Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wyglad ducha


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1

AXEL.C.
  • Postów: 19
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam
Zastanawia mnie jedna rzecz w opisach wygladu ducha , jak duch moze ukazac sie w ubraniu , butach itd , skoro ubranie jest rzecza martwa... .Moim zdaniem prawdziwy wyglad ducha to smuga , dym majacy tylko ksztalt podobny do sylwetki czlowieka , osobiscie jak slysze o duchach nawiedzjacych zamki , czy o bialych damach paradujacych po zamku w stroju z dawnej epoki to jest to po prostu bzdura i bajda jak dla mnie . Bardziej tez przemawia do mnie taki wyglad ducha jak z tego teledysku ,.Podsumowujac wizualizacja ducha w ubraniu jest dla mnie jedna wielka sciema utwierdzajaca mnie w zdaniu ze wiekszosc opowieci o duchach to wymysl ludzkiego umyslu ..., jakie jest wasze zdanie na ten temat ??
  • 0

#2

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Można przyjąć, że duch pokazuje się w tym, w czym umarł... Ewentualnie zakładając że duchy to tak naprawdę energia, która pozostała na ziemii (po zmarłych) i w niektórych miejscach odtwarza niektóre sceny (np. śmierci) podobnie jak film :)
  • 0

#3

Halloween.
  • Postów: 516
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mnie się zdaje, że to biała poświata lub losowe ubranie jest na duchach.Ale pewny nie jestem :)
  • 0

#4

Erol_Ramon.
  • Postów: 115
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

możliwe że ubranie w którym człowiek umarł jest nasycone jego energią czy czymś takim... nie wiem jestem to n00bem :x
  • 0

#5

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A moim zdaniem to duch sam siebie widzi w takim ubraniu przez co tworzy wokół siebie otoczkę z energii która przybiera postać ubrania. Taki rodzaj wizualizacji.
  • 0



#6

Szada.
  • Postów: 486
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

zgadzam się z Erolem,
w końcu nie które duchy są nieświadome tego, że nimi są i mogą tak jak wcześniej wspominała Ana z wizualizować sobie ubranie tym bardziej, że ich energia jest naprawdę duża.

Przecież nigdy nie będziemy pewni tego które zdjęcie, film etc jest fake a które jest prawdziwe a na logiczne myślenie moim zdaniem ubranie nie jest jakimś wyznacznikiem prawdy.
  • 0

#7

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Na sile mozna wszystko tlumaczyc, no ale takie juz sa uroki tego typu zjawisk, mozna sobie snuc najprzerozniejsze teorie i jest fajnie ;)
  • 0

#8

AXEL.C.
  • Postów: 19
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wlasnie kazdy moze sobie to tlumaczyc i wyjasniac jak chce , czasem na sile , ale jak narazie ciagle mnie to nie przekonuje
  • 0

#9

Halloween.
  • Postów: 516
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@up

No i Cię nie przekona, póki nie zobaczysz na własne oczy, bo my możemy tylko przypuszczać.
  • 0

#10

Cha0s.
  • Postów: 24
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawy teledysk :)

RMB 8)
  • 0

#11

Layser.
  • Postów: 19
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mi się wydaje że duch ma postać mgły przybierającej jaki kształt.
  • 0

#12

_dB.
  • Postów: 25
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mi się wydaje, że duch (bo może przybierać różne kształty Orbs .. Mist (Eco).
Przybiera postać siebie w ubraniu. Z tej samej materii lub energii.
Wizualizacja śmierci lub jego doczesnego bytu.
Jak to jest, że jeżdżą samochody widma statki itp ? (wymysł czy wizualizacje(manifestacje) bytów ?)
  • 0

#13

Arhonin.
  • Postów: 24
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Być może to kogoś zaciekawi:

Według popularnego mitu duchy to półprzejrzyste zjawy, czasem nawet lśniące, białe sylwetki unoszące się w powietrzu. (...) Choć niektórzy świadkowie istotnie tak je opisują, znaczna większa część twierdzi, że zjawy charakteryzowała trójwymiarowa "solidność". Wydawały się tak rzeczywiste, iż świadkowie powtarzali, że początkowo zdawało się im, iż mają do czynienia ze zwykłym człowiekiem. Rozpoznawali w nim ducha dopiero wtedy, gdy zrobił coś "nadnaturalnego", na przykład zniknął albo też później został zidentyfikowany jako ktoś nieżyjący.

Jenny Randles Peter Hough "Tajemnica życia po śmierci


A poniżej jeszcze inna wersja "wyglądu" istot duchowych:

Duchy to istoty w całości składające się z niewidzialnej esencji. Nasza własna niewidzialna esencja pozostaje na ogół zamknięta w formie fizycznej, czyli ciele. Duchy przybierają formę widzialną tylko wtedy, gdy decydują się zaprezentować w formie rozpoznawalnego wizerunku, my zaś godzimy się na to, by je postrzegać. (...) Duchy zwykle pojawiają się jako zjawy - dość dobrze widoczne, a czasem wydające nawet dźwięki czy zapach - odgrywająca ponownie jakieś tragiczne wydarzenie, które kiedyś zaszło właśnie w tym miejscu. Taka zjawa jest często istotą o neurotycznym charakterze, nie zawsze świadomą faktu, że nie żyje. (być może owy fakt ma związek z ubiorem...)

Marion Weinstein "Magia która pomaga żyć"



Użytkownik G4BRI3L edytował ten post 17.12.2007 - 17:09

  • 0

#14

Seboolek.
  • Postów: 239
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja jestem ciekaw jednego... Czy duchy wyglądaja tak w chwili smierci czy normalnie tak jak zyli? w filmach np. jest ze duch po smierci np. rozwaliło mu tył głowy z Shoguna i tam wstaje mózg, cały jest we krwii itp. I jako duch wygląda tak jak w chwili smierci... czy caly we krwii i bez tylniej czesci glowy z wystajacym mozgiem. A moze duch wyglada tak jak za zycia? normalnie... bo dziwne ze dusza tez zostala by uszkodzona przez np. pocisk. Ciało fizyczne nie ma głowy to i ciało astralne tez jej nie ma... Wydaje mi sie to absurd :D Dusza raczej wyglada tak jak czlowiek w trakcie zycia... A nie jak umarl..
  • 0

#15

Światłowtunelu.
  • Postów: 29
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moim skromnym zdaniem samo zjawisko którym jest duch nie objawia się w postaci konkretnego kształtu, lecz jako smuga, odgłos lub blask.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych