Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prezentacja o UFO


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1

Marilynus.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hey, jestem już trochę czasu na tym forum, ale nigdy się nie udzielałem, bo nie miałem po co. Interesuje się od jakiegos czasu już tym tematem, mniej wiecej wiem o co chodzi (ale nie wszystko:D). Ale wracając do tematu. Jestem 2 2 klasie liceum, i już powoli muszę sie oswajac z myślą, że za rok matura. I wlasnie tu problem bo mature bede zdawal rozszerzona z jez. angielskiego i Pani kazala nam przygotowac krótką prezentacje (ok. 5-7 minut mówienia, bez żadnych kartek) na współczesne problemy, zagadnienia. Na ostatnią chwilę wybrałem temat wlasnie UFO. I Mam do was taką prośbe, co poradzilibyście mi wstawic do takiej prezentacji ? Historia ? Krotka informacja o tym co to moze byc ? Przyklady ? filmy ? Jak Wy byście to zrobili. Prosze o jakies pomysly. Bede wdzieczny :) Aha no i wiadomo prezentacja będzie robiona w PowerPoincie:D:) Pozdrawiam.
  • 0

#2

Roseb.
  • Postów: 650
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zacząłbym od wstępu w postaci określenia, czym może byc UFO. Zaprezentowałbym najbardziej rozpowszechnione teorie (obiekty pochodzenia pozaziemskiego, tajna broń, zjawiska natralne).
W rozwinięciu zaprezentowałbym najbardziej znane zdjęcia, przypadki zauważeń UFO, nieoficjalne oświadczenia. Zacząłbym naturalnie od Roswell. :)
Na zakończenie piszesz, że wszystkie dowody wskazują na to, że UFO istnieje naprawdę, pozostaje tylko ustalic, czym ono jest naprawdę.
Wszystko naturalnie okraszone dużą ilością zdjęc i filmów.
Et voila. :)
Mam nadzieję, że na coś to się nada.
  • 0

#3

Marilynus.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dziekuje:) nawet nie liczylem na az tak szybka odp. :) Mam nadzieje ze inni tez sie wypowiedza:) pozdrawiam. Plan b. dobry tez właśnie o czymś takim myślałem.
  • 0

#4

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Hmm... ja bym zawarł w prezentacji takie informacje jak :

1. Oczywiście informację czym jest zjawisko UFO i do czego się je przypisuje.
2. Podałbym kilka poważanych nazwisk ludzi, którzy badają to zjawisko.
3. Zaprezentowałbym kilka obserwacji/relacji/filmów/zdjęć UFO o kryptonimie "The best of..." ;)
4. Pokazałbym dokumenty rządowe wskazujące na realność tego zjawiska.
5. Pokazałbym, że są na Ziemi miejsca gdzie mówi się o tym na poważnie - wszelkie konferencje (ala Disclosure Project) etc. - i pokazałbym przy okazji jakie persony biorą udział w takich prezentacjach (czyt. nie jakieś tam ludziki z byle jakiej łapanki).
6. Wyjaśniłbym dlaczego temat UFO jest tak "niewygodny i utrzymywany w tajemnicy".
7. Poszedłbym dalej i powiedział co nieco o możliwości istnienia życia poza Ziemią (dlaczego to niby tylko MY mamy być jacyś niepowtarzalni, tutaj na naszej planecie...) etc.

... na tą chwile nic więcej mi do głowy nie przychodzi...

gdybyś chciał się skupić na detalach to chętnie pomogę/poradzę... :)

P.S. Wszelkich informacji/materiałów możesz poszukać oczywiście u nas na forum...
  • 0



#5

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Na deser obserwacje z Meksyku i filmy NASA :)
  • 0

#6

Wiśnia88.
  • Postów: 54
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pamiętajcie że, chłopak ma 5-7 minut mówienia będzie musiał się szybko streszczać. By uwydatnić to wszystko w swej prezentacji. Można by było wspomnieć o Polsce np. Emilcin, Gdynia, Wylatowo tak dla wzbogacenia tematu.
  • 0

#7

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A no to faktycznie za dużo powiedzieć nie można. Swoją drogą gratuluję odwagi za wybranie takiego tematu.
  • 0

#8

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

No to może z braku czasu należy powiedzieć najważniejsze rzeczy i po prezentacji wręczyć wszystkim zainteresowanym (i nie) kopie płytki z Konferencją 2005 etc. ? ;)
  • 0



#9

Marilynus.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi:) Właśnie się już za to poważniej zabieram. I ułożyłem sobie taki plan:
1.Definicja ufo i czym może byc(na necie znalazłem tylko definicje ze niezidentyfikowany obiekt, a nie czym może byc;/)
2.Najbardziej rozpowszechnione teorie
3.Najbardziej znanych ludzi którzy się zajmują tym zjawiskiem
4.Kilka filmów, zdjęc(pytanie fejk czy prawdziwe:D)
5.Dokumenty rządowe(przykłady)
6.Dlaczego UFO wznieca tyle emocji itd.

Co o tym sądzicie ? A i przepraszam ze w niektórych wyrazach brakuje liter polskich ("c") ale niestety "ci" mi nie działa:D pozdrawiam.
  • 0

#10

White Raven.
  • Postów: 60
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

4.Kilka filmów, zdjęc(pytanie fejk czy prawdziwe:D)


Na poczatku bym dal fejka i powiedzial ze na tym zdjeciu naukowcy rozpoznali stare czesci od pralki itp. Potem bym dal 2 prawdziwe i powiedzial ze ich autentycznosci nie mozna podwazyc.
  • 0

#11

Marilynus.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Aa... Moglibyście podac kilka znanych osobistościi z tej dziedziny ? Wiem ze jest wyszukiwarka ale naprawde jest tego dużo.. za dużo nawet. Prosze.
  • 0

#12

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dr. J. Allen Hynek
Dr. Jacques Vallee
Stanton T. Friedman
Dr. James McDonald
Richard Hall
Richard M. Dolan
Dr. Michio Kaku
...
  • 0



#13

Marilynus.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dzieki :) poszukam cos teraz o nich na forum i postaram sie jakoś w skrócie opisać żeby zrozumieli :D . Pozdrawiam
  • 0

#14

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Tu masz co nieco o drze Michio Kaku -> Michio Kaku

W tamtym tekście masz odnośnik do strony internetowej tego badacza.

Strona Stantona T. Friedmana -> Stanton T. Friedman - strona internetowa - tam masz dwa ciekawe teksty ukazujace jego spojrzenie na zjawisko UFO etc. :

- “The UFO ‘WHY’ Questions”
- “Government UFO Lies”

... niestety jest to w języku angielskim (nie wykluczone, że w najbliższej przyszłości owe texty pojawią się na VRP w wersji PL) :)

Jeśli będę chciał dodać coś jeszcze to zamieszczę tutaj stosowne informacje...
  • 0



#15

Marilynus.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dziek:D te teksty najlepiej nawet jak by były po ang. bo to prezentacja z angielskiego :D zapomnialem chyba dodac:D. Tak wiec jesli macie jakies teksty o tych osobach po ang. to chętnie przejrze. Później może prztłumacze w ramach rekompensaty:D:D. Pozdrawiam.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych