Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kurs zginania łyżeczek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
84 odpowiedzi w tym temacie

#31

Ciasteczkowy Potwór.
  • Postów: 25
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ty też nie...


Ależ Panie Lachowicz,

oboje chyba źle odebraliśmy swoje osoby. Ja jestem sceptykiem, i neguje istnienie energii PSI.
Omyłkowo uznałem Pana, Panie Lachowicz za młodego jej adepta. Bardzo przepraszam za tą pomyłkę.

Pozdrawiam Serdecznie
  • 0

#32

Sathik.
  • Postów: 94
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A co powiesz na temat Ossowieckiego? Myślisz że jesteś lepszy od tych co w to wierzą? Próbujesz udowodnić że to niemożliwe po co?
  • 0

#33

dlp.
  • Postów: 91
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A co powiesz na temat Ossowieckiego?

Zauważyłem ostrą tendencję do mitologizowania i powoływania się na osoby, które już nie żyją... Ossowiecki - jeszcze kilka lat temu mało kto o nim słyszał, dziś najwyraźniej jest na topie. Nie odkrywacie jaki był utalentowany - sami budujecie sobie jego legendę. Powołujecie się na historie, które nie mają żadnego pokrycia w materiałach źródłowych lub odwołują się do tekstów uznawanych już przez mu współczesnych za fikcję literacką.

...no, ale trzymajmy się tematu.

Myślisz że jesteś lepszy od tych co w to wierzą?

Eeee tak - ależ skąd... Tylko trochę bardziej świadomy praw otaczającego mnie świata oraz mechaniki ludzkiej percepcji i oddziaływań społecznych... :)

Próbujesz udowodnić że to niemożliwe po co?

Absolutnie nie... Próbuję znaleźć osobę, która udowodni, że to możliwe. Dlaczego? Dla dobra nauki i ludzi, którzy będą mogli korzystać z dobrodziejstw takich darów ;) Póki co jednak wierzący ślepo w takie moce narażeni są tylko na bycie oszukanym przez ludzi, którzy mniej lub bardziej świadomie żyją z wmawiania ludziom, iż mają paranormalne moce choć nie są w stanie nijak tego wykazać... :)
  • 0

#34

Sathik.
  • Postów: 94
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mój post nie był skierowany w twoja stronę. Napisałem o Ossowieckim, bo nie mówiło się o nim jak o iluzjoniście. Podobno jego "moce" są udokumentowane.
  • 0

#35

Przeman17.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie to nikomu nie trzeba udowadniać ze coś istnieje, czy też potrafi się używać energi psi. To czy ktoś to potrafi to tylko jego sprawa. Co komuś da że zobaczy jak inna osoba to zrobi. A trudno mi było by uwierzyć że nauka wykorzysta to w dobry sposób. Bo prędzej czy później pojawi sie osoba która będzie chciała to wykorzystać egoistycznie.

Udowadnianie tego jest raczej bezcelowe. Gdy się powie że się takie coś potrafi, to "przeciętniak" (lubię to słowo:)) odrazu chce dowodu. Gdy mu sie go da i wytłumaczy na czym to polega to i tak "przeciętniak" będzie szukał innego rozwiazania.

Oczywiście przez to będzie dyskusja:)

---------------------------------------------------

Słynę ze źle zformuowanych zdań :)
  • 0

#36

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie chce byc zlosliwy Przemku, ale czy Ty jestes klonem Fenixa ?
  • 0

#37

Oren.
  • Postów: 71
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie to nikomu nie trzeba udowadniać ze coś istnieje, czy też potrafi się używać energi psi. To czy ktoś to potrafi to tylko jego sprawa. Co komuś da że zobaczy jak inna osoba to zrobi. A trudno mi było by uwierzyć że nauka wykorzysta to w dobry sposób. Bo prędzej czy później pojawi sie osoba która będzie chciała to wykorzystać egoistycznie.

Udowadnianie tego jest raczej bezcelowe. Gdy się powie że się takie coś potrafi, to "przeciętniak" (lubię to słowo:)) odrazu chce dowodu. Gdy mu sie go da i wytłumaczy na czym to polega to i tak "przeciętniak" będzie szukał innego rozwiazania.

(w kolejności chronologicznej...)
1. Zgadzam się... Nie trzeba. Jednak nie zrobiłbyś tego dla nauki i świata? Nie uświadomiłbyś świata? Jeżeli nie to nawet nie pisałbyś na tym forum... jeżeli jednak piszesz to jednak z chęcią niesienia pomocy... (chyba ,że jesteś zapalonym nastolatkiem, których mało kto zrozumie)

2. Jeżeli nikt nie chce tego pokazać to znaczy ,że nie ma takowej energii...

3. To nie jest tylko jego sprawa... To jest również ważne dla otoczenia...

4. Wystarczy człowiek odważny... który pokaże to w telewizji wraz z naukowcami ,którzy posiadają jakiś autorytet...

5. Jest celowe... pokazanie tego jednej osobie spowoduje ,że ta osoba uwierzy... pokazanie face to face tysiącom ludzi udowodni im ,że istnieje... Zresztą, lepiej jeżeli Psionika nie istnieje (Ja tak sądzę)

Co do zginania łyżeczek... zachowane jest pewne interesujące prawo... prawo wmówienia umysłowi ,że coś potrafi. Sposób w jaki to zrobi jest dziwny lecz może komuś pomoże... ^^
  • 0

#38

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ravener - Jaka jest definicja umysłu i gdzie mogę znaleźć wzmiankowane przez Waści prawo.
Chętnie je wykorzystam :-).....
  • 0



#39

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Aidil - Twoja cwana gra wyobraź sobie, nie robi na nikim wrażenia. O jaką definicję Ty się tak namiętnie pytasz ? Ravener powiedział coś bardzo fajnego - prawo wmówienia umysłowi że coś potrafi - do zrozumienia tego prostego prawa nie jest wymagana żadna regułka.
  • 0

#40

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Michał - czy uważasz że można twojemu :) umysłowi coś? wmówić ?
I podobnie uważa Ravener ?
Sądziłam inaczej... hym ale jeśli tak uważasz ? cóż .... :(

W resztą posta Ravnera się zgadzałam... ale teraz widzę to w innym świetle...
  • 0



#41

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Można wierzyć że jest się oryginalnym dzieckiem i wyczyny typu łyżeczki czy lewitacja to skutek uboczny treningu. Co jest wierutnym okłamywaniem sumienia.

Jeśli myślisz, że tak nie można, do rozglądnij się w około.
  • 0

#42

Oren.
  • Postów: 71
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pozwolisz ,że rozwinę dla Ciebie myśl Aidill :] ...

Otóż trenując Psionikę/ wyginanie łyżeczek jest zachowane takie coś ,że...
-Autor tematu opowiada o czymś mało prawdopodobnym. Opowiada ,że "jeżeli chcesz podnieść przedmiot ,to pomyśl np. o jabłku..."
-Autor opowiada to w taki sposób ,by było to bardziej prawdopodobne. "Pomyśl o tym przedmiocie jak o jabłku zwisającym na drzewie... następnie wyobraź sobie ,że jest wiatr ,a gałęzie wraz z jabłkiem kołyszą się, unoszą i opadają..."
-Człowiek czytając tekst i myśląc ,że to jest prawda uświadamia rozum ,że gdy pomyśli o jabłku to przedmiot się poruszy i stara się poruszyć przedmiot myśląc o tym owocu... (Wszystko w Psionice jest kontaktem z podświadomością. Przez co w jeden miesiąc rozumny człowiek powinien się nauczyć podnosić dowolny przedmiot...)


PS. Aidil... Ja nie uważam... ja to wiem. Udało mi się już "poczuć" coś czego nie było (pewnie wyostrzyłem czucie z tamtego miejsca... kto wie...). Zamykam swój pozytywistyczny umysł ^^
  • 0

#43

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Michał - co? jest okłamywaniem?

Czy to, że istnieją dzieci/ludzie mający wpływ na materię?

Michał :) .

Wmawianie - odbywa się na poziomie mentalnym.

Wiesz przecież, że jest to również poziom tworzenia.

Ale czy jesteśmy poddatni to już inna sprawa przecież...


Ravener - jak to kto wie :) , ty to wiesz. Gratuluję.

Jest wiele poziomów przekazywania informacji ( wiedzy ), przecież mamy różny poziom.
Chętnie po towarzyszę twoim doświadczeniom.
  • 0



#44

Oren.
  • Postów: 71
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ravener - jak to kto wie :) , ty to wiesz. Gratuluję.

Jest wiele poziomów przekazywania informacji ( wiedzy ), przecież mamy różny poziom.
Chętnie po towarzyszę twoim doświadczeniom.


Nie zrozum mnie źle... ale nie rozumiem twojego toku myślenia. Co to jest "poziom przekazywania informacji"? Każdy może mieć różne rozumowanie (tok myślenia) ale poziom? To nie jest jakaś tam gra RPG. Tutaj nie ma poziomów... jesteś tylko Ty ,ktoś i informacja jaką przekazujesz...

Chcesz być moją mentorką? :mrgreen:
  • 0

#45

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

no jak dla mnie to ta cała psionika to jak z RPG jakiegoś wyjęta jest...
najpierw medytujesz/uczysz się manipulować energią - poziom 1
psi-ball - poziom 2
poruszanie długopisami - poziom 3
rzucanie krzesłami - poziom 4
rzucanie lodówką - poziom 5
itd.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych