Skocz do zawartości


Zdjęcie

Symbole wg Kościoła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#16

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

spoko, kiedyś hindusi mogli by się śmiać że sfastyka będzie znana jako "symbol" zła....
  • 0

#17

cinix.
  • Postów: 129
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ajj działo się..ksiądz mnie kiedyś przez dwa miechy gonił po szkolnych korytarzach z kołkiem i wodą święconą/zapewne pejczem pod wdziankiem tyż : >/
bo miałam pacyfkę.
Raz mnie nawet publicznie od satanistów wyzwał.No,ale czegóż się spodziewać od człowieka,który na murzynów mówi czarnuchy a na dziewczyny pindy.
:drink: zdrowie wszystkich księży :drink:
  • 0

#18

cinix.
  • Postów: 129
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przemo tak,że pacyfka to także złowieszczy symbol satanistów xD
  • 0

#19

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

cinix, bo pacyfka to zły symbol ale wmówiono ludziom że to "pokój" i inne takie: temat poruszony przy okazji pentagramu (który akurat jest symbolem ochronnym a nie jakiegoś tam Szatana) http://www.paranorma...opic.php?t=2327
  • 0

#20

cinix.
  • Postów: 129
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ejael masz rację,jak najbardziej,ale ja nosiłam go w ramach szerzenia ^^ pacyfizmu,a nie satanizmu,doskonale wiem jakie było jego pierwotne znaczenie :)
To bez sensu,kiedy ksiądz chce mnie odwieść od noszenia tego symbolu,kiedy koleś przechadza się po korytarzu z 88 i swastyką na plecaku.
  • 0

#21

cleric.
  • Postów: 57
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

uwaga, nie mówcie do mnie, gdyż noszę pierścien atlantów od kilku lat przez co jestem zniewolona przez zło i odwróciłam sie od Jezusa, opętam was przez monitor i wciągnę do swej sekty. nam xiądz w gim tłumaczył, że Hary Portier to księga sztanistyczna tak jak ksiązki o homeopatii. Pamietajcie o tym :P
  • 0

#22

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No bo tak to jest, jak chrześcijaństwo traci swoje względy u większości ludzi na świecie.
Musza wmawiać wszystkim, że każdy inny system wiary człowieka jest sprzeczy i satanistyczny. Jeśli w Polsce inny system wiary byłby przestępstwem to ponad 60 % społeczeństwa siedziałaby w więzieniu ^^
  • 0



#23

Pylbas.
  • Postów: 281
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z deka mnie dziwi to, że Kościół ostrzega przed symbolami, a dalczego mnie dziwi? Znam niestety ludzi, którzy noszą specjalnie krzyż i szkaplerz tak żeby każdy widział, a osoby te mają diabła za skórą. Znam również ludzi, co noszą, co chcą i po nich można spodziewać się więcej dobra i serca od tamtej grupy. Zastanawia mnie jeszcze jedno jak symbol może zniewolić ? Skoro krzyż, szkaplerz nie uchroni nas od czynienia zła tak jak taki np. pierścień atlantów może nas do niego nakłonić?
  • 0

#24

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A która religia instytucjonalna na świecie mówi że inne religie są ok? Żadna bo to jest naturalne że się szerzy to w co się wierzy.

cinix, ja też uważam że np. pacyfizm (tak samo jak militaryzm) jest szkodliwy bo dzięki niemu mieliśmy np. Hitlera i IIWŚ dlatego zarówno Ciebie z pacyfką i kolesia ze swastyka namawiał bym do porzucenia tych symboli.

Pylbas, jeżeli ktoś nosi dobry symbol a ma "diabła za skórą" to on ma problem moralny ale na zewnątrz nie szerzy szkodliwej ideologii. Takich ludzi jednak oceniam pozytywnie bo zdecydowali się zamanifestować dobre przesłanie czyli nie propagują (świadomie czy nie świadomie) zła.
  • 0

#25

Artemus.
  • Postów: 83
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Krótko mówiac - symbol dehumanizacji.
  • 0

#26

Maix.
  • Postów: 28
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

KRZYŻ Z KOKARDKĄ (chodzi o Ankh :-D )

Na religii katechetka mówiła, że to symbol egipski oznaczający śłońce, linię horyzontu i rzekę Nil.
  • 0

#27

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A ja zawsze myślałem, że Ankh to symbol wiecznego życia.
  • 0



#28

Cote-d'Or.
  • Postów: 614
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ankh to symbol wiecznego życia.


bo tak jest, nie wierzcie katechetom oni zawsze bzdury wygadują
  • 0

#29

Darken88.
  • Postów: 26
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kosciol zbytnio jest przewrazliwiony na punkcie symboliki - o ile np zakaz noszenia swastyki jeszcze potrafie zrozumiec (co z tego ze pierwotnie ten symbol mial inne znaczenie - ale zostal "shanbiony" przez nazistow i kojarzy sie raczej jednoznacznie) to nie rozumiem dlaczego nie moge nosic np pierscienia atlantow - przeciez symbol sam w sobie nie moze byc zly - zalezy od tego jak go sie interpretuje. Ale KK najwidoczniej zatrzymal sie myslami w sredniowieczu :D
  • 0

#30

Katon.
  • Postów: 256
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Żałosne... ale niczego mądrego po Kościele już nawet nie oczekuje. Nie dość, że brak znajomości symboliki to jak zawsze niepohamowana żądza wtrącenia się we wszystko. Bez obrazy.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych