Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zabójstwo honorowe - piekło muzułmanek także na Zachodzie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
150 odpowiedzi w tym temacie

#91

Goccolo.
  • Postów: 92
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dzięki odpowiedniej propagandzie, nawet dużo osób w wieku 40 lat szła i robiła to co powinna dla idei... nie mówiąc o młodych. W Państwach muzułmańskich nie ma nawet odrobiny oficjalnie takiej propagandy z tego co wiem ( nie wiem za dużo ). Gdyby dzisiaj zaczęli za 50 lat mogło by być lepiej, może i za 20 ...

Popatrz na krucjaty do ich ziemi, na te codzinne mordy, czy człowiek widząc to nie powinien dochodzić do jakiegoś sensu ? Szczególnie, że są to ludzie raczej silnie religijni, to jak mogą dopuszczać się takich czynów ?

Muzułmanom nie potrzebna żadna propaganda bo tam nikt nikogo do niczego nie namawia, lud sam wie, że tak ma być i koniec.
Są silnie religijni, ale może uważają, że to konieczne (to mordowanie kobiet) i nie widzą w tym sprzeczności z religią. Tak samo jak my nie rozpatrujemy ściągania mp3 z netu jak łamanie siódmego przykazania. Wiemy, że to złodziejstwo, ale nie patrzymy na to przez pryzmat religijności. A przynajmniej większość... Wiem, że problem mp3 a problem mordowania to kosmiczna różnica, ale mechanizm jest podobny.

Powinni dojść do jakiegoś wniosku, ale nie dochodzą. Co im za to zrobimy? Siłą ich nie zmusimy do niczego. Możemy ich co najwyżej wygnać, ale wtedy zrobimy krocz wstecz jeśli chodzi o wzajemne relacje. Choć może nie jesteśmy gotowi do tego, żeby żyć wspólnie i w zgodzie.

W sumie to już nie wiem po co się sprzeczamy... Pogląd na sprawę mamy podobny :)
  • 0

#92

golibroda.
  • Postów: 430
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przyznam, ze wiekszych bzdur nie czytalem dawno.
Usprawiedliwianie morderstw na ludziach religia czy kultura. A co z prawem do zycia? Co z miedzynarodowymi prawami itp?
Nic, "im wolno bo tak robili zawsze". Fajnie.
A jesli juz nawet chcesz im na to pozwolic, niech robia to w calkowitym odizolowaniu od reszty swiata, na swojej ziemi gdzie byc moze obowiazuje takie niepisane prawo. Ale niech nie przywoza barbarzynstwa do innych czesci globu gdzie jest to niezgodne z prawem, bo jesli nie zauwazyles to o tym jest ten temat.

Porownanie do sciagania mp3 to juz kpina, zdajesz sobie sprawe z tego czy nie?
Rozrozniasz krzywde finansowa wyrzadzana drugiemu czlowiekowi (niech juz bedzie) od krzywdy fizycznej, od odbierania tego co najcenniejsze - zycia? Bo wyglada na to ze nie.
  • 0

#93

Goccolo.
  • Postów: 92
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A jesli juz nawet chcesz im na to pozwolic, niech robia to w calkowitym odizolowaniu od reszty swiata, na swojej ziemi gdzie byc moze obowiazuje takie niepisane prawo. Ale niech nie przywoza barbarzynstwa do innych czesci globu gdzie jest to niezgodne z prawem, bo jesli nie zauwazyles to o tym jest ten temat.

Obawiam się, że dotyka Cię problem wtórnego analfabetyzmu. Od samego początku tego tematu piszę, że trzeba kontrolować obecność takich "honorowych" zabójców w naszych krajach - czyli deportacja albo może zaproponowane przez szpetnysza wizy.

Porownanie do sciagania mp3 to juz kpina, zdajesz sobie sprawe z tego czy nie?
Rozrozniasz krzywde finansowa wyrzadzana drugiemu czlowiekowi (niech juz bedzie) od krzywdy fizycznej, od odbierania tego co najcenniejsze - zycia? Bo wyglada na to ze nie.

Ponownie kłania się czytanie ze zrozumieniem. Napisałem tak:

Wiem, że problem mp3 a problem mordowania to kosmiczna różnica, ale mechanizm jest podobny.

I nie zamierzam się więcej tłumaczyć. Wydawało mi się, że to wystarczająco jasne.

Użytkownik Goccolo edytował ten post 21.03.2008 - 01:31

  • 0

#94

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Golibroda, ja jednak myślę, że Twoja wypowiedź to bzdura. Czym niby usprawiedliwić takie zachowania, jak nie religią i kulturą? To determinuje zachowania ludzkie ;|
  • 0

#95

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Mango, właśnie niczym.
  • 0

#96

Goccolo.
  • Postów: 92
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wydaje mi się, że Mango i ja myślimy o tym samym, tylko ona użyła złego słowa - nie można tego usprawiedliwić, ale można to w ten sposób wytłumaczyć. Czyli podać powód bez jednoczesnego "rozgrzeszenia". Zgadza się, Mango?
  • 0

#97

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No właściwie o to mi chodziło, słowa 'usprawiedliwić' użyłam właściwie błędnie, ale racja :]
  • 0

#98

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Można powiedzieć dlaczego zabił, ale nie ma usprawiedliwienia czy tłumaczenia. Tak jak pisałem, "zabił, bo mu się buty nie podobały". Jest motyw, ale niema usprawiedliwienia a i żadnym wytłumaczeniem tego czynu to być nie może.
  • 0

#99

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Z powodu butów się nie zabija. Gdy człowiek tak się usprawiedliwia, to znaczy, że ma problemy psychiczne, lub społeczne.
  • 0

#100

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ktoś nie zrozumiał metafory?

Judas, ale TOBIE się tak wydaje, a nie TAMTYM LUDZIOM, no zrozum :)
  • 0

#101

Szpetnysz.
  • Postów: 70
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bezpośrednio nie, jednak znam przypadek gdy chłopak kazał w ziemie dziewczyniena bosaka zapieprzać bo miała złe sznurówki... potem dopadło ją jakieś chorubsko i wylądowała w szpitalu... ponoć mogła zaliczć zgon gdyby nei zgłosiła się do lekarza za szybko...
  • 0

#102

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Mango jak i cała reszta - ja od początku, tak tu jak i w każdym innym temacie wyrażam swoje subiektywne zdanie.
  • 0

#103

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dobra, każdy wie, co znaczy SUBIEKTYWNE zdanie, jednak wypada choć trochę spróbować poznać myślenie tej drugiej strony i coś, czego samemu nie uważa się za rzecz, która jest w porządku. :]
Nawet ja się staram ;p
  • 0

#104

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja znam myślenie typu "zabił, bo mu w kościele/meczecie/innym budynku religijnym kazali", ale dla mnie to żadne usprawiedliwienie.
  • 0

#105

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie jesteśmy na miejscu tamtych ludzi, więc ciężko nam to pojąć niestety.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych