Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ludzkość i obcy : kontakt w przeciągu dwudziestu lat


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#1

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ludzkość i obcy : kontakt w przeciągu dwudziestu lat


Ludzkość zainicjuje kontakt z przedstawicielami obcej inteligencji w przeciągu dwóch dekad,
twierdzą niektórzy astronomowie.


Dołączona grafika


Ostatnie odkrycia planet zbliżonych do Ziemi, które znajdują się poza naszym Układem Słonecznym jak i misja NASA zaplanowana na 2009 rok wyniosły na światło dzienne możliwość kontaktu z pozaziemską inteligencją i zbliżyły nas o krok bliżej do owego wydarzenia. W programie dokumentalnym BBC, który był emitowany w ostatnim czasie, amerykański astrofizyk dr Frank Drake powiedział : „Wszelkie przesłanki sprawiają, iż stajemy się bardziej optymistyczni…”. 76 letni astrofizyk – założyciel projektu SETI (Search for Extraterrestrial Intelligence Project) – dodał : "Naprawdę wierzymy, że w przeciągu najbliższych 20 lat dowiemy się znacznie więcej na temat życia pozaziemskiego i prawdopodobnym jest, iż odkryjemy, że życie… możliwe, że inteligentne, egzystuje gdzieś w naszej galaktyce."

Jakiś czas temu dr Drake wyszedł z własną teorią , która miała podawać przypuszczalna liczbę obcych cywilizacji występujących w naszej galaktyce. Teoria ta jest oparta o kilka czynników : częstotliwość z jaką rodzą się gwiazdy w Drodze Mlecznej, jak wiele z nich ma planety, czy są one zdatne do podtrzymania życia i jak długo mogą istnieć inteligentne formy życia.

Wielu ludzi podawałoby różniące się między sobą wyniki, dr Drake oszacował, iż w galaktyce istnieje 10,000 technologicznie zaawansowanych form życiowych. Teoria ta była wiele razy krytykowana… do czasu (rok temu) aż grupa Szwajcarskich obserwatorów odkryła dwie planety (nazwane Gliese 581 C i D) na obrzeżach naszego Układu Słonecznego, które mogą stwarzać warunki do podtrzymywania życia.

Dr Drake powiedział : „To wskazuje na potencjał, iż tego typu planety nie są niczym niezwykłym”. Obserwator SETI dr Seth Shostak powiedział : „Tylko w naszej galaktyce istnieje 200 miliardów gwiazd, przypuszczalnie połowa z nich posiada planety (które orbitują w ich okolicy), daje to 100 miliardów systemów planetarnych w skład których wchodzi, powiedzmy, pięć planet (w każdym z tych systemów)”.

„To daje nam 500 miliardów planet, mając na uwadze, iż istnieje jeszcze 100 miliardów innych galaktyk. Myślenie, że Ziemia jest jedynym miejscem gdzie dzieję się cos interesującego jest bardzo nie na miejscu”.

Dołączona grafika


Badania na temat poszukiwania życia na innych planetach pójdą o krok wprzód już w przyszłym roku, kiedy NASA umieści teleskop Keplera, który będzie skanował ta samą ilość 100,000 gwiazd. Misja ta trwać będzie cztery lata a jej celem będzie odkrycie planet o zbliżonych charakterystykach do Ziemi. Kiedy Kepler zidentyfikuje takowe obiekty obserwatorzy z SETI skupią się wraz ze swoim sprzętem na tych właśnie obszarach i systemach.

Opracowanie : dj_cinex
Źródło : http://www.ourstrangeworld.net

  • 0



#2

BlaZe.
  • Postów: 21
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wszystko fajnie, tyle ze jesli znajda obcych (o ile juz tego nie zrobili) to albo to zatuszuja albo beda sie bic o to kto nawiaze 1szy kontakt -.-
  • 0

#3

Draqla.
  • Postów: 11
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja nie wiem czego NASA się boi, że tuszuje wszystko na temat obcych cywilizacji i UFO. Już się nie mogę doczekać oficjalnego kontaktu z obcymi cywilizacjami. :) Życzę im powodzenia w szukaniu :)
  • 0

#4 Gość_Burnago

Gość_Burnago.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie sądze, żeby to ujawnili światu... no ja sobie nie wyobrażam - włączam telewizor - serwis informacyjny i tam nadają: znaleziono pozaziemskie, wysoko cywilizowane formy życia :D - zbyt piękne aby było prawdziwe. ;)
  • 0

#5

Chasm.
  • Postów: 73
  • Tematów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Stwierdzenie - obrzeża Układu Słonecznego - może być nieco mylące, gdyż czerwony karzeł Gliese 581 oddalony jest o ok 20,5 roku świetlnego. Niemniej jednak w skali kosmicznej jest to rzeczywiście bardzo blisko.
Wg http://www.astronomi...dex.php?id=1479 temperatura na tej planecie utrzymuje się pomiędzy 0, a 40 stopni Celsjusza, co oznacza, że woda powinna być w stanie ciekłym. Natomiast promień planety jest większy jedynie 1,5 raza niż promień Ziemi, sama zaś planeta powinna być skalista lub pokryta oceanami

Kilka danych o Gliese 581 c i d można znaleźć pod http://exoplanet.eu/star.php?st=Gl+581
  • 0

#6

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja nie wiem czego NASA się boi, że tuszuje wszystko


Wyobraź sobie sytuację w której przedstawiciele obcej rasy w wywiadzie telewizyjnym przekazują nam informację o naszym prawdziwym (hipotetycznym oczywiście) pochodzeniu oraz stworzeniu nie przez Boga :)
Potrafisz sobie wyobrazić zamęt jaki zapanuje na świecie ? Jeszcze nie dorośliśmy do niektórych informacji :mrgreen:
  • 0



#7

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wyobraź sobie sytuację w której przedstawiciele obcej rasy w wywiadzie telewizyjnym przekazują nam informację o naszym prawdziwym (hipotetycznym oczywiście) pochodzeniu oraz stworzeniu nie przez Boga :)

Jest taka utarte powiedzenie,że nawet "najgorsza prawda jest lepsza niż najpiękniejsze kłamstwo".
Upadek największych światowych religii to tylko kwestia czasu.
A czy to się stanie na skutek kontaktu z jakąś inteligentną cywilizacją czy w zupełnie inny sposób,to już raczej nie ma znaczenia.
Ludziska będą musieli się pogodzić z tą bolesną prawdą,czy tego chcą czy nie.
  • 0



#8

Draqla.
  • Postów: 11
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bolesną prawdą? Ja nie rozumiem co jest w tym bolesnego. Gdybyśmy nawiązali współpracę z pozaziemskimi cywilizacjami wiele rzeczy na Ziemii by się polepszyło ;)
  • 0

#9

wafel.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale rownie dobrze mogloby sie pogorszyc - w koncu nikt nie wie, w jaki sposob mysla istoty pozaziemskie :D
  • 0

#10

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Upadek największych światowych religii to tylko kwestia czasu.


Uchowaj Boże !
Mówię Ci to jako ateista.Wyobraź sobie miliardy ludzi błąkających sie po świecie w nadziei znalezienia nowego przywódcy duchowego.Idealna pożywka dla nowych galaktycznych sekt. Miliardy dla których przestaje istnieć niebo i piekło nie ma przykazań Bożych (jedynych moralnych hamulców). Ktoś nad tym zapanuje ?
Jednym słowem ARMAGEDON albo coś jeszcze gorszego :(
  • 0



#11

Krokiet.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czyli za 20 lat skontaktuja sie z nami nasi hodowcy, czyli wielcy i potezni gadziowie?
Ciekawe co ich do tego skloni, byc moze beda chcieli zasiac panike miedzy nami i doladowac swoje bateryjki zlem i nienawiscia?

Edit - dj_cinex :
Nikt tutaj nie mówi o jaszczurach... tylko o "ogólnym inteligentnym życiu". Widać, że te tematy o gadach źle na Ciebie wpływają - zaczynasz wszędzie je dostrzegać.

  • 0

#12

darokrol.
  • Postów: 729
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

na pewno nie skontaktujemy się z naszymi stwórcami, spróbujcie pomyśleć, to nie jest łatwe ale spróbujcie, co byście zrobili, tworzycie ludzki gatunek choćby te 300 tys. lat temu i co ? wysyłacie ze swojej planety fale radiowe żeby wasze dzieło wam odpowiedziało ?

i skąd w was takie niskie poczucie własnej wartości, dlaczego myślicie że nie mogliśmy wyewoluować albo że życie nie mogło powstać samo, przecież w kosmosie jest zapewne pełno życia a wy macie tylko 2 opcje
1. stworzył nas bóg
2. stworzyli nas kosmici
  • 0

#13

Romczyn.
  • Postów: 757
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja tam niezbyt wieżę w stworzenie nas przez cokolwiek, sami się zrobiliśmy :P
Zresztą jak widzę teksty typu, że obcy nam pomagają to chce mi się śmiać :roll:
A kontakt z obcymi w ciągu 20 lat? Nie sądzę, za szybko.

edit [22.03.08] AlienGrey
6.3 Część graficzna sygnatury może zawierać jeden plik graficzny o wymiarach do 350 pikseli szerokości i 50 pikseli wysokości oraz 'wagę' do 50KB.
Twoja sygnatura to 300x70.
Warn.

  • 0



#14

Draqla.
  • Postów: 11
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A kontakt z obcymi w ciągu 20 lat? Nie sądzę, za szybko.

Tak, ale zobacz ile czasu ludzie obserwują UFO. To nie jest tylko 20 lat :P
  • 0

#15

Kryczmen.
  • Postów: 144
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja nie wiem czego NASA się boi, że tuszuje wszystko na temat obcych cywilizacji i UFO. Już się nie mogę doczekać oficjalnego kontaktu z obcymi cywilizacjami. :) Życzę im powodzenia w szukaniu :)

Nie jest udowodnione że tuszują na temat obcej cywilizacji itp , a jeśli tak, to być może boją sie paniki ludzi , albo że tak powiem cały ``deser`` chcą zostawić tylko dla siebie .

Użytkownik Kryczmen edytował ten post 22.03.2008 - 15:40

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych