Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zegarki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1

B@dB0y.
  • Postów: 173
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam chciałbym wam przedstawić moją historię a może raczej zdarzenie które przytrafiło mi się na wakacjach w Polsce

Pewnego dnia jak codziennie wyszliśmy do miasta było to w godzinach popołudniowych około godziny 18.
Kiedy wróciliśmy do domu zauważyliśmy że wszystkie zegarki w domu domu się zatrzymały na tej samej godzinie w komórkach które zostały w domu zmieniła się godzina.

Dlaczego tak sie stało?

Nie wiem czy można brać pod uwagę pole magnetyczne ponieważ stało się to tylko u nas w domu(to był blok) i nie wiem czy pole magnetyczne działa także na zegary stare nakręcane.

Podkreślam że wszystkie zegarki w domu się zatrzymały w każdym urządzeniu elektronicznym który jest zegarek godzina sie zatrzymała(mikrofalówka , wieża stereo , kino domowe)po prostu wszystkie.

Użytkownik B@dB0y edytował ten post 31.12.2007 - 17:39

  • 0

#2

Fanatyk.
  • Postów: 131
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Trudno wytłumaczyć co się tam u ciebie stało. Może jakaś dziura czasowa tam jest.
  • 0

#3

Gradus.
  • Postów: 25
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeżeli miałbym to wszystko racjonalnie wyjaśnić, to moje zdanie jest takie:
- w momencie kiedy Ciebie nie było w domu nastąpił zanik prądu, czego następstwem był reset wszystkich zegarków elektronicznych podłączonych do sieci
- jeżeli chodzi o zegar nakręcany (masz zapewne jeden), to z własnego doświadczenia wiem, że często zapomina się, o ich nakręceniu, co skutkuje tym, że po prostu stają
Zapewne godzina "powrotu" prądu mniej więcej zgrała się ze stanięciem zegara nakręcanego, a Twoja podświadomość wymyśliła taką właśnie teorię.
Co do sąsiadów, to zapewne zanik prądu wydał im się na tyle naturalną rzeczą, że nie mówili, że stało się coś niezwykłego.

Nie potrafię tylko wyjaśnić tego co stało się z komórkami. Proszę o przybliżenie sprawy...

A tak apropo, ta historia zalatuje mi ironią... :roll:
  • 0

#4

B@dB0y.
  • Postów: 173
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Więc co do zaniku prądu miałbyś racje gdyby nie to ze z sąsiadami obok żyliśmy zawsze na stopie pokojowej więc kiedy zapytaliśmy ich czy u nich także zegarki się zatrzymały odpowiedzieli NIE wie na pewno by nam o zaniku prądu powiedzieli.
Co do zegara nakręcanego-nie wiem kiedy ostatni raz był nakręcany przed tym zdarzeniem więc co do niego Gradus możesz mieć racje.Ale co z resztą?
  • 0

#5

Gradus.
  • Postów: 25
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli chodzi o prąd, to prawdopodobne, że sąsiedzi są podłączeni do innej linii energetycznej (np. jak u mnie). Wtedy u sąsiadów mogło by wszystko być tip-top, a u Ciebie zaniki, spadki napięcia itp.
IMO tyle na ten temat, nie ma się co martwić. ;)
  • 0

#6

B@dB0y.
  • Postów: 173
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Gradus-w momencie kiedy w jednym mieszkaniu nie ma prądu nie ma go także cały blok.To jest blok mały jednopiętrowy z siedmioma mieszkaniami więc żadne skomplikowane rozwiązania elektryczne na pewno nie były stosowane
  • 0

#7

Roseb.
  • Postów: 650
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A może korki w mieszkaniu wyskoczyły?
  • 0

#8

B@dB0y.
  • Postów: 173
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Korki także wykluczam ponieważ byśmy o tym wiedzieli i inne zegarki nie na prąd by się nie zatrzymały lub zmieniły godziny

Użytkownik B@dB0y edytował ten post 31.12.2007 - 20:12

  • 0

#9

Zatyl.
  • Postów: 11
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bardzo dziwne zdarzenie ale słyszałem że jak jakaś osoba umiera mieszkająca w tym domu zdarza sie że stają wszystkie zegarki ;) Była taka sytuacja opisywana na łamach forum wystarczy poszukać

Użytkownik =ZATYL= edytował ten post 01.01.2008 - 22:07

  • 0

#10

B@dB0y.
  • Postów: 173
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

gdyby mi ktoś umarł nie pisał bym tego tematu bo wiedział bym że to przez to. No ale że nikt nie umarł dlatego napisałem

edit by eru75
Zamykam. Rozsądnych odpowiedzi tak nie będzie, wygląda na to, że jest to zjawisko paranormalne :)

Użytkownik eru75 edytował ten post 02.01.2008 - 06:33

  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych