Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Dlaczego nie pokażą światu, co potrafią?"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#16

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tutaj idealny przykład człowieka który w nieodpowiedni sposób wykorzystał swoje umiejetnosci ( o ile takowe posiada) chcac na tym zarobić - idealnie sie to na nim zemsciło [;


  • 0

#17

SzpaQ.
  • Postów: 112
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jesli ktos naprawde potrafi takie rzeczy to napewno nie bedzie chcial sie z tym afiszowac. Po pierwsze jest ryzyko, ze jacys nowozytni paladyni uznaja go za szatana i beda chcieli go zabic, a po drugie cala armia ludzi bedzie chciala zeby pokazywali w kolko takie sztuczki. Napewno tez ktos kto cos potrafi nie bedzie siedzial na jakims hmm...forum i nie bedzie rozpowiadal wszem i wobec co to on nie potrafi, jakimi to on PSI-ballami nie wlada i czego to nie widzi.

Ja jestem jednak sceptykiem. Watpie zeby czlowiek mogl robic jakies niesamowite rzeczy takie chocby jak lewitacja.
  • 0

#18

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Uważam że człowiek jest w stanie jakies zasoby energii w sobie wygenerować oraz je wykorzystać. Ten dziadek nie byłby na tyle głupi zeby tłuc się z przeciwnikiem ktory walczy w klatkach bedac swiadomym ze nie posiada zadnych umiejetnosci. Tego po prostu nie powinno sie wykorzystywac do zysków finansowych tylko do czynienia dobrych rzeczy - i filmik jest odpowiedzią na pytanie "Dlaczego nie pokażą światu co potrafią" :) Bo to się źle dla nich konczy :D
  • 0

#19

kos99.
  • Postów: 8
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zobaczmy co na ten temat mówi Li Hongzhi w książce "Falun Gong"

"Wszyscy praktykujący zainteresowani są nadprzyrodzonymi zdolnościami. W społeczeństwie, nadprzyrodzone zdolności są atrakcyjne i wielu ludzi chce pozyskać kilka z nich. Ale bez dobrego xinxing, osoba nie będzie w stanie tych nadprzyrodzonych zdolności posiąść. [...]
Z drugiej strony żadna z nadprzyrodzonych zdolności, która może zostać pokazana lub zademonstrowana, nie może zmienić ludzkiego społeczeństwa ani też zmienić normalnego życia społecznego. Prawdziwych nadprzyrodzonych zdolności o wysokim poziomie nie wolno użyć na pokaz, ponieważ ich wpływ i niebezpieczeństwo ich użycia byłyby zbyt duże, np. osoba nigdy nie zademonstruje burzenia dużego budynku. Z wyjątkiem ludzi, którzy spełniają specjalne misje, używanie wielkich nadprzyrodzonych zdolności jest zabronione, nie mogą one też być ujawnione. Dzieje się tak, dlatego że są one powstrzymywane przez mistrzów wysokiego poziomu.

A jednak niektórzy zwykli ludzie nalegają na mistrzów qigong, żeby robili pokazy i zmuszają ich do zademonstrowania swoich nadprzyrodzonych zdolności. Ludzie, którzy takie zdolności posiadają nie chcą ich używać na pokaz, gdyż mają zakaz ich ujawniania. Demonstrowanie ich miałoby wpływ na stan całego społeczeństwa. Ludziom, którzy naprawdę posiadają wielką cnotę (de) zabronione jest publiczne używanie nadprzyrodzonych zdolności. Niektórzy mistrzowie qigong czują się okropnie w trakcie pokazów, a po ich zakończeniu chcą płakać. Nie zmuszajcie ich do robienia pokazów! Ujawnianie tych rzeczy bardzo ich niepokoi. Uczeń przyniósł mi czasopismo. Poczułem odrazę, z chwilą, gdy zacząłem je czytać. Wspominano tam o mającej się odbyć międzynarodowej konferencji qigong. Ludzie posiadający nadprzyrodzone zdolności mogli wziąć udział w zawodach, a ci z największymi nadprzyrodzonymi zdolnościami mogli uczestniczyć w tej konferencji. Po przeczytaniu tego byłem zaniepokojony przez kilka dni. Nadprzyrodzone zdolności nie są czymś, co można publicznie demonstrować na zawodach – pokazywanie ich publicznie jest godne pożałowania. Zwykli ludzie koncentrują się na praktycznych rzeczach w tym doczesnym świecie, ale mistrzowie qigong muszą zachować godność. "
  • 0

#20

Ręka.
  • Postów: 20
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wspolczuje temu panu z filmu bo rozglos jaki przyniusl mu jakis palant zamieszczajacy film na internecie mogl miec zly wplyw... z cala pewnosci teraz bedzie o 110% ostrozniejszy
az sam czuje sie zle jak mysle o takich ludziach


no tak ale pierwszy raz o ile dobrze zrozumiałem dał się sfilmować w '87 roku jak zapalił tą kartkę papieru i to o ten film się "bardzo zdenerwował" , a mimo to 10 lat później dał się znowu filmować i co więcej badać naukowcom.Podejrzewam że za parę lat znowu mu przejdzie, bo interes będzie szedł kiepsko,zaprosi kolejnych pseudonaukowców nakręcą film z którego nic konkretnego nie będzie wynikało itd itd.
Zresztą skoro mają zakaz publicznie pokazywać swoich umiejętności,to dlaczego ten facet prowadzi diałalność gospodarczą i czerpie z tego zysk??

Jakoś nie przemawiają do mnie argumenty typu "nie możemy bo mamy zakaz" itp, bo ktoś kto nabywa takie zdolności po latach ciężkiej pracy nad sobą byłby idealnym pozytywnym przykładem do naśladowania,prędzej czy później ktoś taki zacząłby wyjawiać te sekrety publicznie,ale skoro nikogo takiego nie ma to myślę ,że te wszystkie zdolności to kolejna mistyfikacja
  • 0

#21

vkali.
  • Postów: 701
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

pytanie: "jeśli istnieją, to czemu nie udowodnią temu światu"?? Mnie też to zastanawia.


..jeżeli chcesz pojąć to po'cit'aj :

(BG) Mat. 4, 1-11
1. Tedy Jezus zawiedziony jest na puszczę od Ducha, aby był kuszony od dyjabła.
2. A gdy pościł czterdzieści dni i czterdzieści nocy, potem łaknął.
3. I przystąpiwszy do niego kusiciel, rzekł: Jeźliś jest Syn Boży, rzecz, aby się te kamienie stały chlebem.
4. A on odpowiadając rzekł: Napisano: Nie samym chlebem człowiek żyć będzie, ale każdem słowem pochodzącem przez usta Boże.
5. Tedy go wziął dyjabeł do miasta świętego, i postawił go na ganku kościelnym,
6. I rzekł mu: Jeźliś jest Syn Boży, spuść się na dół, albowiem napisano: Iż Aniołom swoim przykazał o tobie, i będą cię na rękach nosili, abyś snać nie obraził o kamień nogi swojej.
7. Rzekł mu Jezus: Zasię napisano: Nie będziesz kusił Pana, Boga twego.
8. Wziął go zasię dyjabeł na górę bardzo wysoką, i pokazał mu wszystkie królestwa świata i sławę ich,
9. I rzekł mu: To wszystko dam tobie, jeźli upadłszy, pokłonisz mi się.
10. Tedy mu rzekł Jezus: Pójdź precz, szatanie! albowiem napisano: Panu Bogu twemu kłaniać się będziesz, i jemu samemu służyć będziesz.
11. Tedy go opuścił dyjabeł, a oto Aniołowie przystąpili i służyli mu
.



(BW) Mat. 4, 1-11
1. Wtedy Duch zaprowadził Jezusa na pustynię, aby go kusił diabeł.
2. A gdy pościł czterdzieści dni i czterdzieści nocy, wówczas łaknął.
3. I przystąpił do niego kusiciel, i rzekł mu: Jeżeli jesteś Synem Bożym, powiedz, aby te kamienie stały się chlebem.
4. A On odpowiadając, rzekł: Napisano: Nie samym chlebem żyje człowiek, ale każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych.
5. Wtedy wziął go diabeł do miasta świętego i postawił go na szczycie świątyni.
6. I rzekł mu: Jeżeli jesteś Synem Bożym, rzuć się w dół, napisano bowiem: Aniołom swoim przykaże o tobie, abyś nie zranił o kamień nogi swojej.
7. Jezus mu rzekł: Napisane jest również: Nie będziesz kusił Pana, Boga swego.
8. Znowu wziął go diabeł na bardzo wysoką górę i pokazał mu wszystkie królestwa świata oraz chwałę ich.
9. I rzekł mu: To wszystko dam ci, jeśli upadniesz i złożysz mi pokłon.
10. Wtedy rzekł mu Jezus: Idź precz, szatanie! Albowiem napisano: Panu Bogu swemu pokłon oddawać i tylko jemu służyć będziesz.
11. Wtedy opuścił go diabeł, a aniołowie przystąpili i służyli mu
.


(BT) Mt 4, 1-11
1. Wtedy Duch wyprowadził Jezusa na pustynię, aby był kuszony przez diabła.
2. A gdy przepościł czterdzieści dni i czterdzieści nocy, odczuł w końcu głód.
3. Wtedy przystąpił kusiciel i rzekł do Niego: Jeśli jesteś Synem Bożym, powiedz, żeby te kamienie stały się chlebem .
4. Lecz on mu odparł: Napisane jest: Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych.
5. Wtedy wziął Go diabeł do Miasta Świętego, postawił na narożniku świątyni
6. i rzekł Mu: Jeśli jesteś Synem Bożym, rzuć się w dół, jest przecież napisane: Aniołom swoim rozkaże o tobie, a na rękach nosić cię będą byś przypadkiem nie uraził swej nogi o kamień.
7. Odrzekł mu Jezus: Ale jest napisane także: Nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Boga swego.
8. Jeszcze raz wziął Go diabeł na bardzo wysoką górę, pokazał Mu wszystkie królestwa świata oraz ich przepych
9. i rzekł do Niego: Dam Ci to wszystko, jeśli upadniesz i oddasz mi pokłon.
10. Na to odrzekł mu Jezus: Idź precz, szatanie! Jest bowiem napisane: Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz.
11. Wtedy opuścił Go diabeł, a oto aniołowie przystąpili i usługiwali Mu
.



...daj nam znak, ...daj nam dowód, ...daj nam pokaz, ...udowodnij nam, ...pokaż nam [i po'karz]

(BT) Mt 12, 39
39. Lecz On im odpowiedział: Plemię przewrotne i wiarołomne żąda znaku, ale żaden znak nie będzie mu dany, prócz znaku proroka Jonasza.


.....och, to nie'proste współczesne pokolenie,..a czy przynajmiiej wiecie, czujecie, kto was tak [po/s]krzywił?..i za co?.. za jakie wasze małe lub wielkie zyski?
  • 0

#22

MKB.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bardzo słuszny temat, moja Matka, zadała to samo pytanie...

Hmm... Gdyby pokazali że podnoszą przedmioty na odległość, leczą i tak dalej, ludzie by się tym zainteresowali, i byłyby 2 strony tego...:
Jedna strona to media... Czyli ta "zła" strona...

Ludzie którzy poszliby w "Nasze" ślady... To ta "dobra" strona... Ja tak myślę...

Tak więc, nie "pokazują się" bo "boją" się reakcji ludzi, mediów jak i poszczególnych wiar...

Kontynuujmy temat...
  • 0

#23

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Vkali ;-) śliczny fiolet. Tekst natomiast jaki ;( ?
  • 0



#24

Głodomoor.
  • Postów: 38
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zaznacz sobie, albo wrzuć do jakiegoś programu, aż taka leniwość w Tobie się gnieździ?

Tak, text Biblii tu pasuje.
  • 0

#25

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak, text Biblii tu pasuje.

Taaa...
Jak pięść do oka.

Podparcie się nowotestamentowym fragmentem dot. kuszenia Jezusa jako sugestią odpowiedzi na tytułowe pytanie można zaklasyfikować w kategorii absurdu do wyjątkowych majstersztyków ;) Jeśli ktoś tu widzi jakąkolwiek analogie to gratuluję...
  • 0



#26

vkali.
  • Postów: 701
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Podparcie się nowotestamentowym fragmentem dot. kuszenia Jezusa jako sugestią odpowiedzi na tytułowe pytanie można zaklasyfikować w kategorii absurdu do wyjątkowych majstersztyków ;) Jeśli ktoś tu widzi jakąkolwiek analogie to gratuluję...


..nie wypowiadaj się o rzeczach oraz nierzeczach na których się kompletnie nie znasz, w dodatku co do których badania brakuje ci podstawowych narzędzi ..zajmij się lepiej swoją uczciwością w udowadnianiu czego nie było, a co ma być bo być musi wg twoich interesów twoich mocodawców, czy właściwiej dowodzeniem umysłową wszelką niemotą interesie twoich mocodawców …aż dziw bierze, ze nie znalazł się nikt który choćby w małym stopniu podważył by ten śmietnik, którym zaśmieciłeś debatę, niby to na potwierdzenie oficjalnego nierealnego scenariusza wałki budynków wtc, … by choćby natłokiem matematyczno chemiczno fizycznego śmiecia, od zupełnie zbytecznych nic nie wnoszących wyliczeń poprzez drobne naciągnięcia wyprowadzeń po najzwyklejsze oszustwa, choćby malunkami ..te wszystkie nieuczciwe zabiegi winny cię dyskwalifikować jako [uniwersyteckiego] naukowca, ..to wg mnie, bo wg bez miar tego świata to być może właśnie one cię nobilitują na miano „prawdziwego” naukowca, ...a przynajmniej powinieneś być odsunięty od nauczania młodych ludzi, ..aż mnie świerzbi by przetestować we względzie uczciwości również władze twojej uczelni, ..przynajmniej mój wysiłek podjęty na wykazanie kolejnych twoich nieuczciwości nie poszedłby na marne, ..bo samo [współczesne] niemoctwo, to kwestia wyboru samych niemot, …stąd łatwiej grać mądrego przed/nad nimi, tym samym utwierdzając ich w niemoctwie, ..niż „zmusić” ich by choćby tylko przeglądnęli to czym ich karmią lub czym ich zawalają ,..a co dopiero by wykrzesali choć trochę wysiłku do samodzielnego pojęcia tego co się w nich i obok nich dzieje.

..ciekawe co cię mariush przymusiło by wychylić się z bunkra z którym się dobrowolnie zamknąłeś przed vkalim ,..czyżbyś już kisł? ...a może mocodawcy naciskają? ..jak się nudzisz to przynajmniej pobaw się w udowodnienie, że nie kisisz lub że cię mocodawcy naciskają …życzę pomyślności w dowodzeniu [niekoniecznie tylko niemotom gloryfikujacym cie]

...oczywiście jeżeli potrafisz to mozesz nam równiez udowodnić, że ani ty ani też ktoś w tej rzeczywwistości nie widzi lub też nie moze widzieć jakąkolwiek analogii miedzy nowotestamentowym fragmentem dot. kuszenia Jezusa i jego odpowiedziami na sugestie szatana tyczące się udowodnienia przez niego swoich "mocy" zarówno światu jak i samemu szatanowi oraz jeżeli zdołasz to możesz nam równiez udowodnić, że wszystkich zauwazajacych jakiekolwiek analogie w powyzszym, nalezy "zaklasyfikować w kategorii absurdu do wyjątkowych majstersztyków ;) "..cokolwiek kategoria absurdu wg ciebie i wyjatkowy majszersztyk wg ciebie ma znaczyć, ...życzę pomyślności w dowodzeniu [niekoniecznie tylko niemotom, których pełno wokól ciebie sie kreci]
  • 0

#27

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

..ciekawe co cię mariush przymusiło by wychylić się z bunkra z którym się dobrowolnie zamknąłeś przed vkalim ,..czyżbyś już kisł? ...a może mocodawcy naciskają? ..jak się nudzisz to przynajmniej pobaw się w udowodnienie, że nie kisisz lub że cię mocodawcy naciskają …życzę pomyślności w dowodzeniu [niekoniecznie tylko niemotom gloryfikujacym cie]

Taaak, vkali.
Dostałem nowe instrukcje od mojego bezpośredniego przełożonego. Z racji tego, że status poziomu zagrożenia bezpieczeństwa z Twojej strony zmienił się wczoraj z żółtego na pomarańczowy, tajna agencja rządowa, w której pracuję zdecydowała się na prewencyjną interwencję. Stąd ten wczorajszy post. Tylko nie mów o tym nikomu, bo to ściśle tajne informacje. ;)

A tak na poważnie.
Nie przepadam za tym, gdy ktoś w tak bezsensowny sposób, opierając się na Biblii, próbuje uzasadnić swoje racje. Twoja argumentacja jest równie płytka, co udowadnianie na podstawie poniższego fragmentu przyzwolenia Jezusa dla kanibalizmu i wampiryzmu:

Na to rzekł im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, jeśli nie będziecie jedli ciała Syna Człowieczego i pili krwi jego, nie będziecie mieli żywota w sobie.
Jan. 6:53


Jeśli mogę doradzić, to proponuję najpierw Ci zapoznać się z prawdziwym sensem fragmentu dotyczącym kuszenia Jezusa przez Szatana. Może wtedy zrozumiesz, że wypisujesz głupoty.

W kwestii WTC bardzo krótko, bo to nie miejsce ku temu.

…aż dziw bierze, ze nie znalazł się nikt który choćby w małym stopniu podważył by ten śmietnik, którym zaśmieciłeś debatę, niby to na potwierdzenie oficjalnego nierealnego scenariusza wałki budynków wtc, …

Też się dziwię, że nikt, w tym Ty, nie zajął się pogrzebaniem w tym, jak to bezpodstawnie nazwałeś, śmietniku. Rozumiem, że ten fakt przemawia przeciwko mnie. ;) A ścisłych wyliczeń wcale nie ma aż tak dużo i nie są aż tak bardzo skomplikowane (są to same podstawy w absolutnej większości niewykraczające poziomem trudności poza szkołę średnią).

Cóż, najwyraźniej masz rację – techniczny analfabetyzm w tym coraz bardziej zhumanizowanym społeczeństwie zatacza coraz większe kręgi. Zresztą powodzenie takich gniotów jak „Loose change” jest na to najlepszym dowodem.

by choćby natłokiem matematyczno chemiczno fizycznego śmiecia, od zupełnie zbytecznych nic nie wnoszących wyliczeń poprzez drobne naciągnięcia wyprowadzeń po najzwyklejsze oszustwa, choćby malunkami ..te wszystkie nieuczciwe zabiegi winny cię dyskwalifikować jako [uniwersyteckiego] naukowca, ..

Nazywasz mnie oszustem zaśmiecającym forum debat. Czy oprócz powyższego, charakterystycznego dla Ciebie prowokującego pustosłowia, masz coś na poparcie tego osądu?
  • 0



#28

holi.
  • Postów: 457
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

CYTAT(vkali)
by choćby natłokiem matematyczno chemiczno fizycznego śmiecia, od zupełnie zbytecznych nic nie wnoszących wyliczeń poprzez drobne naciągnięcia wyprowadzeń po najzwyklejsze oszustwa, choćby malunkami ..te wszystkie nieuczciwe zabiegi winny cię dyskwalifikować jako [uniwersyteckiego] naukowca, ..

Nazywasz mnie oszustem zaśmiecającym forum debat. Czy oprócz powyższego, charakterystycznego dla Ciebie prowokującego pustosłowia, masz coś na poparcie tego osądu?


Wyliczenia vkali w oparciu o eterofizykę potwierdzają jedyną słuszną teorię na temat wtc, a TY ośmielasz się używać zwykłych i ogólnie sprawdzalnych wyliczeń dla poparcia swojej tezy. To wystarczy.

Powodzenia w sączeniu jadu vkali, widzę co piszesz tylko w cytatach ;) .
  • 0

#29

vkali.
  • Postów: 701
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Taaak, vkali.
Dostałem nowe instrukcje od mojego bezpośredniego przełożonego. Z racji tego, że status poziomu zagrożenia bezpieczeństwa z Twojej strony zmienił się wczoraj z żółtego na pomarańczowy, tajna agencja rządowa, w której pracuję zdecydowała się na prewencyjną interwencję. Stąd ten wczorajszy post. Tylko nie mów o tym nikomu, bo to ściśle tajne informacje.
A tak na poważnie.


… to nie jest śmieszne,.. ja powyższe i ciebie traktuję jak najpoważniej, …już od twych wybitnych farmazonów z nadświetlnością zajączków świetlnych poprzez twoje jawne pojawne manipulacje w temacie wydarzeń 9/11, które ci wykazałem, aż po teraz ,..dla mnie straciłeś jakąkolwiek zdolność kredytową bym mógł świadomie udzielić ci jakiegokolwiek dalszego kredytu zaufania, ..wiem, że ty mało co, cenisz sobie prawdę oraz uczciwość, ale nie każdy tak musi robić i nie każdy robi, ..przywołajmy choćby to twoje ostatnie,… bardzo głośno dla pokazu i zapewne dla pozyskania poklasku manifestowałeś swoje zabunkrowanie się przed vkalim, .. a wyszło, że był to jedynie czczy pokaz, ..czcze widowisko dla swojej adoranckiej gawiedzi, ..w rzeczywistości skrycie wyłaziłeś z bunkra i mnie poczytywałeś, o czym dowodzi choćby ten post …i jak ciebie można traktować poważnie,.. jeżeli nawet w małym nie jesteś wierny [w tym nawet sobie] i nawet w małym nie można ci zaufać.. to, co dopiero w dużym, ..to ostatnie to z nauk jezusa jeżeli jeszcze nie wiesz o ufności oraz badaniu zdolności czy przydatności na ufność, tych którzy czekają kredytu zaufania

Nie przepadam za tym, gdy ktoś w tak bezsensowny sposób, opierając się na Biblii, próbuje uzasadnić swoje racje. Twoja argumentacja jest równie płytka,.



…wcale się nie dziwię, że postawa i odpowiedzi jezusa na te bardzo kuszące propozycje szatana w zamian za wykazanie się, w zamian za pokazanie się, w zamian za przedstawienie się czy tylko danie przedstawienia, bardzo ciebie drażnią oraz denerwują, … że chcesz je odsunąć od siebie jak najdalej lub też chcesz je traktować jako bezsensowne i płytkie i w ogóle nie dotyczące się jakiegokolwiek dowodzenia się, przedstawiania się itp.
…prawda, ty już dawno dałeś się skusić tego typu szatańsko kuszącym propozycjom i od dawna nie działasz po jezusowemu w kwestii dowodzenia i przedstawiania się, ..co prawda już niewiele masz w sobie do pokazania i wykazania, ale co szkodzi ci dać pokaz, że masz, ..przecież pokazywanie i pokazówki to tak po prawdzie twój zawód, który zapewne z niemałym z powodzeniem uprawiasz, sądząc po tym co tutaj mi zaprezentowałeś ..zresztą zapewne inaczej [jak do’wodzić i dalej za’wodzić] już nie możesz i nie potrawisz , … bo po prawdzie, po prostu i po jasnemu gdyby było inaczej zawaliłby się zarówno twój świat jak i świat twoich bliskich
…i mówiąc twoimi słowami …

..Jeśli mogę doradzić, to proponuję najpierw Ci zapoznać się z prawdziwym sensem fragmentu dotyczącym kuszenia Jezusa przez Szatana. Może wtedy zrozumiesz,

.. …może już teraz pojmiesz różnicę miedzy postawą jezusa, a twoją,.. na te kuszące propozycje szatana wykazania [się], zaprezentowania się, czy też udowodnienia zarówno się samego czy samego siebie, jak również tego, co się samemu ma czy się samemu posiada oraz co się sobą reprezentuje czy przedstawia lub też, co się samemu umie i pojmuje a czego nie umie i nie pojmuje

Twoja argumentacja jest równie płytka, co udowadnianie na podstawie poniższego fragmentu przyzwolenia Jezusa dla kanibalizmu i wampiryzmu:

Na to rzekł im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, jeśli nie będziecie jedli ciała Syna Człowieczego i pili krwi jego, nie będziecie mieli żywota w sobie.
Jan. 6:53


..weź daj sobie na wstrzymanie z tego rodzaju twoimi nieuczciwościami, …wiem, że na twoim naukowym podwórku praktyki wkładania komuś w usta słów, których ni wypowiedzieli i na ich podstawie obśmiewanie tych którzy ich nie wypowiedzieli, to zwykła codzienność, ..ale racz tego rodzaju świństwa nie ciągnąć tutaj za sobą i racz z łaski swej ich tutaj nie zaszczepiać,..to nie jest świński teren do którego ty już zdążyłeś przywyknąć…
..czy ktokolwiek tutaj,.. ja czy inny użytkownik tak wampirycznie i kanibalistycznie argumentował i przedstawiał się [kim jest] poza toba, ..nie,.. wiec pozostań sam z ta swoją bezsensowna i płaską argumentacją słów jezusa dotyczących się nowego przymierza, które on ustanowił swoją ofiarą, ..nie musisz jej p[przyjmować choć możesz ja tak argumentować ale ta argumentacja jest twoją i tylko twoja zauważ i weź za nią pełna odpowiedzialność a nie przenoś ją na innych


Rozumiem, że ten fakt przemawia przeciwko mnie. A ścisłych wyliczeń wcale nie ma aż tak dużo i nie są aż tak bardzo skomplikowane (są to same podstawy w absolutnej większości niewykraczające poziomem trudności poza szkołę średnią).


..prawda ani nie skomplikowane ani trudne, ..chyba ze takimi są dla sfory twoich bezmyślnych adoratorów, ..ale wiele jest niepotrzebnych, które mają jedynie dać wrażenie czy pokaz na tyle mądrych by ich przemądrością przykryć totalnie niemądre, tylko niemądre wnioski z tych mądrych wyliczeń,.. i wiele jest błędnych nie tylko z założenia, ..choć błędnych założeń czy w ogóle pominieć załozen w tych niby dobrych wyliczeniach jest więcej

..ale to w swoim czasie, ..ciebie już znam a teraz bardziej od wykazania ci interesuję mnie granice uczciwości i pojętności twoich adoratorów,.niektórych zdążyłem już poznać ale niektórych nie

Cóż, najwyraźniej masz rację – techniczny analfabetyzm w tym coraz bardziej zhumanizowanym społeczeństwie zatacza coraz większe kręgi. Zresztą powodzenie takich gniotów jak „Loose change” jest na to najlepszym dowodem.


..o tym twoim błednym ukierunkowaniu anafabetyzmu być moze jeszcze dzisiaj wieczorem trochę zdażymu porozmawiać

Nazywasz mnie oszustem zaśmiecającym forum debat. Czy oprócz powyższego, charakterystycznego dla Ciebie prowokującego pustosłowia, masz coś na poparcie tego osądu?


… mam podstawy by cię tak określać, ..ale to w swoim czasie, ..zresztą niektóre z twojego ostatniego wpisu w debacie już tutaj sygnalizowałem [i może coś więcej już rozwinę] … i być może z powodu ich sygnalizacji się zabunkrowałeś przede mną ..kto cie wie?…
  • 0

#30

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

bardzo głośno dla pokazu i zapewne dla pozyskania poklasku manifestowałeś swoje zabunkrowanie się przed vkalim, .. a wyszło, że był to jedynie czczy pokaz, ..czcze widowisko dla swojej adoranckiej gawiedzi, ..w rzeczywistości skrycie wyłaziłeś z bunkra i mnie poczytywałeś, o czym dowodzi choćby ten post …

"Poczytywałem" - to za dużo powiedziane. Po prostu zaintrygowała mnie sugestia (wyczytana z postu Głodomoora), że jakiś fragment Biblii udziela wskazówek dotyczących tytułowego pytania. Z ciekawości sprawdziłem, o jaki urywek chodzi i krótko ustosunkowałem się do tego, co zobaczyłem.

Oczywiście, Ty w odpowiedzi już zwyczajowo popisałeś się klasycznym, nic nie wnoszącym, w większości niezwiązanym z tematem wodolejstwem, w którym oczywiście nie miało prawa zabraknąć obowiązkowej mantry dotyczącej tematu WTC. ;)

A to, czy będę Cię ignorował czy nie, to już moja sprawa. Jeśli uznam to za zasadne, wylądujesz w ignorze z powrotem. Nic Ci do tego.


…wcale się nie dziwię, że postawa i odpowiedzi jezusa na te bardzo kuszące propozycje szatana w zamian za wykazanie się, w zamian za pokazanie się, w zamian za przedstawienie się czy tylko danie przedstawienia, bardzo ciebie drażnią oraz denerwują, … że chcesz je odsunąć od siebie jak najdalej lub też chcesz je traktować jako bezsensowne i płytkie i w ogóle nie dotyczące się jakiegokolwiek dowodzenia się, przedstawiania się itp.

Zatem postaram się uzasadnić moje zdanie w kwestii owych biblijnych cytatów, bo raczej na Twoje uzasadnienie nie ma co liczyć.

Takie dwie od razu nasuwające mi się kwestie:

1) Po pierwsze, Jezus opierał się namowom Szatana nie z racji tego, iż był skromny i nie chciał się chwalić swoimi zdolnościami. Po prostu był to wynik bezgranicznego zaufania i całkowitego podporządkowania woli Boga. Gdzie tu analogia do przypadku owych współczesnych parapsycho-zdolniachów?

2) Po drugie, Jezus nie chwalił się swoim swoimi zdolnościami, rozgłaszając wszem i wobec, czego to on nie potrafi. On po prostu jawnie używał tych zdolności. Parapsycho-zdolniachy robią dokładnie na odwrót. A tu gdzie widzisz analogię?

Póki co – tyle.

..weź daj sobie na wstrzymanie z tego rodzaju twoimi nieuczciwościami, …wiem, że na twoim naukowym podwórku praktyki wkładania komuś w usta słów, których ni wypowiedzieli i na ich podstawie obśmiewanie tych którzy ich nie wypowiedzieli, to zwykła codzienność, ..ale racz tego rodzaju świństwa nie ciągnąć tutaj za sobą i racz z łaski swej ich tutaj nie zaszczepiać,..to nie jest świński teren do którego ty już zdążyłeś przywyknąć…

A gdzie ja stwierdziłem, że przedstawiona przeze mnie interpretacja dotycząca Jan 6:53 jest Twojego autorstwa?! Gdyby tak było, po prostu bym Cię zacytował.

Żeby było jasne.
Ową „interpretację” wymyśliłem sam, aby Ci zobrazować, z czym kojarzą mi się Twoje biblijne uzasadnienia. Nie rób sztucznego problemu, tam gdzie go nie ma. Zdaję sobie sprawę, że jesteś mistrzem siania zamętu, ale czasami mógłbyś trochę przystopować.

Kwestii WTC nie będę tu rozwijał, bo nie jest to miejsce ku temu.
Pozdrawiam.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych