Skocz do zawartości


 Ruszyła okolicznościowa Liga Typerów z okazji Euro 2024 - zapraszamy do typowania wyników meczów! 


Zdjęcie

Mirosław Magola


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1

tatik.
 • Postów: 1982
 • Tematów: 291
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

MOC MÓZGUŻyjemy w czasach dziwnych, ale za to ciekawych. Bo z jednej strony są to czasy zwycięskiego racjonalizmu, czego dowodem jest absolutna supremacja komputerów - komputerowej wiedzy i techniki, a z drugiej strony czasy rosnącej popularności wiedzy ezoterycznej, poszukiwania pozaracjonalnych doznań, ofensywy w skali światowej sekt religijnych i zainteresowania zjawiskami - które w języku dziennikarskim noszą nazwę - zjawisk paranormalnych.

Dołączona grafika


WSTĘP

Kim jest Miroslaw Magola i co stanowi jego wyjatkowość? Internet informuje, ze posiada wielkie osiagniecia w dziedzinie psychokinezy! To stworzone w Ameryce określenie znaczy, że siłą własnej psychiki potrafi działac skutecznie w świecie materii. Jeszcze bardziej upraszczajac to określenie powiemy, że przedmioty martwe są posłuszne jego woli! Może, łamiąc skutecznie siłe przyciągania ziemskiego, poruszać nimi w przestrzeni! Może jednak o wiele wiecej - może nawiązywać bezpośredni kontakt z energetyczną strukturą rzeczywistosci, co pozwala mu na realizacje wlasciwie każdego podjetego zadania - poza ciasnym gorsetem praw fizyki. I twierdzi, ze mogą tego dokonywać niemal wszyscy ludzie! Jako uparty racjonalista poddaje sie chętnie kazdym testom! Stara sie nawet prowokować takie badania.

Dołączona grafika"Czlowiek ze swym mózgiem jest wybrancem..." - o czym czesto zapominamy.
Mirosław Magola

FILM MAGNETIC MAN

Możliwosci Mirosława Magoly znane sa na obu pólkulach najbardziej zażartym sceptykom w świecie naukowym. Nawet slynny James Randi, który wielką część swego życia i ogromne pieniądze poswiecił demaskowaniu zjawisk paranormalnych, nie przeczy autentycznosci jego możliwosci. Amerykański James Randi Educational Foundation (J.R.E.F.) badał najdziwniejsze zdarzenia naszych czasów na calym świecie - nawet w dawnym ZSRR. Pokazy autora niniejszej ksiazki obserwowali Prof. Abhaya N. Deva, Ph. D. Roland Charczuk, Prof. Dr. Dipl. Psych. Toni Forster, Prof. Alex Schneider M. Sc, Dr. U.E. Hasler, Nene von Muralt, M. D. Jakob Boesch, Prof. Dr. Konstatin Korotkov, Dr. Paola Giovetti, Rainer Holbe, Dr. Serge Kahili King, Prof. Dr. Erlendur Haraldsson, Prof. Peter Mulacz, Edgar Wunder, Jack Houck, Elda Hartley, Prof. Robert Ritch, Dr. Alexander Imich, M. D. Ph. D Barbara G. Koopman , by wymienić tylko najbardziej znanych. Najwybitniejszy specjalista amerykański od zdjec kirlianowskich Dr. Dobruskin fotografował działania Magoly. Najbardziej fachowy w świecie zjawisk paranormalnych periodyk o zasiegu światowym - Encounter - pisał o Magole zamieszczajac jego zdjecie na stronie tytulowej.

ZAPRASZAM NA OBSZERNY MATERIAŁ O MIROSŁAWIE MAGOLE

OFICJALNA STRONA MICHAŁA MAGOLY
 • 0#2

Chessman.
 • Postów: 1031
 • Tematów: 11
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Czyli jednak ktoś przeszedł test Jamesa Randiego. WOW.
 • 0

#3

NomaD.
 • Postów: 26
 • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jezeli to jest prawda, to jak doszedl do tego?

Medytacja? Ciagłe mowienie w myslach - szklanko przyklej sie do mojej reki?

Chetnie bym sie tego dowiedzial.
 • 0

#4

pazuzu.
 • Postów: 767
 • Tematów: 6
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

ja mysle ze gosc urodzil sie z tym
prawde powiedziawszy to jest sporo ludzi o takich magnetycznych wlasnosciach

jest napisane ze potrafi duzo wiecej ale jakos nigdzie nie prezentuje innych umiejetnosci
 • 0

#5 Gość_Captain Jack

Gość_Captain Jack.
 • Tematów: 0

Napisano

pazuzu - zajrzyj na stronkę podaną u dołu tematu :)
 • 0

#6

^Filozof^.
 • Postów: 149
 • Tematów: 4
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Według Wikipedii nikt nie przeszedł testu Jamesa Randiego :| ... Mają stare dane albo ten facet to ściema...
 • 0

#7

iustitia.
 • Postów: 6
 • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Według Wikipedii nikt nie przeszedł testu Jamesa Randiego


Owszem ale żaden szanujący się właściciel (jeśli mogę tak to nazwać) zdolności paranormalnych nie będzie podchodził do testu ;)
Słyszałem o tym człowieku od ludzi u których nie usłyszymy o duchach i astralach (oczywiście chodzi o reputację)
Co nie znaczy że ludzie wykształceni to niedowiarki :o Wierzą w swoje lecz jest to dla nich temat tabu.
W/g mnie zjawiska które przedstawia Magola są trudno wytłumaczalne nauce lecz ciężko w temacie doszukać się fałszerstwa (widać człowiekowi nie chodzi o rozgłos ma coś takiego i kwita a swiat naukowców powinien podjąć próbę obalenia tego fenomenu).
Natomiast dziwię się że na tak presiżowym forum temat nie spotkał się z aprobatą.
Materiał za bardzo udokumentowany ? Filmy zbyt naturalne ? :mrgreen:
 • 0

#8

Doug.
 • Postów: 3
 • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przepraszam ale takie "dowody" są niewiele warte. Równie dobrze mogę pokazać "zdjęcie" Muminka znalezione w Google i uznać to za dowód na istnienie Muminków.

Dla ludzi racjonalnych co najwyżej naukowo przeprowadzony dowód może skłonić do uznania umiejętności pana Magoli za prawdziwe. Osoba, która potrafi udowodnić swoje "paranormalne zdolności" poprzez np. test Randiego może być uznana za coś niesamowitego. Reszta "dowodów" jest tyle warta, co wspomniane obrazki Mumuinków i osoby się tym zachwycające są daleko od racjonalistycznej postawy krytycznego myślenia.
 • 0

#9

Miroslaw Magola.
 • Postów: 1
 • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Prawdziwa historia o Panu Jamesie Randim i o mnie, Mirosławie Magoła, „The Magnetic Man".

Nasz pierwszy kontakt datować można na rok 1996, kiedy to usłyszałem gdzieś, że moje zdolności „ludzkiego bio-magnetyzmu” (tzn. magnetyzmu nie w jego pierwotnym, fizykalnym sensie) pasowałyby do kryteriów, których spełnienie mogłoby oznaczać zdobycie nagrody, przez Jamesa Randiego przydzielanej. (patrz: http://www.randi.org)

Choć dotychczas nie dokonałem jeszcze oficjalnego zgłoszenia i choć J.Randi prowadzi swą prywatną małą listę – „I have a little list" (patrz: http://www.randi.org...204busted.html) – ze 178 zgłoszonymi przypadkami (stan z 2004 roku), na której znajduje się również moje nazwisko, to jednak moje publikacje w internecie uznał za tak interesujące dla niego, że w dwóch dalszych tekstach swego autorstwa (2 razy w roku 2004 (patrz: http://www.randi.org...032604why.html) jak również http://www.randi.org...704gluton.html) oraz ostatnio w marcu 2008 (patrz: http://www.randi.org...h-14-2008.html) zajął się moim przypadkiem.

Kilka kontaktów pisemnych w roku 1996 i ostatnio w 2003 rozpłynęło się bez śladu, tak więc osobiste spotkanie, z jakich powodów by to nie było (czasowych, terminowych, geograficznych), nigdy nie doszło do skutku.

Co do moich właściwości: szczegóły znaleźć można w moim wywiadzie udzielonym dla czasopisma "Mystery Magazin" (patrz: http://www.mysteries...covers&id=2008) oraz dla Mind-Energy.net, (patrz: http://www.mind-ener...gnetic-man.html ).

Kilka przykładów: zdolny jestem podnieść różne obiekty z różnych materiałów (metal, drewno, plastyk, ceramika) wewnętrznymi powierzchniami rąk. Podniesione czołem i piersią utrzymuję je pionowo, zaś podniesione przy pomocy płaszczyzn dłoni mogę uderzać jedne o drugie, a one nie spadają przy tym. Zdolności moje – dla wykluczenia podejrzenia o oszustwo – potwierdziłem podczas przeróżnych publicznych wystąpień i prezentacji, a to szczególnie w trakcie Bazylejskich Dni PSI (patrz: http://www.psi-infos...higkeiten.html), ponadto w telewizji, szczególnie w Live Show dla brytyjskiego programu ITV „Beyond Belief" (patrz: http://www.uri-geller.com/bb.htm) oraz dla „Unbelievable" in Fuji-TV w Japonii. Wszystkie wymienione tu pokazy można obejrzeć w internecie i każdego zainteresowanego nimi zapraszam na moją HomePage .(http://www.magola.co...sh/welcome.html, http://www.magneticman.org, YouTube - Miroslaw Magola - Real or not ?).

Jak te zdolności zwać, niech każdy sam zadecyduje. Ja nazywam je „ludzkim bio-magnetyzmem”. Przeróżni poważni naukowcy przeprowadzali badana naukowe w tym temacie. Wymieńmy tu tylko kilku z nich: prof. dr Ruhenstroth-Bauer oraz dr Friedbert Karger z Max-Planck-Instytutu w Niemczech, prof. Alex Schneider Msc, dr U.E. Hasler - Szwajcaria, dr Alexander Imich, Barbara G. Koopman - USA, prof. dr Konstatin Korotkov, profesor fizyki na St. Petersburg State Uniwersytetu Techniki w Rosji.

Wróćmy teraz do tematu Mr.J.Randi i ja: On wątpi w moje zdolności i umieszcza je w sferze „trickery" (i.e. like adhesive, glue, etc.)". Mogę sobie zapewniać i przekonywać, że przyczepność czy kleje nie odgrywają tu żadnej roli; równie nieznaczącą rolę grają: aspekt siły ssącej w konsekwencji wilgotności powstającej przez naturalne oddychanie naturalnej skóry ludzkiej, tłuszcz i inne podobne rzeczy.

Te podejrzenia to również powód, dla którego proponuje on „"dust the skin with talcum powder before such a test“. Postrzegając jego wielkie zatroskanie mną („perhaps Magola is allergic to talcum powder"), mogę go zapewnić, że z pewnością nie będę potrzebował nijakiej pomocy lekarskiej. Jeśli ktoś ogląda moje filmy wideo czy zdjęcia uważnie, stwerdzi sam, że w trakcie moich pokazów używam talku oraz rękawiczki gumowe. (patrz: YouTube - Magnetic Man Miroslaw Magola Debunking James Randi Education YouTube - Magnetic Man Miroslaw Magola sticks plastic object through g).

Dla sprecyzowania pojęć: moje zdolności nie odnoszą się do "draving physical force" tylko do poruszania przedmiotów, które dzięki memu „bio-magnetyzmowi" trzymają się mego ciała, nawet wtedy, kiedy jest posypane talkiem.

Ponadto czuję się zaatakowany przez stwierdzenia Pana Randiego w jego artykule „The Pot Head Man”(patrz: http://www.randi.org...h-14-2008.html), gdzie skarży się na moje braki w higienie osobistej; uważam to za osobistą agresję najniższego lotu. Rozumiem, że Pan Randi, „has no urge whatsoever to travel across the world to see yet another `sticky skin` demo" ( „A sticky person", patrz: http://www.randi.org/jr/032604why.html, i dlatego godzę się na to, żeby Pan Randi – według możliwości po porozumieniu się ze mną – zaproponował mi jakieś miesce spotkania w swej bliskości geograficznej i swych ramach czasowych, które to miejsce pozwoli mi zademonstrować mój ludzki bio-magnetyzm na jakimś forum publicznym. Moja przy tym preferencja: program telewizyjny. Przed pokazem możemy ustalić rodzaj materiału, ciężary i wszelkie inne konieczne szczegóły; również „a few grams of talcum powder“.

Poanadto wychodzę wciąż z założenia, że Pan J. Randi – zawsze, kiedy wybiera się w podróż – będzie miał przy sobie książeczkę czekową; już on wie, po co.
 
Miroslaw Magola
 • 0

#10

Brivion.
 • Postów: 282
 • Tematów: 13
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@up

Podane przez Ciebie linki (większość) mi nie działaja. Możesz poprawić?
 • 0

#11

Ferdynand Kiepski.
 • Postów: 95
 • Tematów: 26
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Odświeżę.
W odcinku numer 5, sezonu pierwszego (tytul to: 'Human Wolf'), programu 'Stan Lee's Superhumans' emitowanym na History Channel, występuje Mirosław Magola. Oprócz prezentowania swoich umiejętności, poddaje się także naukowemu testowi. Jednak nie będę wyjawiał, oglądnijcie sami :)
 • 0

#12

Wszystko.
 • Postów: 10021
 • Tematów: 74
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Widziałem ten program.

Możliwosci Mirosława Magoly znane sa na obu pólkulach najbardziej zażartym sceptykom w świecie naukowym. Nawet slynny James Randi, który wielką część swego życia i ogromne pieniądze poswiecił demaskowaniu zjawisk paranormalnych, nie przeczy autentycznosci jego możliwosci.


Bo magola nigdy nie zgłosił się do Randiego po milion dolarów. Gdyby rzeczywiście przyciągał przedmioty, to nie byłby to problem dla niego. Jego możliwości zostałyby sprawdzone pod okiem najlepszych sceptyków.

A stwierdzenie ,,nie przeczy jego możliwości" to wymysł autora tego tekstu. Jak randi, sceptyk, może przyjmować to za prawdę, skoro sam tego nie sprawdził.
 • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych