Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wspólne mysli ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1

BotaN.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No to na początku witam wszystkich miłych użytkowników :) a więc od pewnego czasu mam wspólne myśli z moją dziewczyną, a chodzi o to, że oboje wiemy co chce powiedzieć druga osoba np w rozmowie z większą grupą osób powiedzieliśmy to samo zdanie z jednakowym czasie choć zdarza sie to czasem z lekki opóźnieniem najwyżej 1-3sekund jednego z nas... Może uznacie to za normalnie ale dla mnie to dziwna sprawa i chciałem spytać czy to ma jakiś związek z naszymi umysłami nie wiem może coś z telepatii między nami lub jakaś silna więź pozwalająca nam odczytywać myśli tej drugiej osoby ?? Tak samo jak gadam z nią przez telefon czy też GG i ta sama wypowiedz od nas oboje pojawia sie w tym samym momencie, jakbyśmy dostawali jeden impuls który to wywołuje. Moja dziewczyna zbytnio sie tym nie przejmuje ale to mnie jednak zaciekawiło i to bardzo. Prosiłbym więc o jakieś racjonalne i zbliżone do prawdy wyjaśnienie :)
No a ludziom który wyskakują z tekstem ze koleś to głupi dzieciak albo że to nie ma sensu to podziękuje bo nie jestem gówniarzem który szuka rozrywki zmyślając ...

Użytkownik BotaN edytował ten post 07.01.2008 - 23:48

  • 0

#2

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

moze trafiles akurat na swoja druga polowke i tak to dziala ;)
  • 0

#3 Gość_eru75

Gość_eru75.
  • Tematów: 0

Napisano

Niektórzy twierdzą, że takie zgranie świadczy o tym, iż znajdujesz się we właściwym miejscu i we właściwym czasie. I z właściwą osobą :) Taka synchronizacja. Wspomina o czymś takim van Helsing w jednej ze swoich książek. Sam miałem takie sytuacje dosyć często - szczególnie ostatnio - ale nie zwracam na to szczególnej uwagi.

Tak samo jak gadam z nią przez telefon czy też GG i ta sama wypowiedz od nas oboje pojawia sie w tym samym momencie, jakbyśmy dostawali jeden impuls który to wywołuje.

Podobnie mam z kolegą, swojego czasu w przeciągu kilkunastu minut napisaliśmy kilka identycznych zdań jednocześnie :P
  • 0

#4

BotaN.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No wiesz tylko, że to sie poprostu zaczęło nasilać coraz częściej nam sie to zdarza ba są też takie sytuacje jak ona próbuje sie do mnie dodzwonić lub cos napisać podczas gdy ja w tym samym momencie robię to samo :roll: Może jednak eru75 masz rację bo to ta w pełni moja druga połówka :) Heh jest to dla mnie bardzo zastanawiające zjawisko to jeszcze dopowiem, że dziś zadałem jej zagadkę dla spr czy to z tym zjawiskiem to nie przypadek no i mimo, że nie znała odp bo chodziło o mnie a nigdy jej tego nie mówiłem, ona odp poprawnie co cho.... zaskoczyło mnie i ją :))

Użytkownik BotaN edytował ten post 08.01.2008 - 00:10

  • 0

#5

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Naukowych wyjaśnień nie podam, ale postaram się tak od siebie z własnych doświadczeń.
Jeżeli chodzi o wypowiadanie tych samych zdań czy też słów to raczej nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Podobne poglądy i w miarę podobny zasób wiedzy wpływa na to jaka będzie nasza reakcja podczas rozmowy na dany temat i jest tu duże prawdopodobieństwo że Twoje wypowiedzi i Twojej dziewczyny są takie same i mniej więcej padają w tym samym czasie.
Natomiast co do dzwonienia i "odczytywania myśli" to dla mnie jest to coś z pogranicza telepatii, a nawet jej świadome odkrywanie. Wśród osób sobie bliskich pojawia się więź na poziomie duchowym, co ułatwia poznanie ich energii i sposobów nadawania i odbierania przekazu. Dzieje się to wręcz samoistnie, albo nie jesteśmy nieświadomi działań jakie między nami zachodzą.
Ale nie jestem miłośniczką drugich połówek, każdy z nas jest odrębną samodzielną jednostką i całą, a inni ludzie mogą być tylko uzupełnieniem całości, a nie częścią nas samych w sensie połówki bez której życie nie ma sensu. Wszyscy tworzymy jedność, ale w tej jedności każda istota jest niezależną indywidualną wolna jednostką. Dla racjonalisty jest to pozbawione logiki, ale nie ma słów by wyrazić to lepiej, chyba tylko czując jesteśmy w stanie to zrozumieć.
  • 0



#6

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No to na początku witam wszystkich miłych użytkowników :) a więc od pewnego czasu mam wspólne myśli z moją dziewczyną,


Mam tą samą opcję z moją dziewczyną. Mało tego kiedy postanawiam wysłać do niej na spontanie w ciągu dnia smsa, zanim skończe go pisać otrzymuję smsa od niej :D tego typu jazdy, az czasem naprawdę jestem w szoku bo nigdy aż takiej czestotliwości taki przypadków z nikim nie miałem. :) generalnie fajna opcja (albo na przykład siedzę w domu przy komputerze, przypuścmy że gram w coś - lezy przede mną komórka, i nagle czuję że za pare chwil dostanę od narzeczonej telefon - i faktycznie :) ).
  • 0

#7

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

To ja mam nawet tak, że zdarzyło mi się napisać odpowiedź na smsa , który do mnie szedł, bądź był dopiero pisany, czyli osoba pisząca miała odpowiedź na swojego smsa zanim zdążyła go wysłać.
  • 0



#8

Ozzy667.
  • Postów: 88
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja kiedyś w gimnazjum na lekcji religii siedziałem z kolegą. Byliśmy zmęczeni po W-F i nikt się nie odzywał, przez jakieś 30 minut leżeliśmy oparci o ławkę i nagle ja się podniosłem i w tym samym momencie ni stąd, ni ząwąd razem mówimy " Tomcio Paluch".... Nie mam pojecia skąd to się wzięło bo nigdzie wcześniej nie przewijal sie motyw z Tomciem paluchem. Zadne kawały zarty itd.
  • 0

#9

Mateooo.
  • Postów: 81
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja uważam że po prostu trafiłeś na właściwą osobę i musicie ze sobą spędzać sporo czasu skoro tak sie dzieje a przynajmniej duzo ze sobą rozmawiać i myśleć o sobie ...
  • 0

#10

Kumartyna.
  • Postów: 45
  • Tematów: 3
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bez względu na to, jak nazywane są takie zdarzenia, jestem zdania, że są dla nas zupełnie normalne i naturalne, czasem tylko za mało zwracamy na nie uwagi lub po prostu je zagłuszamy. Osobiście doświadczyłam wielu takich sytuacji i to nie koniecznie z osobami bliskimi. Do tej grupy można dodać te osoby, z którymi co kolwiek mnie łączyło w danym czasie lub fizyczny kontakt odbył się całkiem niedawno.
Najbardziej utkwiła mi w głowie zabawna sytuacja (teraz, z perspektywy czasu), kiedy odczuwałam brak gotówki ... nie miałam ani grosza, zabrakło mi na jedzenie. Siedziałam w kuchni i błagałam w myślach, niech mi ktoś pomoże! Nie minęło 10 min i zadzwonił telefon. To Tata, oświadczył, że za jakieś pół godziny do mnie przyjedzie. Przyjechał. Nie dość, że przywiózł jedzenie na kolację i śniadanie to jeszcze bezzwrotnie wręczył mi gotówkę dokładnie w takiej wysokości, jaką wymieniłam w myślach, która wystarczyła na jedzenie do końca miesiąca.

Analizując tego typu własne doświadczenia, szczególnie te, w których główną rolę odgrywa mój mąż, doszłam do wniosku, że nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak bardzo umysły bliskich osób się łączą! Przestaje być istotne wypowiadanie słów, a ukrycie czegokolwiek jest niemożliwe. Bliska osoba może nie zdawać sobie sprawy, z tego, że dokładnie wie "co jest grane", z podświadomości przebija się jednak informacja "że coś jest nie tak".
Jedno z doświadczeń, które wpłynęło na ww. wniosek po części związane jest ze snem - a raczej chwilą na jego pograniczu.
Kilka dni wcześniej byliśmy na imprezie, miałam żal do męża, że zbyt sobie pofolgował z alkoholem a nie powinien, ze względu na stan zdrowia. Martwiłam się, bo przed imprezą nie czuł się zbyt dobrze, a alkohol w większej dawce zapowiadał kłopoty. Nic Mu jednak nie mówiłam, to dorosły człowiek, wiedział co robi.
Po kilku dniach tuż, przed "zapadnięciem" w głęboki sen, uświadomiłam sobie, że prowadzimy ożywioną, niewerbalną dyskusję, nt. tamtego dnia. Wygadałam wszystko. Mąż mnie uspokajał i prosił, aby się nie martwiła.
Nie byłabym sobą, gdybym nie zweryfikowała doświadczenia. Wybudziłam męża, pamiętał o rozmowie.
Jednak do rana wszystko Mu się zatarło, pamiętał tylko to, że po coś Go budziłam.

Znów się rozpisałam :)
  • 0

#11

Nocny Wilk.
  • Postów: 89
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie ma w tym zupełnie nic nadzwyczajnego - chyba, że za nadzwyczajną uznamy ludzką więź. Czas robi swoje, poznajemy się lepiej i zaczynamy odgadywać swoje myśli, więc druga osoba -to chyba jasne- staje się dla nas bardziej przewidywalna.

Autorze tematu, nie doszukuj się w swoim życiu paranormalności w tym, co ludzkie i zwyczajne!
  • 0

#12

Giemza.
  • Postów: 23
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kumartyna dopiero przeczytałam ten post i to jest mi takie bliskie - dzięki Tobie zrozumiałam wiele spraw (w dyskusji ogólej) , to o czym piszesz to telepatia, ale być może nieświadoma jak wspomniałaś. Nie ważne jak i gdzie - ważne że w taki sposób się rozumiecie. Nie ma nic piękniejszego. Ty kontaktujesz się tak z mężem... ja ze swoim mężem tak nie umiem... jedynie z przyjacielem (nic nas nie łączy oprócz przyjaźni) porozumiewam się, on wszystko WSZYSTKO o mnie wie. Dziwne? Właśnie dziwne-dlaczego nie mąż a przyjaciel umie czytać w moim sercu -(wiadomo, ma zdolności telepatyczne) ale chyba coś jeszcze się liczy, ale co????

Użytkownik Giemza edytował ten post 24.01.2008 - 22:21

  • 0

#13

BotaN.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A czy ja szukam ?? Poprostu nawiązuje do telepatii i tyle, nie szukam wieloryba na podwórku...
  • 0

#14

Misterius.
  • Postów: 17
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja też tak mam porpostu z koleżanką,kolegą,znajomym,kumplem wraz mówimy te samo zdanie,ale ja myśle e to tylko przypadek i nie zwracam na to zbytniej uwagi co do ciebie to nie wiem,może to wychodzi z czasem jak ktoś długi czas przebywa z drugą osobą nie wiem :)
  • 0

#15

SapereAude.
  • Postów: 276
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może telepatia to zbyt wielkie słowo. chodzi tu po prostu o podświadome wyłapywanie pewnych impulsów myślowych. Podam przykład: jakbyś był dopiero co po obiedzie, a przebywałbys z kilkoma osobami odczuwającymi głód, którzy już tylko myślą o posiłku to sam, podświadomie zacząłbys odczuwac ten głód, nawet jeślibyłbys najedzony do granic możliwości. Nic wielkiego, normalka, na prawdę nie ma się czym zachwycac ;) .
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych