Skocz do zawartości


Zdjęcie

Modlitwa. Czym ona jest dla ciebie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
99 odpowiedzi w tym temacie

#1

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Modlitwa. Czym jest ona dla was?
Jeśli się modlicie - to o co najczęściej? I czy układacie czasem własne modlitwy?

Dla mnie jest to po prostu rozmowa z Bogiem... ułożyłem wieki temu modlitwę za jedną z moich znajomych, najczęściej proszę o zdrowie dla mnie i dla niej. ;)
  • 0



#2 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie odpowiem o co proszę Boga, bo jest to dla mnie coś najbardziej osobistego. Ale myślę, że dobrze byłoby czasem zacząć modlitwę od podziękowania za coś. Może za to, że jesteśmy?
  • 0

#3

CrOW616.
  • Postów: 99
  • Tematów: 10
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

modlitwa jest dla mnie czyms co podnosi mnie na duchu. nie ma ona charakteru prosby bo zeby cos sie spelnilo trzeba gleboko( tak mysle) w to wierzyc a to nie jest takie latwe.
  • 0

#4

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dla mnie modlitwa jest płynącym prosto z serca, dziękczynnym monologiem z Bogiem...
  • 0

#5

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

hehe, fajnie że napisałeś monologiem, bo określenie modlitwy mianem 'dialogu z Bogiem"' troche mija się z prawdą...

A dla mnie modlitwa była zwykła powinnością dzienną, a teraz jest reliktem dawnych dni, kiedy starczało mi to, co mówili w kościele :P
  • 0



#6

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No właśnie "powinnością dzienną" a to wszystko przez to w jaki sposób uczą nas wiary...
A jeśli chodzi o ten monolog to tak nie do końca jest chyba... Jak ktoś chce to może stworzyć dialog. Wiadomo, że się nie usłyszy głosu ale da się rozmawiać. Trza wiary i serca użytku.
  • 0

#7

CrOW616.
  • Postów: 99
  • Tematów: 10
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

CrOW616 napisał/a:  
nie ma ona charakteru prosby bo zeby cos sie spelnilo trzeba gleboko( tak mysle) w to wierzyc a to nie jest takie latwe.  


Możesz osiągnąć wszystko, w co tylko zdoła uwierzyć Twój umysł.


no wlasnie o to mi chodzi Przemo.

wogole to nie powinno sie prosic tylko uwazac, ze sie juz ma to czego sie pragnie i przekonac do tego swoja podswiadomosc, a to jest bardzo trudne, dlatego przewaznie nie mamy tego czego pragniemy. podswiadomosc jest jak gleba co w niej zasiejemy takie plony zbierzemy. prosba dla podswiadomosci pozostanie tylko prosba.
  • 0

#8

Artur Gutowski.
  • Postów: 308
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Rozmowa z Bogiem...
  • 0



#9

Guliwer.
  • Postów: 548
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak jak to ujął !Legalize! - monolog z Bogiem, lecz nie do końca ... zgadzam się z tym, że przy odrobinie wiary może to być dialog, ale trzeba sobie uświadomić na jakim poziomie (nie chodzi mi o sens, a raczej wymiar). Tak ... modlić trzeba się umieć ... obowiązkiem to natomiast nie jest dla mnie, chęć tego powinna wynikać ode mnie, a nie niejako z przymusu wpojonego od małego, że trzeba odklepać recepturkę bo będzie be ... takie przedstawianie sprawy jest ... ujmę to w ten sposób - chybione.
  • 0

#10

PTR.
  • Postów: 958
  • Tematów: 135
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

wyciszenie mysli, uspokojenie, medytacja.

tym dla mnie jest modlitwa
  • 0



#11

Shirohime.
  • Postów: 66
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Modlitwa dla mnie to prawie to samo to dla PTR. Skupienie się, oddalenie od codzienności, jedność z Bogiem, spokój i jeszcze coś, co bardzo trudno ubrać w słowa, więc nawet nie będę próbować.
  • 0

#12

QLIG.
  • Postów: 531
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dla mnie jest to coś tak oczywiste,jak rozmowa z rodzicami,ze znajomymi itd.Wiadomo,że Bóg nie odpowie nam tak jak oni,ale mi taka rozmowa jest potrzebna do normalnego funkcjonowania.Ivellios, pytasz jak się modlimy?Ja już dawno przestałem tłuc regułki jakie nas uczyli na religii w szkole,takie coś nie ma sensu.Jedyna modlitwa,którą odmawiam,jak mnie uczyli,to "Ojcze Nasz".Mój proboszcz kiedyś powiedział na kazaniu

...prawie cały czas prosi się Boga o coś,ale czy czasem ktoś pomyślał,żeby mu za coś dziękować?

Ja mu dziękuję zawsze,za przeżyty dzień,za przespan noc,za to co dobre i za to co złe-bo to czasem pomaga mi zrozumieć popełniane błędy.I modlitwa to nie zawsze klękanie na kolana,ale także proewadzenie w skupieniu,w myślach monologu do Boga,zadawanie mu pytań i czasem samemu znajdywanie na nie odpowiedzi (pytanie,czy samemu...)
Tym wszystkim jest dla mnie modlitwa...
  • 0

#13

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

ostatnio zauważyłem, że od kiedy nie chodze jak zachipnotyzowany do kościoła i nie gadam do siebie wieczorami (modlitwa), to jakoś taki spokojnejszy się zrobiłem, więcej dostrzegam, jestem bardziej otwarty i wogóle... widać, że mi modlitwa nie była i nie jest do niczego potrzebna... a jeżeli już chce za coś podziękować, to poprostu dziękuje, nie komuś, ale tak poprostu... :)
  • 0



#14

QLIG.
  • Postów: 531
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A tak jeszcze aprzy okazji ,to smieszą mnie te wszystkie wymyślane przez kościół "przykazania kościelne",i inne tego typu.Kościół nie będzie mi mówił ile razy w roku mam sie spowiadać,ile razy chodzic do kościoła,,ile razy przyjmować komunię święta itp.Spowiadam się jak tego potrzebuję,żeby święcić dzień święty wcale nie muszę iść do kościoła i w kółko powtarzać te same regułki.
  • 0

#15

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Można przecież ułożyć modlitwę samemu.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych