Skocz do zawartości


Zdjęcie

Michigan : kolejne zdjęcie dziwnego obiektu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

#16

adiadi007.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem w 99% to fake. Powiększcie sobie to zdjęcie do pełnych rozmiarów. Zapiszcie na dysku i zbliżcie je i zobaczycie wokół niego takie kropeczki. Strasznie nie dopracowany fotomontaż, po prostu kopiuj-wklej w paincie. Taka jest moja odp.
  • 0

#17

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Daj sobie zoom na drzewa. Też w takim razie są wklejone.
  • 0



#18

Pingwin.
  • Postów: 443
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem w 99% to fake. Powiększcie sobie to zdjęcie do pełnych rozmiarów. Zapiszcie na dysku i zbliżcie je i zobaczycie wokół niego takie kropeczki. Strasznie nie dopracowany fotomontaż, po prostu kopiuj-wklej w paincie. Taka jest moja odp.


Nie no po prostu SZOK jak tak lubisz kropki to dodaj , że wokół lasku też tak jest ( rozpikselowanie ) dla przykładu przybliż może sobie zwykłe swoje prywatne zdjęcie do pewnych rozmiarów to będziesz miał praktycznie to samo . :|
  • 0

#19

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

O ile dobrze pamiętam, to Na Progu Nieznanego jest wyjaśnione, że to fake...
  • 0



#20

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Mr. Mojo, a mógłbyś wkleić link? Jestem ciekawa.

Ja nie wiem, co mogę sądzić o zdjęciu, pojazd ma bardzo dziwny kształt, zastanawiam się nawet jak takie coś może latać. Z drugiej strony, gdyby to był fake, to wątpię, by komuś chciało się wmawiać innym, że zdjęcie jest prawdziwe, głównie ze względu na ów kształt pojazdu. Wygląda trochę nienaturalnie na tym niebie, ale ile razy przekonaliśmy się, że to co wydaje się nieprawdziwe, jest jak najbardziej realne. :]
  • 0

#21

Marchewa.
  • Postów: 536
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oczywiście wiarygodność zmniejsza fakt,że nagle wszyscy zaczynają widzieć takie obiekty.


Taaa... więc albo rosprzestrzeniła sie teraz moda na widzenie obiektów takich jak na zdjęciu lub jakaś cywilizacja dopiero nas odkryła i sobie sądy wysyła by zebrały dane o planecie ;p
  • 0

#22

KeV.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem wg podanego opisu jest niemożliwe to że zrobiono to zdjecie wlasnie wtedy. Fotografujacy musialby plywac w wodzie, badz robic zdjecie bezposrednio na linii powierzchni wody. Dla mnie fake.
  • 0

#23

silence.
  • Postów: 97
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po bliższej analizie zdjęcia nie widać ewidentnie że to jakiś fotomontaż, choć ten obiekt(obiekty) tak jakoś tam nie pasuje, ale przecież tu mowa o "pozaziemskiej" technologii. Mnie jeszcze by interesowało jakim aparatem to zdjęcie wykonano, może to wyjaśniło kilka technicznych kwestii. To "coś" się obracało raczej wolno, chyba że ci ludzie mieli bardzo dobry sprzęt... Przydało by się więcej zdjęć tego obiektu do analizy wtedy by można było coś więcej powiedzieć na ten temat.
  • 0

#24

Apophis_.
  • Postów: 637
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ten mniejszy obiekt wspomniany w artykule to ten drugi dziurawy dysk czy ten biały orbo-podobny pojazd po prawo od głównego obiektu?
  • 0

#25

crc.
  • Postów: 712
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

photoshop i do przodu:) uwazam ze dobre 90% zdjec o "ófo" to sciemia, ale te 10% przekonuje mnie w 100% :)
  • 0

#26

Rave.
  • Postów: 56
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mnie to wygląda na fake - UFO jest niewyraźne, rozmyte podczas gdy otoczenie jest ostre. Owszem - kręciło się, ale w takim wypadku chyba inaczej by wyglądało - tutaj to wygląda jak obiekty dołożony w Photoshopie, zmniejszony, następnie powiększony i lekko rozmyty.
  • 0

#27

bonifacy_krak.
  • Postów: 232
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

CGI - Już dawno tego typu obiekty sklasyfikowano jakie "fake", to jest po prostu czysty CGI. Można wiele takich obiektów na YouTube podziwiać robionych oczywiście ludzką ręką na komputerze. Ten jest dokładnie jednym z nich. Wiec takie coś mnie nie rusza...
  • 0

#28

Pandora_Tomorrow.
  • Postów: 23
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mogę zaręczyć słowem profesjonalnego grafika (zajmuję się zawodowo grafiką 3d i 2d), że nie jest to fotomontaż.

Macie odbicie i to z zachowaniem praw fizyki:

Dołączona grafika

Co do kropeczek wokoło to naturalna sprawa. W trakcie kompresji RAW->JPG strefy o dużym kontraście zawierają tzw. blokowisko czyli właśnie takie nienaturalne piksele.

Nie widzę w tym zdjęciu znamion fałszu. Chyba że zrobił to ktoś naprawdę zdolny z dbaniem o wszystkie szczegóły
  • 0

#29

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zaznaczyłeś kawałek załamania fali na jeziorze i co ? Jeśli już miało by nastąpić odbicie od wody to chyba nie w tym miejscu chłopie tylko przynajmniej 3 metry dalej. To zdjęcie to stu procentowa ściema [;
  • 0

#30

shiny_toy_gun.
  • Postów: 165
  • Tematów: 8
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Zaznaczyłeś kawałek załamania fali na jeziorze i co ? Jeśli już miało by nastąpić odbicie od wody to chyba nie w tym miejscu chłopie tylko przynajmniej 3 metry dalej. To zdjęcie to stu procentowa ściema [;


wydaje mi sie ze pod tym kontem nie ma mozliosci zeby bylo wydoczne odbicie

po drugie, byl juz tu temat o podobnym obiekcie - ktory wymieniny jest w pierwszym poscie
z tego co wiem to na youtube jest masa tego typu obiektow - i jest to fake

ktos chcial reaktywowac 'stara gruche'
niestety 'probe' sie przejadlo a ten temat jest tylko
nieprzyjemnie pachnacym ciachem.

To fake, nieckiekaie zrobiony
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych