.
W czasie Maryii snu ukazał jej się duch święty, została wtedy zapłodniona przez boga czytaj to jako porwana i zapłodniona (obecnie nazywa się to invitro, ale jeszcze technologia nasza jest w powijakach jeżeli chodzi o kontrole nad umysłem).
http://en.wikipedia....atrick_Flanagan
http://www.infowars....ces-a-high-tech

Postaw się w roli Józefa jej męża, który jej nie tkną nawet, a dostał dziecko w prezencie. Dla mnie szok! Biblia to przedstawia bardzo optymistycznie, a jak sie zachowała jej rodzina. Wydziedziczyli ją, mówi o tym Biblia! Przyporządkuj to do naszych czasów. Jeżeli masz żonę i jeszcze z nią nie współżyłeś, ciekawe jakbyś zareagował na to że zapłodnił ją Bóg, a syn będzie Mesjaszem. Wysłałbyś ją do czubków! Pomyśl logicznie to nie boli!

Rok 1931, Faustynie pojawia się Chrystus, hologram, ale nie jest to jeszcze nasza technologia, obecna technologia z moich linków to początek 21 wieku. Jeżeli nie jest to nasza technologia to czyja ? Jest to bardzo proste pytanie. ;)
  • 2

#139

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Widzę, że nie tylko masz spore braki w wiedzy o starożytności, ale też z historii religii świecisz jeszcze większą niewiedzą. To naprawdę smutne jest.
Zapłodnienie Maryji przez ducha świętego to mit przejęty z innych wierzeń np z egipskiej mitologii i greckich wierzeń. Bogowie zawsze rodzili się z dziewic.
Dla „nawiedzenia" Marii przez Ducha Świętego istnieją różne wzorce analogiczne i konkurencyjne. „Najróżnorodniejsze mity i sagi opowiadają o synach rozlicznych bogów, którzy zrodzili się ze zjednoczenia takich bogów z ziemskimi kobietami; według przekazu staroegipskiego Amon-Re płodzi z małżonką króla boskie dziecię, które w przyszłości będzie wspaniale królowało nad całą krainą. Królowie babilońscy, greccy herosi (Herakles, Asklepios i inni) i cesarze rzymscy zostali spłodzeni przez bogów; właśnie grecka religia w sposób szczególny akcentuje dziewiczość przez boga zapłodnionej matki… Również legendę o narodzinach Jezusa należy wpisać w ten historyczno-religijny kontekst.
Obecny papież Ratzinger zanim jeszcze został papieżem, również akceptował ten pogląd, pisząc ,,Mit o cudownym narodzeniu dziecka-wybawiciela" jest w świecie szeroko rozpowszechniony" i przypuszcza, że „niejasne nadzieje ludzkości związane z matką-dziewicą" zostały przez Nowy Testament przejęte.

Sorry, ale nie mam przyjemności dyskutować z kimś, kto ma takie braki w podstawach.


Specjalnie powiększyłem ten obrazek z poprzedniej strony żeby jeszcze lepiej było widać te promienie
Dołączona grafika

czyli twierdzenie że to jest hełm jest w tych warunkach kompletnie nieprawdziwe
1:0 dla mnie

Użytkownik Wszystko edytował ten post 01.02.2012 - 10:25

  • -1



#140

Ukasy.
  • Postów: 64
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po pierwsze istnienie Boga nie jest przedmiotem dyskusji w tym temacie. Ja osobiście wierzę w Boga, ale nie wiem co to ma wspólnego z UFO w sztuce ? Znalazłem coś na naszym forum odnośnie tego dzieła :

Dołączona grafika

Czy to nie mogą być chmury :

Dołączona grafika

Link do całego artykułu : LINK
  • 2

#141

XGOŚĆ.
  • Postów: 429
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Widzę, że nie tylko masz spore braki w wiedzy o starożytności, ale też z historii religii świecisz jeszcze większą niewiedzą. To naprawdę smutne jest.
Zapłodnienie Maryji przez ducha świętego to mit przejęty z innych wierzeń np z egipskiej mitologii i greckich wierzeń. Bogowie zawsze rodzili się z dziewic.
Dla „nawiedzenia" Marii przez Ducha Świętego istnieją różne wzorce analogiczne i konkurencyjne. „Najróżnorodniejsze mity i sagi opowiadają o synach rozlicznych bogów, którzy zrodzili się ze zjednoczenia takich bogów z ziemskimi kobietami; według przekazu staroegipskiego Amon-Re płodzi z małżonką króla boskie dziecię, które w przyszłości będzie wspaniale królowało nad całą krainą. Królowie babilońscy, greccy herosi (Herakles, Asklepios i inni) i cesarze rzymscy zostali spłodzeni przez bogów; właśnie grecka religia w sposób szczególny akcentuje dziewiczość przez boga zapłodnionej matki… Również legendę o narodzinach Jezusa należy wpisać w ten historyczno-religijny kontekst.
Obecny papież Ratzinger zanim jeszcze został papieżem, również akceptował ten pogląd, pisząc ,,Mit o cudownym narodzeniu dziecka-wybawiciela" jest w świecie szeroko rozpowszechniony" i przypuszcza, że „niejasne nadzieje ludzkości związane z matką-dziewicą" zostały przez Nowy Testament przejęte.

Sorry, ale nie mam przyjemności dyskutować z kimś, kto ma takie braki w podstawach.


Specjalnie powiększyłem ten obrazek z poprzedniej strony żeby jeszcze lepiej było widać te promienie
Dołączona grafika

czyli twierdzenie że to jest hełm jest w tych warunkach kompletnie nieprawdziwe
1:0 dla mnie


Napisz mi jakie mam braki o starożytności i historii religii. Zaczynasz jakieś zdanie i nie argumentujesz go, myślisz, że mnie ośmieszysz! Sam sie ośmieszasz!

W tym przypadku Duch Święty, Ojciec Boży to ten sam byt - Bóg. Wogóle nie dopuszczasz myśli, że narodziny Chrystusa związane były z obcą cywilizacją. Nawet nie chce Ci się powiązać z tym dzisiejszej technologii, tylko nie myśl sobie, że nasza technologia była autorem tego tematu jak to zrobiłeś wcześniej.

cyt."czyli twierdzenie że to jest hełm jest w tych warunkach kompletnie nieprawdziwe"
Znowu nie zrozumiałeś, jeżeli chełm jest złoty lub srebny to w słońcu błyszczy, świeci się. Autor rysuje wtedy promienie.

Przepraszam Cię Ukasy. W nie których obrazach będzie pojawiał się wątek Boga, ponieważ Bóg to również UFO.

Po pierwsze istnienie Boga nie jest przedmiotem dyskusji w tym temacie. Ja osobiście wierzę w Boga, ale nie wiem co to ma wspólnego z UFO w sztuce ? Znalazłem coś na naszym forum odnośnie tego dzieła :

Dołączona grafika

Czy to nie mogą być chmury :

Dołączona grafika

Link do całego artykułu : LINK


Jak widać na pierwszym obrazie, ewidentie widać wiszące kule z krzyżami nad ziemią a pomiędzy nimi chmury, kule posiadają PROMIENIE, czyli oznacza to, że świecą lub się błyszczą.
Drugi obraz to anomalia pogodowa, na youtube pełno jest tego. Sam w lato zrobiłem zdjęcie chmury, która wyglądała jak UFo wchodzące w ziemską atmosferę z filmu Dień Niepodległości - chmura burzowa.

Użytkownik XGOŚĆ edytował ten post 02.02.2012 - 20:32

  • 1

#142

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Napisz mi jakie mam braki o starożytności i historii religii. Zaczynasz jakieś zdanie i nie argumentujesz go, myślisz, że mnie ośmieszysz! Sam sie ośmieszasz!

Szkoda mi ciebie, sam nie widzisz, że to w co wierzysz zostało ci przekazane przez ludzi, którzy mają w nosie rzeczywisty obraz świata, bo żyją własnymi marzeniami i tym co sobie ubzdurali. A ty czerpiesz z tego.
Widać, że masz braki i to spore. Przykładem dobrze to pokazującym jest temat ,,zakłamana historia" gdzie wrzuciłeś jakiś tekst o badaniach piramidy, w którym znajduje się to nieszczęsne zdanie o wkładaniu żyletki między bloki piramidy. Każdy kto widział chociaż raz piramidę na zdjęciu to wie, że to jest kompletna bzdura. Ty raczej nie widziałeś zdjęć piramidy skoro wrzucasz teksty z takimi bzdurami. Druga sprawa to odlewane bloki piramidy. O tym napisałem w tamtym temacie.
Człowiek, który orientuje się w rzeczywistości i zna różne teorie, ten nie przywiązuje aż tak dużej wagi do teorii alternatywnych. A u ciebie widać wielkie uwielbienie takich teorii.
Ich największą wadą jest to, że mają bardzo często marne podstawy, nie mówiąc już o dowodach. Jednak komuś kto nie zna oficjalnych wersji nie przeszkadzają takie braki.

A co do narodzenia z dziewicy. Już pisałem, że jest to wzięte z innych religii. Tych analogii po prostu nie da się lekceważyć. Podobieństw do innych wierzeń jest tyle że więcej nie trzeba. Taki pogląd akceptuje większość ludzi, którzy znają się na rzeczy, pewnie też wielu księży.
Teza o tym, że kosmici zapłodnili Marię nie ma kompletnie żadnych podstaw. Została wylansowana przez denikena. To jest tylko wiara, a ja nie mam powodu żeby ją podzielać. Ale każdy sobie wierzy w to co chce. Jeśli ktoś chce to może sobie wierzyć że została zapłodniona przez cyklopy.
Poczytaj sobie mitologię greków i rzymian to się dowiesz że oni też mieli swoje dziewice np. Atenę, czy Artemidę.

Znowu nie zrozumiałeś, jeżeli chełm jest złoty lub srebny to w słońcu błyszczy, świeci się. Autor rysuje wtedy promienie.

Kręcisz. Moje zdjęcia z poprzedniej strony wolisz pominąć bo nie pasują do twojej teorii hełmu. Przypomnę ci co na nich widać. Widać że wokoło głowy jednego ludka jest taki półokrąg z promieniami a na drugim widać innego ludka a nad nim słońce które wygląda bardzo podobnie do tego które ma ten pierwszy wokoło swojej głowy, te promienie też wyglądają identycznie. Dlatego twierdzenie że akurat na tym http://i.imgur.com/4bzgI.jpg zdjęciu namalowano hełm z odbitymi promieniami jest bez podstaw i porównując ją z innymi malowidłami traci sens.

I na koniec. Radzę poczytać sobie o bóstwach solarnych. Takie bóstwa były często przedstawiane mając w około głowy jasną poświatę wyglądającą jak słońce.
Radzę też poczytać mitologię żebyś mi nie pisał że Maria została zapłodniona przez kosmitów.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 02.02.2012 - 21:32

  • 0



#143

Ukasy.
  • Postów: 64
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niestety nie ma dowodów na to, że Bóg to UFO, nie ma też dowodów na to, że narodziny Jezusa są związane z kosmitami. XGOŚĆ czytałeś kiedyś Biblię ?

(26) W szóstym miesiącu posłał Bóg anioła Gabriela do miasta w Galilei, zwanego Nazaret, (27) do Dziewicy poślubionej mężowi, imieniem Józef, z rodu Dawida; a Dziewicy było na imię Maryja. (28) Anioł wszedł do Niej i rzekł: Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą, <błogosławiona jesteś między niewiastami>. (29) Ona zmieszała się na te słowa i rozważała, co miałoby znaczyć to pozdrowienie. (30) Lecz anioł rzekł do Niej: Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. (31) Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus. (32) Będzie On wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego praojca, Dawida. (33) Będzie panował nad domem Jakuba na wieki, a Jego panowaniu nie będzie końca. (34) Na to Maryja rzekła do anioła: Jakże się to stanie, skoro nie znam męża? (35) Anioł Jej odpowiedział: Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym. (36) A oto również krewna Twoja, Elżbieta, poczęła w swej starości syna i jest już w szóstym miesiącu ta, która uchodzi za niepłodną. (37) Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego. (38) Na to rzekła Maryja: Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa! Wtedy odszedł od Niej anioł. (39)


Gdzie jest tu mowa o UFO ? Aniołowie są kosmitami ? Czytałeś książkę Joan Wester Anderson "Anielskie drogi" ? Są tam POTWIERDZONE przypadki, gdy ludziom pomagają aniołowie z ostatnich lat. Ale prościej powiedzieć, że Bóg to kosmita. I to dalej nie ma nic wspólnego z UFO w sztuce !

Mam coś jeśli chodzi o to :

Dołączona grafika


Model vimany znajdujący się w British Muzeum. Na szczycie umieszczono figurkę pilota.

Ta jasne, a gdzie tu jest figurka pilota ? Wygląda to jak dysk. Znacie historię ze Zdanów ? Miski uznano za UFO. Tu jest tak samo.
  • -1

#144

XGOŚĆ.
  • Postów: 429
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Słabe jakościowo jest to zdjęcie, postaraj się o foto w lepszej rozdzielczości. Figurka pilota wydaje się znajdować na szczycie, umieszczona w trójkącie.
  • 1

#145

Ukasy.
  • Postów: 64
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja tu żadnego pilota nie widzę. Ta cała vimana to wygląda jak garnek.
  • 0

#146

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@XGOŚĆ Ja nie przekonuję nikogo do wiary w istnienie Boga, nawet nie próbuję, bo wiem, że wiara to wiara, dowodów takich, które do Ciebie trafią nie mam. Tymczasem Ty jesteś tak przekonany do wiary w UFO - proszę mi wymień argumenty, które potwierdzą Twoją hipotezę. Tylko nie podsuwaj mi argumentów typu: " to niemożliwe, abyśmy sami byli we Wszechświecie, UFO istnieje!", bo to nie dowody a właśnie wiara Teoretycznie jest olbrzymia szansa na to, że UFO istnieje, ale jednak nie ma tej pewności.

Co do obrazów, tak jak mówiłem wcześniej - każdy zobaczy to co chce tam zobaczyć, niestety, aby mieć pewność trzeba byłoby zapytać artysty, lub znać motywy i symbolikę występującą w tamtym okresie. Ja dla przykładu mogę sobie powiedzieć, że na tym "szarym obrazie" z tej strony widzę nie statek kosmiczny, tylko bułeczkę, bo mi to bardziej wygląda na bułeczkę, bądź zmodyfikowane logo Xboxa, a owi ludzie wyznawali kult bułeczki, bądź zmodyfikowanego loga Xboxa :P Ilu ludzi tyle interpretacji :P

Dołączona grafika

Użytkownik WithinTemptation edytował ten post 11.02.2012 - 13:58

  • 0



#147

Ukasy.
  • Postów: 64
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hehe WithinTemptation genialne porównanie, plus dla Ciebie. Nie wpadłem na to porównanie. Szukałem jeszcze innych przykładów UFO w sztuce, ale już ich nie znalazłem. To dziwne, że jeśli UFO pojawiało się na całym świecie to powstało tylko ich z 40 wizerunków. Kolejny dowód przeciwko tej chorej teorii.
  • 0

#148

piotrdln.
  • Postów: 139
  • Tematów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Widzę, że nie tylko masz spore braki w wiedzy o starożytności, ale też z historii religii świecisz jeszcze większą niewiedzą. To naprawdę smutne jest.
Zapłodnienie Maryji przez ducha świętego to mit przejęty z innych wierzeń np z egipskiej mitologii i greckich wierzeń. Bogowie zawsze rodzili się z dziewic.



to chyba oczywiste że jeśliby ufoki zapłodnili in vitro kobiete ziemską to nie po to aby wydała przeciętnego śmiertelnika ... tylko kogoś o cechach nadzwyczajnych czyli "bogów"

ponadto nie wyklucza to że taka historia zdarzyła sie tylko 1 raz a została powielana i wykorzystywana później przez wszystkie religie ;)

a smutne jest że widzisz drzewa a nie widzisz lasu

Użytkownik piotrdln edytował ten post 22.02.2012 - 18:24

  • 0

#149

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Smutne jest to że ta teoria o zapłodnieniu Maryji przez in vitro jest niczym nie poparta. Nie da się tego w żaden sposób sprawdzić, bo nawet nie ma pewności czy Jezus zmartwychwstał. Ta teoria jest tak samo doklejona jak reszta teorii o ingerencji kosmitów czyli: kosmici zbudowali piramidy, postawili posągi na wyspie wielkanocnej, kosmici stworzyli pierwszego człowieka itd. itp. Teorię o bogu stwórcy niektórzy postanowi zastąpić hipotezami o kosmitach stwórcach. I na tym polega ta zagrywka. Tam gdzie się da trzeba wepchnąć boga albo kosmitów.
  • 0



#150

broszatan.
  • Postów: 53
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dlaczego szukacie ufo w sztuce na poziomie spodków, lub rakiet, oraz wizerunków szaraków? Doszukiwanie się informacji na podstawie rysunku, który będzie przypominał nasze wyobrażenie, będzie zawsze szukaniem wyobrażenia, czyli pogonią za marzeniami. Mity(?) i starożytne teksty są pełne opisów niezidentyfikowanych obiektów latających, jeżdżących, pływających, mających różne kształty i właściwości. Mało który bóg przypomina standardowe wyobrażenie obcego przez człowieka w XXI w. . Należy szukać po opisach właściwości które wskazują na wysoko rozwiniętą technikę, pisanych językiem pasującym do wiedzy technicznej z tamtych czasów. No chyba że bierzemy pod uwagę wimany, które są jedynym wyjątkiem wskazującym na podobieństwo kształtu jak i zaawansowane rozwiązania. Z drugiej strony niektóre tłumaczenia, że ta figurka nie przedstawia obcego, ponieważ jest wyobrażeniem boga "xxx" to żadne tłumaczenia. Może właśnie tak wyglądała ta istota która przybyła?

Wszystko, teoria "kosmitach stwórcach" (kosmici - jak mnie bawi to określenie :) ) nie jest żadną "zapchaj- dziurą", bo jak pisałem Tobie już w innym temacie, stawia o wiele więcej pytań niż teoria mówiąca o tym że jesteśmy sami i powstaliśmy przez przypadek (my jako ludzie, nie chodzi mi o faunę i florę -ewolucja to fakt wg mnie), ponieważ to wytłumaczenie bardziej przypomina mi odpowiedź jaką mogło usłyszeć nie jedno dziecko na pytanie: Skąd się wziąłem? - Z kapusty. Odpowiedział tatuś.

Użytkownik broszatan edytował ten post 23.02.2012 - 00:37

  • 2


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych