Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy mogłem jakoś przeskoczyć w czasie o godzinę do tyłu?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
22 odpowiedzi w tym temacie

#1

Marco.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chciałbym wam opowiedzieć co mi się raz wydarzyło, nad czym zastanawiam się do tej pory. Otóż pracowałem w Tesco,pracę zaczynałem o 12 a kończyłem o 18. Zawsze o 14 był taki komunikat, że kierownicy mają się zgłosić do układania towarów na półki. Jednak pewnego dnia gdy patrzyłem na zegarek była 14, a nie było tej informacji. Dopiero po godzinie ją ogłosili (mówię po godzinie, bo gdy się pojawiła spojrzałem na zegarek i widziałem że jest 15), tak też praca mijała dalej. Gdy spojrzałem na zegarek i wskazywał on 17:30 powiedziałem że jeszcze tylko pół godziny i fajrant. Jednak gdy to powiedziałem wszyscy na mnie spojrzeli i powiedzieli że nie pół godziny a półtorej i że jest 16:30 a nie 17:30. Mam pytanie, jak to jest możliwe że zegarek sam przesunął się do przodu o jedną godzinę??? Ten zegarek mam do tej pory, nigdy się nie psuł i nie spóźniał, ani się nie spieszył?? Nawet gdyby się bateria się zepsuła to by się zatrzymał, albo chodził z opóźnieniem. Po tym wydarzeniu już nigdy nie wskazywał godziny do przodu. Czy mogłem jakoś przeskoczyć w czasie o godzinę do tyłu?
  • 0

#2

Drusilla.
  • Postów: 85
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Lol... po prostu przesunely Ci sie wskazowki, jesli masz zegarek nakrecany to mogles je przez przypadek przesunac. Co w tym niezwyklego? ;)
  • 0

#3

Azyl.
  • Postów: 142
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czasem tak jest z zegarkami ... mój nie kiedy przeskakuje co 3-4 godziny. Aha powiedz jaki masz zegarek. Jak wzskazówkowi to jest to spowodowane (chyba) złym przmocowaniem się wskazówek które pod wpływem uderzenia kręcą się. Taka jest moja teoria;)
  • 0

#4

DrGreenthumb.
  • Postów: 112
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

moze po prostu w tym dniu tesco pracowalo inaczej czy cos ;)
  • 0

#5

Mienso.

    Disturbed Mind

  • Postów: 268
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A może masz zegarek strerowany satelitarnie i to był akurat dzień kiedy przechodzimy na czas zimowy? ;)
  • 0



#6

rewolucjonalista.
  • Postów: 416
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

kiedyś miałem inny problem, obudziłem sie o 9:05 poszedłem jeszcze spac miałem sen ( sen trwał długo) kiedy się obudziłem i spojrzałem na zegarek była ciągle ta sama godzina 9:05 zegarek sie nie rozwalił ;p tego jestem na 100% pewny ponieważ wszędzie była ta godzina tv, inne zegarki..
  • 0

#7

Seboolek.
  • Postów: 239
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja kiedys mialem tak ze zamknołem ledwo oczy i juz musiałem otwierac bo juz było rano i czas wstawac... Pamietam jaki wtedy byłem wkurzony :D Bo ledwo co zamknołem i juz musiałem otwierac... hehe

Nigdy nie miałem tak zeby sie cofneła wskazówka... kiedys miaem uczucie ze sie czas zatrzymał... Długo patrzyłem na wskazówke sekundnika a ona stała w miejscu bardzo długo a dopiero potem ruszyła.... Baterie były dobre bo cały czas dobrze chodził...

Edit: Tacita
Pisze sie "zamknąłem".

  • 0

#8

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pamietam jak swego czasu moj budzik notorycznie przyspieszal o 15minut. Codziennie go ustawialam a nastepnego dnia wskazowki pokazywaly czas o 15 minut pozniejszy niz bylo faktycznie. Myslalam ,ze cos nie tak z mechanizmem wiec kupilam inny budzik i ku mojemu zdziwieniu...zachowywal sie on identycznie jak stojacy obok niego "kuzyn" - tzn. oba budziki codziennie przesowaly sie w przod o 15 minut. Problem zniknal gdy przerzucilam sie na telefon i to jego zaczelam uzywac jako budzika. Zegarki nadal przesowaly sie codziennie az do czasu gdy wyczerpaly im sie baterie ale juz sie tym nie martwilam. Swoja droga jezeli budziki wskazywaly faktyczny uplyw czasu w moim pokoju to znaczyloby ze wystepuje tu jakies zakrzywienie czasoprzestrzeni dzieki ktoremu spie 15 minut dluzej. xD
  • 0



#9

Unknown.
  • Postów: 23
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

....dzieki ktoremu spie 15 minut dluzej. xD


Też bym tak chciał :aaa:
  • 0

#10

LaM.
  • Postów: 50
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja kiedys mialem tak ze zamknołem ledwo oczy i juz musiałem otwierac bo juz było rano i czas wstawac... Pamietam jaki wtedy byłem wkurzony :D Bo ledwo co zamknołem i juz musiałem otwierac... hehe

Nigdy nie miałem tak zeby sie cofneła wskazówka... kiedys miaem uczucie ze sie czas zatrzymał... Długo patrzyłem na wskazówke sekundnika a ona stała w miejscu bardzo długo a dopiero potem ruszyła.... Baterie były dobre bo cały czas dobrze chodził...

Edit: Tacita
Pisze sie "zamknąłem".


Mialem tak samo :D Mimo uplywu 15-17 lat nadal o tym pamietam ;E
  • 0

#11

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Moze byles przepracowany i umysl splatal Ci figla, mimo ze doskonale wiesz, co widziales? Czasami tak sie zdarza.

Mnie co jakis czas przesuwaja sie dni, np. jestem pewna, ze jest poniedzialek, a jest przeciez wtorek. Dokladnie dzisiaj przechodze ten dziwny stan. Zwalam to na ostre przeziebienie, ktore przechodze juz ktorys dzien z kolei + przepracowanie.

Znasz to stwierdzenie: "zlosliwosc rzeczy martwych"? Moze faktycznie to wskazowki przeskoczyly, jak pisza przedmowcy?

I kolejna mozliwosc: zobaczyles to, co chciales zobaczyc (a raczej Twoja podswiadomosc).
  • 0



#12

Kamson.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tez mialem taką akcje
Grałem na hali w piłke nozna i o 21:30 w glowie mi sie zakrecilo myslalem ze upadne, ale po chwili bylo wszystko ok, choc... spoglądam z tylu i zegar wskazuje 22:30! Gdy pozniej znow mi sie slabo zrobiło i dalej było godzina dalej... tylko nie pamietam jak sie ubralem ktora godzina byla. Powinnismy skonczyc o 23:00, a zegar wskazywał polnoc! :roll:
  • 0

#13

j.z.
  • Postów: 61
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

kiedyś miałem inny problem, obudziłem sie o 9:05 poszedłem jeszcze spac miałem sen ( sen trwał długo) kiedy się obudziłem i spojrzałem na zegarek była ciągle ta sama godzina 9:05 zegarek sie nie rozwalił ;p tego jestem na 100% pewny ponieważ wszędzie była ta godzina tv, inne zegarki..

pewnie Ci się wydawało, że sen trwał długo. Też tak parę razy miałam :) .
po prostu- we śnie jest inny czas, czy cuś i wydaję się, że minęło tyle czasu, a tyle. Może zasnąłeś na dosłownie parę sekund? Kiedyś mówiono, jak osoba, która była w śpiączce opowiadała, że po przebudzeniu czuła jakby minęło parę godzin, czy tam dni. A spała ... Bardzo długo. Dokładnie nie pamiętam, ale pół roku, rok, parę tygodni. Chociaż co do tego roku/pół to nie jestem pewna, czy to jest możliwe z różnych przyczyn :D

*topic.
nie będe powtarzała wypowiedzi po poprzednikach- a więc, może po prostu źle popatrzyłeś :P
  • 0

#14

adders.
  • Postów: 88
  • Tematów: 12
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

mi wyssało dwie godziny w szkole ale mialem 2 zegarki

elektroniczny na ręce i w telefonie. oba wskazywaly ta sama godzine, w rzeczywistosci znikly 2godziny. do szkoly poszedlem o 15-00 jak juz byl koniec lekcji to wszyscy wyszli ze szkoly 21-00 na zegarku byla 19-00 !! !
  • 0

#15

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Pewnie, że mogłeś przeskoczyć.
Po prostu zapomniałeś w nocy przestawić czas na zimowy.
Jeśli to się działo zeszłej zimy lub dawniej ;-)


Albo ktoś Ci wtedy przestawił bo chciał sobie zrobić jaja.









Albo..stoi za tym "ŻONT" USA.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych