Skocz do zawartości


Zdjęcie

czarna dziura pożera galaktykę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#16

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Byśmy umarli... Najpierw by nas na atomy rozerwało, a następnie skompresowało.
  • 0

#17

Logos.

    Rozum Świata

  • Postów: 390
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

no właśnie o tym mówię. Nie wiadomo co by się stało gdyby nas pożarła czarna dziura. brakuje nam wiedzy, a nie mamy możliwości jej zbadania
  • 0



#18

Pingwin.
  • Postów: 443
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Został by po nas pyłek i fajnie byśmy się rozmazali ale jakbyśmy do żyli jakaś mała garstka ludzi np. 100 tys. to ciekawe jak by wyglądało ich życie :?:
  • 0

#19

Roseb.
  • Postów: 650
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wielu naukowców stara się dowiedzieć czegoś na temat czarnych dziur. Pewne rzeczy zostały co prawda ustalone, ale jest jeszcze wiele pytań. Do nich właśnie należy: co się dzieje z przedmiotem wessanym przez taką dziurę. A jak wielkie mózgi z dziedziny astronomii i fizyki nie mogą na to odpowiedzieć, to co dopiery my, skromne szaraczki? :)
  • 0

#20

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

jakbyśmy do żyli jakaś mała garstka ludzi np. 100 tys. to ciekawe jak by wyglądało ich życie :?:

Czarna dziura wsysa światło, więc takie kloce jak ludzie nie maja szans na przeżycie. Jesteśmy zgubieni, już możesz iść sie powiesić :3
  • 0

#21

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ciekawi mnie czy jak by ta czarna dz. nas "pożarła" gdzie byśmy "wylądowali" w innym czasie miejscu wymiarze lub.... :hm:

Powiem to co na razie jest najbardziej prawdopodobne: w du*** byśmy wylądowali.
  • 0



#22

Romczyn.
  • Postów: 757
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Gdyby znalazł się taki odważny do wejścia w czarną dziurę to najpierw oderwałoby mu od ciała ręce nogi i głowę,
a później to na jeszcze mniejsze kawałki. Dlatego nigdy się nie dowiemy co jest z rzeczami które są wsysane.
Wyczytałem w jakiejś gazecie naukowej że jakby Ziemię zgnieść do rozmiarów kulki o średnicy 18mm to stałaby się czarną dziurą.
  • 0



#23

pazuzu.
  • Postów: 767
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jeżeli jakakolwiek czarna dziura istnieje w centrum naszej galaktyki (do końca tego nie wiemy) to nic nam nie grozi. Dzielą nas miliardy lat świetlnych.


musze cie zmartwic nasza galaktyka nie jest az tak wielka
caly wszechswiat ktory jestesmy w stanie zobaczyc ma wielkosc ok. 14 miliardow lat swietlnych a nasza galaktyka to taki maly paproszek w tym calym wszechswiecie

srednica naszej galaktyki to ok. 100 000 lat swietlnych
uklad sloneczny oddalony jest od centrum galaktyki ok. 25-28 tys. lat swietlnych
jest to na tyle duza odleglosc ze nawet gdyby zalozyc ze mamy w centrum naszej galaktyki czarna dziure ktora pozera wszystko z predkoscia swiatla to i tak potrzeba by duzo czasu na wchloniecie ukladu slonecznego

na przyszlosc zalecam ostroznosc z tymi mliardami wszechswiat jest wielki ale miliard to tez duzo (tym bardziej lat swietlnych)

Użytkownik pazuzu edytował ten post 12.01.2008 - 09:49

  • 0

#24

Logos.

    Rozum Świata

  • Postów: 390
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Fakt. Trochę przekoloryzowałem, niemniej jak zauważyłeś jest to wciąż olbrzymia odległość, a nawet zakładając że mogłoby do tego dojść bardziej prawdopodobne jest że ludzkość wcześniej sama się zniszczy.
  • 0



#25

Gieniek1980.
  • Postów: 30
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

te czarne dziury to cos w rodzaju odwróconego wielkiego wybuchu. Pod wpływym grawitacji kiedys wszystko się połaczy i cały wszechswiat skupi sie w jednej czarnej dziurze i nastąpi kolejny wielki wybuch, i tak dalej i tak dalej...
  • 0

#26

Romczyn.
  • Postów: 757
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

całkiem ciekawa hipoteza, sam wymyśliłeś to czy gdzieś wyczytałeś?
  • 0



#27

J.T Yorke.
  • Postów: 160
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

te czarne dziury to cos w rodzaju odwróconego wielkiego wybuchu. Pod wpływym grawitacji kiedys wszystko się połaczy i cały wszechswiat skupi sie w jednej czarnej dziurze i nastąpi kolejny wielki wybuch, i tak dalej i tak dalej...


Mój wujek kiedyś coś powiedział podobnego... Tu dokładniej chodzi oto że teraz jak sie nie mylę trwa ekspansja wszechświata (ciągle się powiększa) i ta ekspansja zaczyna zwalniać aż dojdzie do momentu, w którym wszechświat zacznie się kurczyć i znowu będzie Wielki Wybuch... I wszystko będzie sie w kółko powtarzać... ;]

W jakimś programie w TV o tym było...
  • 0

#28

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Też słyszałem. Podobno w centrum wszechświata jest ogromna czarna dziura wchłaniająca tez inne czarne dziury.
  • 0

#29

Kryczmen.
  • Postów: 144
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ludzie w czarnej dziurze by przypominali tzw. Paste do zębów ;p
  • 0

#30

BENDER.
  • Postów: 166
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dzisiaj rano usłyszałem w jakichś wiadomościach że sonda NASA latająca sobie gdzieś po kosmosie (niestety nic nie wiem co do nazwy) Nagrała jak czarna dziura pochłania całą galaktykę i pokazywali jakieś animacje


Pożarcie całej galaktyki trwało by mil... duużo czasu i pewnie chodzi ci o to, że ta sonda zaobserwowała a nie nagrała film.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych