Skocz do zawartości


Zdjęcie

Morze


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Od tygodnia w każdym moim śnie powtarza się motyw morza. Zaczęło się od tego ze byłam w jakimś mieście w trakcie huraganu po czym udałam się nad morze, na plażę obok tego miasta. Morze było normalne, nie za spokojne ale też nie wzburzone (czego mogłabym się spodziewać po pogodzie panującej w okół).
Kolejny sen nastał dzień później - byłam w nim na plaży (morze takie samo jak w poprzednim śnie - nie za spokojne ale też nie wzburzone) i razem z tatą wyławialiśmy z morza kamienie i mimo fal puszczaliśmy "kaczki". W morzu był wówczas czarny autobus z przyciemnianymi szybami który w pewnym momencie zaczął jechać(płynąć?) w naszym kierunku. Odepchnęłam tatę spod kół i sama też odskoczyłam, autobus przejechał pół metra od nas.
Snu z kolejnego dnia nie pamiętam.
Dwa dni po tym przyśniło mi się ,że jestem kimś w rodzaju morskiej wróżki. Byłam niezwykle lekka a wiał wiatr od morza więc pozwoliłam powietrzu zanieść mnie nad ląd gdzie wylądowałam w jakimś sadzie. Przyjemny sen, jakbym leciała (mogłam decydować gdzie chcę wylądować i jak wysoko chcę się wznieść).
Następnego dnia byłam znowu nad morzem z grupą ludzi i wszyscy razem wchodziliśmy do morza i robiliśmy falę (wszystkie fale były normalne, równoległe go brzegu, fala jaką my wywoływaliśmy była zdecydowanie wyższa i ułożona była prostopadle do brzegu) poprzez specjalny sposób pływania.
Wczorajszego snu nie pamiętam a dzisiaj znowu powtórzył mi się motyw morza. Była straszna mgła ale było ciepło. Spotkałam wielu ludzi w moim wieku. Mieli do mnie jakieś ale jednakże nie przejmowałam się nimi - wiedziałam ,że to ja mam rację. Później wszyscy ci ludzie łacznie ze mną weszli do morza i znów zrobiliśmy falę.

Może ktoś pomóc mi w interpretacji tych snów? Czy to ma związek ze studiami jakie właśnie rozpoczynam? (w zeszłą sobotę była inanguracja czy jakkolwiek to się zwie, wiecie, rozpoczęcie roku. Dzisiaj będą pierwsze wykłady.)



#2

2007.
  • Postów: 256
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zdarza się, że pływanie w morzu (ogólnie w wodzie) symbolizuje przebywanie w czasoprzestrzeni (pole energoinformacyjne) np. jak podczas OBE. Podobnie jak ryba pływa w swoim środowisku wodnym - dla niej oczywistym i naturalnym. Ja tak miałem stąd to powiązanie skojarzeniowo-znaczeniowe. Przedstawione w ujęciu symbolicznym, być może, że również archetypowym.

#3

Laspientas.
  • Postów: 74
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Morze może( :P ) oznacza, że czeka cię coś nowego, będziesz musiała wkroczyc do nowego dla ciebie „świata”, albo może to być nowy etap w życiu( właśnie zaczynasz studnia wie może to jest to :P ) a stan w jakim morze się znajduje, czyli mogła, fale itp. Mogą to być twoje własne odczucia na temat tego co cię czeka.
Ale to jest tylko taka moja swobodna interpretacja :)

#4

Vogue.
  • Postów: 34
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Poszukaj w senniku. Ja uważam, że jeśli wciąż śnisz o morzu, może chcesz o czymś zapomnieć? Aby morze porwało do siebie parę problemów? Moja interpretacja (nigdy nie czytałam sennika). Może też kochasz morze, uwielbiasz w nim pływać, i po prostu tak sobie o nim marzysz?

#5

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W sumie wszyscy macie chyba po trochu racji. Zastanawia mnie tylko co oznacza to tworzenie fali ułożonej zupełnie inaczej niż wszystkie pozostałe.

Swoją drogą właśnie wróciłam z pierwszych ...powiedzmy lekcji...na studiach. W suemie nie było tak źle jak się obawiałam, już zabłysłam wiedzom :P . Przynajmniej jeśli chodzi o informatykę i angielski (bo tylko to narazie "przerabialiśmy").



#6

bialek.
  • Postów: 108
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Swoją drogą ciekawe jest, że tak dokładnie zapamiętujesz sny. Ja za skarby nie potrafię opowiedzieć swoich ze szczegółami, jedynie ogólny zarys heh ;)

#7

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak się prowadzi dziennik snów to tak bywa ^^.
A tak naprawdę to ja nie wiem jakim cudem zapamiętuje moje sny tak dokładnie - zapamiętywałam tyle szczegółów nawet zanim jeszcze zaczęłam prowadzić dziennik snów.



#8

Laspientas.
  • Postów: 74
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ta fala ułożona inaczej niż pozostałe to może oznaczac wychodzenie na przeciw problemom albo pozostawanie sobą kiedy wszyscy są "inni" i chcą żebyś się w nich wpasowała. Albo po prostu stawianie czoła przciwnościom losu. :P

#9

optyk.
  • Postów: 167
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Morze-symbol nieskończoności, wielkiej przestrzeni, naszej "maleńkości" względem przyrody i obecności boga.Ja bym to interpretował jako wielką niewiadomą naszego losu.



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych