Skocz do zawartości


Zdjęcie

Brytyjskie Ministerstwo Obrony odtajni akta o UFO


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#16

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja osobiście czekam na dokumenty omawiające Incydent z Rendlesham, aby sprawdzić czy rewelacje omawiane przez naocznych świadków (pracowników bazy wojskowej) znajdą potwierdzenie w oficjalnym piśmie wojskowym/rządowym. Tutaj przynajmniej wiem, że materiały będą po angielsku a nie jak ostatnio materiały francuskie, które do niczego mnie nie doprowadziły (z wiadomych barier językowych).
  • 0



#17

stb.
  • Postów: 111
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Widać nawet gdyby każdy z krajów ujawnił swoje dokumenty, to ci co wierzą w UFO i tak by nie byli zadowoleni :) . Bo tak, jeżeli rządy nie mówią nic - to znaczy, że coś ukrywają. Jeżeli rządy odtajniają dokumenty, to i tak wiadomo, że nie znajdzie sie tam, to, czego tacy ludzie by oczekiwali :) .

Może dlatego kolejne kraje odtajniają informacje, bo widzą, że tak naprawdę nie ma czego ukrywać? Czyli, że po prostu wszystkie te "zjawiska" nie były związane z obcą cywilizacją.

Z drugiej strony wg. mnie nawet jeżeli prezydenci wszystkich krajów się zebrali i powiedzieli jednoznacznie "obcy istnieją", to właśnie wszyscy ci, którzy teraz wierzą w UFO, stwierdzili by, że to spisek, który ma na celu odwrócenie uwagi od czegoś, czy np. totalną kontrolę nad ludźmi :) .

Tak czy inaczej nigdy wszyscy nie będą zadowoleni i zawsze będzie grupa ludzi, która się na siłę będzie chciała wyróżniać i mieć zdanie inne od reszty :) .
  • 0

#18

darokrol.
  • Postów: 729
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z drugiej strony wg. mnie nawet jeżeli prezydenci wszystkich krajów się zebrali i powiedzieli jednoznacznie "obcy istnieją", to właśnie wszyscy ci, którzy teraz wierzą w UFO, stwierdzili by, że to spisek, który ma na celu odwrócenie uwagi od czegoś, czy np. totalną kontrolę nad ludźmi :) .

No właściwie to UFO zostało podobno wymyślone przez rząd usa w celu odwrócenia uwagi od radzieckich samolotów w kształcie dysku :) i gazety zamiast pisać, a ludzie zamiast się bać zaczęto pisać i mówić o kosmitach...

zobaczycie że te dokumenty to będą zeznania najwyżej chłopów pasących akurat swoje krowy, nic wartościowego i wiarygodnego...
  • 0

#19

Bunkier.
  • Postów: 14
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oj moda na Nietzschego jest. W zeszłym roku jak oddawałem referat o filozofie to na całą szkołe tylko ja oddalem o FN. W tym roku jak sie ppytalem to bylo takich prac kilkanaście. Wiec moda chyba na niego przychodzi
  • 0

#20

shar0nie.
  • Postów: 384
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie ma na co czekać, to co oddadzą będzie albo a) wiadome b) nieciekawe, nieistotne c) zamazane czarnym markerem.
  • 0

#21

sechmet.
  • Postów: 973
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

http://ufos.nationalarchives.gov.uk/

do samodzielnej interpretacji - niech każdy komu starczy sił i czasu sam oceni co wart jest materiał
  • 0

#22

Tao.
  • Postów: 118
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dziś znowu ujawnili troche tych akt:

http://www.tvn24.pl/...,wiadomosc.html

Link do archiwów podał kolega wyżej, więc nie będe przepisywał.
  • 0

#23

Marok.
  • Postów: 129
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Przypominam sobie, że zupełnie niedawno próbowałem "dostać" się do archiwów UK na temat UFO. Niestety okazało się, że ściąganie ich jest odpłatne (nie pamiętam ile to było funtów).

Skoro teraz są za darmo to można teraz przystąpić do tłumaczenia.

Uważam, że moderatorzy powinni wprowadzić jakieś reguły związane z tłumaczeniem, tak żeby uniknąć tłumaczenia tego samego materiału przez wiele osób?
  • 0

#24

stb.
  • Postów: 111
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Racja, powinniśmy się jakoś zorganizować i podzielić pracą. Najpierw trzeba by przetłumaczyć sporo, a później powydzielać ciekawsze kawałki.

Sam jestem chętny do tłumaczenia, choćby po to aby podszlifować angielski :) . Materiałów, kser, listów jest cała masa, ostatnia część która zajmuje chyba 28 mb... ma koło 280 stron.
  • 0

#25

Marok.
  • Postów: 129
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jestem również zdeklarowany żeby coś tam przetłumaczyć, oczywiście w miarę możliwości językowych i dostępnego czasu.

Czekamy więc na propozycję modów, chyba że już dawno mają nosy schowane w słownikach ;)
  • 0

#26

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jakiś czas temu stworzyłem już temat w którym miałyby zostać zamieszczane tłumaczenia takowych dokumentów :

http://www.paranorma...t...st&p=265605

Jeśli chcecie, możemy pomyśleć nad tłumaczeniami. Jeśli chodzi o mnie, obecnie nie mam na to czasu, ale jak coś mogę ten projekt przypilnować (w miarę możliwości czasowych). Tylko teraz kwestia tego na jakich zasadach mielibyśmy do tego przystąpić...
  • 0



#27

Marok.
  • Postów: 129
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Przeglądając pierwszy "pakiet" dokumentów nie wydaję się aby przysparzały większych problemów z tłumaczeniem. Wszystkie mają charakter sformalizowany tak jak pewnego rodzaju "notatka służbowa". Problemem będzie prezentacja tłumaczenia na forum. Jeżeli wrzucimy wszystkie dokumenty do jednego tematu to zrobi się bałagan. Ciężko będzie to komentować. Jeżeli na każde tłumaczenie przeznaczymy oddzielny temat to będą ich setki. Może najsensowniej będzie podzielenie tych 20 części materiału na 20 oddzielnych tematów plus jeden temat zbiorczy "ogłoszeniowy" zawierający to który kolejny kolejny materiał (z podaniem strony) ktoś tłumaczy.

Po krótkich przemyśleniach..

Tak naprawdę to nie sądzę aby ten materiał wymagał zbyt wielu komentarzy. Odnotowane tam obserwacje są krótkie i treściwe. Może więc wznowić twój pomysł dj_cinex na zbiorczy temat z subforum lub odzielnym topikiem na zapsiy do tłumaczenia?
  • 0

#28

WormeX.
  • Postów: 69
  • Tematów: 0
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Zauważcie że rząd GB odtajnia akta o UFO, nie zaś o kosmitach... I komentarze, że to powinno zmienić nastawienie do ludzi którzy dotychczas byli bombardowani za stwierdzenia : widziałem kosmitę itp...
To tylko wg mnie potwierdzenie że jakieś państwo (USA?) jest w posiadaniu technologii bardziej zaawansowanej niż nam się wydaje. A jak wiadomo wojsko +30 lat przed naszą wiedzą...
  • 0

#29

Cashpoint.

    egoism

  • Postów: 641
  • Tematów: 126
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Chętnie bym się przysłużył, jednak póki co mam ogrom zajęć i ledwo wyrabiam... Odnośnie sposobu zamieszczania itd. Same 'dokumenty' można wrzucać na jakieś "image hosting", a opis wrzucać pod spodem np. w znacznikach [.code] ...
  • 0



#30

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jako zagorzały badacz/amator UFO już nie mogę się doczekać lektury o tematyce UFO, jednakże szacując po liczbie doniesień, jak zwykle odczuje rozczarowanie. Akta były spisywane pewnie na zasadzie Blue Book, czyli większość z nich została po prostu zakwalifikowana jako gazy ziemne, samoloty lub niezidentyfikowane, lecz jeśli ludzie badający te zjawiska mieli do nich takie same podejście jak ich koledzy z Blue Book, to zapewne 1% ze wszystkich tych doniesień i przeanalizowanych spraw, to sprawy nad którymi naprawdę podjęto pracę, a nie wklejono do odpowiedniej teczki tylko na podstawie swojego własnego osądu, bez jakichkolwiek badań w terenie... smutne.

Zauważcie że rząd GB odtajnia akta o UFO, nie zaś o kosmitach...

Ufo to nie koniecznie kosmici i przybysze z innych planet, ujawniając ich akta, spodziewać się możemy w głównej mierze bliskich spotkań pierwszego i drugiego stopnia, choć mogą się pojawić także te trzeciego, z udziałem pasażerów statku. Jednakże samo zjawisko UFO, to nie Pozaziemskie Cywilizacje, niezależnie od naszych przekonań w tej sprawie i przypuszczeń. UFO(NOL) Niezidentyfikowany Obiekt Latający, a nie Niezidentyfikowany Obiekt Latający Tworu Cywilizacji Pozaziemskiej... Warto zachować tą różnicę, przynajmniej na razie kiedy to nie możemy postawić ostatecznego wedyktu w tej sprawie.

dj_cinex pomógł bym w tłumaczeniach, ale czasu mało... może kiedy znajdę go trochę więcej odezwę się do Ciebie, w zależności od tego czy projekt tłumaczeń będzie miał jakieś dalsze pokrycie.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych