Skocz do zawartości


Zdjęcie

NADZIEJA DLA USERÓW VRP


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Pierwszy w Polsce ośrodek pomocy dla osób szukających uwolnienia spod mocy złego ducha powstaje w Poczerninie pod Szczecinem. Do dyspozycji potrzebujących będzie kapłan egzorcysta oraz świeccy zaangażowani w posługę uwolnienia.

Pomysłodawcą Ośrodka Pomocy Duchowej ,,Oaza Maryi Królowej Światłości" jest chrystusowiec ks. Andrzej Trojanowski, który od czterech lat decyzją arcybiskupa jest jednym z dwóch egzorcystów w archidiecezji szczecińsko-Kamieńskiej. Każdego tygodnia przyjmuje około 20 osób, które potrzebują pomocy. - Są wśród nich osoby zniewolone złym duchem, dręczone i nękane. Zdarzają się także rzeczywiste opętania - mówi ks. Trojanowski. - Do tej pory przyjmowałem w salce na plebani - opowiada.

Od 416 r. n.e. egzorcyzmy mogą odprawiać jedynie księża, którzy uzyskają pozwolenie od biskupa. W Polsce jest ich obecnie ponad 50. Do szczecińskiego egzorcysty zgłaszają się także Polacy mieszkający w Niemczech, w których od 30 lat nie ma ani jednego egzorcysty. Z egzorcystą współpracują psychiatrzy. Bywa, że w przypadku wyjątkowo nietypowym dla medycyny oni sami widzą potrzebę pomocy ze jego strony. Jakie są przyczyny opętania? - To często skutek praktykowania różnych form okultyzmu i magii, wróżbiarstwa, satanizmu - wyjaśnia egzorcysta. - Przed nadzwyczajnymi atakami demona człowieka chronią sakramenty. Jednak poprzez praktykowanie różnych form magii otwiera się kanał, przez który diabeł może do niego dotrzeć - tłumaczy chrystusowiec.

Ośrodek w Poczerninie będzie prawdopodobnie pierwszym tego typu w Polsce. - To nie będzie sanatorium dla osób wymagających przede wszystkim medycznej opieki - mówi. - Chodzi o ośrodek pomocy duchowej, gdzie człowiek znajdzie warunki do dogłębnego uwolnienia i odrodzenia w Bogu. Ks. Trojanowski planuje zbudować budynek główny z kaplicą, pokojami gościnnymi, jadalnią oraz eremy dla osób potrzebujących wyciszenia. W ubiegłym tygodniu egzorcysta uzyskał zgodę na stworzenie ośrodka od władz kościelnych. Na ukończeniu są prace projektowe i pozwolenia administracyjne. Na stworzenie centrum ks. Trojanowski nie otrzymał żadnych pieniędzy państwowych. - Ośrodek powstaje dzięki ofiarom i darowiznom - mówi jego założyciel. -Teraz najbardziej potrzebujemy materiałów budowlanych.

Źródło: Metro

Uwaga promocja...pierwsze 10 osób które dokona rezerwacji styczniowego turnusu,otrzyma cenne podarunki. ( poprawka.... 9 osób ale pokoje są dwuosobowe więc ktoś może trafić na mnie )

Użytkownik tatik edytował ten post 18.12.2007 - 22:41




#2

mojo.
  • Postów: 355
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Czy ja wiem czy to taki dobry pomysł. Czy egzorcyzmy są aż tak popularne w naszym kraju że musimy zakładać ośrodki pomocy.

#3

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wiedziałam że zacofanym krajem jesteśmy, ale to o w mordę. Jak by powstała wioska duchowa okrzyknęli by ją sektą, a to jak nazwać wyciskanie ostatniego grosza z ludzi bo diabeł ich opętał :o
Dobra tatik dawaj namiary zgłoszę się na turnus odnowy duchowej, ale może lepiej byś nie trafił na mnie w pokoju :P

Ps Obawiam się, że gdyby trafiło tam więcej osób z tego forum na jeden turnus, ksiądz by mógł mieć problemy ze zdrowiem ducha.



#4

Retired.
  • Postów: 312
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

O bogowie... Jeśli trafi tam kilka osób z VRP (w tym, np. ja :D ), to ten ksiądz zostanie pensjonariuszem tego ośrodka... :)

#5

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zapomniałem dodać że z naszego forum w przyszłym kwartale mogą przyjąć tylko osoby które wymagają natychmiastowej pomocy.
(czyli powyżej 1000 postów :)  )



#6

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Z tego co się dowiedziałem masz szansę na normalny program leczenia, lecz jeśli przekroczysz
2500 postów będą mogli jedynie zaproponować Ci skierowanie do Ortopedy :(  !



#7

Kabezecik.

    Magia i Miecz

  • Postów: 480
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

zamiast zjechać się tam ludzie potrzebujący egzorcyzmu,będą się zjeżdżać ludzie "normalni inaczej" :D a ,tak wogóle to mam to w sumie gdzieś,niech otwierają co chcą :]



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych