Skocz do zawartości


Zdjęcie

Teoria Starożytnych Astronautów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#16

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ci "astronauci" to raczej nurkowie ... przynajmniej patrzac na kombinezon - pierwsza myśl jaka mi do łba przychodzi ze to wczesny Akfalung (czy jak to sie pisze :P ) a kwestia ta ze bogowie wywodza sie czesto z nieba - ma logiczne wytlumaczenie , cos co dla ludzi jest niezrozumiałe i tajemnicze często jest Cudowne ... co za tym idzie ma nadprzyrodzoną moc - dlatego ze ludzie nie potrafią sobie tego wytlumaczyć ...
  • 0

#17 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Wtedy tylko żałuje że "prymitywy z epoki kamiennej" nie mają internetu i nie odwiedzają tego forum. Ciekawe czy Oni także dopatrzyliby się w naszej bajce o królowej śniegu, kosmitki posiadającej super-zaawansowaną technologie umożliwiająca zamrażanie wszystkiego w koło Przerażające jest to, że Oni pewnie nie byliby aż tacy głupi....



Czyli te prymitywy były też cudotwórcami bo w jaki sposób przerzucali 2000 tonowe klocuszki?

Dołączona grafika

Proszę rozjaśnij te mroki.


To maleństwo ma udźwig 1600 ton.

Dołączona grafika
  • 0

#18

MiszaAS.
  • Postów: 343
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Właściwie w całym artykule zaciekawiła mnie tylko jedna kwestia. Od razu zaznaczam, że nie jestem żadnym fizykiem, geodetą czy kimś jeszcze, kto ma jakiekolwiek umiejętności w tych sferach. Brakuje mi elementarnych wiadomości na ten temat, dlatego moja teoria będzie czysto hipotetyczna ;) Mimo wszystko byłbym rad, gdyby ktoś z odpowiednimi kwalifikacjami wyperswazował mi to :)

Do rzeczy. Jest tam mowa o tym, że na Ziemi mogła istnieć kiedyś wysoko rozwinięta cywilizacja. Przeglądając forum, natknąłem się na tą symulację wykonaną przez Japończyków, która przedstawia rzekomy koniec świata. Symulacja

Z tego co pamiętam ze szkoły (na lekcjach geografii przyznam się bez bicia, rzadko kiedy uważałem, od zawsze preferowałem Język Polski i jemu podobne;) ) skorupa Ziemi składa się m.in. ze skał. I tutaj zadaje moje pytanie-czy były kiedykolwiek prowadzone badania, z czego ona jest zbudowana? Bo jeśli wierzyć wyżej przedstawionej symulacji, całą planetę pokrywa magma lub lawa, która stygnie i tworzy twarde konstrukcje skalne(?). Jeżeli istniała jakakolwiek cywilizacja przed nami, mogłaby zakończyć swoją egzystencję w taki właśnie sposób. Nie chcę absolutnie zarzucać błędności współczesnej nauce, jednak czy możliwe jest, że naukowcy mogli źle oszacować wiek naszej planety i spobu jej powstania? Jeśli ktoś by był na tyle wyrozumiały, prosiłbym o wyjaśnienie tej kwestii, bo zastanawia mnie ona bardzo :)

Dziękuję z góry
Pozdrawiam

P.S. Resztę artykułu czytałem nieco z przymrużeniem oka-typowa teoria kreacjonistyczna...

Użytkownik Niemrawy edytował ten post 12.12.2007 - 19:57

  • 0

#19 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja już sam nie wiem. W wikipedii np. pisze, że wnętrze Ziemi to magma o dużej gęstości, a kolo na geologii powiedział, że jest to błędne postrzeganie ponieważ Ziemia jest z litej skały, która ma większą gęstość zbliżająć się do środka. Natomiast lawa powstaje na skutek naprężeń i ciśnienia. Z tego powodu na zachodzie przekrój Ziemi pokazują w odcieniach zieleni i srebrnego. Powiedział też, że u nas wytowrzyło się wobrażenie o czerwonym środku Ziemi ponieważ utożsamiamy go z piekłem. Już sam nie wiem w co wierzyć ...
  • 0

#20

darokrol.
  • Postów: 729
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

sam środek ziemi jest w stanie stałym z powodu wysokiego ciśnienia, okrąża go płynne jądro, oba składają się z metali dlatego iż gdy ziemia była bardzo młoda i roztopiona większość metali opadła pod wpływem grawitacji w środek ziemi, dzięki temu że to płynne jądro krąży wokół stałego mamy pole magnetyczne :) kolr nie jest aż tak ważny ale wydaje mi się że raczej metale przy kilku tys stopni są czerwone a może i białe,

ale jak się dowiecie na forum to nie prawda bo ziemia jest pusta w środku gdzie zresztą mamy własne słońce...

co do tych kombinezonów to faktycznie od razu na myśl przychodzi akwalung a nie skafander kosmiczny, skoro są skafandry to gdzie są pojazdy ? wątpie żeby starożytni artyści przegapiali taki "szczegół" jak statek kosmiczny...
  • 0

#21

Logos.

    Rozum Świata

  • Postów: 390
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

mam do was pytanie
artykuł którego część jest przetłumaczona przeze mnie w pierwszym poście to w rzeczy samej debata.
Powiedźcie mi czy wolicie abym tłumaczył całą debatę tzn. argumenty za i przeciw, czy tylko przedstawiać argumenty "za" tak jak w pierwszym poście?
  • 0



#22

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Proponuję, żebyś przedstawiał od razu argumenty przeciw, zaoszczędzisz nam roboty ;) Poza tym, jeżeli jest to dyskusja za i przeciw, a Ty przedstawisz tutaj tylko te "za", to jakie to jest podejście do sprawy, jak nie pusta pogoń za sensacją i ciekawym, porywającym niektórych tematem?
  • 0



#23

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czyli te prymitywy były też cudotwórcami bo w jaki sposób przerzucali 2000 tonowe klocuszki?

Odpowiednio rozłożony ośrodek ciężkości i kamiennego kolosy może postawić/obalić grupa ludzi. Patrz przykład - posągi wyspy Wielkanocnej.

ale jak się dowiecie na forum to nie prawda bo ziemia jest pusta w środku gdzie zresztą mamy własne słońce...

Ci co wymyślają AŻ TAKIE sensacje musieli niezwykłe ziele palić - tłumacząc je jako wizję i Jedyną Prawdę, Bo Reszta To Kłamstwo.

Powiedział też, że u nas wytoworzyło się wobrażenie o czerwonym środku Ziemi ponieważ utożsamiamy go z piekłem.

Co za nauczyciela macie? O_o Chyba logiczne skojarzenia przyczyniły się do takiego przedstawiania kolorów wnętrza Ziemi. Gorąco = czerwony/pomarańczowy. Im dalej od jądra, tym chłodniejsze kolory. Czyż to nie jest logiczne?
Od piekła, lol...

Użytkownik Mr. Mojo Risin' edytował ten post 26.12.2007 - 01:04

  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych