Skocz do zawartości


Zdjęcie

Holendrzy: Polacy to alkoholicy, brudasy i nieuki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1

Artur Gutowski.
  • Postów: 308
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Holendrzy: Polacy to alkoholicy, brudasy i nieuki



Dołączona grafika

Skarżą się na naszych rodaków




Rdzenni mieszkańcy Holandii narzekają na brud, hałas i alkoholizm w dzielnicach, w których osiedlili się Polacy. Problemu do niedawna nie było, ale gdy w maju rząd w Hadze otworzył dla Polaków rynek pracy, Holendrzy poczuli się zagrożeni. Przedstawiciele holenderskich gmin zaapelowali do rządu, by ten zrobił porządek z emigrantami z Polski.


Dziś połowa holenderkich gmin oddelegowała swoich przedstawicieli na specjalny zjazd w Rotterdamie, który w całości ma być poświęcony Polakom. Delegaci uzgodnią wspólne stanowisko i przekażą je rządowi. Wiadomo już, że Holendrzy będą się skarżyć na Polaków, którzy rzekomo nie potrafią żyć jak cywilizowani ludzie.

Zdaniem Holendrów większość z nas nadużywa alkoholu, nie uczy się języków, nie dba o higienę, rodzinę i dobre relacje z sąsiadami. "Problem z Polakami jest taki, że w domach przeznaczonych dla trzech osób, mieszka tam od 10 do 15. W dzień pracują, a w nocy hałasują, bawią się i nadużywają alkoholu" - mówi Hamit Karakus radny, który jest inicjatorem zjazdu holenderskich gmin.

Podobnego zdania są zwykli Holendrzy. Zastrzegają, że nie krytykują Polaków tylko dlatego, że boją się stracić pracę. "Szkoły w Holandii są przeludnione, a kiedy do jednej klasy trafia naraz troje czy pięcioro dzieci z Polski, które w dodatku mówią tylko po polsku, to już jest problem" - mówi Erik Zantigh, właściciel jednej z holenderskich firm.

Holenderscy radni chcą dziś zaapelować do rządu, by przeznaczył dodatkowe pieniądze na mieszkania dla imigrantów, a także na bezpłatne kursy językowe dla Polaków.

Michał Pietrzak, IAR
dziennik.pl





#2

Ciszu.
  • Postów: 211
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zdziwienie ? Margines wyjechał.

#3

Bobek.
  • Postów: 476
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

W tym stereotypie pogłebił Nas , prezydent (były).

#4 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Hamit Karakus? Co to za imię? Jeśli tak wygląda rdzenny Holender to coś mi tu nie pasuje ...


Dołączona grafika

#5

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Holandia płaci za swój liberalizm w podejściu do imigrantów właśnie takimi kwiatkami :)

#6

Lerlitz.
  • Postów: 229
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zdziwienie ? Margines wyjechał.



jak slysze tak wypowiedzi to mnie sciska :x a ty co elita ?
jak bys chcial wiedziec to akurat tych co wyjechali nam brakuje :) np. w budownictwie
wiec jak w ciebie taki elite to dawaj na budowe :)

#7

Dexter.
  • Postów: 306
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No co Polacy lubią sobie popić :D a to ze są nieukami to jasne że przyjeżdają do Holoandi pracowac bo w Polsce bez wykształcenia pracy nie znajdą

A oni mają legalizacje to nie palą ? my pijemy oni palą



#8 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Teraz wyjechali tam jako banda chamów ale już ich prawnuki nabiorą ładu Holendrów i bedą przewyższać kulturą rodaków w Polsce.

#9

m4r1u5z.
  • Postów: 178
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

'Holendrzy: Polacy to alkoholicy, brudasy i nieuki'
to, to ja dawno wiedzialem, drodzy panowie i panie, dajcie tu cos 'nowego', odkrywczego na temat naszego zacnego spoleczenstwa.
marudza oni, marudza.

#10

Seboolek.
  • Postów: 239
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moze i tak jest.. Ale nie myslcie ogólnie. Nie kazdy polak to brudas itp. Ja np. nie pijam alkocholu a jak juz to tylko piwko jedno, ucze sie i przy okazji pracuje na Budowie bo mam praktyki tam a jestem Technikiem. Myje sie codziennie i nie smierdze. Wiec nie zwalajcie na mnie i na pożądnych obywateli winy za innych ludzi tylko dlatego ze sa tak samo polakami.



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych