Skocz do zawartości


Zdjęcie

The Galaxy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
128 odpowiedzi w tym temacie

#91

Voltaire.
  • Postów: 39
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Panowie asymetria nie musi przemawiac za tym ze bylo to dzielo rak ludzkich. Trudno udowodnic ze dzielo kosmitow musi byc symetryczne :) . Symetryczne - trudniejsze do wykonania, jednak jezeli jakmis ludziom zalezalo zeby myslec ze to obcy, to dlaczego dopuscili do takiej asymetrii?
No i po co ufo pchalo sie tu tyle lat swietlnych? Zeby strzelic obrazek w zbozu? Dlatego kosmitow jako autorow rozpatruje w ostatniej kolejnosci ;(
  • 0

#92

Buffalo_Soldier.
  • Postów: 102
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeszcze się nie wypowiadałem w ty mtemacie, a jako wzorowyużytkownik tego forum powinienem =].

Naprawde fascynujący piktogram, osobiście przypomina mi on czarną dziurę, a kółka to wpadające do środka planety. Co do asymetri, to ufole wcale nie muszą być tacy dokładni, a co jeśli zawiał wiatr i pod "promień wygniatający" dostały się nie pożądane źdźbła? A te miliony lat świetlnych to może być dla nich tylko, a może nawet i aż pięć minut ;)
  • 0

#93

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co do asymetri, to ufole wcale nie muszą być tacy dokładni, a co jeśli zawiał wiatr i pod "promień wygniatający" dostały się nie pożądane źdźbła?

Ciekawie ten wiatr musiałby wiać ;)
Umiesz to sobie wyobrazić?
  • 0



#94

Buffalo_Soldier.
  • Postów: 102
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To zwykłe domysły na prędce, aczkolwiek same silniki napędowe dla spodków mogłyby wywoływać rózne kierunki wiatru pod samym pojazdem.
Sory za moje nie ścisłości, nie znam się najlepiej, moja działka to biologia =p
  • 0

#95

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

aczkolwiek same silniki napędowe dla spodków mogłyby wywoływać rózne kierunki wiatru

Śmiała teoria aczkolwiek najmniej prawdopodobna.
  • 0

#96

Data.
  • Postów: 54
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Panowie... wróćmy może do tematu wielkości samego piktogramu a symetrie zostawny na później, bo same rozmiary przemawiają do mnie że to dzieło nie-ludzkie
  • 0

#97

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Rozmiary? Myślę, że dysponując odpowiednim polem do popisu, mógłbym w towarzystwie odpowiednio licznej grupy osób wygnieść w miarę prosty krąg (tak na miarę obecnych, raczej niewielkich, umiejętności) nawet o wyraźnie większych rozmiarach np. o dwa razy większej powierzchni :)

Jestem zatem kosmitą? ;)
  • 0



#98

gorkur.
  • Postów: 27
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

mariush, chodzi ci o to, że kręgi niesymetryczne są nieprawdziwe a symetryczne prawdziwe?
  • 0

#99

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wszystkie kręgi są prawdziwe. :]
Prawdziwe kręgi zrobione przez równie prawdziwych ludzi.
A w prawdziwym życiu już tak jest, że czasem coś wychodzi lepiej, a czasem niestety gorzej.
Piktogramy nie są tu żadnym wyjątkiem. :)
  • 0



#100

gorkur.
  • Postów: 27
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

mariush, te twoje zasady:

1. Wszystkie kręgi wykonane są przez ludzi.
2. Wszystkie kręgi ludzie projektowali jako symetryczne.
3. Jeśli coś nie dzieli się przez 2, jest wynikiem pomyłki.

wydają się trochę naiwne. Masz coś na ich uzasadnienie czy jest to raczej kwestia twojej wiary? Z wiarą się nie dyskutuje natomiast gdyby miało to jakieś uzasadnienie to bardzo by ułatwiło badanie kręgów. Zasada kreski: "Weź zdjęcie kręgu. Postaw w poprzek kreskę. Jeśli się nie odbije, krąg jest fałszywy."
  • 0

#101

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Naiwne? Jest mnóstwo dowodów, że ludzie potrafią tworzyć w zbożu prawdziwe dzieła sztuki. I nie mówię tu tylko o kręgach, ale o mniej tajemniczo wyglądających, a równie skomplikowanych tworach (reklamy, różne inne obrazy). Raczej trudno posądzać o nie kosmitów. Sam także kiedyś oglądałem dokument o kręgach, w którym grupa, bodajże 3 cropmakerów wykonała dość mocno wzorzysty krąg o sporej średnicy (dokładnie nie pamiętam, ale miał gdzieś między 30 a 50 m) w zaledwie 2 godziny. Jak sami autorzy mówili: Liczy się przede wszystkim ściśle opracowany plan działania. A praca w terenie to już tylko geometryczny automatyzm.

A co mamy z drugiej nieziemskiej strony? Nic, tylko niczym niepotwierdzone domysły.

Ja po prostu wybieram bardziej uzasadnioną wersję.
To jest naiwność? Wątpię...
  • 1



#102

gorkur.
  • Postów: 27
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

mariush, a skąd wiesz, że ludzie, którzy wykonywali galaxy chcieli aby był symetryczny?
  • 0

#103

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wiem za bardzo do czego zmierzasz.
Opisz trochę szerzej, o co Ci chodzi.
  • 0



#104

gorkur.
  • Postów: 27
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Napisałeś, że galaxy im nie wyszedł. Dlaczego nie wyszedł? Czy dlatego, że jest krzywy lub niedokończony? Z twoich wypowiedzi [i rysunków] wynika, że dlatego, że się nie odbija. Dlatego się pytam, skąd wiesz, że miał się odbijać?
  • 0

#105

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Aha, czyli mam rozumieć, że patrząc na niedokładność (asymetrię) piktogramu:

-nie powinienem stwierdzić...
dokładny wzór -> niedokładne wykonanie wzoru w terenie
-lecz...
niedokładny wzór -> dokładne wykonanie wzoru w terenie???
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych