Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mantra jest dobra na wszystko


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1

menhit.
  • Postów: 16
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mantra jest dobra na wszystko

Podczas gdy medytacja wymaga wysilku, mantra dziala sama przez sie. Zartem mozna powiedziedz, ze jest jak wolanie do Boga "na kredyt". Mowimy mu: " Nie mam pieniedzy, ale tak bardzo pragne miec to czy owo". A on w swojej nieskonczonej dobroci odpowiada: "Niewazne, ja zaplace rachunek. wystarczy ze bedziesz o mnie intensywnie myslal". Mozna ja odmawiac niemal w kazdej sytuacji.
Czekajac- skraca oczekiwanie w kolejce i uspokaja. Przed spodkaniem, egzaminem czy wizyta u lekarza zmniejsza niepokuj, a nawet cisnienie krwi.
Idac- zywy rytm krokow, mantry i oddechu harmonizuja sie, co uspokaja umysl i dodaje wigoru. Tak samo jest z plywaniem jazda na rowerze czy bieganiem.
Krotko odpoczywajac- gdy odrywasz wzrok od komputera, przed posilkiem lub w jakiejkolwiek przerwie mantra wzmacnia efekt odpoczynku.
W chorobie- czesc cierpienia wynika z nadmiernego myslenia o objawach. Mantra pomaga pomaga pogodzidzic sie z nowa, trudna sytuacia i uruchomic sily leczace organizm.
W trudnych sytuacjach zyciowych- cisza i mantra moga byc bardziej skuteczne niz rozmowa z przyjaciolmi. Pomagaja nie tylko w przezwyciezeniu klopotow, ale tez inspiruja do nowych, tworczych dzialan

  • 0

#2

GPNS.
  • Postów: 125
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po co piszesz na fioletowo? Jeszcze, żebyś pisał na tyle ciekawie, aby chciało się czytać te nieczytelne posty, to ok, ale tak nie jest. Nie powiedziałeś o mantrach nic, oprócz kilku wyrwanych z kontekstu zdań, nie podałeś żadnego linka do rozwinięcia tematu, a nawet nie przyłożyłeś się do pisania bez błędów ortograficznych. I po co? Nic to nie wnosi... Ale chociaż wiem, o czym poczytać. Dziękuję. Następnym razem tylko przyłóż się trochę bardziej, jeśli zakładasz temat...
  • 0

#3

menhit.
  • Postów: 16
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po co piszesz na fioletowo? Jeszcze, żebyś pisał na tyle ciekawie, aby chciało się czytać te nieczytelne posty, to ok, ale tak nie jest. Nie powiedziałeś o mantrach nic, oprócz kilku wyrwanych z kontekstu zdań, nie podałeś żadnego linka do rozwinięcia tematu, a nawet nie przyłożyłeś się do pisania bez błędów ortograficznych. I po co? Nic to nie wnosi... Ale chociaż wiem, o czym poczytać. Dziękuję. Następnym razem tylko przyłóż się trochę bardziej, jeśli zakładasz temat...


:mrgreen: no to si epostaram :D
  • 0

#4

metody11.
  • Postów: 317
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mimo że GPNS się trzepia, to jednak napisałeś wiele.
  • 0

#5

abracadabra.
  • Postów: 14
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mógłbyś przy okazjii podać jakieś przykłady mantr, zasadę ich tworzenia etc.
  • 0

#6

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Proszę wszystkich ciekawych o wpisanie w wyszukiwarkę słowa "mantry" będziecie zaskoczeni ilością tematów.
http://pajomed.w.interia.pl/mantry.htm
Mam nadzieję że menhit podzieli się z nami swoją wiedzą, a może opisze jakieś swoje doświadczenia :)
  • 0



#7

Korynt.
  • Postów: 315
  • Tematów: 66
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Co z tą mantrą się robi?
  • 0

#8

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mantrowaniem jest również odmawiane różańca. Oczywiście, że jest to prawda. Mantrą może być wiersz. Ważny jest rytm, ważne jest aby był wypowiadany ze zrozumieniem. Zajmujemy wówczas czymś nasz rozgadany umysł. Nie wchodzimy w energie związane z przepływającymi przez nasz mózg myślami, emocjami. Z całą pewnością jest to dobre ćwiczenie.
  • 0



#9

lob.
  • Postów: 11
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co do tworzenia mantr; mantra jest ścisle związana z bóstwem. Każdy inaczej rozumie pojęcie bóstwa i nie koniecznie tu musi chodzić o boga. Aby zrozumiec istote powstawania mantry nalezy mieć na uwadze to ze bóstwa raczej nie maja ciała materialnego (nie mówie tu o swojej dziewczynie, która jest materialna, na szczęscie). Więc, kiedy bóstwo sie pojawia to naturalnym jest ze niesie ze soba jakąs energie i dzwiek. Ten dzwiek to własnie mantra. Kiedy więc recytuje sie mantre bóstwa łaczy sie umysł z umysłem bóstwa. Mantra jest nie oddzielna od bóstwa i odwrotnie. Oczywiście mantry mozna także tworzyć. Jeśli chodzi o tradycje buddyjska to kazdy z Buddów moze wypowiedzieć pewne słowa i nadac im moc, takie mantry często zaczynaja się od słowa "om" a kończa słowem"swaha" Wtedy mamy mantr. Podobnie Boddhisatwowie także moga takie mantry tworzyc jednak nie wszyscy. Bodajze Boddhisatwowie od 7 poziomu moga tworzyc mantre. Jeszcze jedna uwaga co do bóstw i mantr. Są mantry głowne i mantry aktywności. Mantry aktywności maja za zadanie zaktywizowanie pewnej cechy będz specjalnej aktywności danego bóstwa.
Ktoś tu napisał ze trzeba znac znaczenie mantry aby zadziałała. Nie moge sie z tym zgodzić. Jest wiele przykładów kiedy to ludzie osiągali oświecenie nieprawidłowo wypowiadajac mantre czyniac to jednak bezustannie wiele, wiele lat. Nie oznacza to jednak że zasada jest nieprawidłowe wypowiadanie mantry. Tu należy zwrócic uwagę, iz te mantry ze stronki co ktoś powyżej zapodał zawieraja błedy, ale to tak na marginesie.
Co do samej recytacji mantry to nalezy wczuc sie w jej melodie. Mówieona za szybko bedzie z pewnościa miała negatywny wpływ na ciało. Rozchwieje układ nerwowy. łatwo pózniej wrócic do normy ale mimo to trzeba uważać.
No i moim zdaniem najważniejsza sprawa. Aby skutecznie mantre recytować należy miec przekaz do mantry od nauczyciela. Mantra oczywiście zadziała ale jednak przekaz uaktywnia całośc mozłiwosci mantry w umyśle recytującego i wtedy mozna rzeczywiście daleko zajechać czego oczywiście wszystkim zycze jaki sobie równierz.
pozdro
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych