Skocz do zawartości


Biblia zakazaną księgą


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Biblia zakazaną księgą

Czy wiecie, że Biblia w przekładach narodowych jest do dzisiaj w indeksie ksiąg zakazanych? Ale może od początku. Papież Jan Paweł II wraz z Konferencją biskupów włoskich ogłosił rok 1997 rokiem Biblii. Większość Katolików przyjęła tą wiadomość bez entuzjazmu, wręcz obojętnie, nie welu z nich zna tę św. księgę. Okazuje się, że taka słaba znajomość wśród wiernych jest wynikiem celowego działania Kościoła na przestrzeni wieków. Ale jak kto, Kościół nie chciał żeby ludzie czytali księgę na której opiera się chrześcijaństwo. Wydawałoby się, że taka sytuacja jest zgubna dla Kościoła, i może rzeczywiście jest. Przez pierwsze dziesięć wieków istnienia chrześcijaństwa Biblia była niedostępna dla większości wiernych. Sytuacja taka ułatwiała walkę z wszelkimi przejawami herezji. Wystarczyło ogłosić ludowi, że taka lub inna interpretacja wiary jest niewłaściwa z tym co jest zapisane w Piśmie Świętym. Bo kto mógł to sprawdzić? Ci, którzy znali prawdę byli na wysokich stanowiskach W Kościele i dbali o jego interesy. Później kiedy co bogatsi i bardziej wykształceni ludzie, posługujący się łaciną, zdobywali Biblię, Watykan ogłosił, że właściwą interpretacje tego co w niej się znajduje może przeprowadzić tylko i wyłącznie osoba duchowna. Uważano bowiem, że tylko przez nią przemawia Bóg.

czytaj dalej na: http://www.poszukiwa...egazakazana.htm
  • 0

#2

PTR.
  • Postów: 958
  • Tematów: 135
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

:crazy: chyba nic mnie juz w KK nie zaskoczy. :lol :
  • 0



#3

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ineks ksiąg zakazanych obecnie nie istnieje. Zresztą gdy widzę jak niektórzy w Biblii doszukują się dowodów na rinkarnację albo lądowanie kosmitów to mam wątpliwości, czy zakaz czytania Starego Testamentu (Nowy nie był zakazany nigdy) nie miał trochę racji.
  • 0

#4 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Ciekawe jak dlugo katolicy beda bronic kler i kosciol :smile: historia nie klamie a wszystko wskazuje na zenujace postepki KK i Watykanu :lol :
  • 0

#5

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Katolicy będą Kościół bronić zawsze, chyba Cię to nie dziwi? A żenujące są Twoje ciągłe próby najeżdżania na tą religię.
  • 0

#6

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

moze nie na religię, ale na ludzi nią rządzących... bo kto normalny wpisze własne Pismo Święte do indeksu ksiąg zakazanych? normalnioe załamka.. nie wiedziałem o tym wcześniej :P
  • 0



#7

Malin.
  • Postów: 73
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja zawsze bede bronic religii i Kosciola, bo to nie Kosciol lecz kosciol ( i to tez nie caly) popelnia(l) bledy, zbrodnie itd. Tak juz niestety jest, ze kosciol tworza tylko ludzie, czasami baardzo zli ludzie.
  • 0

#8 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Indoctrine> nie umiesz rozroznic nagonki na kler i oszolomow od nagonki na wiare...

jak widzisz to jest o ludziach, klerze i duchownych a nie o wierze...wiec prosze, zanim zaczniesz zarzuty zapoznaj sie z moja intencja...

Ja zawsze bede bronic religii i Kosciola, bo to nie Kosciol lecz kosciol ( i to tez nie caly) popelnia(l) bledy, zbrodnie itd. Tak juz niestety jest, ze kosciol tworza tylko ludzie, czasami baardzo zli ludzie.


nie kosciol jest wiara, zastanow sie czy wierzysz w Boga czy wlasnie w Kosciol...dla mnie sa klerem bardzo nie uczciwym ktory chce cos ukryc i ukrywa 2000lat...i zeby bylo jasne: juz dawno odbiegl od tego czego nauczal Jezus...wiec czy to jest ta wiara ktora propaguje Kosciol? zaklamana wiara? naprawde wam z tym dobrze?
  • 0

#9

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kościół katolicki od zawsze dążył do objęcia jak największej kontroli nad umysłami ludzi, i chyba dopiero w ostatnich latach zaczął "popuszczać pasa" w tej dziedzinie.

Demony - te stworzone przez Kościół właśnie - "używane" były w celu zastraszenia nieposłusznej ludności.

Na koniec ciekawostka dotycząca reinkarnacji - otóż w VI wieku usunięto z Biblii wszystkie znalezione wówczas fragmenty tyczące się reinkarnacji. Pozostały jednak nieliczne, na przykład fragment świadczący o tym, że w reinkarnację wierzył sam Jezus Chrystus...
  • 0



#10

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Kościół katolicki od zawsze dążył do objęcia jak największej kontroli nad umysłami ludzi, i chyba dopiero w ostatnich latach zaczął "popuszczać pasa" w tej dziedzinie

Zaczął popuszczać pasa bo już nie ma tyle do powiedenia co kiedyś... Teraz są inne realia życia i w końcu ludzie mają dostep do wiadomości...Już nie da się wciskać kitów... Inne umysły..
Kiedyś kościół starał sie podpożądkować wiernego do swoich poglądów, a teraz już nadchodzą takie czasy, że to kościół będzie się dopasowywał do poglądów wspólnoty..
  • 0

#11

Malin.
  • Postów: 73
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie kosciol jest wiara, zastanow sie czy wierzysz w Boga czy wlasnie w Kosciol


Kosciol jest dla mnie wazny, bo miedzy innymi Kosciol to wiara, wspolnota, nie mylic z kosciolem jako instytucja. Dla rozroznienia pisze sie raz wielka raz mala litera.
  • 0

#12

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Muhad-->

nie umiesz rozroznic nagonki na kler i oszolomow od nagonki na wiare...  

jak widzisz to jest o ludziach, klerze i duchownych a nie o wierze...wiec prosze, zanim zaczniesz zarzuty zapoznaj sie z moja intencja...


To zaznaczaj za każdym razem, że chodzi Ci o Rydzyka, kardynała Richelie (czy jak się on pisze) itp, a nie generalizuj.

zastanow sie czy wierzysz w Boga czy wlasnie w Kosciol..


Wierzę w Boga, a ludzie podążający za Chrystusem stanowią właśnie Kościół. To chyba jasne?

i zeby bylo jasne: juz dawno odbiegl od tego czego nauczal Jezus...


Ciekawe skąd Ty to wiesz...

naprawde wam z tym dobrze?


Mnie z moją wiarą jest dobrze.

Kościół katolicki od zawsze dążył do objęcia jak największej kontroli nad umysłami ludzi, i chyba dopiero w ostatnich latach zaczął "popuszczać pasa" w tej dziedzinie.


No tak, największa mafia, co? Islam, protestanci, wiary wschodnie, to nie chcą tego, prawda?

Ale mylisz ewangelizację z narzucaniem wiary.
KRK nie narzuca nikomu w co ma wierzyć, nie ma ŻADNYCH kar doczesnych jak ktoś nie chce. A wypaczenia historii, czynione przez LUDZI to zupełnie inna karta historii.

Pozostały jednak nieliczne, na przykład fragment świadczący o tym, że w reinkarnację wierzył sam Jezus Chrystus...


Jeśli to jest ten cytat co był wcześniej w jakimś wątku, to sory, ale dopatrzeć się tam reinkarnacji to trzeba mieć bujną wyobraźnię.
  • 0

#13

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pozostały jednak nieliczne, na przykład fragment świadczący o tym, że w reinkarnację wierzył sam Jezus Chrystus...


Jeśli to jest ten cytat co był wcześniej w jakimś wątku, to sory, ale dopatrzeć się tam reinkarnacji to trzeba mieć bujną wyobraźnię.


Chodzi mi o fragment, w którym jeden z uczniów zapytał Jezusa "Dlaczego ten człowiek jest niewidomy?" Chrystus odpowiedział "Ponieważ pokutuje za grzechy poprzedniego życia" czy coś w tym typie. Nie pamiętam w której to było ewangelii, sprawdzę później.
  • 0



#14 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Indoctrine> Jezus jasno nauczal ze kosciol nie jest potrzebny bo jest w nas.jest wszedzie i wypelnia wszystko.Nie kosciol jako instytucja bo wlasnie z tym sie identyfikujesz, wnioskujac po Twoich wypowiedziach.jak myslisz, czemu zwalczal kosciol? moze odpowiedz najpierw sobie a potem mi na to pytanie...i nie mow mi ze nie odbiegl kosciol od nauk Jezusa? Jezus nauczal zastraszac? nauczal oszukiwac? Nauczal Krucjat? Nauczal wyludzac pieniadze? Nauczal odrzucac pomoc potrzebujacym? Nauczal brac pieniadze za chrzest? Nauczal faworyzowac politykow? nauczal zatajac fakty historyczne? Nauczal palic teksty biblijne? Nauczal ze nie ma reinkarnacji? nauczal nienawisci(swietnymi marketingowymi chwytami) do innych ludzi? nauczal tepic nauke przez niemal 2000 lat? nauczal zatajac prawde?

a teraz ostatnie pytanie: Czego nauczal Jezus?

a wlasnie nauczal Miłości! nauczal Miłości absolutnej, bezwarunkowej...tego nauczal Jezus! Jezus nie utozsamial Miłości z zadnym kosciolem! jesli uwazasz inaczej to szczertze Ci wspolczuje :-/

nie kosciol jest wiara, zastanow sie czy wierzysz w Boga czy wlasnie w Kosciol


Kosciol jest dla mnie wazny, bo miedzy innymi Kosciol to wiara, wspolnota, nie mylic z kosciolem jako instytucja. Dla rozroznienia pisze sie raz wielka raz mala litera.



A czytalas kiedykolwiek slowa wypowiedziane przez Jezusa? skoro tak to powinnas juz dawno zauwazyc ze Kosciol ze wspolnoty w instytucje zmienil sie juzd bardzo dawno temu, po smierci Jezusa. Jezus nauczal ze kosciol jest wszedzie...jak sie nad tym zastanowisz to dojdziesz do tego ze moze byc i w Twoim mieszkaniu, w Twoim sercu...poczytaj Biblie i o slowach Jezusa.

Jest tam miejsce na Instytucje?
  • 0

#15

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Muhad, ponieważ to jest już i tak trochę OT, to podsumuję krótko.

Wierni są Kościołem. Chrystus był Synem Bożym i ustanowił Kościół. Kościół, w któym służbę czynią kapłani jak i świeccy.

Oczywiście wolno Ci interpretować Biblię samodzielnie. Nie musisz przyjmować sakramentów. Ale bardzo Cię proszę, ludzi którzy należą do Kościoła, przyjmują Ciało Chrystusa, nie krytykuj jako bezrozumnych ciemniaków, którzy są zaślepieni i nie wiedzą w co wierzą.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych