Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwna kometa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
137 odpowiedzi w tym temacie

#61

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

refraktorem f/7, ogniskowa 600mm

Czyżby 80ED???



Tak, Sky Watcher ED80, f/7. Niezłe narzędzie, szczególnie do wizualnych obserwacji. Przyda mu się jednak bardziej precyzyjny wyciąg, bo z ostrością na fotce nie do końca jest dobrze.
  • 0



#62

Mariner.
  • Postów: 79
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiem wyciąg podobno ma kiepski ale optyka jak za te pieniądze najlepsza!
Ja właśnie świeżo z obserwacji głównie tej komety,jakby to opisać jak na zdjęciach Dagera tylko mniej jasna zdjęcia lekko prześwietlone.Z wyglądu porównałbym do mgławicy planetarnej M27 tylko bez takiej struktury i jaśniejsza.
Ogólnie cudo!
  • 0

#63

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wiem wyciąg podobno ma kiepski ale optyka jak za te pieniądze najlepsza!
Ja właśnie świeżo z obserwacji głównie tej komety,jakby to opisać jak na zdjęciach Dagera tylko mniej jasna zdjęcia lekko prześwietlone.Z wyglądu porównałbym do mgławicy planetarnej M27 tylko bez takiej struktury i jaśniejsza.
Ogólnie cudo!



Wyciąg jest do kupienia. Optyka niezła, to takie pół-APO. Napatrzyłem się na nią w piątek przez lornetę Celestrona SkyMaster - 25x100. To jest super narzędzie do komet. Mimo dwuocznego patrzenia Holmes wygląda jak szary, płaski krąg, otoczony subtelnym halo, które wydawało się mieć resztkowe zielonkawe zabarwienie, niezwykle subtelne.

Niezapomniana pod względem barwy była w 1996 kometa Hyakutake-B2. Ta miała wyraźnie dostrzegalne turkusowe halo, które bez trudu widziałem już w zwykłej lornetce 8x40. Wszystko jednak przebiła największa kometa XX wieku - Hale-Bopp, którą obserwowałem przez dwa kolejne lata 1996-97. To był prawdziwy olbrzym, szkoda tylko, że nie przelatywał tak blisko Ziemi jak Hyakutake, za to była od niej znacznie bardziej fotogeniczna, bo miała dwa okazałe, różnobarwne warkocze.
  • 0



#64

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kolejne niesamowite zdjęcie komety

Dołączona grafika

I jeszcze jedno,moim zdaniem bardziej niezwykłe.Widać jakby z jądra komety został wypuszczony jakiś promień światła.
Ciekawe co to takiego było i jak można to wytłumaczyć?

Dołączona grafika


Dołączona grafika


I jeszcze jedno ciekawe zestawienie "rosnącej" komety.

Dołączona grafika


  • 0



#65

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

0_O ale cuda.. ciekaw jestem jak sie ten temat rozwinie.. ciekawa sprawa :hmm:

ps - pierwszy post na nowym, lepszym forum :P
  • 0

#66

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jasność komety minimalnie spadła,teraz wynosi 2.4 mag ale nadal jej średnica "rośnie".
Najnowsze zdjęcia i informacje można znaleźć pod tym linkiem http://www.nightskyh...Events Now.html

Aby nadać temu niezwykłemu zjawisku troszkę tajemniczości i mistycyzmu proponuję zajrzeć na tę stronę http://www.strayreal...y/cometneat.htm
Ile w tym wszystkim prawdy,nie wiem ale informacje z przed paru lat jak najbardziej pasują do obecnej sytuacji.
  • 0



#67

AndiDVB.
  • Postów: 118
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a czy to wlasnie nie ta kometa co ma nas ogonem machnac ??

miala ona leciec od slonca i byc nie widoczna

a teraz troche fantastyki

a jesli jest to (teraz byla planeta X (Nibiru) )
w pierwszym poscie opisano ze wyglada na zlota z zilonkawa poswiata (atmosfera)
wlasnie zlota byla Nibiru (zloto rozpylano w jej atmosferze zeby wytworzyla sie ochrona) -Sumer

i teraz zeby nam nie zaszkodzila zostala za wczasu rozwalona ( tu sie klania "ktos" lub "nowoczesna technika" ziemska)


tak sobie tylko pofantaziowalem
  • 0

#68

Ilidian.
  • Postów: 27
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam

2 Dni temu miałem pewien sen.
Był bardzo realtsyczny, i dość dawno nie miałem już tego typu snów.

Na niebie widziałem czerwoną komete wielkości ksiezyca ktora pędziła po ziemskim niebie, czerwony ogien wlukł się za nią.
Nagle wpadla do Wody, sądze ze do Oceanu.
Potem byłem razem ze znajomymi, woda w wisle sie bardzo podniosla, prawie wylała, uciekalismy w góry.
Potem już jestem w górach i widze jak druga kometa mniejsza uderza w dom

Przed snem pojawila się takze data 2008/2009
Obawiam się tego snu.
  • 0

#69

AndiDVB.
  • Postów: 118
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@jarecki

czy chodzilo Ci o ten sen??
http://www.brianspre...07/oct20044.jpg


ze oni przybeda??? i zeby patrzec w niebo???
  • 0

#70

Ben3k.
  • Postów: 87
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widzę że koledzy wyposażeni na tego typu okoliczności :)
W najbliższym czasie udam się na "spot", i spróbuje zobaczyć.
  • 0

#71

Ilidian.
  • Postów: 27
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

co to jest ?
Ten rysunek?
  • 0

#72

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

co to jest ?

To obrazowa relacja ze snu niejakiego Briana Ledda, który wsławił się tym, że w ubiegłym roku wielokrotnie przepowiadał katastrofalne trzęsienie ziemi w Kaliforni...
A swoją drogą - trzeba mieć mocno paranoidalną wyobraźnię, żeby spodziewać się zagrożenia ze strony oddalającej się komety, która znajduje się dwa razy dalej od Ziemi niż Mars i w dodatku jej orbita nie przecina się z ziemską.
  • 0



#73

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

<ironia>Nie zapomnij Lynx, że przecież o tym gdzie ta kometa jest, i jak leci, wiemy dzięki NASA, która jak wiadomo na każdym kroku oszukuje. </ironia>

Jarecki, oto cytat z Twojego linka: A giant comet is rounding the sun, a comet twice the size of
Jupiter!

Przyznasz, że większą bzdurę trudno by wymyślić...
  • 0

#74

----.
  • Postów: 359
  • Tematów: 75
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika

<ironia>Nie zapomnij Lynx, że przecież o tym gdzie ta kometa jest, i jak leci, wiemy dzięki NASA, która jak wiadomo na każdym kroku oszukuje. </ironia>

Jarecki, oto cytat z Twojego linka: A giant comet is rounding the sun, a comet twice the size of
Jupiter!

Przyznasz, że większą bzdurę trudno by wymyślić...



http://news.yahoo.co.../brighter_comet


"The comet is exploding and its coma, a cloud of gas and dust illuminated by the sun, has grown to be bigger than the planet Jupiter."



Jak do tej pory Indoctrine NASA nie dala oficjalnych zdjec komety , ani slowem nawet nie skomentowala rozblysku i i powiekszenia komety. Jedynie co w tej chwily mamy to zdjecia astronomow amatorow i takze ich przypuszczenia co sie stalo. Zadna "oficjalna" instytucja nie wyjasnila jak do tego doszlo bo tak naprawde nie wiedza co jest grane.
  • 0

#75

Mariner.
  • Postów: 79
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak ja przez Synte 200/1200 ogłądałem tą komete przez pow ok 50X to wygłądała jak na zdjęciach które zamieścił Jarecki zdjęcia to 10/28 i 10/30.
Zgadzam się Halle-Boopa była cudowna mało co se przez nią zębów nie wybiłem.
Żałuje że wtedy niemiałem teleskopu i że się tak astronomią nieinteresowałem szkoda że niemożna cofnąć czasu i se na nią popatrzeć chociaż 5 minut.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych