Skocz do zawartości


Zdjęcie

21 paznokci


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
20 odpowiedzi w tym temacie

#1

Gnomek.
  • Postów: 11
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może nigdy się nad tym tak nie zastanawiałem. Jest to dla mnie rzecz naturalna i nie sprawia żadnych problemów. Chciałbym jednak się dowiedzieć czym to mogłobyć spowodowane. Otóż mam 21 paznokci (ten podwójny na lewej stopie, ten drugi od dużego palca .....yyy.. palec (?) ), na dodatek tam gdzie jest ten podwójny to wydaje mi się że mam w nim 2 kości. Jak myślicie, geny, jakieś reakcje chemiczne, co to mogło spowodować? Pielegniarka w szpitalu powiedziała żeby się tym nie przejmować, ale ja jestem z natury ciekawy. Nie chciałbym szukać w tym żadnych paranormalnych zjawisk , ale podoba bardzo mi się liczba 21 ( oczko ? ).
Dzięki za wszystkie odpowiedzi.
Ps. jak chcecie mogę zrobć parę fotek :D
  • 0

#2

Wolfenstein211.
  • Postów: 65
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak, daj fotki bo jakos ciezko mi to sobie wyobrazic...
  • 0

#3

jurmun.
  • Postów: 12
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja tez tak mam, trochę sie zdziwiłem jak to zauważyłem u siebie, tylko ze na najmniejszym palcu u lewej nogi. Wydaje mi sie ze może sie o coś uderzylem i dlatego tak jest.
  • 0

#4

Bobek.
  • Postów: 476
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mi też jakoś ciężko to sobie wyobrazić . Daj foty :)
  • 0

#5

Logos.

    Rozum Świata

  • Postów: 390
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zdarzają się czesto ludzie z dodatkowym palcem. U ciebie moglo być podobnie, lecz w fazie płodowej te dwa palce, jakby to powiedzieć zrosły się ze sobą pozostawiając śladowe pozostałości w postaci dwóch paznokci, bądź też kości.

edit: nie wydaje mi się żeby mialo ci to przeszkadzać w jakimś stopniu, w razie czego zgłoś się do jakiegoś specjalisty
( np. chirurga w przychodni)
  • 0



#6

optyk.
  • Postów: 167
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Hehe, ja często mam rozwalone palce i z tego powodu miałem kiedyś 21(w sumie to 20) paznokci, bo uderzyłem się kiedyś w kciuk ( xD ), że paznokieć połamał się w poprzek i wbił się pod skórę (trudno to opisać)
  • 0

#7 Gość_eru75

Gość_eru75.
  • Tematów: 0

Napisano

Czekam na foty do jutra, w przeciwnym wypadku zamykam :) Na razie więc proszę o niekomentowanie.
  • 0

#8

Gnomek.
  • Postów: 11
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

http://www.imagic.pl...50/DSC00126.JPG
Prosze, przepraszam za słabą jakość , bo skoro mnie tak popędzacie i straszycie zamknięciem, jeśli wykarzecie się jeszcze odrobiną cierpliwości mogę dostarczyć zdjęcia z aparatu cyfrowego :P

a i tu jeszcze w przybliżeniu
http://www.imagic.pl...51/DSC00127.JPG
  • 0

#9

Wildens.
  • Postów: 321
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hehe.. dziwnie to wygląda ;) Palec z dwoma paznokciami jest ewidentnie większy niż normalnie by był ;) możliwe, że rzeczywiście masz tam dwie kości, wszystko na to wskazuje ;d Nigdy z czymś takim się nie spotkałem.. u człowieka :P
  • 0

#10

Gnomek.
  • Postów: 11
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tylko nie mówicie mi tu zaraz , że kosmici mi w 4 litery sondy wszczepili x] Tak na serio mam to od urodzenia i nie przejawiały mi się nigdy jakieś zdolności parapsychiczne. Więc chyba oprócz tego jestem zwykły facet :o (a szkoda)
  • 0

#11

Roseb.
  • Postów: 650
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wygląda to poprostu na rozdwojoną końcówkę palca. Takie rzeczy się zdarzają. Nie martw się, z tym da się życ. :)
  • 0

#12

mojo.
  • Postów: 355
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Może powinieneś skonsultować się z jakimś specjalistą chirurgiem. On napewno rozwiąże ten problem. No chyba że nie przeszkadza ci to jakoś specjalnie w życiu :P
  • 0

#13

Gnomek.
  • Postów: 11
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jej , czytajcie uważniej. Mówiłem już, że nie przeszkadza mi to w życiu. Chodzi o to, żę chciałem się dowiedzieć czym to mogłobyć spowodowane: jakaś reakcja chemiczna, zmieszanie nietypowych genów, czy coś z ewolucji ?
  • 0

#14 Gość_eru75

Gość_eru75.
  • Tematów: 0

Napisano

Posty nie wnoszące nic do tematu zostały usunięte. Proszę o wypowiadanie się na temat, czyli dodawanie wpisów w formie odpowiedzi na pytania zadane w pierwszym poście.
  • 0

#15

NO_NAME.
  • Postów: 614
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

jak na mój gust to jest wynik drobnej zmiany w genach :) wbrew pozorom dosyć często zdarzają takie drobne wady w budowie pewnie miałeś mieć 6 palców ale 2 się zrosły ;) pozdr.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych