Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ja w sobie i ja poza sobą


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1

Chomiczek.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam mam jedenaście lat
Jedno pytanie chciałbym wiedzieć czy jestem gotowy na rozwój duchowy.
O od dawna pisze wiersze poezje i bajki pisze je od serca tylko nieraz jestem bardzo wesoły ale nieraz rozsierdzony jeśli ktoś mi mówi że parapsychologia to głupota. Moi koledzy często szukają takich stron po to by mnie zdenerwować.
Ale mam pytanie czy parapsychologia jest zgodna z prawami kościoła?


Jestem gotowy na podjęcie się rozwoju duchowego ale powiedzcie czy to możliwe w wieku 11 lat
  • 0

#2

Nik4ND3R.
  • Postów: 100
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Owszem, możliwe jak najbardziej. Możesz się rozwijać mając 5 lat nawet ;)
Czy parapsychologia jest zgodna z prawami kościoła?
Powiem Ci, też kiedyś byłem katolikiem. Jednak pewnego dnia zrozumiałem, że kościół to instytucja pieniądza. Być może i ty również to zrozumiesz. Twój wybór czy chcesz czy nie chcesz się rozwijać. Nie hamuj tego co kochasz robić :)
Pozdrawiam.
  • 0

#3

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nik4ND3R, dlaczego Ty dziecku piszesz takie rzeczy? Chłopak sam musi dojrzeć do tego, co będzie sądził na temat Kościoła, a Ty mu tu piszesz o tym, że jest to instytucja pieniądza. To, że Ty tak uważasz, nie oznacza, że musisz od razu sugerować mu, że być może kiedyś to zrozumie.
  • 0

#4

Bobek.
  • Postów: 476
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nauki kościoła nie są złe ale negują parapsychologie, magie i inne takie rzeczy.
Sam musisz wybrać wiare która jest najbliższa Twoim przekonaniom. ;) byle by nie namawiała do złego...

Użytkownik Bobek edytował ten post 09.03.2008 - 12:22

  • 0

#5

Maayel.
  • Postów: 47
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sama parapsychologia nie kłóci się z logicznego punktu widzenia z naszą religią, ja stram się praktykować i jedno i drugie zresztą, już jest temat na tym forum o tym tutaj:
http://www.paranorma...showtopic=13022
A co do rozwoju duchowego, to jeśli jesteś gotowy próbuj, do póki nie będziesz sie mieszał w coś, co może być niebezpieczne wszystko będzie ok ;p

Użytkownik Maayel edytował ten post 09.03.2008 - 12:53

  • 0

#6

SzpaQ.
  • Postów: 112
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zacznij medytowac i zobaczysz czy Cie to kreci czy nie. Co do kosciola...jestes czlowiekiem wolnym, sam zdecyduj czy to klóci sie z tym w co wierzysz. Nikt nie moze Ci narzucac co jest dla Ciebie dobre a co zle, a juz na_pewno nie kolo ktory wyuczyl sie jakiejs regulki kilkanascie lat temu i teraz klepie ja od czasu do czasu z ambony, a w rzeczywistosci sam moze nawet nie wiedziec o co mu chodzi.
  • 0

#7

Retired.
  • Postów: 312
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli znalazł tę stronę, jeśli go to ciągnie, jeśli nie traktuje tego jak zabawy czy hobby tylko jako część życia (dość ważną), to czemu nie. Zaczynaj waść, tylko się nie chwal tym co robisz przed innymi. Bo może być tak, że zostaniesz wyśmiany. Rób to dla siebie, nie na pokaz. Pamiętaj o tym.

Użytkownik Serlith edytował ten post 09.03.2008 - 13:43

  • 0

#8

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Odp na pyt 1. Słowo rozwój oznacza ruch. Tak więc jest to proces.
To ewolucja wyznacza ruch i kierunek. My możemy świadomie w tym procesie uczestniczyć lub świadomie
go przyspieszyć. Nie wiek więc odgrywa znaczącą rolę, lecz świadomy wybór.

Odp na pyt 2. Jak wiem, zjawiska które jeszcze nadal są traktowane jako paranormalne nie mają potrzeby starania się o pozwolenie na istnienie. Nie potrzebują się też nikomu podobać i nikomu podlizywać. Po prostu są. Tak jak istnieje wiatr, wiosna, trwanie i przemijanie. Kościół w swej postaci też to czeka. Zjawiska paranormalne zostaną. Chociaż nauka coraz częściej tłumaczy je dla ogółu.
Ja zwykle w takich sytuacjach mówię ;-) Masz możliwość wyboru, więc go zrób. Powodzenia.
  • 0



#9

BENDER.
  • Postów: 166
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z całym "szacunkiem" do KK ale jeśli ta religia powstała by w naszych czasach została by odebrana jako kolejna sekta a jako, że sama opiera się na cudach etc. nikt nie może mieć do Ciebie jako katolika pretensji o paranormalne sprawy zwłaszcza jeśli ten ktoś sam był by katolikiem bo wtedy byłby również hipokrytą. Jeśli czujesz potrzebę rozwoju duchowego to nic nie stoi na przeszkodzie :)
  • 0

#10

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Umiejętność posługiwania się energiami często bierze się za czynienie cudów.
Cuda powstają z umiejętności posługiwania się energiami na różnych poziomach psychicznych.
Od i całe zrozumienie cudu.
  • 0



#11

BENDER.
  • Postów: 166
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wiem skąd się bierze coś takiego jak cud ani czy one faktycznie istnieją ale jeśli tak to automatycznie trafiają do kategorii zjawisk paranormalnych, nie da się ich zbadać konwencjonalnymi metodami ponieważ nie słyszałem o nikim kto byłby w stanie jakiś cud wywołać pod okiem naukowców ale jak pisałem KK dopuszcza ich istnienie ponieważ ta religia jest właśnie na nich w dużej części oparta a tym samym musi się zgodzić, że takie zjawiska mają miejsce. :)
  • 0

#12

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Masz rację, mówiąc konwencjonalnymi metodami.
Dla nauki z przed 100 lat laptop i telefon komórkowy byłby cudem lub działaniem diabła.
Możemy mówić tylko o tym, że obecnie nauka jest na takim poziomie,że nie potrafi wyjaśnić tych zjawisk. A zaprzeczanie jest co najmniej ignorancją. Kościół nie jest i nie może być wyznacznikiem praw przyrody. Religia też. Prawa naturalne są ;-). Możemy utworzyć nowy kościół i nową religię. Zrobić jedną więcej manifestację. Posadzić ludzi do więzienia, zabronić im mówić i co? Nic. Natura była i będzie. My możemy próbować się ją zrozumieć i żyć według jej praw.
Tak a propos KK kościół uważał swego czasu, że radio jest wymysłem szatana. Oczywiście przykładów jest mnóstwo. Ostatnio twierdzi że: trzeba opłacić mszę za osoby wróżące. Należy sprawdzić pokolenia wstecz i wzdłuż. I dać na mszę. Inaczej będzie się dalej działo źle. Strach pada na ludzi i gnają do kościoła i płacą i płacą. Jak nasi przodkowie o zbawienie duszy. Można przepisać dom i ziemie i co tam jeszcze się kościołowi przyda. To się nazywa hipokryzja. Za czasów Jagiellonów na UJ studiowało się nauki uznawane za paranormalne. Czyżbyśmy się cofnęli.
  • 0



#13

rolnikus.
  • Postów: 56
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Masz rację, mówiąc konwencjonalnymi metodami.
Dla nauki z przed 100 lat laptop i telefon komórkowy byłby cudem lub działaniem diabła.
Możemy mówić tylko o tym, że obecnie nauka jest na takim poziomie,że nie potrafi wyjaśnić tych zjawisk. A zaprzeczanie jest co najmniej ignorancją. Kościół nie jest i nie może być wyznacznikiem praw przyrody. Religia też. Prawa naturalne są ;-). Możemy utworzyć nowy kościół i nową religię. Zrobić jedną więcej manifestację. Posadzić ludzi do więzienia, zabronić im mówić i co? Nic. Natura była i będzie. My możemy próbować się ją zrozumieć i żyć według jej praw.
Tak a propos KK kościół uważał swego czasu, że radio jest wymysłem szatana. Oczywiście przykładów jest mnóstwo. Ostatnio twierdzi że: trzeba opłacić mszę za osoby wróżące. Należy sprawdzić pokolenia wstecz i wzdłuż. I dać na mszę. Inaczej będzie się dalej działo źle. Strach pada na ludzi i gnają do kościoła i płacą i płacą. Jak nasi przodkowie o zbawienie duszy. Można przepisać dom i ziemie i co tam jeszcze się kościołowi przyda. To się nazywa hipokryzja. Za czasów Jagiellonów na UJ studiowało się nauki uznawane za paranormalne. Czyżbyśmy się cofnęli.


polska to skansen, cofnąc się nie można, jedynie stanąć z boku cykać fotki i kupować pocztówki.

jeśli chodzi o temat to wyczuwam prowokację. jakoś nie widzi mi się 11latek realizujący się duchowo.
  • 0

#14

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Prowokacja jest prawdopodobna. Pytanie czemu to ma służyć? Prawdę powiedziawszy mało interesują motywacje takiego postępowanie ;-). Nie stoję z boku. Zawsze robię to co mnie interesuję. A jeśli robię to i o tym mówię. Z całą pewnością nie stoję z boku. Polska czy jest moim zdaniem skansenem? Nie.
  • 0



#15

^Filozof^.
  • Postów: 149
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jeśli chodzi o temat to wyczuwam prowokację. jakoś nie widzi mi się 11latek realizujący się duchowo.

Czemu nie? Nie ma do tego prawa :] ? Z danych empirycznych wiem, że to jak najbardziej możliwe.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych