Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytanie o teleskop


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1

shiny_toy_gun.
  • Postów: 165
  • Tematów: 8
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Witam.
Chcialbym sobie kupic teleskop do 1000-1500zl, mam wiec pytanie do specjalistow co polecacie w tej cenie.
Prosze o wypowiedzi osob znajacych sie na sprawie.
Dzieki za odpowiedz.

#2

Mariner.
  • Postów: 79
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Za tą cene najlepszy będzie Synta Sky watcher 200/1200 ok kosztuje około 1000 zł a za te 500 zł mozesz dokupic sobie okular planetarny baader orthro 6mm za 300 zł i filtr UHC-S nebula filter jest naprawdę świetny docenisz to kiedy rzucisz okiem na M42 w orionie.
Także synta,synta jeszcze raz synta no i koniecznie ten okular 6mm baadera bo ten teleskop ma w zestawie 10 i chyba 25 mm a do planet musisz miec 6.Przez 6 na marsie dostrzezesz szczegoly a przez 10 ciezko juz bedzie takze oplaca sie.

#3

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Takie pytania lepiej zadać na forum portalu astronomia.pl.



#4

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A coś dobrego do 2500 zł? Żeby znośnie było oglądać i obiekty naszego układu i obiekty dalekie jak galaktyki? Jestem totalnie zielony w tej kwestii a również się przymierzam i powoli kompletuje odpowiednią sumę. Na razie miałem w swoich rękach jedynie zwykłą lunetę 100x ale nawet ona potrafiła mnie oczarować ;)

edit: mariush, racja ;)

Użytkownik Aquila edytował ten post 13.12.2007 - 15:45




#5

Mariner.
  • Postów: 79
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Za 2500...hmm...Albo dozbierasz 500 zł i kupisz Celestron C80ED-R albo za 2500 zl rozejrzysz się za takim używanym bo to jest refraktor a refraktory nie tracą tyle sprawności jak newtony bo mają soczewki a nie lustra.
A ten C80ED-R jest na naprawde konkretnym mozntażu jeśli masz aparat to nawet zdjęcia mozesz robić sterując ręcznie lub dokupic napęd.
Polecam C80ED ponieważ bardzo wielu miłośników astronomi go posiada no i zdał dobrze testy.Testy



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych