Skocz do zawartości


Moja hipoteza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Burnago

Gość_Burnago.
  • Tematów: 0

Napisano

Moja hipoteza



Witam.

Czytając wiele tematów na forum spotkałem się w większości z pytaniami "Dlaczego?", "Jak?". Ale jednak powinniśmy się zastanowić dlaczego musimy pytać "dlaczego"?
Nadal w dzisiejszych czasach nie wyjaśniony jest sposób budowy piramid z Gizie. Jak starożytni Egipcjanie potrafili wznieść tak ogromne i tajemnicze budowle nie posiadając ciężkiego sprzętu? Właśnie... dlaczego musimy pytać "dlaczego i jak"? Piramidę Cheopsa wzniesiono 2560r. p.n.e. Wówczas cywilizacja była niewiele rozwinięta.

Mówiąc o Egipcjanach nie możemy zapomnieć o cywilizacji Majów. Nie będe się tutaj rozpisywał o ich osiągnięciach bo jest o tym juz temat na forum. Można stwierdzić, że czasy w których Majowie byli wielcy to 400r. p.n.e. do 400r. n.e. Mimo tego podobnie jak egipcjanie byli bardzo mądrymi ludźmi... zbyt mądrymi. Nie sądze aby sami wymyślili tak doskonały kalendarz, znali atom oraz byli tak doskonałymi astronomami w tamtejszych czasach.

Mimo tego, iż w czasach Majów wymyślano nowe technologie to wczytując się w tematy na forum przypomniałem sobie, że tzw. "nowe technologie" znano już kilka albo kilkanaście tysięcy lat temu. Przykład:

W 1976 roku znaleziono w ZSRR nad rzeką Wakszą w republice Komi dziwny lśniący przedmiot wielkości ludzkiej pięści. Po szczegółowych badaniach metalowy odłamek okazał się fragment cylindra o średnicy 1,2 metra. Do czego mógł służyć – nie wyjaśniono. Ustalono natomiast precyzyjnie jego skład. Okazało się, że jest to stop z niezmiernie rzadkich pierwiastków – ceru, lantanu, pewnej ilości żelaza i magnezu. Wśród domieszek odkryto uran i molibden. Znający się w stopie uran nie zawiera produktów rozpadu. Jego wiek wynosi ...około 100 tysięcy lat!

Dlaczego już tak wcześnie znano metody odlewania przediotów i w jaki sposób oni to zrobili kiedy temperatura musiała sięgać granic 1500st. C.?

Biorąc pod uwagę starożytne i stare dzieła malarzy które prezentuje niżej...
np.


Dołączona grafika
Dołączona grafika
Więcej dzieł w tym temacie.


...doszedłem do wniosku, że starożytni nie byli sami. Powiem więcej... na wszystkie pytania "jak i dlaczego" zbudowano np. piramidy w Gizie lub opracowano genialny kalendarz, szczególną znajomość atronomii biorąc pod uwagę malowidła i płaskorzeźby mogę stwierdzić, że kluczową rolę miały tutaj cywilizacje pozaziemskie. To one mogły być nawet inicjatorem tak wielkich pomysłów tamtych czasów. Dowodem chodziarz bardzo słabym mogły być tutaj Tajemnicze Linie obu Ameryk które wg. niektórych służyły jako znaki i "pasy startowe" dla lądujących statków pozaziemskich.

Dołączona grafika


Oglądając film "Konfederacja UFO 2005" (film jest dostępny w dziale download) prowadzący zwrócił szczególną uwagę na to, że nie wiadomo dlaczego najlepsze i najbardziej zaskakujące przypadki NOL zdarzają się w Meksyku. Tak naprawdę dalej tego nie wiadomo ale wiadomo, że tam właśnie żyła i rozwijała się cywilizacja bardzo mądrych Majów, którym wg. mnie pomagały cywilizacje pozaziemskie. Poza tym, wiele z w/w tajemniczych liń ameryki ciągnie się przez rejony właśnie Meksyku.

Jednak wracając do senda sprawy. Dlaczego musimy dociekać w jaki sposób w tamtych czasach wzniesiono tak ogromne budowle. Jeżeli napisze teraz głupoty to sory ale nie zagłębiałem się w tą sprawę. Podobno było tych piramid więcej... to co się z nimi stało? Dlaczego zostały zniszczone tajniki wiedzy starożytnych? I dlaczego wciąż musimy odkrywać przeszłość krok po kroku? Co takiego się stało że praktycznie te rzeczy zostały zapomniane i zniszczone? Przez wojnę i wrogów? Nie mam pojęcia... Trzeba pamiętać, że UFO było od zawsze.

Wiem, że nobla za to nie dostane bo zapewne wielu z was tą sprawę przemyślało. Przedstawiłem tylko to jak mogło być.
Za wszelkie brednie w tekście przepraszam, ale historykiem nie jestem.
Miałem jeszcze kilka istot myśli na ten temat ale nie zdążyłem przelać tego na forum.


Autor: Burnago
Tekst został napisany na podstawie:
- własnych rozważań
- Wikipedii
- kilku tematów na forum

  • 0

#2

DLeo.
  • Postów: 78
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bardzo ciekawa praca. Ja napewno nie nazwę jej bredniami tylko Twoim punktem widzenia. A problemy przez Ciebie przedstawione są wg mnie prawdopodobne.
  • 0

#3

SzpaQ.
  • Postów: 112
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Skoro istnieje pozaziemska cywilizacja (a tego jestem pewien) to czemu by nie miala odwiedzic majow i egipcjan i pokazac im kilka bajerow. Ba moze traktowali nas jak my teraz szympansy. Dali jakies urzadzenie i obserwuja co ludzie z nim zrobia...
  • 0

#4

shar0nie.
  • Postów: 384
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Trzeba pamiętać, że UFO było od zawsze

ufo jest nieśmiertelne i egzystuje od początku wszechświata? :)
spoookojnie, jak każda cywilizacja, miała swój początek i będzi emiała swój koniec. a to że być może powstała wczesniej niż my, nie znaczy że była od zawsze...
  • 0

#5 Gość_Burnago

Gość_Burnago.
  • Tematów: 0

Napisano

Trzeba pamiętać, że UFO było od zawsze

Chodzi mi o to, że było nie od ZAWSZE tylko od czasów gdy ludzie stali się inteligentnymi ssakami naczelnymi, potrafiącymi racjonalnie myśleć i wznosić prymitywne budowle.
  • 0

#6

pazuzu.
  • Postów: 767
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

a dlaczego tak trudno wam przyjac do wiadomosci ze piramidy zbudowali egipcjanie?
  • 0

#7

crc.
  • Postów: 712
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

dlatego, ze nawet w dzisiejszych czasach byloby to trudne. Nie mowie o tym, ze kosmici sila woli przenosili kamienie, ale napewo dali kilka wskazowek. Zreszta nie jest zastanawiajace, ze czlowiek co jakis czas robi przeskoki, 50 lat temu komputer zajmowal pokoj teraz wazy 2 kilogramy i mozesz go wziasc wszedzie.
  • 0

#8

Dybas.
  • Postów: 47
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A czemu tak trudno Ci przyjąć do wiadomosci, ze ludzie w tamtych czasach nie byli w stanie zbudowac piramid o takiej wielkości i przy pomocy jakichś kłod i niewiadomo czego. Żeby taki wielki blok kamienny umieścic na kłodach potrzebny by był jakiś dźwig. Chyba, ze wtedy ludzie brali sterydy i w 10-u podnosili je za jednym machem? Nie rozśmieszaj mnie :/

Użytkownik Dybas edytował ten post 23.02.2008 - 15:39

  • 0

#9

pazuzu.
  • Postów: 767
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

dlatego, ze nawet w dzisiejszych czasach byloby to trudne. Nie mowie o tym, ze kosmici sila woli przenosili kamienie, ale napewo dali kilka wskazowek. Zreszta nie jest zastanawiajace, ze czlowiek co jakis czas robi przeskoki, 50 lat temu komputer zajmowal pokoj teraz wazy 2 kilogramy i mozesz go wziasc wszedzie.



w dzisiejszych czasach byloby to latwe i zapewne taka budowa trwalaby bardzo krotko... problem z naszymi czasami jest jednak taki: KTO BY ZA TO ZAPLACIL?

egipcjanie sie nad tym nie zastanawiali
ktos wymyslil ze tak ma byc i juz tysiace ludzi stalo gotowych do pracy

50 lat temu komputery byly faktycznie ogromne ale nie dokonal sie tu zaden tajemniczy skok
jak sam zauwazyles trwalo to pol wieku

wielki wklad w miniaturyzacje wniosla japonia
dlaczego japonia? ano dlatego ze to dosc maly wyspiarski kraj ktory prawie calkowicie pozbawiony jest wlasnych bogactw naturalnych
japonczykow nie bylo stac na produkowanie ogromnych tranzystorow bo kosztowaly zbyt wiele a oni musieli placic za materialy z ktorych je produkowali... KTO BY ZA TO ZAPLACIL?

teraz pomysl np. o samochodach
dlaczego w japonii i europie dazy sie do tego aby samochody spalaly jak najmniej paliwa? odpowiedz jest ta sama

popatrz teraz na rozwoj motoryzacji w stanach
tam z racji tego ze ropy mieli pod dostatkiem nie liczono sie z paliwem
budowali od zawsze potwory o ogromnych pojemnosciach silnikow 5-6 litrow pojemnosci to byla normalka a spalanie 20-30 litrow paliwa na 100 km nikogo nie przerazalo

teraz powroce do piramid
jak widac naszym swiatem rzadzi pieniadz i dlatego w naszych czasach ciezko sobie wyobrazic budowe takich monumentow jak piramidy
w egipcie tysiace lat temu nikt nie musial sie zastanawiac skad wezmie kase na kupno kamienia jego transport obrobke itp. nie musial sie zastanawiac skad wezmie pieniadze na oplacenie pracownikow
nie musial sie liczyc z grozba strajkow zwiazkami zawodowymi itd.

na koniec napisze ze jesli masz fundusze ja bardzo chetnie zbuduje dla ciebie piramide i bedzie 2 razy wieksza od wielkiej piramidy bo bylo to nie tylko mozliwe dla egipcjan ale jest mozliwe rowniez dla nas tylko... KTO ZA TO ZAPLACI?

Użytkownik pazuzu edytował ten post 23.02.2008 - 16:30

  • 0

#10

Aramroth.
  • Postów: 213
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a dlaczego tak trudno wam przyjac do wiadomosci ze piramidy zbudowali egipcjanie?

Bo na tym forum "nie wiadomo jak zbudowali" = "przylecieli kosmici, stworzyli ludzi, super mega laserem mocy zbudowali piramidy, zapisali że tu byli na ścianach jaskiń, po czym wywołali bombę atomową i uciekli obiecując że wrócą za 2000 lat" :D
  • 0

#11

scpt.
  • Postów: 522
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dałoby radę zbudować piramidy dziś, z tym że było by to bardzo drogie, wtedy się o to nie martwiono bo niewolników było pod dostatkiem. W jaki sposób się nauczyli? Zaczynali stopniowo od prostszych i stopniowo podnosili poprzeczkę. Żadni kosmici nie byli potrzebni do budowy planet ;p

A czemu tak trudno Ci przyjąć do wiadomosci, ze ludzie w tamtych czasach nie byli w stanie zbudowac piramid o takiej wielkości i przy pomocy jakichś kłod i niewiadomo czego. Żeby taki wielki blok kamienny umieścic na kłodach potrzebny by był jakiś dźwig. Chyba, ze wtedy ludzie brali sterydy i w 10-u podnosili je za jednym machem? Nie rozśmieszaj mnie :/


Czytałeś kiedyś jakieś książki na ten temat? Myślisz że wnoszono te głazy rękoma ? :D

Herodot: "Dzieje"

"Zbudowano tę piramidę w taki sposób: w odstępach, które jedni schodami, drudzy stopniami nazywają. Po zrobieniu pierwszego odstępu dźwigali resztę kamieni w górę machinami, które sporządzili z krótkich drewien, unosząc głazy z ziemi na pierwszy rząd odstępów. Ilekroć kamień wydostał się na ten rząd, kładziono go na inną machinę, która stała na pierwszym rzędzie stopni, a z tego wyciągano go za pomocą innej machiny na drugi rząd. Ile bowiem było rzędów stopni, tyle było machin, albo też przenoszono te samą machinę, ponieważ była jedyna i łatwa do przeniesienia, na każdy szereg, ilekroć z niej kamień wyjęli. (...) Najwyższa część piramidy naprzód została ukończona, następnie wykonali przyległe do niej części, wreszcie wykończyli przyziemne i najniższe części".

Diodor Sycylijczyk: "Bibliotheke"

"Opowiadają, że kamienie sprowadzano z Arabii z dużej odległości że budowa odbywała się za pomocą wałów, bowiem w owych czasach machin jeszcze nie wynaleziono. A co najdziwniejsze: chociaż wybudowano tu dzieła takiej wielkości i okolica składa się z samego tylko piasku, to nie pozostał tu żaden ślad ani z owego wału, ani z obrabiania kamieni, tak że powstaje wrażenie, jakby dzieło powstało nie stopniowo za sprawa rak ludzkich, lecz w jednej chwili , jakby przez jakiego boga na środek pustyni ustawione. Wprawdzie niektórzy Egipcjanie próbują dodawać cudowne rzeczy (wyjaśniając), jakoby wały te zbudowane były z soli i z saletry, i doprowadzone potem wody rzeki całkiem je rozpuściły i rozniosły bez dodatkowej pracy ludzkiej, ale w rzeczywistości sprawa wygląda tak, (że) tylko niezliczona rzesza rąk, które usypały owe wały, doprowadziła potem wszystko do poprzedniego stanu. Podobno bowiem, jak opowiadają, przy dziełach tych pracowało w pańszczyźnie 36 tysięcy ludzi i całą budowę zakończono w niecałe dwadzieścia lat."

Pliniusz Starszy: "Historia naturalna"

" Trzysta sześćdziesiąt tysięcy ludzi przez dwadzieścia lat podobno nad nią pracowało; trzy zaś zostały wzniesione w osiemdziesięciu ośmiu latach i czterech miesiącach. (...) Z nasuwających się kwestii najważniejsza jest ta, w jaki sposób na tak wielką wysokość wynoszono kamienie. Jedni twierdzą, że kładziono je na usypane w miarę wzrastania stosy saletry i soli, które po skończonej robocie rozpuszczono skierowawszy na nie prąd rzeki: inni że z cegieł glinianych zbudowano pomosty, a po skończonej pracy cegły rozdzielono na budowę domów prywatnych, co do wód Nilowych nie przypuszcza się żeby były w stanie je zalać, poziom rzeki mianowicie jest o wiele niższy. W większej piramidzie jest od wewnątrz studnia na 86 łokci: przypuszcza się, ze tam została spuszczona rzeka."


Tak o budowie piramidy pisał Herodot: Cheops na wystawienie piramidy potrzebował dwudziestu lat. Wszystkim Egipcjanom kazał na siebie pracować. Jednym rozporządzono z łomów kamienia w górach arabskich włóczyć skały do Nilu, innym sprowadzone na łodziach przez rzekę kazał odbierać. Pracowało tak bez przerwy do stu tysięcy ludzi... Budowano zaś piramidę w kształt schodów.


Pewnie i nie poznano do końca wszystkich sekretów, ponieważ właśnie piramida swoje lata już ma...ale sam sposób budowania jest znany. Tylko kto dziś zapłaci tylu tysiącom ludzi za ciężką, niebezpieczną pracę przez 20 lat?

Co do starożytnych to niezupełnie znano atom :D Jest to ogromna przesada...zakładano ze Wszechświat może być zbudowany z drobin (np. Demokryt) ale przy abstrakcyjnej naturze mózgu, da się to stwierdzić. Więc z atomami jakie znamy dziś nie ma to nic wspólnego. Nie sądzisz by wynaleźli kalendarz...jak by go nie wynaleźli, to byś o nim nie czytał dziś...nisko ich cenisz swoją drogą.

Tajemnicze Linie obu Ameryk które wg. niektórych służyły jako znaki i "pasy startowe" dla lądujących statków pozaziemskich.


Te pasy są raczej malutkie w porównaniu z Ziemią i mało prawdopodobne by obcy zwrócili uwagę na taki bazgroł :) Jak się włączy google earth to linie jeszcze jakoś widać natomiast sławne rysunki okazują się...malutkie :D

Nie ma sensu też interpretować, tych obiektów na obrazach jako ufo. Mają one symbolizować coś innego, a że niektórym przypomina to spodki. Podobnie z tymi konferencjami. Obejrzałem już kilka i na każdej wielkie halo i nic z tego nie wynika. Może ufo jest, a może nie, ale czy mieli wpływ na naszą cywilizacje...bardzo mało prawdopodobne.

Jednak wracając do senda sprawy. Dlaczego musimy dociekać w jaki sposób w tamtych czasach wzniesiono tak ogromne budowle. Jeżeli napisze teraz głupoty to sory ale nie zagłębiałem się w tą sprawę. Podobno było tych piramid więcej... to co się z nimi stało?


Skoro było ich więcej to mogło tylko jedno się z nimi stać-rozsypały się.


PS: gdzieś czytałem o projekcie w Niemczech. Olbrzymiej piramidzie grobowcu, ale coś nie mogę drugi raz znaleźć :)

Użytkownik scpt edytował ten post 23.02.2008 - 16:58

  • 0

#12 Gość_Burnago

Gość_Burnago.
  • Tematów: 0

Napisano

w dzisiejszych czasach byloby to latwe i zapewne taka budowa trwalaby bardzo krotko... problem z naszymi czasami jest jednak taki: KTO BY ZA TO ZAPLACIL?

(...)

na koniec napisze ze jesli masz fundusze ja bardzo chetnie zbuduje dla ciebie piramide i bedzie 2 razy wieksza od wielkiej piramidy bo bylo to nie tylko mozliwe dla egipcjan ale jest mozliwe rowniez dla nas tylko... KTO ZA TO ZAPLACI?

W dzisiejszych czasach to by było łatwe, owszem. Pooglądaj sobie na Discovery np. "Wielkie konstrukcje, genialni konstruktorzy" - tam to dopiero są kozaki :D ale budowanie tego rękami jest same w sobie trudne.

Co do starożytnych to niezupełnie znano atom biggrin3.gif Jest to ogromna przesada...zakładano ze Wszechświat może być zbudowany z drobin (np. Demokryt) ale przy abstrakcyjnej naturze mózgu, da się to stwierdzić. Więc z atomami jakie znamy dziś nie ma to nic wspólnego. Nie sądzisz by wynaleźli kalendarz...jak by go nie wynaleźli, to byś o nim nie czytał dziś...nisko ich cenisz swoją drogą.

Hhehe wszystko jest możliwe, mogli i nie znać ale jakiś zwykły gostek nie dał by rady siąść i stwierdzić, że wszystko jest zbudowane z jakiś pierwiastków.

Pewnie i nie poznano do końca wszystkich sekretów, ponieważ właśnie piramida swoje lata już ma...ale sam sposób budowania jest znany. Tylko kto dziś zapłaci tylu tysiącom ludzi za ciężką, niebezpieczną pracę przez 20 lat?

Nie jest znany. Wszystkie teorie na ten temat to jedynie przypuszczenia.

Te pasy są raczej malutkie w porównaniu z Ziemią i mało prawdopodobne by obcy zwrócili uwagę na taki bazgroł smile2.gif Jak się włączy google earth to linie jeszcze jakoś widać natomiast sławne rysunki okazują się...malutkie biggrin3.gif

Są małe to prawda. Ale nie ma dla nich innego wytłumaczenia. Myślisz, że ktoś to zrobił bo mu sie nudziło 400 lat p.n.e.?

Skoro było ich więcej to mogło tylko jedno się z nimi stać-rozsypały się.

Tak. Wszystkie sie rozsypały i zostało tylko kilka. hehe. - Gdyby się rozwalały to próbowano by je remontować.
  • 0

#13

scpt.
  • Postów: 522
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W dzisiejszych czasach to by było łatwe, owszem. Pooglądaj sobie na Discovery np. "Wielkie konstrukcje, genialni konstruktorzy" - tam to dopiero są kozaki :D ale budowanie tego rękami jest same w sobie trudne.


Jest bardzo trudne, ponieważ dziś ludzie są raczej nie przyzwyczajeni do niewolniczej pracy w imię króla. Jeszce trudniejsze, bo związane z olbrzymimi kosztami. Trzeba by postawić bardzo dużo sprzętu(żurawi itp) zatrudnić olbrzymią ilość ekip budowlanych, a co dopiero budowanie metodami z tamtych lat. Pytanie komu by się opłacało budować piramidę, jak bardziej opłacalny jest biurowiec :)

Hhehe wszystko jest możliwe, mogli i nie znać ale jakiś zwykły gostek nie dał by rady siąść i stwierdzić, że wszystko jest zbudowane z jakiś pierwiastków.


Filozofia była wtedy bardzo rozwinięta. Jeśli ktoś całe życie myślał o życiu to był w stanie wymyślić całkiem sporo :)

Nie jest znany. Wszystkie teorie na ten temat to jedynie przypuszczenia.


Wiadomo, przecież nie ma nagrań filmowych i bardzo dokładnych opisów, ale z tych relacji co są można w miarę dokładnie odtworzyć cały przebieg budowy.

Są małe to prawda. Ale nie ma dla nich innego wytłumaczenia. Myślisz, że ktoś to zrobił bo mu sie nudziło 400 lat p.n.e.?


Zrobił ponieważ miał chore ambicje jak większość władców. Budowanie dużych budowli to część ludzkiej natury po dziś dzień. Jeśli do tego dochodziła wiara w nieśmiertelność, to już w ogóle człowiek miał powody.
  • 0

#14 Gość_Burnago

Gość_Burnago.
  • Tematów: 0

Napisano

Hehe :D :D gostek, jesteś niesamowity. To co ja napisałem to tylko hipoteza jak mogło by być a nie próbuje Ci coś wciskać na siłę i nie myśl, że zmienisz hipotezę bo hipoteza zawsze nią pozostanie. Na siłę dociekanie prawdy nie ma sensu do istnieje pewna granica co się można dowiedzieć, a co zostało zapomniane. :D I to jest w tym przypadku... prawdy się narazie nigdy nie dowiemy chyba, że kiedyś w przyszłości będziemy zdolni się kontaktować z inną cywilizacją z sposób normalny. Tylko oni mogliby potwierdzić pewne fakty jeżeli znali w tych czasach Ziemię.
  • 0

#15

scpt.
  • Postów: 522
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hipotezy są po ty by je obalać gostek :) Nie staram się na siłę zaprzeczać, a jedynie postarałem się odpowiedzieć na Twoje "trudne" pytania w tym temacie i myślę ze na tym zakończę odpowiedzi i poczekam co inni napiszą. Za niedługo będziesz miał odpowiedź sympatyka podobnych teorii, więc się wyrówna ;p
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych