Skocz do zawartości


Zdjęcie

Otwarto Sfinksa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#16

scpt.
  • Postów: 522
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z dzisiejszym sprzętem to jak by coś tam było, to już dawno by to odkryli :D Wątpię żeby cokolwiek zatajali, naukowcy raczej dążą do pochwalenia się swoimi osiągnięciami. Trzeba czekać na pierwszą jakąś relacji w tv kto wie może się okaże że znaleźli jakiś artefakt obcych ? :lol3:
  • 0

#17

może tak może nie.
  • Postów: 504
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Są to "odwierty" poszukiwaczy w Sfinksie, być może poszukiwaczy także tych wszystkich nonsensów o których tu piszecie. Są tu dziury porobione przez "archeologów amatorów", przedstawione przez włoską bulwarówkę jako "tajemnicze otwory" :) (widać to szczególnie na otworze w grzbiecie). Nie przez przypadek, poza paranormalnymi stronami nic o tym odkryciu nie słychać. Gratuluje człowiekowi który przypiął przy tym temacie "VRP Poleca". Napisałem jeszcze do Wojciecha Pastuszaka z archeowieśći aby się upewnić, dam znać jak odpisze.
  • 0

#18

Essen.
  • Postów: 74
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To pierwsze moze byc wejsciem, w koncu kiedys poziom piasku nie musialbyc tak wysoki. A co do tego wejscia niby nagrzbiecie... Jak dla mnie to wywiecznik!

Ale wedlug mnie, wejscie do sfinksa dopiero odkryja to glowne!
  • 0

#19

może tak może nie.
  • Postów: 504
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A oto co napisał odnośnie tego tematu "Naczelny Archeolog Polski" Wojciech Pastuszka. Na moje prośbe odniósł się również do filmiku załączonego przez BENDER w pierwszym poscie:

"Niestety nie znam żadnego godnego zaufania artyułu na ten temat. To co możemy oglądać na filmie zostało odkryte podczas prac renowacyjnych sfinksa, które zakończono 10 lat temu. Facet w kapeluszu to Zahi Hawass, który uznaje twierdzenia o Atlantydzie za brednie. (...) Trudno powiedzieć czy dziury, które pokazuje na filmie są starożytne. Nawet jeśli, to i tak nie mamy do czynienia z niczym niezwykłym. Takie nekropole jak Giza czy Sakkara są pełne leżących kilka metrów pod ziemią grobowców, do których prowadzą wąskie szyby. Tak chowano arystokratów, pewnie ktoś bardzo ważny wpadł kiedyś na pomysł, że fajnie byłoby mieć grobowiec pod sfinksem i kazał go wykuć." :)

Dołączona grafika


Użytkownik może tak może nie edytował ten post 08.02.2008 - 02:03

  • 0

#20

może tak może nie.
  • Postów: 504
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Podobnie jest z Wielką Piramidą, zwaną omyłkowo piramidą Cheopsa. Piramida wewnątrz jest gładka, nie ma w niej żadnych glifów tak charakterystycznych dla późniejszych dynastii. Z wyjątkiem jednego napisu - Cheops. To wystarczyło, żeby przyjąć, że to właśnie za jego dynastii piramida została wzniesiona.

Przemo bawisz mnie niezmiennie od zawsze, od kiedy tylko spotkałem się z twoimi poglądami na świat i ilością informacji którą nie posiadasz, a myślisz że posiadasz. Niby dorosły, inteligenty człowiek, a nie wiem czy na przykład teraz udajesz, czy nie wiesz, czy znów ktoś robił sobie z Ciebie jaja gadając Ci takie głupoty. Człowieku, jaki jeden napis! Może fachowcy od Egiptu z Nautilusa znają jeden napis - w to nie wątpię, Daniken zna jeden napis, fani projektu cheops, no i oczywiście nasz Przemo. Na dzień dzisiejszy istnieą dziesiątki, setki dowodów że tą piramidy zbudował Cheops! zaś sfinks przedstawia najprawdopodobniej jego syna Chefrena. Andrzej Wróblewski, polski egiptolog poświęcił cały rozdział swojej książki wyjaśnianiu podobnych bzdur: "Na niektórych kamieniach wydobytych w Tura i użytych do konstrukcji wewnątrz Wielkiej Piramidy istnieją krótkie, odręcznie pisane czerwoną ochrą jeszcze w kamieniołomach "notatki" nadzorców, podające nazwy brygad roboczych odpowiedzialnych za wydobycie i obróbkę poszczególnych bloków. Brygady te nosiły nazwy pochodne od imion tego króla (pełna tytulatura każdego króla obejmowała kilka imion): jego tzw. imienia horusowego, które brzmiało Medżedu ("Ten, który poraża"), oraz imienia osobowego, zapisywanego w kartuszu - Chufui Chnum ("Chnum mnie chroni"), w skrócie: Chufu ("On mnie chroni"). Te inskrypcje, potwierdzające ponad wszelką wątpliwość, że to właśnie Cheops (grecka forma imienia Chufu) wybudował tę piramidę, zostały odkryte przez Howarda Vyse'a, Johna Perringa i Giovanniego Battistę Caviglio w pustych pomieszczeniach (tzw. komorach odciążających) ponad stropem królewskiej komory sarkofagowej. (...) Dla porządku dodajmy, że analogiczne inskrypcje na kamieniach zostały znalezione także w innych miejscach - m.in. na jednym z bloków zamykających słynny pochówek łodzi słonecznej Cheopsa przy jego piramidzie." Ale to jeszcze nic :) Jeszcze mocniejsze dowody przyniosły dosłownie ostatnie lata, kiedy odkryliśmy takie cacka jak choćby grobowiec głównego inżyniera piramidy, czy ogromne obozowisko robotników budujących te monumenty, wraz z kilkaset grobami tych którzy nie doczekali ukończenia piramidy. Co najmniej dwa razy prowadzone były szeroko zakrojone badania metodą C14 (w 1984 i 1995) "resztek" jakie odnajdywano, w środku piramidy bądź drewnianych belek których używano do jej budowy - wszystkie wskazują na mniej więcej 5 tysięcy lat wstecz. Pisanie o 12 tysiącach lat (sic!), Zahi Hawassie, największym autorytecie na świecie odnośnie starożytnego Egiptu, który rzekomo ma wierzyć iż dzieje tej krainy są starsza niż świat (sic!), gnijącym dywanie dowodów (sic!) jest za przeproszeniem... :)

Użytkownik może tak może nie edytował ten post 08.02.2008 - 13:20

  • 0

#21

jebaćadminacokontnieusuwa.
  • Postów: 42
  • Tematów: 0
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

czy ma ktoś ten film NIE NA YOUTUBE bo to szajstwo z youtube mi nie wchodzi >/ :o
  • 0

#22

BENDER.
  • Postów: 166
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Całość można znaleźć na torrentach, jeśli poszukasz to znajdziesz ;)
  • 0

#23

darokrol.
  • Postów: 729
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A może Chufu wpadł na pomysł, że fajnie było by mieć grobowiec w Wielkiej Piramidzie i tylko ją odnowił do tego celu?

i Ty wyżej pisałeś że coś było tylko wyobraźnią autora...
problem z tobą polega na tym że wierzysz we wszystkie bajki jakie usłyszysz i odrzucasz całkowicie naukę...
nie chcę się kłócić o rzeczy oczywiste...
  • 0

#24

mojo.
  • Postów: 355
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tyle lat już badają Sfinksa i takiego wejścia nie zauwarzyli? Coś dziwne to..
  • 0

#25

Halloween.
  • Postów: 516
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widocznie teraz zauważyli, że jest jakieś przejście :P Ciekawe tylko, gdzie prowadzi...
  • 0

#26

Pingwin.
  • Postów: 443
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widocznie teraz zauważyli, że jest jakieś przejście :P Ciekawe tylko, gdzie prowadzi...


Widocznie tak ale co do tego przejścia czemu w ogóle do czegoś prowadzić :?: może prowadzić do niczego .

Osobiście myślę , że prowadzi do tych drzwi w piramidzie ...

IMO
  • 0

#27

mojo.
  • Postów: 355
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Widocznie tak ale co do tego przejścia czemu w ogóle do czegoś prowadzić może prowadzić do niczego .


Z reguły jest tak kolego, że każdy korytarz czy przejście do czegoś prowadzi. Co znajdą w środku. Może jakies skarby, grobowiec... wszystko w swoim czasie.
  • 0

#28

Pingwin.
  • Postów: 443
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No masz racje ale nie zawsze tak jest może to jakaś pułapka . Może tam są jakieś ważne akta Egiptu skarby itp.
  • 0

#29

exio.
  • Postów: 492
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie jest chyba dla nikogo tajemnicą, że Egipt zamieszkują Muzułmanie. Nie jest też tajemnicą, że zdaniem Koranu świat ma 6 000 lat.


i oni nie wierza w dinozaury ktore zyly ze 200 mln lat temu !
  • 0



#30

TenebrosuS.
  • Postów: 121
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na temat piramidy napisano tysiące stron. Tzw 100% dowody są dość wątpliwe. Możliwych, czy też po części dowiedzionych fałszerstw też jest sporo. Mimo tego funkcjonują jako dowody naukowe.Wystarczy poczytać.

Temat jest o Sfinksie, więc to nie miejsce na rozmowy o piramidzie.

Problem w tym, że ludzie tacy jak Ty, Daninken, Sitchin i reszta tych "historyków - archeologów", swoje wywody opiera jedynie na własnej wyobraźni. W opozycji do nich Hawass ma w rękach tysiące hieroglifów na kilkudziesięciu dobrze zachowanych budowlach, badania nowoczesnymi metodami(C14, radiologia itp).

Wracając do Sfinksa, nic w nim nie znajdą szczególnego, o ile coś w ogóle znajdą. Nawet jeśli coś tam było zostało już dawno ukradzione/zniszczone.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych