Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ruszyła WOŚP !


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ruszyła w Polskę

Dołączona grafika

Od rana wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwestują na ulicach polskich miast. Zaopatrzeni w oznakowane puszki oraz identyfikatory zbierają pieniądze na dzieci z problemami laryngologicznymi. Do godz. 11.30 na koncie WOŚP zebrano ponad 952 tys. złotych

- Gramy nie tylko w Polsce, gramy też na całym świecie. 1700 sztabów, czyli o 200 więcej niż w ubiegłym roku - mówił Owsiak.

Hasło tegorocznej, szesnastej już akcji, to: "Finał z głową". Przez cały dzień w kwestach ma uczestniczyć ponad 120 tys. wolontariuszy.

Tegoroczny Finał prowadzony jest z kilku miejsc w całej Polsce. Z Helu Owsiak uda się do Gdańska, Wrocławia, Krakowa i Warszawy, gdzie o godz. 20 odbędzie się tradycyjne już "światełko do nieba", czyli pokaz sztucznych ogni.

Pierwszy raz WOŚP zagrała 3 stycznia 1993 r. Zbierano wówczas pieniądze na pomoc dzieciom z chorobami serca. W czasie kolejnych edycji - każda poświęcona była innemu celowi związanemu z chorymi dziećmi - zbierano fundusze m.in. na zakup sprzętu dla klinik onkologicznych; ratowanie dzieci z chorobami serca; ratowanie życia noworodków; ratowanie życia dzieci z chorobami nerek; zakup sprzętu diagnostycznego w neonatologii (leczenie noworodków i wcześniaków) i pediatrii.

Podczas ostatniego finału w 2007 roku na konto fundacji WOŚP wpłynęło ponad 30 mln zł.

Jak zwykle przy tej okazji pojawiły się pierwsze komentarze:

Owsiaki-buraki wysyłają światełko do piekła a nie do nieba, śmiejąc się z naiwnych oraz robiąc kosmiczną wodę z mózgu polskiej młodzieży. Róbta co chceta ma przecież ordynarne, cele polityczne a nie społeczne.


LINK






Użytkownik tatik edytował ten post 13.01.2008 - 13:49




#2

Bobek.
  • Postów: 476
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jeśli chociaż w najmniejszym stopniu pomogą jakiemuś dziecku, to ich akcja nie jest bez użyteczna.

#3

spa10.
  • Postów: 47
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale, że niby jakie cele polityczne?

#4

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To że Tusk też kwestował to jeszcze nie świadczy o celach politycznych...



#5

Arkadiusz.

    Pilot in command

  • Postów: 757
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja nie rozumiem, czemu obecnie ludzie łączą wszystko z polityką. To już przypomina paranoję - każde polskie przedsięwzięcie gani się, bądź chwali umieszczając w tle: Tuska, Kaczyńskiego, lewicę, prawicę, komunistów, narodowców... A co do inicjatywy Owsiaka - jeśli ktoś jest przeciw, oznacza to tylko i wyłącznie zawiść, spowodowaną tym, że facet i jego organizacja ma kontakt z tak wielkimi pieniędzmi. Czemu tak jest ? Bo spora część przeciwników WOŚP myśli według bardzo prostego schematu: "Jak ja bym miał taką kasę to..." To co ? To pewnie połowę by przepił/przećpał, a za resztę kupił sobie taki samochód i takie mieszkanie, żeby sąsiadom gul skoczył - bo przecież tylko o tego gula chodzi. Gdzie działalność charytatywna ? Coś tam by się wymyśliło (UFO porwało kasę) Tymczasem WOŚP to przykład na to, że w Polsce naprawdę coś może się udać - w ten jedyny dzień w roku o naszym kraju mówi się na świecie - i mówi się dobrze. Coraz częściej padają oskarżenia, przypisujące Orkiestrze "ogólnokrajowe żebranie" - jednak ta działalność w żadnym stopniu nie przypomina żebrania. Żebraniem można natomiast nazwać wszelkie "fundacje", których aktywność ogranicza się do wyświetlenia numeru konta na pół ekranu, ze smutną muzyką w tle, lub też zdjęciami nie mniej smutnych dziecięcych twarzy. Fundacje działają, a o zebranych środkach informuje się w sposób niezwykle oficjalny. Elegancko ubrana para przypomina grobowym głosem, że "zebrali sporo, ale to i tak mało..." Takie wystąpienie przypomina raczej wizytę pracownika urzędu skarbowego, i w dobie powszechnej niechęci do państwa raczej nie zachęca. Owsiak jest głośny, wyluzowany, po prostu fajny - dlatego w ciągu jednego dnia potrafi zebrać więcej niż pozostali w ciągu roku. Jeśli wpłacę na konto którejś z popularnych fundacji, to i tak, kiedy wieczorem włączę telewizor, zobaczę smutną parę "dziękującą, i proszącą o więcej" A WOŚP ? WOŚP da mi serduszko, posłucham dobrej muzyki na koncercie, zobaczę coś ciekawego... I poczuję się ważną częścią wielkiego projektu. To wcale nie jest kupowanie czyjejś dobroci, ale wydobywanie ukrytego w każdym dobra, tyle że przy pomocy nowych środków. To nowe sporzenie na filantropię, uświadamiające, że każdy może pomagać - nawet w najbardziej zakręcony sposób. Popieram WOŚP, ci, którzy psioczą zwykle nie zrobili nawet ułamka tego, co zrobi Owsiak...



#6

L&M.
  • Postów: 195
  • Tematów: 20
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Padl nowy rekord ????????????

#7

Mienso.

    Disturbed Mind

  • Postów: 268
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wkurza mnie jak ktoś pisze że Owsiak to oszust i że robi to tylko dla własnego zysku. Dla wszystkich którzy nim gardzą, mam rade. Przejdźcie się do byle jakiego szpitala i rozejrzyjcie sie ile sprzętu ma naklejone serduszko WOSPu. Ten cały stuff został sfinansowany przez orkiestrę.

Respect dla Owsiaka!



#8

Yuna.
  • Postów: 115
  • Tematów: 5
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zgadzam się z Mienso. Owsiak, to osoba która rzeczywiście zrobiła wiele, wiele dobrego. Takich osób w dzisiejszych czasach jest bardzo mało, a co najgorsze większość ludzi wytyka ich palcami - zamiast zauważyć co tak naprawdę dzieję się wokół ich samych.

#9

Roseb.
  • Postów: 650
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Owsiak jest w moim prywatnym rankingu na jednym z czołowych miejsc najbardziej szanowanych przeze mnie osób. To, w jaki sposób potrafi pomagać ludziom, to, jak potrafi ze zwykłego człowieka "wydusić" trochę tej dobroci, której trudno się po nim spodziewać na co dzień i to, jak potrafi sdprawić, że osoba pomagająca jest zadowolona z tego, że pomaga i robi to z chęcią, jest dla mnie niesamowite. Nie potrafię zrozumieć, kiedy ludzie na Niego psioczą, mówią, że żebrze lub spełnia jakieś polityczne cele lub coś w tym rodzaju. Wydaje mi się, że to zwyczajna zawiść. Na szczęście takich osób nie ma zbyt wiele. A osób, które pomagają jest coraz więcej. I to przynajmniej jest pocieszające.

#10

darokrol.
  • Postów: 729
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ee ja sie dowiedziałem o WOŚP dopiero w panoramie hehe, znaczy się wiedziałem że ma coś być ale szczęśliwi czasu nie liczą i nie pamiętałem że ma być, no i nic nie wpłaciłem, sie przyznaję chociaż uważam że to super sprawa :)



Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych