Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaki jest największy nałóg na świecie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1

mario7.
  • Postów: 48
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

NAŁÓG
jedzenia jest jednym z najczęściej występujących na Ziemi. Tak, od jedzenia lub picia można uzależnić się; wpaść w nałóg jedzenia ogólnie albo jedzenia czegoś określonego. Nałóg wygląda niby tak samo jak przyzwyczajenie, jednak
kiedy próbujesz zrezygnować, czujesz jak psychika i ciało buntują się.
Najczęściej człowiek uzależnia się od cukru, kawy, napojów gazowanych, soli, produktów mlecznych, chleba, mięsa. Kiedy nałogowiec nagle postanawia
odstawić obiekt, od którego jest uzależniony, czuje, że ciało domaga się go. Dla przykładu, ciało uzależnione od mięsa, a pozbawione go, będzie domagało się go smakiem, co może wpłynąć na samopoczucie. Człowiek przez tygodnie będzie czuł, że ma nieodpartą ochotę na np. schabowego, nawet
może mu się przyśnić, że go je.
W przypadku uzależnienia łatwo jest pomylić się w ocenie, czy łaknienie na określony pokarm spowodowane jest nałogiem, RPC czy pasożytami. Dlatego
osoba niebiegła w metodzie świadomego jedzenia może nie za każdym razem bezbłędnie ocenić, czego, ile i kiedy ciało potrzebuje. Jednak systematyczne
ćwiczenie metody ŚJ prowadzi do umiejętności szybkiego rozróżniania
między RPC, nałogiem a innymi czynnikami.
Mocne łaknienie na określony pokarm może być powodowane także przez pasożyty. Pasożytów chętnych do zamieszkania w ciele człowieka jest dużo więcej, niż przeciętny mieszkaniec Ziemi wyobraża sobie. Wiele z nich potrafi
silnie wpływać na preferencje smakowe człowieka. Praktycznie można 153
powiedzieć, że niektóre pasożyty zniewalają człowieka do tego stopnia, że ten je głównie to, co wspomaga je w rozwoju. Przykładem mogą być grzyby.
Jeżeli ich kolonia rozrośnie się wystarczająco w jelicie grubym, to człowiek
staje się nałogowym pożeraczem słodyczy (czekolada, lody, ciastka).
Im człowiek jest bardziej uzależniony od jedzenia, tym trudniej mu pościć i tym bardziej nieprzyjemny jest sam proces poszczenia dla niego. Reakcje ciała uzależnionej od jedzenia osoby poszczącej są takie same jak w przypadku
osoby poddanej kuracji odwykowej z papierosów, alkoholu czy narkotyków.
To jedno z klinicznych potwierdzeń, że jedzenie jest rodzajem nałogu
człowieka. Człowiek żyje w tym nałogu od urodzenia.
Nałogowe jedzenie (wręcz życie w tym nałogu) to jeden z głównych czynników,
dlaczego ciało statystycznego mieszkańca Ziemi wytrzymuje mniej niż sto lat, w ciągu życia chorując i starzejąc się. Oryginalnie ciało człowieka
nie ma ograniczenia co do długości życia, bo jest zaprogramowany na nieśmiertelność (nie chodzi tu o niezniszczalność). Człowiek niszczy go m.i.swoimi nałogami.

Źródłó : Joachim M. Werdin " Syl życia bez jedzenia"
  • 0

#2

Bomaw.
  • Postów: 231
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

1. To co, mamy nic nie jesc?
2. I po co zasmiecac forum takimi bzdetnymi tematami?

kthxbye
  • 0



#3

mario7.
  • Postów: 48
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

1. To co, mamy nic nie jesc?
2. I po co zasmiecac forum takimi bzdetnymi tematami?

kthxbye


A słyszałeś o inedii?
To nie są bzdety.
  • 0

#4

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nałogowe jedzenie (wręcz życie w tym nałogu) to jeden z głównych czynników,
dlaczego ciało statystycznego mieszkańca Ziemi wytrzymuje mniej niż sto lat, w ciągu życia chorując i starzejąc się. Oryginalnie ciało człowieka
nie ma ograniczenia co do długości życia, bo jest zaprogramowany na nieśmiertelność (nie chodzi tu o niezniszczalność).

:D zabawne. Czyli człowiek (w odróżnieniu od całej reszty świata ożywionego) ma w swoim kodzie genetycznym "defekt" polegający na nieśmiertelności. Ciekawe.
  • 0

#5 Gość_eru75

Gość_eru75.
  • Tematów: 0

Napisano

Acha, czyli mam przez to rozumieć, że nie jedząc będę nieśmiertelny? No dobra, w takim razie skąd mam wziąć energię potrzebną organizmowi do funkcjonowania? Z kosmosu?

Oryginalnie ciało człowieka
nie ma ograniczenia co do długości życia, bo jest zaprogramowany na nieśmiertelność

Pierwsze słyszę :s Są jakieś inne źródła oprócz podanej w źródle książki? BO strasznie mi tu pachnie fantastyką...
  • 0

#6

PerfectShadow.
  • Postów: 36
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bredzisz, największy nałóg na świecie to World of Warcraft... :P
  • 0

#7

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oryginalnie ciało człowieka
nie ma ograniczenia co do długości życia, bo jest zaprogramowany na nieśmiertelność

Co za brednie. :o
Śmierć jednostki, jaką jest żywy organizm, jest zaprogramowana genetycznie. Żadna zmiana nawyków żywieniowych niczego w tej materii nie może zmienić.
  • 0



#8

mario7.
  • Postów: 48
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Acha, czyli mam przez to rozumieć, że nie jedząc będę nieśmiertelny? No dobra, w takim razie skąd mam wziąć energię potrzebną organizmowi do funkcjonowania? Z kosmosu?

Oryginalnie ciało człowieka
nie ma ograniczenia co do długości życia, bo jest zaprogramowany na nieśmiertelność

Pierwsze słyszę :s Są jakieś inne źródła oprócz podanej w źródle książki? BO strasznie mi tu pachnie fantastyką...


Wpisz w google "inedia" jeśli chcesz sie o tym więcej dowiedzieć.
Polecam przeczytac książkę tam jest wszystko wyjaśnione .
  • 0

#9

Bomaw.
  • Postów: 231
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@up
Nie cytujemy calych postow..
Pozatym nie wierz we wszystko co jest napisane w ksiazkach.
  • 0



#10

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wpisz w google "inedia" jeśli chcesz sie o tym więcej dowiedzieć.
Polecam przeczytac książkę tam jest wszystko wyjaśnione .

Polecam wpisanie w wyszukiwarce słowa "telomer" i zwrócenie szczególnej uwagi na zjawisko tzw. skracania telomerów. Warto też przy okazji zapoznać się z pojęciem apoptozy. :)
  • 0



#11

mario7.
  • Postów: 48
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zmarły od 75 lat wraca do życia!?
To wprost niesamowite! Buddyjski mnich, zmarły 75 lat temu i pochowany w klasztornej krypcie w Buriacji na Syberii, budzi się do życia.


Lama Khambo nadal zachowuje pozycję lotosu!
Jego ciało zdaje się zaokrąglać, a nie przyjmuje pożywienia, dłonie są miękkie i ciepłe, rosną mu paznokcie u rąk i nóg, głowa nadal pozostajeZdumieni naukowcy.

Eksperci z Instytutu Anatomii Departamentu Medycyny Sądowej z Moskwy orzekli, że tkanka organiczna pobrana z ciała mnicha posiada cechy charakterystyczne dla żywego organizmu! Oczy mnich ma przymknięte, jakby medytował, co za życia robił nieustannie. Jedynie żółta szata, w jakiej był pochowany, straciła kolor.
ogolona. Czoło skrapla mu pot, a mózg przejawia aktywność. :źródło
http://www.sladamipr...hp?readmore=138

Według mnie to dowód na nieśmiertelność ciała ludzkiego.
  • 0

#12

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Według mnie to dowód na nieśmiertelność ciała ludzkiego.

A wg mnie jest to dowód na to, że Internet jest jedną z najskuteczniejszych dróg rozprzestrzeniania się głupoty. ;)
  • 0



#13

mario7.
  • Postów: 48
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Rama Bomjon rozpoczął medytację w Char Koshe Jhadi w okręgu Bara około dziewięciu miesięcy temu, kiedy to przestał jeść i pić. Wówczas usiadł pod drzewem i siedział w jednej pozycji cały dzień, także podczas ostrzej zimy, ubrany w jeden kawałek rozprutej tkaniny.

źródło:http://www.sladamiprawdy.i365.pl/news.php?readmore=58

A to jest dowód na to , że człowiek jest w stanie żyć bez jedzenia.
  • 0

#14

Bomaw.
  • Postów: 231
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ok, nie karmimy wiecej trolla.
Wedlug mnie temat do zamkniecia, bo powoli wypisywane sa tutaj glupoty. Mam nadzieje, ze moderator przychyli sie do mojej prosby.
  • 0



#15

mario7.
  • Postów: 48
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po pierwsze nie jestem żadnym trollem.
Po drugie nie pisze żadnych głupot.
Po trzecie mam nadzieje , że moderator nie przychyli się do twojej prośby.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych