Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wegetarianizm


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
255 odpowiedzi w tym temacie

#31

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pracujac na budowie i zywiac sie tak jak wegetarianie dlugo sie nie pociagnie.
  • 0



#32

NO_NAME.
  • Postów: 614
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

niekoniecznie. wszystko zależy do prawidłowo skomponowanej diety. jeśli dieta mięsna jest źle skomponowana, również ma tragiczy wplyw na zdrowie i raczej nie pomoże w kopalni ;) w diecie wegetariańskiej nie brak kalorycznych produktów, zwłaszcza orzechów, strączkowych, nasion, suszonych owoców, a także produkty mleczne, jaja. wegetarianin żywiący się sałatą i marchewką z ryżem to mit. z naprawdę niskokalorycznych produktów są tylko warzywa i świerze owoce, które, choć są podstawą wegetariańskiej diety, to mimo wszystka są tylko jednym z jej składników.
  • 0

#33

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dla przecietnego czlowieka nie chce sie wymyslac dan z jakimis orzechami w sosie buraczanym. Przychodzi taki czleczyna pozno z roboty, np. ja i jedyne czego pragnie to wszamac cos na szybko i isc spac. Nie ma czasu ani ochoty na takie wymysly. Ktos kto pracuje gdzies w biurze i siedzi caly dzien przed komputerkiem to moze sobie na to pozwolic. Sam bym inaczej sie zywil gdybym pracowal umyslowo.
  • 0



#34

NO_NAME.
  • Postów: 614
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

orzechy w sosie buraczanym... nigdy wprawdzie nie jadłam, ale buraki w sosie orzechowym to owszem ;) 2 małe buraki kroimy w plasterki i gotujemy w malej ilości wody pod przykryciem. masło orzechowe (ok. pół szklanki) rozpuszczamy z wodą, wstawiamy do garnuszka i podgrzewamy, dodajemy trochę pieprzu i curry. buraki lekko podsmarzamy, polewamy sosem, najlepsze z kaszą gryczaną :)

a ja nie miałabym czasu na dietę mięsną: rozmrażanie, krojenie, smażenie... wole czerwoną soczewicę-więcej białka niż mięso i dość kaloryczna a gotuje się tylko 3 minuty i nie trzeba moczyć :P
  • 0

#35

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja nawet nie wiem co to jest curry. Poza tym kilogram miesa na schabowe kosztuje 3 euro, a maslo orzechowe ponad 4 euro za 200-250 gram. Orzechy tez sa dosc drogie. Poza tym w pracy w porze obiadowej nie najem sie marchewka czy jablkiem. W moim przypadku dieta wegetarianska by sie nie sprawdzila.
  • 0



#36

rolnikus.
  • Postów: 56
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie rozumiem tylko czemu wszyscy piszą na temat mięsa tak jakby tam było tylko mięso. po odjęciu całej chemi, wody i reszty syfu w mięsku nie zostaje zbyt wiele owego mięska ;)
  • 0

#37

NO_NAME.
  • Postów: 614
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

curry to azjatycka przyprawa. dobra jest potrawka z marchewek i jabłek i curry. może i w twoim przypadku wegetarianizm by się nie sprawdził-nie znam Ciebie ani twojej pracy, ostatecznie ty wiesz lepiej w tym przypadku. ale moim zdanie trzeba przede wszyskim chcieć. chcieć to móc, nie chcieć-nie móc. :P
  • 0

#38

Princess.
  • Postów: 18
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jestem wegetarianką od trzech lat i jestem z tego zadowolona. Już po miesiącu niejedzenia mięsa poczułam się lepiej.
Nie chcę przykładać ręki do zabijania niewinnych zwierząt w jakikolwiek sposób.
  • 0

#39

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Byłem i niestety nie dałem rady :(
Wypowiedzi typu ćwiczę i muszę jeść mięso oraz pracuję na budowie są rozbrajające.
Jemy bo lubimy a po zalecenia co do walorów zdrowotnych spożywania mięsa zgłosimy
się do rzeźnika a nie do warzywniaka :mrgreen:

Kilku z galerii sportowców wegetarian:
Chris Campbell (mistrz świata w zapasach z 1981 r.)
Aaron Pryor (mistrz świata w boksie)
Edward Moses (rekordzista świata w biegu na 400 metrów przez płotki)
Robert DiCostella (olimpijski mistrz świata w maratonie)
Anton Innaver (olimpijski mistrz świata w narciarstwie)
Killer Kowalski (zapaśnik) oraz cała drużyna koszykówki Seibu Lions z Japonii.
Widać nie docenili walorów mięska :o

Człowiek jest drapieżnikiem ? :mrgreen: Został nim jak wynalazł broń do polowania.
Nie jestem w stanie wyobrazić sobie golasa biegającego po lesie uzbrojonego w słabej jakości zęby
np za sarną :o
  • 0



#40

NO_NAME.
  • Postów: 614
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Byłem i niestety nie dałem rady

dla mnie odstawienie mięsa to było nic bo od dziecka żywiłam dla niego szczerą nienawiść :D prawdziwym problemem było dopiero zrezygnowanie ze słodyczy. to była po prostu walka z wiatrakami miałam pełno świeczek waniliowych w domu bo podobno zapach wanilii odbiera ochotę na słodycze i bez przerwy coś jadłam żeby od tych słodyczy się odzwyczaić. a wtedy jeszcze mięso jadłam, mało warzyw, zero owoców ("owoce to małpy jedzą"-tak mówiłam :D ) dieta jak amerykańskiego dzieciaka-lody, ziemniaki czyli chipsy i ewentualnie owoce w postaci gazowanych napojów. nie pozostało to obojętne dla zdrowia-niewiele mi brakowało do nadwagi, miałam bez przerwy paskudny chumor, słabą kondycję i-co najgorsze-czułam że źle się robi z moim sercem. na przemian nic nie jadłam i się obżerałam-próbowałam schudnąć by w końcu złapać doła i... szybko nadrobić z paroma dodatkowymi kilogramami. po przejściu na wege czuję się znacznie lepiej czemu trudno się dziwić. nie dlatego że wegetarianizm sam w sobie czyni cuda. dieta-cud nie istnieje. jednak dieta wegetariańska jeśli jest ułożona z głową i rozsądkiem przynosi dla zdrowia korzyści co coraz częściej potwierdzają badania oraz ja sama :) w moim przypadku poprawa zdrowia była oczywista-byłam koszmarem dietetyków. rezygnacja ze słodyczy sama w sobie była wielką ulgą dla organizmu. jak z resztą potem gdzieś przeczytałam-cukier (w sensie sacharoza) uzależnia a organizm na nagły jego brak reaguje jak przy kuracji odwykowej. w dodatku organizm aby go zmetabolizować zużywa własne zapasy minerałów i witamin co prowadzi do demineralizacji a w wyniku tego np. anemii. teraz żywię się wreszcie zdrowo, jem dużo warzyw, owoców, strączkowych, orzechów, zbóż, grzybów, ziaren... czuję się coraz lepiej i wreszcie rozumiem że najęść się nie znaczy napchać żołądka colą i frytkami tylko dostarczyć tego co jest mu potrzebne :)

pozdrawiam :)
  • 0

#41

Qrczak11.
  • Postów: 35
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Do wegetarian nic nie mam... mało tego... moze nie zazdroszcze, ale podziwiam, że daja rade tak na samych "liściach".
Ja jem i lubie mięso... nie każde, ale ogólnie lubie i nie wyobrazam sobie, by zabrakło mięsa w moim menu.

A filmiku, który ktoś wczesniej podał to wole nie oglądac ... ;]
  • 0

#42

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Rośliny, co w sposób naukowy zostało udowodnione, też odczuwają ból.
Stąd nie widze żadnego sensownego argumentu za tym by nie jeść mięsa.
  • 0

#43

shar0nie.
  • Postów: 384
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

do wegetarianina: skoro nie jesz mięsa, bo chcesz chronić zwierzęta, to czemu zabierasz im jedzenie jedząc warzywa? :o
otóż odpowiedź jest prosta: pewna część pożywienia jest przeznaczona dla zwierząt, inna dla człowieka. Tak samo jest ze zwierzętami: pewna część jest przeznaczona rekreacyjnie, hodowla, itd itp a druga na pożywienie. Tak zawsze było i mięso jest b. ważnym składnikiem naszej diety, nie widzę powodu dla którego mielibyśmy nie jeść mięsa...
  • 0

#44

NO_NAME.
  • Postów: 614
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

silent:

pierwsze słyszę aby organizm nie posiadający tkanki pozwalającej na odbieranie bodźców ze środowiska mógł odczuwać ból. podeślij mi linka do tych badań.
  • 0

#45

Korynt.
  • Postów: 315
  • Tematów: 66
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja jem mięso tylko we wtorki i soboty, a to dlatego iż uważam że jemy nienaturalne ilości mięsa (hodujcie sobie zwierzątka i zobaczcie czy nadążycie by jeść codziennie mięso)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych