Skocz do zawartości


Zdjęcie

Hipnoza w pytaniach i odpowiedziach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#16

London.
  • Postów: 225
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może tu coś będzie http://www.ezosfera.pl/ ;)

Zobaczyc co ma podswiadomosc do powiedzenia, mozna np za pomoca testow skojarzen - odpowiedz musi byc szybka, i zawsze ta ktora pierwsza sie pojawi. "Mozesz sie nauczyc rozmawiac z podswiadomoscia jeszcze latwiej. Wystarczy, ze np po kazdym pomysle jaki przyjdzie ci do glowy, bedziesz zadwal pytanie: bo (albo "dlaczego"):



- Nie lubie zastrzykow

- Dlaczego (bo) ....

- Bo bola

- Bo...

- Sie napinam

- Bo...

- Sie boje

- Bo...

- Straszyli mnie ze jak bede niegrzeczny, to zachoruje i bede dostwac zastrzyki

- Bales sie tego bo....

- Nie lubie pielegniarki ktora mi dawla zastrzyki

- Bo....

- To wstretna baba

- Bo....

- Moj ojciec tak ja nazywal

- Przejmujesz sie opiniami ojca bo....

- Ojcu trzeba ufac

- Bo...

- Moze mnie ukarac itd itp etc...


źródło: http://viruswmatrixie.blog.onet.pl/


Proponuję się też zainteresować regresing'iem i rebithing'iem, to pierwsze ma na celu przypomnienie sobie poprzednich wcieleń i (chyba) oczyszczenie podświadomości. Z tego co słyszałem regresing nie jest metodą hipnotyczną. No, ale mało wiem na ten temat. :)
  • 0

#17

pazuzu.
  • Postów: 767
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Są również techniki pozwalające na wprowadzenie w stan hipnozy w ciągu jednej sekundy.


ogladalem wiele pokazow hipnotycznych w ktorych gosc stosowal wlasnie takie techniki
wyrywal jakas osobe z publicznosci i za chwilke byla juz w transie
bardzo mnie ciekawi czy to faktycznie jest mozliwe czy moze to jest mistyfikacja?

jesli ktos tu hipnotyzuje to czy mogl by opisac jaka technike stosuje?
  • 0

#18 Gość_Hellmaker

Gość_Hellmaker.
  • Tematów: 0

Napisano

bardzo mnie ciekawi czy to faktycznie jest mozliwe czy moze to jest mistyfikacja?

Jest to możliwe, jest mnóstwo takich filmików, ludzi którzy mogą to na Tobie zrobić - jeśli jesteś podatny. No i oczywiście Ty sam również możesz spróbować na kimś.

jesli ktos tu hipnotyzuje to czy mogl by opisac jaka technike stosuje?

Jest taka jedna ciekawa metoda - jedna z wielu - nazywa się handshake interrupt. Gdy podajesz komuś rękę, zanim on uściśnie Twoją - i bądź tutaj wystarczająco szybki, by nie zdążył jej złapać - złap jego prawą rekę swoją lewą. Złap go nie za nadgarstek, złap go za dłoń. I delikatnie ją trzymaj. Patrz cały czas w oczy tej osoby i od tej pory wszystko co zrobisz się liczy, bo masz ją w transie. Będzie podążała i czekała na sugestie i komendy, więc wiedz, co chcesz powiedzieć. W takim transie osoba pozostaje przez 1,5 do 4,5 sekundy.

Z tego co słyszałem regresing nie jest metodą hipnotyczną. No, ale mało wiem na ten temat. smile2.gif

No więc źle słyszałeś. Hipnoza regresywna to powracanie w transie, pod wpływem sugestii hipnotyzera, do poprzednich wcieleń.

Wybaczcie za odkopanie, ale jakośtak wyszło... A temat naprawdę ciekawy, więc zachęcam do zagłębiania go.
  • 0

#19

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Hipnoza - jest faktem. Regresja również.
Właśnie dzięki regresji możemy dotrzeć do wydarzeń powiedzmy progowych w tym i w poprzednich naszych wcieleniach.
Pozwala dotrzeć do tych sytuacji które jako nie zakończone lub traumatyczne " dożywają się " w naszym życiu.
  • 0



#20

lunatyk.
  • Postów: 214
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja słyszałem na temat hipnozy magnetycznej, chyba chodzi w niej o to iż osoba w tym wypadku hipnotyzer wpływa na osobę która chce być zahipnotyzowana swoim polem magnetycznym/aurą/energią itp. nie wiem czy to prawda ale chyba coś w tym jest;]
  • 0

#21

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Hipnotyzer tak na prawdę wykorzystuje naturalne stany które nasz mózg zna. Jest to stan po miedzy snem a jawą. Termin hipnoza pochodzi od słowa z greckiego hipnos, czyli sen.
W ten stan " wpadamy " również w ciągu dnia. Każdy z nas z pewnością pamięta momenty, jak ja to nazywam, - zawieszenia. Osoba prowadząca wykorzystuje właśnie tę naszą umiejętność. Wykorzystuje również stan koncentracji i postrzegania.

Austriacki lekarz F,A Mesmer zauważył, że czasami podczas rozmów z pacjentami następowało zjawisko przesilenia objawiające się drgawkami, a następnie gwałtownie ustępowanie objawów choroby. Początkowo wiązał to z bezpośrednim kontaktem " lekarz - pacjent ". Później zauważy, ze te stany występowały również, kiedy pacjent miał kontakt z " na magnetyzowanymi " przedmiotami przez lekarza. Na tej podstawie wysnuł teorię - " fluidu ". Jego doświadczenia doprowadziły do rozpowszechnienia również informacji że istnieją osoby o specjalnych właściwościach - " magnetycznych " .
Oraz to, że Fluid jest czymś powszechnym w przyrodzie. Nazwany został " magnetyzmem zwierzęcym ". Zabiegi Mesmera cieszyły się dużą popularnością we Francji. Badania Mesmera kontynuował jego uczeń Chastent de Puyseguer. Zauważył on, że czasie seansów niektórzy chorzy zapadają w swoisty sen, w czasie którego mogą chodzić, odpowiadać na pytania i wykonywać polecenia magnetyzera,. Po obudzeniu nie pamiętali nic z transu. Stan ten nazwał sztucznym somnambulizmem i uznał, że jego źródłem jest wola magnetyzera.

Braind James ( 1755 - 1819 ), lekarz angielski, wprowadził do medycyny hipnozę jako metodę leczniczą. Jako pierwszy uznał że zjawisko hipnozy opiera się na relacji, pomiędzy hipnotyzerem a pacjentem.

Braind - twierdził, ze środkiem jest silne skupienie wzroku na jednym punkcie ( podrażnienie siatkówki ).
Za czołowego specjalistę hipnoterapii uznaje się M.H, Ericksona. Stosował wiele technik wprowadzania w trans, zarówno werbalnych jak i pozawerbalnych.
  • 0



#22

umklajder.
  • Postów: 49
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

http://www.hipnoza.t...ipnotyzowac.php proszę bardzo tu macie sporo o hipnozie
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych