Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kościół...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
99 odpowiedzi w tym temacie

#76

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak się okazało "Nazwanie kogos gejem jest obraza osoby, zakladajac ze bycie gejem to rodzaj choroby (czy chocby uwarunkowanie genetyczne)" ..... no więc obrażę sam siebie...Ty zakatarzony! Ty człowieku o niebieskich oczach po ojcu!

GRATULACJE
  • 0

#77

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeszcze jeden post nie na temat i skonczycie rozmowe.

4.6 Decyzje moderatorów o ostrzeżeniach są nieodwracalne i nie podlegają dyskusji
  • 0



#78 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Informuje Eurycide i Przema ze nie mialem zamiaru nikogo prowokowac...ja tej zabawy nie zaczalem a jesli zaczalem to przepraszam...Umiem sie przyznawac do swoich bledow i nie bede sie upominal o warny dla nikogo.. a sprawe z gejem zamykam bo nie dotknelo mnie to specjalnie :( pozdrawiam.

[ Dodano: 2006-03-06, 22:35 ]
Ariel ma racje..co do piaskownicy...

[ Dodano: 2006-03-06, 22:38 ]
troche sie unioslem jak my wszyscy z reszta...to bylo widac ,z tym ze ja pisze to co mysle...i czasem troche tego zaluje...mam to po dziadku św.p

[ Dodano: 2006-03-06, 22:41 ]
:D
  • 0

#79 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

:D
  • 0

#80

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ujmę to tak.  
Dla mnie bardzo wymowny jest diametralnie różny sposób reakcji na ostrzeżenia. To mówi więcej o człowieku, niż można by sądzić na pierwszy rzut oka.


Nie zapomnij, że tutaj jest sytuacja taka, że jeden z dyskutantów jest praktycznie sam, a drugi ma po swojej stronie większość forum i ekpię moderów. Może czuć się nienajlepiej w takich okolicznościach.

A ponieważ jesteśmy w temacie Kościół, to zwrócę uwagę na fakt, że idea przebaczania, miłości bliźniego i etycznych zachowań, jest często bliższa tym, których wspólnota Kościelna określa mianem niewierzących, niż tzw. Katolikom.

Dla mnie jest to taka puenta tego tematu, że trudno o lepszą.   :D


Z jednej strony kpicie sobie z naszej wiary i wytykacie usilnie różne "błędy" posługując się często dowodami o miernej wartości a z drugiej przebaczacie nam, że się za to na Was gniewamy... To nie czyni Was lepszymi (nie twierdzę, że gorszymi!).
  • 0

#81

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie uważam, żebyśmy kpili, tylko chcemy ujawnić mase przekłamań i tego typu rzeczy. Nie wiem czy to jest dążenie do poznania prawdy o danym wyznaniu, czy desperacki atak na coś, co jest silniej zakorzenione niż wolność poglądów i myślenia.
No cóż... Nie powiesz chyba, że przez 2000 lat kościół nie próbował przejąć władzy całkowitej... Przecież w średniowieczu wszystko zależało od papieża, a w mniejszym stopniu od cesarza.
I tak dodam od siebie, że rozumem to, że w ciągu 2 tysiącleci chrześcijaństwo wpisało się w historie świata i stało się integralną częścią światopoglądu, ale nie jest to rzecz naturaalna, bo w średnioweczu choćby ludzie wierzyli w Boga ze strachu, a nie z miłości. Kto nie bał się boga i nie wypełniał poleceń kościoła był potępiany, a w gorszych wypadkach był nawet ekskomunikowany, co zresztą było durne i niczemu nie służyło...
(na poparcie tego co napisałem, moge dodać, że większość zawartych tu rzeczy potwiedza siostra zakonna, ucząca religii :D )
  • 0



#82

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To, że na przestrzeni lat była masa wypaczeń to jak najbardziej prawda!
Ludzie zawsze byli tylko ludźmi i błędy popełniali.
I robią to nadal zresztą.

Ja wiem, że Wasze NewAge z narkotycznymi wizjami to prawdziwe religie miłości, albo wiara w wyższe gęstości, że wezmą Was na swych skrzydła Plejadanie.. I ok.

Tylko, że tak naprawdę mylisz się twierdząc, że do chrześcijaństwa przekonywał ludzi strach, miecz itp. W pewnym czasie też, ale nie głównie. Szczególnie na początku metody były bardzo pokojowe... Albo chociażby teraz...
  • 0

#83

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To o NA i Plejadanach nie było skierowane konkretnie do Ciebie oczywiście, ale ogólnie do grupy "openmindowców". Prawda jest taka, że z jednej strony jedziecie równo po chrześcijaństwie, a z drugiej strony przyjmujecie za bardzo prawdopodobne głupoty Wingmakerskie czy channelingi z Plejadanami. Trochę mnie to dziwi. Ale.. co kto lubi.

Nie uważam też, żeby dało się uniknąć wartościowania. Nie ja zresztą pierwszy napisałem o lepszych czy gorszych ale Ty.

Wiem, że to dyskusja jałowa, nie przekonam Was, ani Wy mnie, lecz trochę gimnastyki słownej nie zaszkodzi..
  • 0

#84 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

ja chcialem w pewien sposob dojsc do porozumienia jesli chodzi o wyjasnienie niescislosci zwiazane z katolicyzmem i interpretowaniem biblii.Glownie staralem sie pokazac mozliwosci ktore nisosa za soba rozne rozpatrzenia niektorych spraw...ja jestem otwarty na wiele spraw i niczego nie odrzucam.Mozna powiedziec ze bylem kiedys praktykujacy ale dreczylo mnie wiele niejasnych spraw zwiazanych z wiara katolicka i zaczalem buszowac we wszystkim czym sie da...Nosze to w sobie odkad pamietam, ze cos jest nie tak, ze cos ludzkosc ominela,nie dostrzegla. Ciagle siedzi mi to w glowie i gdy spogladam na ludzi ktorzy blakaja sie wssrod szarych ulic mysle o tym, mysle ze Ci ludzie nawet nie wiedza ze cos stracili,ze cos przeoczyli.Nie czyni mnie to wyjatkowym bo taki sie nie czuje i mam w sobie wiele wad,wiele sie musze nauczyc a w szczegolnosci pokory,cierpliwosci i opanowania. Czesto zastanawiam sie jak ogarnac slowami to co czuje a te uczucia sa nawet ciezsze niz mogloby sie wydawac.Zle sie czuje widzac co sie dzieje wokol mnie.Gdy widze jak ludzie gonia za pieniedzmi, gdy dziewczyny szukaja facetow z niezlym samochodem, gdy widze jak ludzie sa dla siebie msciwi, zazdrosni o wszystko i zawistni przerasta mnie to i przytlacza.Dlaczego ludzie nie widza tego albo udaja ze nie widza, nie dostrzegaja.Niestety doszedlem ze do takiego stanu rzeczy przyczynila sie wladza,kosciol i religie ktore ograniczaja czlowieka.Wladza i kosciol manipuluja ludzmi.Wykreowali nam taka rzeczywistosc w ktorej wielu ludzi ma problem z przystosowaniem sie.Wielu ludzi nie moze realizowac swoich marzen,celow i tego czego pragneliby robic w zyciu.Ilu ludzi cierpi,ilu z glodu umiera a ilu jeszcze umiera w samotnosci.Wszystko co najlepsze jest przeznaczone dla wybranych,elit ktore wszystko robia pod siebie.W Polsce np. Korupcja goni kurupcje,afera goni afere.Na swiecie sa dziwne gry polityczne.Usa napadaja na Arabow tylko dlatego ze widzieli w tym interes.A od wiekow do wojen wykorzystywano wiare w imie wyzszym celom.Dlaczego? tylko dlatego ze czlowiek jest leniwy? dlatego ze kocha zyc rozpustnie? Widzi tylko korzysci materialne? Wladza,pieniadz, i znow religie.Zawsze zastanawialem sie czemu przez 2000 lat nasza nauka kulala i dopiero przez ostatnie 100 lat doszlo do wielkich rewolucji naukowych.Teraz juz wiem,przynajmniej tak mi sie wydaje.Ludzka ciekawosc jest wieksza niz ograniczenie.Dla niektorych chec poznania swiata i odpowiedzenia sobie na niektore pytania sa najbardziej istotnymi w zyciu i to zwyciezylo.Niestety skutki prowadzenia prywatnej gry przez kosciol az do wieku 19 ma swoje skutki.Wykreowali nam swiatopoglad i wiare w taki spsob ze jestesmy istotami niemal ograniczonymi.Nauka poszla w ruch a rozwoj duchowy nie i dzieki temu mamy wojny, mordy, glod ,tyranie,zaklamanie,oblude,manipulacje i wiele innych.Naszczescie na ziemi jest tez wiele milosci i checi niesienia pomocy drugiemu czlwiekowi.Tylko szkoda ze niektore instytucje tak naprawde nam to nieumozliwiaja tylko dalej poglebiaja ta apatie i tumiwisizm.Sa to bardzo przytlaczajace kwestie i ciagle mnie drecza i jest mi zle gdy ludzie najbardziej wierzacy okazuja sie tylko pseudo wierzacymi.Luidzie sa bardziej zaklamani niz sie wydaje.Widac to szczegolnie po tych ktorzy chodza i sie modla do kosciola.Czy cos to pomaga? czy cos to komu da?Czy moze tylko lepsze samopoczucie lub odbebnienie tzw obowiazku wobec Boga? Jeden pojdzie bo ma tragedie rodzinna,inny pojdzie ze strachu bo naskrobal cos, inny wierzy ze dzieki modlitwom i w wierze w Chrystusa zostanie zbawiony i bedzie zyl wiecznie.To niby prawda ale gdy tak sie to wszystko pojmuje to mozna naprawde pozostac tylko w czterech katach bez klamek.Przez 2000lat odkad kosciol przejal wladze i dokonywal represji stan bytu ludzkiego tylko sie pogarszal.Nie jest tak? wystarczy spojrzec na ulice.Wydaje nam sie ze jest wszystko ok.Otoz nic nie jest ok.WIecej widac negatywow niz pozytywow.Wszyscy umywaja raczki,odwracaja sie do siebie plecami.Biedne dzieci w szkolach, szerzaca sie patologia, mordy, grabierze a gdy sasiad idzie ochrzcic nowo narodzone dziecie to ksiadz wola 200zl albo nic z tego.Czy to nie jest zle? czy to wszystko jest takjak byc powinno? I jak ja mam nie szukac innej drogi? Kosciol zwalcza chomoseksualistow i pedofilie a pelno jest w parafiach takich ksiezy.Woza sie luksusowymi autami, oszikuja i popadaja w alkocholizm ale dewoty bronia: On jest taki wspanialy,nie wierze w to! Jak ludzie maja przejrzec na oczy? Gdy widze jak Wladcy swiata nie liczac sie z jednostkami rozgrywaja swoje gierki zwiazane z tym czy wcisne swojego brata na stolek czy nie, czy zonka bedzie prezesem na cieplej posadce to co mam myslec? Gdy zostaje odkryta jakas nowinka technologiczna ktora moglaby zmienic siwat na lepsze to rzady odrazu szukaja opcji do celow wojskowych? po co? w celach ochrony swiata? czy to naprawde konieczne? Izrael narod wybrany a wszystkie banki i ogromne firmy naleza do nich.Teraz sie mszcza na nas Polakach i wszedzie gdzie tylko moga.Arabowie w imie islamu ida sie zabijac a Katolicy,od poczatku naszej ery,zmieniajac tylko co roz strategie dorabiaja sie tylko nowych nabytkow materialnych.Jedyni normalni to chyba Ci od Buddyzmu.Maja wspaniala filozofie zycia.Niech mi ktos odpowie: CO JA MAM MYSLEC? JAK TU MOZNA NORMALNIE ZYC I WIERZYC W COS CO BYLO SZTUCZNIE KREOWANE 2000LAT?
  • 0

#85 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Tyrania, która osiągnęła największy sukces to nie ta, która używa siły do zapewnienia jednorodności, ale ta, która usuwa ze świadomości inne możliwości, i sprawia, że wydaje się niewyobrażalne to, że istnieją inne drogi i która usuwa poczucie, że istnieje coś na zewnątrz.

Allan Bloom  

Zamykając amerykański umysł


Swieta racja :brawo:
  • 0

#86

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie czytałem twojego długiego posta ale zobaczyłem ten ostatni z tezą że mam dwa nicki.....no niestety ale twoja cwana teoria chyba nie jest słuszna...... widzę że już Muhad usunął fragment gdzie twierdzi że mam dwa nicki....
  • 0

#87 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

nie, zrobilem to wczesniej bo stwierdzilem ze nie bede sie nikogo czepial...ale widocznie zrobilem to za pozno...

[ Dodano: 2006-03-07, 09:41 ]
jak czujesz sie urazony to przepraszam,moj blad
  • 0

#88

Malin.
  • Postów: 73
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kosciol katolicki popelnil wiele bledow, to fakt, ale dlaczego bardzo czesto jest obwiniany za wszystkie zlo jakie panuje na swiecie (takie mam wrazenie czytajac niektore posty)? Bo tak jest po prostu latwiej? I jeszcze jedno, tak wiele mowi sie o tym, ze katolicy powinni tolerowac inne wyznania, itp itd. Owszem powinni, ale z drugiej strony jak ktos chce byc tolerowany powinien tez tolerowac. Ja toleruje wszystkie religie, ateizm itp, oczekuje jednak ze jako katoliczka tez bede tolerowana.
  • 0

#89 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

jestem za toleracja ale to co dzieje sie na ziemi ma wplyw na wszystkich i na wszystko.Wiec mam przytakiwac glowa z uznaniem i patrzec jak sie wszyscy niszcza wzajemnie.Jesli to nie dotyczy mnie i mojej rodziny ok ale nie ma opcji zeby skutki tego marazmu nas nie dosiegaly w pewnym stopniu bo zsyjemy wspolnie wszyscy na ziemi...Wlasnie prze rozice religijne od tysiecy lat sie zabijamy...Ja nie uznaje w 100% zadnej wiary na ziemi i jest mi z tym dobrze.Nie musze sie przyczyniac do tego co sie zlego dzieje na ziemi.Wole inny kierunek.
  • 0

#90

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wraz z pojawieniem się filmu o Kodzie Da Vinci i reakcją kościoła , mediów itd. naszło mnie pewne pytanie ...

Mianowicie jak zareagowałby kościół gdyby do kin trafił film pokazujący Cywilizacje Sumeryjską i wraz z nim te wszelkie powiązania Biblijne itd. ?

Ciekawe jaka byłaby reakcja ...

P.S.
Jak wiemy takowy film powstawał, ale póki co wieści na ten temat są nikłe ...
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych