Skocz do zawartości


Zdjęcie

Proste wyjasnienie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#16

mikra25.
  • Postów: 60
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W przeciwieństwie do lat 70. nikt Amerykanów nie pogania. Poszli bardziej w kierunku udoskonalenia procedur bezpieczeństwa (co nie powinno dziwić po wypadkach z promami) bo nie czują już na karku oddechu niedźwiedzia.


Oglądałęm na Visat History że Apollo 13 nie miał wystarczających systemów bezpieczeństwa. Gdyby jeden silnik przestał pracować prom spalił by sie w 0.5 sekundy. System bezpieczeństwa zaczynaał działać po 2 sekundach. Więc kosmonauci nie mieli szans w razie katastrofy.
  • 0

#17

crc.
  • Postów: 712
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

ogladalem program na discovery, byly pokazane w nim wszystkie "przeciw", a pozniej gosc, ktorego hobby bylo obalanie przykladow dlaczego ludzie nie wyladowali. Wszystko dal rade wyjasnic, trepoczaca flaga byla spowodowana ruche obok niej, a nie wiatrem. A, ze nie ma w kosmosie wiatru, ani nic bo moglby ja "uspokoic" to stosunkowo dlugo sie ruszala. Ponadto rozne katy padania cieni, sa spowodowane nierowna powierzchnia, pokazali jak na pustyni przy uzyciu jednego reflektora mieli 3 rozne katy padania cienia. A wszystkie teorie "przeciw" zostaly obalone, poprzez pokazanie czujnikow zostawionych przez astronautow. Ktore badaja odleglosc ksiezyca od ziemi. Odbieraja one i wysylaja z powrotem wiazke podczerwieni czy czegos takiego. Dzieki temu wiemy jak daleko ksiezyc sie znajduje. Te rzeczy byly dla mnie bylo przekonujace, jak znajde gdzies na youtubie ten film to go wrzuce. Jedynym dziwnym motywem byl kamien z napisanym "A", ktory wyglada na rekwizyt:)
  • 0

#18

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To w końcu flaga ruszała się z powodu ruchu obok niej czy była tytanowa i już pofalowana...bo sie KURNA zaczynacie gubić w zeznaniach. Co jeden to mądrzejszy =] Co z tego, że wylądowali albo i nie na księżycu? Było minęło - patrzmy w przyszłośc i misję na marsa. Tego juz się nie będzie dało ściemnić bo oczy całego świata będa na to skierowane. Yo!
  • 0

#19

mikra25.
  • Postów: 60
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja nie uwierze ze tam byli dopuki nie wyjaśnią sensowinie "A" na kamieniu
  • 0

#20

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wszystkim młodym radze najpierw poczytać książki z okresu lat 70-80 dotyczące księżyca polecam pozycje naukowców radzieckich gdyż w ZSRR tematyka ta była posunięta o wiele dalej niż w USA


Bardzo dobra rada dla młodych, choć i niektórym starszym by się przydało poczytać. O Księżycu polecam obszerną lecz przystępną pozycję Dr Andrzeja Marksa pt. "KSIĘŻYC", wydaną w słynnej serii Biblioteka Problemów". Można ją czasem znaleźć w antykwariatach. Przestrzegam szanownych czytelników, że nie znajdziecie tam ani słowa o tym, że Księżyc jest "wielkim głazem", natomiast dowiecie się wielu interesujących informacji na temat budowy geologicznej i topografii tego bliskiego nam globu.

Pozycji naukowców radzieckich o Księżycu próżno by szukać, chyba tylko w ich byłym Kraju Rad, lecz jestem w posiadaniu cennej pozycji książkowej z lat 80-tych pt."KOSMONAVTIKA - ENCIKLOPEDIA", która zawiera 500 stron informacji o rodzimej i zagranicznej aktywności na polu podboju Kosmosu. Pośród tematyki o Księżycu jest obszerny opis programu APOLLO, przebieg kolejnych wypraw, opis statków CSM i LM, i rakiet nośnych SATURN.

Tematyka Księżyca i lotów na Księżyc w popularnej i fachowej literaturze amerykańskiej w latach siedemdziesiątych stała i stoi obecnie na nieporównywalnie wyższym poziomie niż w ZSRR, jako że astronautyczne sukcesy Ameryki w dziedzinie badań Księżyca i planet Układu Słonecznego stworzyły podstawy nowoczesnej wiedzy, z której uczeni radzieccy od dziesiątek lat czerpią pełnymi garściami. Zatem, kolego "sceptyczny" i ja pozwolę sobie być sceptyczny w stosunku do Twej wypowiedzi, która w ogólnym rozumieniu jest płytkim propagandowym wypracowaniem.
  • 0



#21

darokrol.
  • Postów: 729
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

scpetyczny naczytał się książek sprzed 30 lat i myśli że są dalej aktualne, no niestety księżyc to nie meteoryt i nie został przechwycony przez ziemię, nie chce mi się komentować tych bredni bo chyba już to zostało zrobione

niech sobie odpowie na pytanie dlaczego ZSRR nie mieli zastrzeżeń do lądowania, przecież wszystko obserwowali, i przeczyta coś co mam mniej niż 30 lat :)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych