Skocz do zawartości


Zdjęcie

Asteroida może uderzyć w Marsa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#31

Pingwin.
  • Postów: 443
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czyli nie uderzy ale zastanawiam się jakie byłyby skutki tego właśnie uderzenia? :?:
  • 0

#32

Hippo.
  • Postów: 350
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chyba raczej nikłe, prócz większego krateru na Marsie i może i łazik zostałby uszkodzony jeżeli znajdowałby się niedaleko miejsca uderzenia...
  • 0

#33

Pingwin.
  • Postów: 443
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Też mi się tak wydaje a skoro by się nic nie stało dla Ziemi to przynajmniej fajnie by to wyglądało :D BUM!!!

Zastanawiam się jakiej wielkości jest ta asteroida i jaki jest jej cel (gdzie leci ?)
  • 0

#34

Fanatyk.
  • Postów: 131
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Blisko od nas własciwie :)
  • 0

#35

Pingwin.
  • Postów: 443
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może jakaś trajektoria ? :?:
  • 0

#36

+......

    Wędrowiec

  • Postów: 710
  • Tematów: 125
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

kilka informacji o asteroidzie

http://pl.wikipedia.org/wiki/2007_WD5


Każdy następny wpis nic nie wnoszący do tematu będzie usunięty, a jego autor odpowiednio uhonorowany
  • 0



#37

Pingwin.
  • Postów: 443
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Siłę ewentualnego uderzenia mogącego nastąpić w dniu 30 stycznia 2008 o godz. 10:55 UT ocenia się na 3 megatony trotylu

Dane dotyczące orbity oraz możliwego uderzenia w Marsa zostały uaktualnione o dane z obserwatorium Calar Alto w Hiszpani. Po tym uaktualnieniu prawdopodobieństwo uderzenia w Marsa spadło do 2,5% (1 do 40). Ustalono że asteroida przeleci prawdopodobnie w odleglości 30000km od Marsa. Jest to odległość maksymalna. Takie informacje podała NASA w dniu 8 stycznia 2008.

Kolejene uaktualnienia orbity (9 stycznia 2008) - tym razem z czterech różnych obserwatoriów zmniejszyły prawdopodobieństwo uderzenia w Marsa aż do 0,01% (czyli 1 do 10000). Mimo to nadal istnieje mała szansa uderzenia.

To już chyba nie uderzy :(
  • 0

#38

Cashpoint.

    egoism

  • Postów: 641
  • Tematów: 126
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

3 megatony to jest bardzo mało patrząc, np. możliwości dzisiejszych bomb i ładunków wybuchowych. Jeśli te dane są prawdziwe to ten wasz wielki "BUM" nie byłby wcale taki spektakularny.

Użytkownik Cashpoint edytował ten post 11.01.2008 - 15:54

  • 0



#39

Matixus.
  • Postów: 99
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiem że troszkę chyba odbiegam od temetu ale na wczesniekszym linku z symulacją lotu asteroidy jesli by powiedzmy "nie uderzyla" w marsa to w roku 2084 (wiem ze pozno) bedzie bardzo ale to bardzo blisko ziemi xD . MOże i nawet się obetrze xD
  • 0

#40

hubertk.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiem że troszkę chyba odbiegam od temetu ale na wczesniekszym linku z symulacją lotu asteroidy jesli by powiedzmy "nie uderzyla" w marsa to w roku 2084 (wiem ze pozno) bedzie bardzo ale to bardzo blisko ziemi xD . MOże i nawet się obetrze xD


Raczej się nie obetrze , skoro teraz się nie obtarła . ;)
Jeśli asteroida uderzy w Marsa to powstanie krater o średnicy ok. 800m , więc raczej dużego "BUM" nie będzie .
Gdyby uderzyła w niego pare razy większa asteroida może dowiedzielibyśmy się czy naprawdę istnieje tam życie pod ziemią :mrgreen:
  • 0

#41

Ender.
  • Postów: 62
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Matixus, coś ci się pokićkało ;d W 2084 nie będzie blisko ziemi, jednak ja zauważyłem, że 5 Listopada, 2092r.,
Ziemia będzie blisko asteroidy - 0.04 AU. Niby nic, ale chciałem się podzielić informacją ;)

Screen:

Dołączona grafika
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych