Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zycie po za ziemią


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1

_MajoR_.
  • Postów: 196
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kiedy spytałem się mojego profesora od fizyki jakie są szanse na to że nie jesteśmy sami we wszechświecie, odpowiedział mi:
- Stu procentowe!!
Zapytałem dlaczego… a on powiedział:
- Przyjmijmy że we wszechświecie jest bilion galaktyk>>> w każdej galaktyce ok. miliard miliardów gwiazd>>> co tysięczna gwiazda ma układ planetarny>>> co pięćsetna planeta jest podobna do ziemi…

Takich planet wychodzi ok. 200000000000000000 (mogłem się pomylić w obliczeniach)

Wtedy rzeczywiście zauważyłem że szanse na to że nie jesteśmy sami we wszechświecie to 100% :D :D :D

co o tym sądzicie??




wiem że temat już był na forum ale chciałem to troche odświeżyć...
  • 0

#2

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sadze ze rownanie Drake'a to fajna zabawa na wieczorne dyskusje [;. Jednak poza czysta teoria ono nic nie wnosi bo mamy za malo danych, a jedyny reprezentatywnym przykladem jestesmy my sami. Czyli nie mamy zadnych przykładów zgodnie z zasada kopernikańską.
Jasne, ze moge powiedziec ze duzo bardziej zaawansowane cywilizacje niz istnieja. Ale w zaden sposob tego nie udowodnie [;.
  • 0

#3

Cover.
  • Postów: 20
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Każdy kiedy dowie się jak ogromny może być nasz wszechświat (możliwe że jest ich więcej) nie może wysnuć innego wniosku.Niemożliwe jest żebym byli sami we wszechświecie
  • 0

#4

może tak może nie.
  • Postów: 504
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Twój profesor jest prawdziwym profesorem (akademickim) czy zwykłym magistrem uczącym w szkole, samozwańczo tytułującym się profesorem? Bo jak widać Ten Pan nie rozumie prosto sformułowanych pytań. Zapytałeś się go Majorze, jakie są szanse życia poza ziemią, a On odpowiedział Ci jakie jest prawdopodobieństwo istnienia planet na których może pojawić się życie. To odpowiedz swojemu Panu Profesorowi, ze same warunki w których życie może powstać, to najprostszy element tej układanki. Jeśli mówimy o powstaniu życia, a więc powstaniu samoreplikującej się komórki jedynie na drodze reakcji fizyczno-chemicznym!, to szanse na coś takiego są niebywale wręcz mało prawdopodobne. Nawet przy podanej przez Ciebie ogromnej liczbie planet, szanse te ocierają się o nieprawdopodobieństwo.
  • 0

#5

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@up nie moge sie zgodzić. Tak naprawde nie znamy dokładnego sposóby powstawania życia w biomasy. Wiem ze pewnych dosc latwych do zainicjonowania okolicznosciach powstaje biomasa, jednak nie wiadomo w jaki sposob powstaja z niej bardziej skomplikowane struktury takie jak DNA. Prawdopodobnie zycie ktorej jest na ziemi nie powstalo nawet tutaj tylko w innych czesciach kosmosu. Moglo do nas dotrzec na metorytach, odlamkach skalnych w postaci bakterii albo najprostyszych ekstremofilnych organizmów.
Ciezko wypowiadac sie na temat tego jakie szanse sa na powstanie mikrobow, skoro nawet nie znamy mechanizmu ich powstawania.
  • 0

#6

Bomaw.
  • Postów: 231
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Prawidlowa odpowiedz, bo wkoncu malo prawdopodobne jest to, ze jestesmy sami we wrzechswiecie.
  • 0



#7

_MajoR_.
  • Postów: 196
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mój profesor jest rzeczywiście profesorem... uczy w gimnazjum i na studiach zaocznych (chyba)
  • 0

#8

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

 szanse na coś takiego są niebywale wręcz mało prawdopodobne. Nawet przy podanej przez Ciebie ogromnej liczbie planet, szanse te ocierają się o nieprawdopodobieństwo.


Czyli nas nie ma bo szanse są mało prawdopodobne.
Gdybyśmy dysponowali statkami poruszającymi się z prędkością światła moglibyśmy stwierdzić brak życia
we wszechświecie po paru...miliardach lat podróży.
  • 0



#9

Cumulonimbus.
  • Postów: 240
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

- Stu procentowe!!

rzeczywiscie psedo-profesor, jak moze mowic ze takie prawdopodobienstwo jest 100% skoro nie widzial zycia poza ziemia i tego nie moze dowiesc
  • 0

#10

_MajoR_.
  • Postów: 196
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

rzeczywiscie psedo-profesor, jak moze mowic ze takie prawdopodobienstwo jest 100% skoro nie widzial zycia poza ziemia i tego nie moze dowiesc


Pomyśl logicznie!!!!
Tyle planet we wszechświecie i tylko my jesteśmy???
  • 0

#11

Cumulonimbus.
  • Postów: 240
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mysle logicznie, ale skoro czegos nie widzialem i nikt inny tez nie, to nie moge stwierdzic ze to na 100% istnieje.
  • 0

#12

_MajoR_.
  • Postów: 196
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no masz troche racji... ja tak traktuje duchy... ufo... itd.
Ale podziele się z wami jednym odczuciem gdy spoglądam na nocne niebo...
Patrze i mam wrażenie że ktoś z tamtąd na mnie patrzy... (głupie nie??) ale prawdziwe... :D :D :D
Ja jestem pewien że nie jesteśmy sami.
  • 0

#13

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

aha, co do tego, że nie jesteśmy sami masz 100% pewność, ale co do ufo (przez co rozumiesz zapewne obce rasy), to traktujesz je tak jak duchy, czyli na 100% pewny nie jesteś. aż bije logiką.
  • 0

#14

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie istnieje coś takiego jak 100% szansa, możliwość itp. Zawsze jest prawdopodobieństwo, że nie mamy racji, choćbyśmy nie wiem jak byli pewni. Aczkolwiek to, że nie jesteśmy sami we wszechświecie stawiałbym na 99,(99) % :)
  • 0

#15

_MajoR_.
  • Postów: 196
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie istnieje coś takiego jak 100% szansa, możliwość itp. Zawsze jest prawdopodobieństwo, że nie mamy racji, choćbyśmy nie wiem jak byli pewni. Aczkolwiek to, że nie jesteśmy sami we wszechświecie stawiałbym na 99,(99) % :)


no to mnie zagiołeś :) :(
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych