Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wielka Brytania: UFO we mgle?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1

Cashpoint.

    egoism

  • Postów: 641
  • Tematów: 126
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wielka Brytania: UFO we mgle?

Hab Rahman z Portsmouth przeglądając zdjęcia pogrążonego we mgle miasta, które wykonał 7 lutego br., na jednym z nich dostrzegł obiekt przypominający latający spodek. Autor fotografii nie wie, czym był zagadkowy obiekt, który nie był widoczny gołym okiem. Czy za wyjaśnieniem mogą stać odbijające się w niebie światła miasta?

Dołączona grafika

Kiedy fotograf Hab Rahman przeglądał wykonane przez siebie zdjęcia przedstawiające Portsmouth we mgle, w tle na jednym z nich dostrzegł niespodziewanie obiekt w kształcie spodka.

- Nie zauważyłem go w czasie wykonywania zdjęcia – mówi Rahman (28 lat) z London Road. Wtedy wykonywałem zdjęcia na przybliżeniu. To trochę dziwne, naprawdę. Nigdy nie wierzyłem w UFO i nie wiem, co o tym wszystkim myśleć.

Rahman wykonał zdjęcie w miejscu, gdzie dawniej znajdowało się Tricorn Centre, a dziś park. Wykonał je tuż po północy, 7 lutego 2008 roku.

Hilary Porter z Brytyjskiego Towarzystwa Tajemnic Ziemi i Nieba z siedzibą w Farnborough powiedziała, iż w okolicach Portsmouth często dochodzi do obserwacji UFO, zaś ona sama wierzy w prawdziwość zdjęcia.

- Zwykle nie widuje się takich pojazdów na niebie nad naszym krajem. Generalnie spotykamy się z pomarańczowymi kulami albo grupami obiektów – zauważa.

Dołączona grafika

Sceptycy są jednak innego zdania. Profesor Bob Nichol jest jednym z wiodących astrofizyków z Instytutu Kosmologii i Grawitacji na Uniwersytecie Portsmouth. - Istnieje duża szansa na to, ze gdzieś w kosmosie istnieją formy życia. Ale czasem przeważa mój zdrowy sceptycyzm – dodaje. Fotografia może być prawdziwa, ale pozostaje pytanie, czy jeśli ogromny statek kosmiczny przybywa do Portsmouth, to dlaczego fotografuje go tylko jedna osoba. Zapewne w czasach, gdy większość posiada wyposażone w aparaty telefony komórkowe, zdjęć powinno być więcej.

Ministerstwo Obrony nie komentuje indywidualnych obserwacji i nie jest w stanie udzielić informacji na temat ruchu lotniczego w Portsmouth w porze wykonania zdjęcia.

Być może odpowiedź na tą zagadkę poznamy po przeanalizowaniu zdjęcia. Możliwe jest, ze za powstanie bądź co bądź niecodziennego i przykuwającego uwagę wizerunku są miejskie światła odbijające się na nocnym niebie.


źródło: http://npn.ehost.pl/...o...7&Itemid=42

Edit [13.02.08] dj_cinex
Temat został przeniesiony do działu "Zdjęcia", ponieważ nie zawiera informacji typowych dla materiału gromadzonego w dziale "Obserwacje Świat" - czyt. brak tutaj relacji z obserwacji. Sam autor stwierdza, że nie widział owego obiektu... czyli nie ma tutaj mowy o obserwacji.

  • 0



#2

HWDP.
  • Postów: 30
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wyglada na prawdziwe, ale nigdy nie widaomo

na tym pierwszym zdjeciu nic nie widac
  • 0

#3

grain.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

właśnie, dlaczego zdjecie robi tylko jedna osoba? Dlatego bo to jedna wielka ściema. Ktoś nie ma co robić i postanowił sie pobawic że niby widział ufo ;)
  • 0

#4 Gość_Burnago

Gość_Burnago.
  • Tematów: 0

Napisano

Pewnie jest dużo więcej zdjęć tylko nie były publikowane :| Obiekt wygląda bardzo realistycznie, mogę przyznać, że to może być prawdziwe UFO.
  • 0

#5

Kamilos.
  • Postów: 121
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

UFO to jest na 100% :P Ludzie mylicie ufo ze statkiem kosmicznym innych istot :P UFO to niezidentyfokowany obiekt latajacy,a ten na zdjeciu takowym napewno jest :) Ja poki co nie wierze ze odwiedzają ziemie inne istoty.Jak już przylecą to się pokażą,wkońcu napewno sie nas nie boją itp.

EDIT: Ehh czemu nigdy nie pokażą zdjęcia w oryginalnym rozmiarze :P

Użytkownik IncredibleRoni edytował ten post 18.02.2008 - 16:09

  • 0

#6

James Alan Hetfield.
  • Postów: 19
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Coś w tym jest chociaż nie wierze w UFO to mnie przekonało,jest w tym coś strasznego,pociągającego ale i dzewnego dla mnie to jest prawda.
  • 0

#7

Roseb.
  • Postów: 650
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ten kszałt pojazdu jest bardzo typowy dla UFO z filmów z lat 50. i 60. Dzisiaj na większości zdjęć obiekty wyglądają inaczej - są raczej owalne, radko mają ostre krawędzie. Może to słaby argument, ale moim zdaniem to by przemawiało za photoshopem. Nigdzie z resztą nie jest napisane, że zdjęcie zostało przebadane.
  • 0

#8

Kozik94.
  • Postów: 12
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zbytnio sie nie znam lecz wyglada realistycznie... To co pisal Gynvael tez jest bardzo prawdopodobne. Dziwie sie po jaka cholere ludzie robia na zdjeciach w photoshopie jakis obiekt i mowia ze to UFO
  • 0

#9

M.a.g.d.a.
  • Postów: 19
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wygląda bardzo prawdopodobnie,nie wydaje mi się by takie co.s można było zrobić w photoshopie,te pierwsze chodź prawie nic nie widać wydaje się być prawdziwym Ufo,to drugie z resztą też
  • 0

#10

Halloween.
  • Postów: 516
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jedna z lepszych fotek, jakie tu widziałem. Na pierwszym zdjęciu nic na to nie wskazuje, ale na drugim, czyli na przybliżeniu widać, że może to być NOL. Oczywiście nic nie jest pewne, bo skąd możemy wiedzieć jak było na prawdę, ale zdjęcie daje do myślenia i nie zdziwiłbym się jeśliby się okazało, że jest to niezidentyfikowany obiekt latający.

Użytkownik Halloween edytował ten post 28.02.2008 - 18:52

  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych