Skocz do zawartości


Zdjęcie

W USA powstają grupy "nieśmiertelnych"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#16

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Defetyzm przebija z waszych wypowiedzi :]
trzeba się cieszyć życiem i żyć jak najdłużej! :)
  • 0

#17

^Filozof^.
  • Postów: 149
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja bym chciał dłużej żyć :) .
  • 0

#18

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Od niektórych biję, nadzwyczajna chęć życia. Lecz parę uwag.
O tym czy na prawdę chcę się żyć 150 lat, można powiedzieć dopiero w bardzo podeszłym wieku. Trzeba widzieć sens tego życia, cel, i jakieś horyzonty. Bo istnienie dla samego istnienia mija się z celem. Np, praca na taśmie nie 30 lat, ale 70 lat dzięki cudownym lekom, życie staję się męczarnią. Marną egzystencją. Często ludzie w wieku 60 lat, mają taką niechęć do życia, że mimo faktu, iż trzymają się kurczowo tej nitki istnienia, to życie jest dla nich jedynie mijającym dniem, szarym, spędzanym na zabijaniu czasu.
Bogaci ludzie, mają dużo możliwości. Mogą dzięki temu długiemu życiu jeszcze bardziej zwielokrotniać majątek, i wydawać go na luksusy. Uważam, że każdy inny człowiek funkcjonujący w jednorodnym trybie życia praca/dom/spać przez kolejne kilkadziesiąt lat, będzie całkowicie wyczerpany codziennością. Nie wiadomo jak reaguję ludzka psychika na tak długie życie.

Kolejnym faktem, jest samotność. Wszyscy znajomi, przyjaciele, bliscy umarliby bardzo długo przed twoją śmiercią. Czy w wieki 130 lat będziemy mieć ochotę na nowe znajomości? Czyli czeka nas totalna samotność. Przyjmijmy bardziej optymistyczny wariant, że partner życiowy stosowałby się do tych samych zaleceń i żył teoretycznie tyle samo. Pomijając większe prawdopodobieństwo wypadków losowych w dłuższym życiu, ile procent małżeństw jest gotowych żyć ze sobą 100 i więcej lat? Rozpadają się po kilku latach, po kilkunastu, ile par przetrwałoby 100 rocznicy? To musieliby być święci, albo kochający prawdziwie.


Teraz nie mogę powiedzieć, czy chciałbym tyle żyć. Gdy będę mógł spełniać się w czymś co mnie porusza, chciałbym mieć na to więcej czasu, ale życie dla życia... bez sensu. Nie czuję lęku przed śmiercią, choć oczywiście nie zrobiłbym nic specjalnie, co by nią na mnie sprowadziło.

Użytkownik mylo edytował ten post 23.03.2008 - 03:33

  • 0



#19

Oski_m.
  • Postów: 88
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na takie coś to ja się pisze. Tylko jak to ma wyglądać? Wegetujemy jak roślinki, czy cały czas cieszymy się dobrym zdrowiem i kondycją? Możesz oddawać się czynnością na które wcześniej nie miałeś czasu. Do 65 lat praca w kostnicy, a potem podróże, przekazywanie wiedzy młodemu pokoleniu lekarzy, poznanie tajemnic świata, itd.
  • 0

#20

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Mylo, no to zależy od wielu czynników niestety, ja to bym mogła żyć choćby po to, żeby książki czytać :)
  • 0

#21

rybak.
  • Postów: 175
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czlonkom tych grup w USA jest przedewszystkim zatrzymanie procesu starzenia, co jak pokazuja badania kliniczne na zwierzetach jest mozliwe. Poki co na ludziach ciezej jest to sprawdzic, bo duzo wolniej sie starzejemy. Sens tych dzialan to nie na wierzchu "kremy, masci na zmarszczki, botox itp." tylko dzialanie od wewnatrz, czyli walka z wolnymi rodnikami itd.
  • 0

#22

Kalahan.
  • Postów: 175
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Możemy takie stowarzyszenie założyc ale skąd weźmiemy kasę na takie kwasy czy coś tam?
  • 0

#23

rybak.
  • Postów: 175
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Najprostszy zestaw na poczatek: Resveratrol - 60 tabletek to koszt ok 100 zl (starcza na miesiac) + Kwas Omega3 120 kapsulek koszt okolo 25 zl (starcza na 4 miesiace) + KoenzymQ10 - 120 kapsulek koszt okolo 80 zl (starcza na 4 miesiace) = to daje okolo 130 zl na miesiac... Czy to jest sporo, dla jednych tak dla innych moze nie...

Użytkownik rybak edytował ten post 23.03.2008 - 11:59

  • 0

#24

Sante.

    Veritas odit moras

  • Postów: 305
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wiec kiedy masz zamiar próbować zwerbować takich chętnych ludzi? Ja pisał bym się na to, szczerze.
  • 0



#25

rybak.
  • Postów: 175
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Spokojnie, juz niedlugo stowarzyszenie takie zostanie zalozone. Dla tych ktorzy juz teraz chca garsc informacji w temacie, polecam to amerykanskie forum skupiajace takie grupy z calego swiata: http://www.imminst.o...rum/forums.html
Trzeba znac tylko angielski dobrze.
  • 0

#26

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mnie to pachnie reklama i wciskaniem kitu by sprzedac placebo. Szanujcie swoje ciala i odzywiajcie sie zdrowo, bo jak na razie nie udowodniono, ze te produkty powstrzymaja starzenie. To eksperyment ktory na dodatek musi potrwac kilkadziesiat lat by mozna uznac, ze dziala lub nie . Naiwnym zycze powodzenia. Drugie to to, ze nie tylko mlody wyglad gwarantuje dlugie zycie.
W mojej rodzinie wszyscy zyja srednio 80 lat, majac taka perspektywe czuje ze to mi wystarcza, czy chciala bym zyc dluzej? Nie czuje takiej potrzeby.

Dodam tu jeszcze, ze nie wystarczy brac te cud leki, ale nalezy przezstrzegac diety i wierzcie mi nie o leki tu chodzi a o diete wlasnie.
  • 0



#27

rybak.
  • Postów: 175
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To ze starzenie mozna zatrzymac jest pewne. Asienka przejzalas to forum? http://www.imminst.org/forum/forums
  • 0

#28

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak jak Asieńka liczyłbym skrycie na 80 lat, tylko i wystarczy. (Jednak jako mężczyzna muszę się lepiej starać by to osiągnąć ;) )
Mango@ (nadal kojaże cię jako Vilandra) po to przedłużyłabyś sobie życie, by żyć życiem innych czytając książki? Moim zdaniem życie bez kreacji nie ma sensu.

Użytkownik mylo edytował ten post 23.03.2008 - 20:25

  • 0



#29

rybak.
  • Postów: 175
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Do wszystkich zainteresowanych zalozeniem stowarzyszenia: Jaka chcielibyscie przyjac nazwe dla naszego stowarzyszenia ? Moje propozycje to "Niesmiertelni", "Wiecznie mlodzi","Dlugowieczni","Zatrzymac czas"
  • 0

#30 Gość_21:37

Gość_21:37.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja bym sie nie zdecydwał na takie przedłużanie życia.
Nie boje sie smierci, tylko własnie starosci i tego ze moge byc ciezarem dla kogoś.

niektórzy to nawet dają sie zamrażać wzorem z filmu sexmisja - jednym słowem: cyrk


a druga sprawa - śmierci nie da sie oszukać, wiec nazwy "Niesmiertelni", "Zatrzymac czas"
są troche bez sensu
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych