Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy spożywanie mięsa uważacie za normalne ?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
177 odpowiedzi w tym temacie

#1

Bobek.
  • Postów: 476
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Czy zastanawialiście się kiedyś podczas spożywania np.kotleta schabowego , że jecie coś martwego ... coś co mogło by żyć gdyby nie zachcianki człowieka? . Czy uważacie jedzenie mięsa za coś normalnego ?.Chciałbym poznać Waszą opinie na ten temat ;)

#2

Mienso.

    Disturbed Mind

  • Postów: 268
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Osobiście lubię kotlety mielone i nie mam nic przeciwko jedzeniu mięsa (nie mylić z Miensem). Jedyne co mnie boli to sposób w jaki zwierzęta są czasami zabijane.



#3

waziu.
  • Postów: 66
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

mi to nic nie przeszkadza:) Duzo organizmów żywi się mięsem,to czemu my nie mamy tego robić ?

#4

Bomaw.
  • Postów: 231
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

To jest normalna kolej rzeczy..
Zwierze zjada rosline, a czlowiek zjada zwierze.



#5

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Równie dobrze można by to odnieść do roślin, bo przecież taki kalafior też kiedyś sobie żył i rósł, a na stole leży martwy ugotowany. Gdyby tak podchodzić to człowiek musiałby żyć o wodzie i powietrzu. Czy to czy dany organizm posiada układ nerwowy jest wyznacznikiem tego, że nie powinniśmy go jeść? Absurd. Gdyby nie przejście na dietę "mięsną" człowiek nie byłby dziś tak rozwinięty.



#6

Bobek.
  • Postów: 476
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Oczywiście jest wiele organizmów które żywią się mięsem , poto aby przeżyć . Ale człowiek potrafiłby żyć bez mięsa , i pozwolić żyć wielu gatunkom zwierząt .

#7

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Człowiek potrzebuje w swej diecie białek zwierzęcych, których nawet soja nie jest w stanie zastąpić, więc człowiek tez potrzebuje mięsa aby przetrwać ;)



#8

Bobek.
  • Postów: 476
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Słyszałem o wielu ludziach którzy żyli na diecie bezmięsnej , a żyli wiele ,wiele lat :D

#9

Zet.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Równie dobrze można by to odnieść do roślin, bo przecież taki kalafior też kiedyś sobie żył i rósł, a na stole leży martwy ugotowany.

Tak, ale nie chodzil, nie widzial, nie slyszal, a w jego zylach nie plynela krew.

Od pewnego czasu staram sie ograniczac mieso, praktycznie nie jesc w ogole i czuje sie wysmienicie - fizycznie i przede wszyszystkim psychicznie.

#10

machado.
  • Postów: 248
  • Tematów: 35
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ostatnio w teleexpresie pokazywali świnie grające w gry komputerowe, ponoć są bardzo inteligentne...chyba więcej nie musze pisać :/

#11

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

NIe chodził, nie widział, nie słyszał... Jak już wcześniej wspomniałem, za przetwarzanie bodźców odpowiedzialny jest układ nerwowy, czyli idąc tym tropem gąbka, która jest z taksonomicznego punktu widzenia zwierzęciem mogłaby być zjedzona, bo nie chodziła, nie czuła nie słyszała i nie ma systemu nerwowego?



#12

Baal.
  • Postów: 399
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mmmm... Jak pomysle o takim złocistym schabowym.. ;)

Człowiek musi jesc mieso zwierzece jak napisał Pit.

#13

Bobek.
  • Postów: 476
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Oczywiście , świnia to bardzo inteligentne zwierzę . Wg mnie to chore że człowiek zjada swoich współlokatorow na Ziemi , czy człowiek obdarzony rozumem nie powinien chronić zwierzęta ? i czy jego powołaniem nie jest ochranianie swojego środowiska ? a nie zaspokajanie swoich egoistycznych potrzeb , takich jak własnie jedzenie mięsa .Nie liczy sie z życiem zwierząt , tylko z własnymi potrzebami .

#14

Ciszu.
  • Postów: 211
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Słyszałem o wielu ludziach którzy żyli na diecie bezmięsnej , a żyli wiele ,wiele lat

Ja też. Np. taki Hitler, Stalin też czasem wolał jeść roślinki.
Ale znam też mojego pradziadka, który ma obecnie 98 lat . Jego sposób ? Sport, ograniczanie stresu, wszystkożerność - najczęściej samemu wyprodukowane ( utuczony świniak, czy wyhodowana marchewka ), odrzucenie antybiotyków itp.

Wg mnie to chore że człowiek zjada swoich współlokatorow na Ziemi , czy człowiek obdarzony rozumem nie powinien chronić zwierzęta ?

To lepiej żeby umarł z niedoboru białka

#15

Dagaz.
  • Postów: 83
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jest normalne. Moj przyjaciel próbował wegetarianizmu. Popadł na zdrowiu troche :P Teraz juz jest lepiej. Człowiek MUSI jesc, żeby funkcjonowac prawidłowo. A jak jesz tylko roslinki, to moze ci na serduszku ciepło, ale mózg już nie tak działa.


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych