Skocz do zawartości


Fake czy nie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#31

Eye.
  • Postów: 47
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A w drugiej części widać chyba nawet na czym zaczepił nić ITR. :)

Dołączona grafika
  • 0

#32

qnik2.
  • Postów: 6
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

doprawdy nie wiem, co tu jest dziwnego.
  • 0

#33

Marjato_k.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja nie mam zdania. Nie twierdze, że to fałszywka, ale mógł to zrobić łatwo za pomocą żyłki, a potem obrobić ujęcia w prostym programie komputerowym :)

Pozdrawiam
  • 0

#34

(-XeX-).
  • Postów: 73
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sam nie wierzę w to co mówię, ale to może być real (!). Na filmiku nr 2 widać przenikające światło słoneczne z okna. Ta karta może nie tyle odbija to światło, a ile widać je na nim. Mam mieszane uczucia...
  • 0

#35

Lopez.
  • Postów: 30
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A co myślicie o tym Lewitacja

Użytkownik Lopez edytował ten post 25.03.2008 - 20:37

  • 0

#36

człek.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ej..skoro on ta kartą siła umysłu "kieruje" to czemu ją zawsze ale to zawsze rozkręca? Tylko na początku staje jak (wiadomo co) ale te wszystkie kręcidła sa na rozkręcenie.

BTW: Wyjaśnienie "lewitującej karty" - http://pl.youtube.co...feature=related
A co do lewitacji - to on się nie rusza tylko macha rękoma i nogami - mylne postrzeganie ruchu. Rozumiem jakby sie zsunął z tego łóżka i było widac głowę pod któryą "byc może" znajduje sie deska która wchodzi pod koszule podtrzymuje jego ciało. To samą sztuczke wykonuja iluzjoniści
  • 0

#37

Popek.
  • Postów: 13
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Myślę, że to nieprawda, bo gościu używał NIBY telekinezy ale ona nie została potwierdzona naukowo. Ja tam wierzę w telekinezę ale by była potwierdzona bo tyle tych wilmików jest...
  • 0

#38

Volkir.
  • Postów: 21
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

mógł zrobic coś podobnego do tego http://www.spryciarz...itowac-plyte-cd
  • 0

#39

kowal246.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oglądałem wszystkie 3 filmy i yważam że to może być prawdopodobne:D:D. Odnośnie teleknezy, bardzo spodobał mi się ten film
http://pl.youtube.co...feature=related
Proszę o komentarz co Wy o tym sądzicie??
Pozdrawiam
  • 0

#40

Ixodides.
  • Postów: 123
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To sa nitki ze specjalnego wlokna, moza je kupic na e-bay a nawet chyba na allegro, przyczepia sie je od wewnatrz paznokci, w momencie jakby zgniatania papierka palcami umieszczamy go na tych nitkach, roztawiasz palce i papierek lewituje.

Chris Angel uzywal rowniez podobnych materialow do uniesienia samego siebie, co generalnie sprawialo wrazenie jakby Chris lewitowal w powietrzu.
Z reszta wszystkie jego sztuczki, jak rowniez sztuczki blaina sa wyjasnione w sieci. Magicy nie maja teraz tak latwo jak to bylo za czasow Copperfield'a.
  • 0

#41 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

To powiedz mi brachu do czego Chris przyczepił nitki w chwili, gdy przefrunął z budynku na drugi budynek, przy czym nad nim nie było żadnego helikoptera...

Oglądnąłem wszystkie trzy filmiki i zwróciłem uwagę na Wasze sceptyczne komentarze. Owszem, można to wykonac za pomocą nitki, ale... i tu jest problem.

Weźcie pod uwagę kilka rzeczy... Gdy chłopak zakręcił kartą to bardzo szybko potrafiła zmienic swój kierunek. Poza tym widac, jak na pierwszym filmie chłopak porusza kartą tylko rękami na wysokości głowy. Gdyby użył nitki wychodzącej z głowy (jak w przypadku rozwiązania telekinezy IT), to karta musiałaby byc nieustannie dużo niżej, a ona miała zbyt urozmaicone wysokości, niewspółmierne do ruchów głowy. Kolejną rzeczą jest to, że w chwili kiedy ruszał rękami karta (bez ruchu głowy) przemieszczała się dokładnie tam, gdzie ręce, co znaczyłoby że dokładnie wiedział gdzie się przemieści. Za pomocą sznurka myślę, że raczej nie potrafiłby robic to z taką precyzją. Dlaczego?? Gdyby ruch karty zależałby od ruchu głowy, to zmiana wysokości bez ruchu głowy nasuwa mi jedną myśl... chłopak ma patent na zwijanie i rozwijanie nitki :) Soryy chłopaki, ale to jest podejrzane. Właśnie te zmiany wysokości karty z uwzględnieniem tego, że głowa powinna mu się gibac i gibac, ale tego nie robił. Głowę dalej miał nisko gdy ręce szły do góry i do dołu. To robi to rękami czy głową wreszcie??
Druga rzecz jest w trzecim filmie. Gdy chłopak siedzi i powtarza czynnośc z przemieszczaniem rąk nad i pod kartą widac od góry na karcie cień, który pojawia się w chwili, gdy ręka jest nad kartą. O czym to świadczy?? O tym, że nici żadnej nad kartą nie ma. Dlaczego?? Gdyby była, to ruch równoległy względem podłogi byłby niemożliwy, bo ręka kolidowałaby ze sznurkiem. To samo jest z książką. Widac jej cień nad kartą.
Ostatnia rzecz. Gdyby chłopak poruszał kartą na sznurku wychodzącym od głowy, to nie przemieściłby ją za siebie, nie odszedłby biorąc kamerę... sory, ale to nie jest możliwe. A argument, że telekineza nie jest możliwa, tylko dlatego że na obiekt się nie patrzy, nie jest przekonujący, ponieważ jeśli ktoś mieszka w pokoju x czasu, to zna każdy kąt i sposobem wyobraźni może kartę trzymac w powietrzu w dowolnym miejscu, właśnie nie patrząc na obiekt.

Takie są moje przemyślenia.


a co powiecie o tym??
http://pl.youtube.co...h?v=L0t1tNyqkqU

albo to ;p http://pl.youtube.co...feature=related



Ixodidies, mówisz o Chrisie, więc powiedz mi gdzie te nitki przyczepił tutaj??

http://pl.youtube.co...h?v=ZlIwcVAxZsU

albo tutaj??

http://pl.youtube.co...h?v=47pRIniVg1Y

wskaż mi jakieś rusztowanie, helikopter, odgłos jego lub cokolwiek innego, co wskazałoby na to, że jest podwieszony :) na 2 minucie i 16 sekundzie masz idealnie pokazane, jak na dużej wysokości przy czyściutkim drzewie przemieszcza się i widac, że nie są to ruchy niekontrolowane :)

albo tutaj... założę się, że kobieta wisi na nitkach przywieszonych do drzewa, helikoptera lub jakiegoś rusztowania których.......... nie ma :)

http://pl.youtube.co...h?v=4UaFRBP8oS0

albo tutaj

http://pl.youtube.co...h?v=XKeSsh61XdY

Na tej wysokości są różne prądy powietrzne i powinno nim gibotac , gdyby był zawieszony na czymkolwiek. On nawet nie drgnie.



Poza tym sam Chris i jego manager mówili, że nie wszystko co robią to iluzja !!

a samego chodzenia po ścianach budynków też nikt wyjaśnic nie potrafi

http://pl.youtube.co...h?v=ZH-4M2JjGWs


i jeszcze coś takiego :) tego też nie umiem wyjaśnic
to jest dopiero bajer, jak podjarana laska próbuje zobaczyc czy pod stopami Crisa rzeczywiście nic nie ma hahahah :)

http://pl.youtube.co...h?v=0C5tS3N0STs




ale ja wiem, że nic nie może istniec tylko dlatego, że JA NIE POTRAFIE :)



to taki szczegół.
  • 0

#42

KriSSnt.
  • Postów: 387
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Kurcze miałem napisany długi post, a mi się usunął po Twojej edycji jak odswiezyło stronę :D

Muhad, uwierz, to naprawdę tylko trik :) . Kurcze nie chce mi się pisać znów wszystkiego :/

Swego czasu interesowałem się i bawiłem w takie "czary". Na you tube itp próżno szukać wyjasnien tych sztuczek i tutoriali co lepszych trików, bo są one "chowane". Ktoś nagra specjalnie dla Ciebie, jesli masz cos w zamian (inny trik do nauczenia).

Normalnie filmy instruktazowe są drogie, jednak - wiadomo - można je znaleźć w małych ilościach na sieciach p2p... trzeba tylko wiedzieć czego szukać...

Niektóre tutoriale można znaleźć łatwiej, inne trudniej - do dziś nie udało mi się znaleźć wyjaśnienia jak NAPEŁNIĆ otwartą, opróżnioną i pogniecioną puszkę od np piwa trzymając ją w ręce...

Wiem natomiast jak prawie ze na oczach widza zmieniac banknot w drobne, sprawiac by SAM LEŻĄC NA RĘCE złożył się w motylka (SIC!), jak na oczach obserwatora bez zadnego zasłaniania przeteleportować monetę do fabrycznie zamkniętej butelki z napojem... Jak przeciągnąć sobie sznurek przez szyję (przeciąć...), jak wybraną i podpisaną przez kogoś kartę przenieść z potasowanej karty do jego kieszeni w koszuli, jak przenieść wybraną kartę przez SZYBĘ na stronę widza, będąc samemu po drugiej stronie, jak zapalać niewidzialnego papierosa i..wypuszczać z ust dym :P , jak wypalić sobie na języku kolor i numer karty wybranej i znanej tylko widzowi....

Troche jeszcze tego jest. A te triki, które wymieniłem nie wymagają żadnych kupnych akcesoriów...

Wyobraźnia ludzi, którzy to wymyslają jest niesamowita! W głowie nie mieści się, jak genialne a zarazem proste mogą byc pewne rozwiazania.

Naprawdę, ten trik z kartą to nic innego jak żyłka... :) A "magik" ani razu nie przesuwa ręki nad kartą! :D :) to tylko złudzenie. Po odpowiednio długim treningu osiąga się taki efekt, że widzowi "wysadza mózg" :D

trzeba tylko zapanować nad każdym aspektem sztuczki i wszystko wykonać idealnie... Taki film np pokazujący jak zregenerować podartą na kawałki podpisaną kartę do gry trwa około 3 godzin, bez jakiś ściem, same konkrety.

To jest sztuka, prawdziwa sztuka :)




Co do Chrisa Angela. To magik innego rodzaju. Poszukajcie na You Tube kolesia o imieniu David Blaine - on pokazuje sztuczki przechodniom, są one prawdziwe i dużo z jego sztuczek starałem się opanować ( z pozytywnym skutkiem :) ) Chris Angel natomiast przygotowuje sztuczki typowo pod TV, wiele osób (jeśli nie wszyscy) z jego widowni jest najczęściej podstawionych, konkretny potem montaż i obróbka video przekłada się na efekt końcowy... (oczywiście nie mówię tu o wszystkich jego trikach :) )


Tak więc zachęcam do odnalezienia na własną rękę pewnych wyjaśniających filmów, gdybanie i domyślanie się jest naprawdę na NIC, bo sztuczka jest zawsze wymyślona tak, żeby biedny widz nigdy nie wpadł na to jak to jest zrobione :)

Polecam stronkę www.ellusionist.com są filmiki do kupienia a przy większosci prezentacja sztuczki, niektóre lepsze i bardziej "mind blowing" niż ów lewitująca (na żyłce:P ) karta.



Pozdrawiam :)
  • 0



#43 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Crisem fascynuję się od kilku lat, więc jego filmy mam obcykane. Davida Blane`a też kojarzę.
Mam do Ciebie jedno pytanie. Na jakiej podstawie uważasz, że David Blane, który pokazuje sztuczki na mieście nie działa w identyczny sposób, co Angel? jeden, jak i drugi nagrywają filmy. Nie widzę różnicy.
Chyba, że David Blane sam Ci powiedział, że nie korzysta z podstawionych ludzi. Poza tym nie potrafi odstawic takiej lewitacji, jak Criss.

Co do karty i nitki się zgodzę, bo znalazłem filmik, na którym koleś popełnił dwa błędy i karta źle mu się zakręciła.
Uznajmy to za temat zamknięty.
Kwestię z puszką pokazał sam Cris, jak wkłada się monetę do pełnej i nie otwartej.



Ale co do Crisa. Nie wyjaśnisz mi tego filmu http://pl.youtube.co...h?v=47pRIniVg1Y ,
tego również http://pl.youtube.co...h?v=ZH-4M2JjGWs , ani tego http://pl.youtube.co...h?v=0C5tS3N0STs


Myślę, że przypadek Crisa to fenomen, przy czym on już jako dziecko potrafił lewitowac w pokoju, gdy mama go nagrywała na kamerze a co do jego pokazów... Mówił sam, że częśc to sztuczki, ale nie wszystko co robi to iluzja.
  • 0

#44

KriSSnt.
  • Postów: 387
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Oj Muhad, ale spokojnie, bo jakoś się w moim odczuciu zaczyna robić... agresywnie?

Nie chcę się kłócić jakoś co do Angela... Ale dla mnie jest on po prostu iluzjonistą :) korzystającym do tego ze zmyślnych gadżetów..

Widziałeś jego lewitację jak nagrywany/obserwowany od tyłu unosi się na stopień, murek, pudło? Wzlatuje sobie na nie :)

Ale nie chodzi mi tutaj, żebyś teraz przeszukiwał szybko You tube i inne serwisy.
Chociaż... a poszukaj :) zreszta! Na pierwszym filmiku, który zamieściłeś w poscie powyzej jest motyw jak wzlatuje na schodach. Są takie schody i on podlatuje lekko do góry... w pierwszych sekundach filmu taki urywek. O cos takiego mi chodzi.

Skoro potrafi naprawdę latac kilka metrów nad ziemią nie powinien mieć problemów wznieśc się na kilkanascie cm prawda? A tu tymczasem zonk, bo ktoś wyczaił o co z tą lewitacją chodzi...

Mianowicie. Ma przed sobą jakiś stopień, nie ważne - schodek, murek, cokolwiek. Ma też super magnetyczne buty :) yhm - takie z mocnymi magnesami po wewnetrznej stronie. Ma też nacięte spodnie. Sztuczka odbywa się w sposób taki, że stając przed stopniem złącza on nogi. Buty zczepiają sie magnesami, jedną nogę wyciąga ze spodni przez przygotowaną szparę, staje na stopniu przed nim i na tej nodze unosi się, czego z tyłu oczywiscie nei widać. Magnes w butach pozwala stworzyć iluzję, jakoby obie nogi wznosiły się...nogawka bez nogi w srodku nie "dynda" bezwładnie.

Ot cała filozofia :) Polecam również Balducci Levitation - lewitacja dla każdego :)

Niestety dla mnie C. Angel jest tylko i wyłącznie iluzjonistą, nie posiada żadnych specjalnych mocy...


Pozostałe filmiki również można wytłumaczyć, osobiście nie bede rzucał argumentami, w sieci jest pewnie dość filmów demaskujących jego dokonania.

Ale przyznac trzeba, że ma talent :)

Nie mam zamiaru udowadniać więcej i na siłę przekonywać :) po prostu wyraziłem swoje zdanie i podparłem jakimś argumentem, mi to juz wystarczy... :)

A co do tej karty.. Już poznałeś na jakiej zasadzie to działa? :) jeśli nie - szukaj pod hasłem "string theory" ;)
Sposób na lewitację, dodatkowo możesz rzeczywiście przełożyć rękę z każdej strony "lewitowanego" przedmiotu :)

Jeśli nie znajdziesz, może wieczorem narysuję co nie co z wyjasnieniem :)




Pozdrawiam serdecznie


jeszcze szybki edit i mykam do ukochanej!

http://pl.youtube.co...feature=related


pooozdro
  • 0



#45 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Oj Muhad, ale spokojnie, bo jakoś się w moim odczuciu zaczyna robić... agresywnie?


Nie ma agresji :)

Nie chcę się kłócić jakoś co do Angela... Ale dla mnie jest on po prostu iluzjonistą :) korzystającym do tego ze zmyślnych gadżetów..


On sam mówi o tym, że nie wszystko co pokazuje, to iluzja.

Widziałeś jego lewitację jak nagrywany/obserwowany od tyłu unosi się na stopień, murek, pudło? Wzlatuje sobie na nie :)


Kiedyś oglądałem filmik, w którym Cris mówi, że robi lewitację na dwa sposoby. Kiedy chodzi po mieście i ma np. lewitowac na schodach, na murki itp, to robi sztuczkę. Mówił też coś, że to zależy jeszcze od jego samopoczucia i energii. Innym razem nie stosuje sztuczki i wznosi się na wiele metrów do góry.

Skoro potrafi naprawdę latac kilka metrów nad ziemią nie powinien mieć problemów wznieśc się na kilkanascie cm prawda? A tu tymczasem zonk, bo ktoś wyczaił o co z tą lewitacją chodzi...


Cris sam pokazał w mieszkaniu sztuczkę z lewitacją na niskie wysokości, ale to jest mniej ważne. Ja wiem w jaki sposób wchodzi na murek, więc nie musisz mi tego opowiadac :) Ja powtarzam, mam filmy Angela obcykane i wiele jego sztuczek widziałem jak robie, bo sam pokazywał.

Chyba nie oglądnąłeś filmu o lewitacji do końca. Motyw ze schodami był sekundowy. Ja mam do Ciebie pytanie. W jaki sposób wznosi się do góry na wysokośc kilkunastu nawet metrów na polu golfowym. Przy czym w ogóle nie ma żadnego helikoptera, co pokazują na niebie, nie ma rusztowań ani żadnych innych rekwizytów, do których mógłby byc przywieszony. Tym razem kwestia ze spodniami i z butami super magnesami nie przechodzi. Wznosi się on przodem do kamery, więc wszystko widac.

Mówisz, że nie posiada żadnych mocy. Ok. Kiedyś na jakimś filmie Cris opowiadał o wpływie dzieci na to co On sam robi. Dzieci w USA ponoc zaczynają cwiczyc siłę umysłu i ma to swój efekt. Cris z kamerą znalazł dzieci, które wycwiczyły lewitację bez żadnych sztuczek. Był brzdąc... nie wiem.. Może miał z 7 lat i pokazał jak unosi się do góry na jakieś 40 cm i to przodem bez nogawek, bez super butów itp. Cris wielokrotnie podkreśla, że do wielu pokazów używa energii umysłu. Dzieciom łatwiej uwierzyc w takie coś i odniosło to efekt. Sam widziałem, więc byłem pod wrażeniem :)

Nie wyjaśniłeś mi raczej nic :)
Opowiadasz mi o sztuczkach, które są zupełnie nie współmierne do tego co on wyprawia na dużą skalę.

Widziałeś ten budynek, po którym zszedł?? Ma duży parapet i najpierw musiał jakoś go ominąc by potem pójśc ścianą. Od razu liny wykluczyc można, bo gdyby miał podczepione liny, to długośc parapetu odrzuciłaby go od ściany.


Na trzecim filmie chodzi po morzu w różne strony, a ludzie sprawdzają pod jego stopami czy coś się znajduje i nic nie znaleźli. Za jego plecami, tam gdzie przechodził, przejeżdżały skutery wodne, ludzie przechodzili. On chodził po tej wodzie. Moim zdaniem robił to samo, co na zasadzie lewitacji, czyli unosił się.
Na samym końcu stał i zanurzył się powoli w wodzie w miejscu, gdzie go sprawdzali.
Tego nie da się zrobic, tak jak w basenie.

Marne Twoje wyjaśnienia. A raczej żadne :)

Pozdr.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych