Skocz do zawartości


Zdjęcie

Projekt 1-18-08


  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#1

Matt'.
  • Postów: 440
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

"1-18-08" O FILMIE:

TRAILER 1... TRAILER 2

1. Film nie będzie się nazywał Cloverfield (najprawdopodobniej). Obecnie ma to być "Wreck". Używano już nazw: Cheese, Slusho, Clover, Overnight. Ale jedynym oficjalnym tytułem promocyjnym jest "1-18-08".

2. Abrams zaprzeczył, że potworem będzie Godzilla czy Cthulhu. Krążą plotki, że ma to być kosmita. Plotki o Lewiatanie są o tyle prawdziwe, że najpewniej będzie to potwór z głębin. Pomimo, że Abrams zafundował nam niespodziankę w postaci ukrytego słowa: Z godzin na zdjęciach na oficjalnej stronie oraz z godziny, stacji tv i temperatury w zwiastunie (po zsumowaniu poszczególnych i przyporządkowaniu ich do alfabetu) otrzymujemy słowo GODZILLA.

3. Abrams powiedział, że jedyną oficjalną stroną jest 1-18-08.com ...

4. ... co jest nieprawdą. Na studia BadRobot i Paramount są zarejestrowane domeny: Slusho.jp , tagruato.jp , a podobno także wiele innych, jeszcze pustych, jak www.monstermovie.com. Na 1-18-08.com są widoczne zdjęcia z filmu, które można obracać. Tekst na odwrocie zdjęcia z kucharzem to przepis na jakąś potrawę. Na zdjęciu z dwoma twarzami widać diabła. Wystarczy też złożyć obie postaci w jedną a okazuje się, że dwie połówki doskonale do siebie pasują. Mimo to - nie idealnie, to nie jest raczej ta sama kobieta.

5. Na stronie http://www.jamieandteddy.com/ (pass: jllovesth) bohaterka ze zwiastunu 1-18-08, otrzymuje prezent od swojego chłopaka, który może otworzyć dopiero 6 grudnia. Spekuluje się, że jest to data kolejnego zwiastunu...

6. Na którym wciąż mamy nie zobaczyć potwora a jedynie sceny z przepychanek z wojskiem. Ktoś ze studia ujawnił sławny już dialog: "[kobieta]-Co to jest? [żołnierz]-Nie wiem, ale wygrywa."

7. Na plakatach w górnym-prawym rogu z chmur wyłania się postać potwora. Jeszcze lepiej widoczna po połaczeniu z odwróconym plakatem.
Dołączona grafika

lub coś na podobieństwo twarzy człowieka
Dołączona grafika

8. Przybliżony budżet filmu to 30mln dolarów. Skromny, nie spodziewajmy się więc wybuchowego kina. Wszystko kręcone jak w Blair Witch Project - ręczną kamerą. Oprócz głównego potwora, ma być kilka mniejszych, ganiających po ulicach. I to na nich ma się skupiać akcja filmu.

9. Nasi bohaterowie podobno giną. Zapis na kamerze wideo, który oglądamy w kinie to ostatnie (nie całe) 2 godziny. Ma zresztą zginąć cały NY. Jest to jednak najmniej potwierdzona informacja.

10. Sporo zamieszania wywołały filmiki Ethana Haasa. Opisuje w nich inwazję potworów. Czy są prawdziwe? ethanhaaswaswrong.blogspot.com

11. Pojawiły się plotki o początku fabuły (1/3 filmu). :
1) Miliardy lat temu (sic!) na ziemi były dwa rodzaje organizmów - pasywne i aktywne(agresywne). Aktywne z czasem by przetrwać, zaczęły żerować na pasywnych. Obie formy zostały rozdzielone od siebie razem z podziałem kontynentów, a kataklizmy na ziemi spowodowały uwięzienie organizmów aktywnych na dnach oceanów. Organizmy pasywne ewoluowały zgodnie ze znaną nam wiedzą, m.in. w ludzi.
2) Dzień dzisiejszy. Japończycy natrafiają na pierwotne organizmy pasywne na dnach oceanów. Na wyspie Hokkaido badają je, i odnajdują ich uszczęśliwiające właściwości. Organizmy pasywne muszą być trzymane w chłodzie, zanim zostaną połączone z nosicielem. Stąd -> Slusho! - rozweselający, schłodzony drink.
3) Japończycy natrafili też na drugi pierwotny organizm -> ten aktywny. Po badaniach okazuje się, że pasożytuje on na większych organizmach, kontroluje je i zmienia.
4) nasz bohater Rob wyjeżdża do Japonii żeby pracować dla Tagruato Co., konkretnie, dla Slusho!
5) Slusho! jest jednym z najbardziej popularnych napojów w Azji, a wkrótce na świecie. Dzięki tajemnemu składnikowi działa antydepresyjnie, pobudzająco, polepsza humor. Dowiedziono także, że leczy niektóre choroby, zatrzymuje rozwój nowotworów, etc. Przez to, Slusho! zaczęto dodawać wszędzie. Do potraw, do każdego innego napoju, a tajemny składnik trafił nawet do wody w łazienkach. Wszystko to sprawiło, że składnik trafiał do wód gruntowych, mórz i oceanów razem ze ściekami.
6) To powoduje, że w oceanach zaczyna się rozwijać specyficzna flora, przywołująca do życia organizmy aktywne (agresywne), które podążają śladami organizmów pasywnych do Nowego Yorku. Początkowo żerują na odpadach po Slusho!, ale teraz zaczynają żywić się organizmami pasywnymi, które wyewoluowały -> człowiekiem.
7) Organizmy aktywne będą najprawdopodobniej odkryte na nowo otwartej stacji Chuai (http://www.tagruato.jp/deepsea2.php). Dlatego organizmy aktywne które podróżują śladem pasywnych, mają najbliżej do Nowego Yorku.

12. A co z tym zdjęciem?
http://wayangtopia.c...ter-picture.jpg
Nic o nim nie wiadomo. Nikt nie potwierdził, nie zaprzeczył.

Dołączona grafika

13. Strona tagruato.jp została "zhackowana" (czyli zmieniona przez wytwórnie) jakby organizacje zielonych oskarżały Targuato o degradacje oceanów. Widzimy więc niby niewinny rysunek.
Ale czy taki niewinny?
Wśród dodanych rysunków, każdy jest ponumerowany:
http://i12.tinypic.com/6q04ggj.jpg
Układając nazwy zwierzątek w podanej kolejności, z ich pierwszych liter układa nam się skrót :
1. Tanner crab
2 Irukandji Jellyfish
3. Dumbo Octopus
4. ogre fish
5. Ocean wave
TIDOO = nowa nazwa zhackowanej strony -> Tagruato Is Destroying Our Oceans.
Pewnie to nic wielkiego, po prostu zabawa Abramsa z widzami.
Dodatkowo, na każdym ze zwierzątek ukryta jest dziwna nazwa. Nie wiadomo cóż to, podobno japońskie nazwy zwierzątek.
Info oczywiście za: www.cloverfieldnews.com

Źródło: filmweb.pl

Co sądzicie o tym filmie? :D Mi się wydaje, że może być świetny.

Użytkownik Mattanjah edytował ten post 08.12.2007 - 22:04


#2

Cthulhu.
  • Postów: 406
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Hehe nie będzie to Cthulhu... :)



#3

Matt'.
  • Postów: 440
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Hehe nie będzie to Cthulhu... :)

Hehehe :mrgreen: Nie chcesz grać głównej roli?? :D

Użytkownik Mattanjah edytował ten post 08.12.2007 - 14:41


#4

Marchewa.
  • Postów: 536
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

może być fajny nawet... choć pomysł z organizmami które opanowują ciała morskich zwierzątek i zmieniających je w wielkie portwory kojarzy mi sie z tymi starymi filmami :P

#5

Matt'.
  • Postów: 440
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

może być fajny nawet... choć pomysł z organizmami które opanowują ciała morskich zwierzątek i zmieniających je w wielkie portwory kojarzy mi sie z tymi starymi filmami :P

Mega ciekawy jest sam pomysł na promocje, ta cala tajemnica. I kręcenie kamerą z ręki dodaje realizmu :)

Użytkownik Mattanjah edytował ten post 08.12.2007 - 15:09


#6

Marchewa.
  • Postów: 536
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no tajemnica zaciekawia ;] a kamerka z ręki to już pomysł który lubie najbardziej :D ale i tak niewiem czemu treść kojarzy mi sie ze starymi filmami... pewnie dlatego że już dawno nie oglądałem filmu z potworami ;]

#7

Millowisck.
  • Postów: 257
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

oo, film zapowiada się świetnie :D

wtf. co to jest to alpha omega the game ??

#8

Eternal Moonshine.
  • Postów: 119
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przeglądając stronę www.cloverfieldnews.com trafiłem na `majspejs pejdża` Cloverfield`a :D http://www.myspace.c...overfield_movie polecam zwłaszcza, że jest tam ładna tapetka w 1280 :beer2:

#9

shiny_toy_gun.
  • Postów: 165
  • Tematów: 8
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

film ma 'tajemnicza' promocje, oby cos z tego wyszlo

#10

Eternal Moonshine.
  • Postów: 119
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na pewno wyjdzie Coś przez duże `C`. To nic, że budżet filmu jest dość niski, mam na kompie trailer w HD i moment z lecącą głową statuły nie wygląda sztucznie ani trochę. Będzie po prostu realistycznie co dla mnie jest in plus.

Użytkownik Eternal Moonshine edytował ten post 28.12.2007 - 18:08


#11

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czy jest to film na faktach autentycznych? ;)



#12

Snajper88.

       Były moderator           Były 'szef' tłumaczy

  • Postów: 204
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Czy jest to film na faktach autentycznych?


Jeszcze nie, ale może kiedyś będzie :P .

7. Na plakatach w górnym-prawym rogu z chmur wyłania się postać potwora. Jeszcze lepiej widoczna po połaczeniu z odwróconym plakatem.


Ja jestem ślepy? Nie widze tam żadnego potwora. Nawet paura żadnego. Tam raczej widać, że potwór będzie żył w wodzie. Ta powierzchnia wody od statuy do NY.



#13

Gradus.
  • Postów: 25
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie szykuje się wyjątkowy film 8) . Lubie filmy w tym stylu. Smaczku dodaje kręcenie "z ręki". Normalnie już chcę ten film obejrzeć i mam nadzieję, że jak wyjdzie, to się nie rozczaruję. :)

Ja jestem ślepy? Nie widze tam żadnego potwora.

Ciekawy plakat. "Potwór" wyłania się zza miasta, widoczny na 2 zdjęciu, jest widoczny na samej górze. Można zobaczyć również głowę człowieka w tle, poniżej głowy "potwora". Polecam się przyjrzeć. ;)

#14

Eternal Moonshine.
  • Postów: 119
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja jestem ślepy? Nie widze tam żadnego potwora.


Dołączona grafika

Dżizys Krajst coś mi zjadło cały ram mam nadzieję, że to nie ten potwór uff. Pora na upgrejd kompa :(

#15

Snajper88.

       Były moderator           Były 'szef' tłumaczy

  • Postów: 204
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

EE to jest raczej chmura tylko :P
Prawdziwy potwór, przeszedł w wodzie od statuy do NY, po czym wszedł w budynki jak w masło :P Jedynie gdzie może się znajdować teraz znajdować to daleko w mieście (albo to jest dym albo jego kark. Podobny do Godzilli troche).
Premiera filmu jak rozumie ma być 18 stycznia 2008 r. ?




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych