Skocz do zawartości


Zdjęcie

Budynek WTC 7


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
508 odpowiedzi w tym temacie

#46

Mike.
  • Postów: 259
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

47-piętrowy wieżowiec runął dopiero po południu, o 17.20. Budynek dawno ewakuowano, nikt nie zginął, zainteresowanie mediów było znikome.

Polskie media:
Gazeta Wyborcza napisała:
17.20 - Zawala się kolejny, mniejszy budynek w kompleksie World Trade Center
Onet.pl całkowicie pomija tą informację. Inne źródła milczą o tym wydarzeniu. To całkowita prawda, że o WTC7 było bardzo cicho.

mariush - co do niezależnych śledztw to piszesz troszkę... hmm ...nie do końca tak jak było - napiszę przy tym jak padną wasze argumenty...

Teoria: (może szerzej napiszę za kilka dni)
1) Pozwolono "terrorystom" na uderzenia w WTC - znano szczegóły zaplanowanej operacji...
2) ...więc po ewakuacji WTC7 rozpoczęto "instalację" ładunków
3) o 17.20 wyburzono budynek

Teraz proszę o pytania o godziny pożaru, ewakuacji... układanka się ładnie układa :)

OFFTOP: Eury jeden warn za nic, możesz dać i drugi - dorzuć trzeci i jeszcze czwarty, mam to głęboko, od jakiegoś czasu widzę Twoją niechęć do mojej osoby. Może uda Ci się mnie trochę zniechęcić to maks.
  • 0

#47

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

więc po ewakuacji WTC7 rozpoczęto "instalację" ładunków

A czy ten budynek nie płonął? O ile wiem, w środku panowało niezłe ogniste piekło.

Skoro miał ktoś zadać to pytanie a jestem akurat w pobliżu.... :D
  • 0



#48

Mike.
  • Postów: 259
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Aquila przyjacielu...

Piekiełko to może jest to:

Dołączona grafika

lub to

Dołączona grafika


ale raczej nie to:

Dołączona grafika

czy to

Dołączona grafika


Może mariush zada pytania o godziny... :)
  • 0

#49

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nigdy w życiu nie przeprowadzono niezaleznego śledztwa na temat tego co się działo 9/11...
Takie bajki to my ale nie nam...

Cóż za pewność wypowiedzi! Jednakże "nigdy nie mów nigdy". :D
PO pierwsze nie mówiłem o śledztwach, a o analizach. Wszakże nie każda analiza to śledztwo. Ale mniejsza z tym...

Wiesz, Legalize, w przeciwieństwie do wielu osób, staram się nie szastać stwierdzeniami bez pokrycia.
Wspominałem coś o Chińczykach?
A więc oto Chińczycy:

Poniżej publikacja prezentująca wyniki symulacji kolapsu wież WTC wykonana przez LU Xinzhenga i JIANG Jianjinga z Wydziału Inżynierii Budownictwa Uniwersytetu Tsinghua w Pekinie (bardzo prestiżowa uczelnia, nazywana często "chińskim MIT"):

http://www.luxinzhen...english_WTC.htm

Takich rzeczy w Internecie można znaleźć trochę więcej, starczy tylko głębiej poszperać, a nie tylko na Googlevideo. ;)

Może mariush zada pytania o godziny...

Może tak, a może nie... :)
Jednak wolałbym, abyś najpierw ustosunkował się do pytań zadanych przeze mnie nieco wcześniej. :]
  • 0



#50

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Teraz mariush przytoczy nam raport NIST/FEMA i poprze go własnymi wyliczeniami fizycznymi... ręce opadną, a tak wielu patrzy w Ciebie jak w obrazek... Czas może ten fizyczny mózg wyłączyć, a włączyć swoje własne rozumowanie?

No tak, ale co nam pozostaje w zamian? Analizy amatorskie w swojej amatorskości. Sporządzane przez ludzi, którzy mają jedną, głowną "przypadłość" polegającą na dostepie do sieci. I bez jakiejkolwiek odpowiedzialności (bo i co stracą - jeżeli wyjdzie na to, że się mylą?).
Sprawa WTC7 nawet w Raporcie NIST jest niezwykle skomplikowana i analiza materiałow oraz dyskusja toczy się cały czas. Ciekawe - skoro "oni" chcą nas tak oszukać - to dlaczego bawią się z tym już od 5 lat? Nie łatwiej było podać wyniki razem z analizą WTC? Jaki jest cel w przyznawaniu, że przypadek WTC7 jest aż tak skomplikowany?
  • 0

#51

turrkus.
  • Postów: 851
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja się pytam, dlaczego spora część (ok. 1/4) WTC 7 zawaliła się ok. 8 sekund przed zawaleniem się pozostałej części budowli...?

Przykro mi, ale ok. 1/4 budynku zaczęła się walić ok. 8 sekund przed rozpoczęciem głównej fazy kolapsu. I bardzo ładnie widać to na niektórych ujęciach.


Mariush, a skad takie info wytrzasnoles? Obejrzalem kilka filmikow z zapadajacym sie wtc7, i jedyne co mozna na ich podstawie stwierdzic, to ze czesc srodkowo zaczela sie zapadac jakies 0,5-1 sekundy wczesniej niz reszta budynku. Masz jakis filmik z ta 8sekundowo roznica, bo chetnie bym obejrzal?

A jak te pożary się skończyły widzimy na pierwszym obrazku na górze...

Co do pozarow, to Mike, byly one wieksze niz na tych zdjeciach. Polecam obejrzec:

http://www.youtube.c...k...ted&search=

Co nie zmienia faktu, ze nie jestem przekonany, czy te pozary mogly spowodowac zapadniecie sie wtc7
  • 0

#52

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mariush, a skad takie info wytrzasnoles?Obejrzalem kilka filmikow z zapadajacym sie wtc7, i jedyne co mozna na ich podstawie stwierdzic, to ze czesc srodkowo zaczela sie zapadac jakies 0,5-1 sekundy wczesniej niz reszta budynku. Masz jakis filmik z ta 8sekundowo roznica, bo chetnie bym obejrzal?


Więc po kolei. :)

Poniżej masz widok WTC7 z WTC 2 od strony południowej ściany (obok widać WTC 1). Na czerwono zaznaczono przybudówkę na dachu (tzw. penthouse)

Dołączona grafika


Po zawaleniu się wież WTC górne partie budynku nr 7 specjalnie nie ucierpiały. Dach i interesujący nas penthouse wydają się być niemalże nietknięte.

Dołączona grafika


Ale okazuję się, że to penthouse pierwszy leci w dól i to ostro. Widać to na tym ujęciu od strony północnej ściany. Wszystko to dzieje się na ok. 8 sekund przed zawaleniem reszty budynku:

Dołączona grafika


Tutaj link do całej sekwencji kolapsu: Filmik (kilkanaście sekund)

Czy to ma być kontrolowane wyburzenie? Nie sądzę...

Jak już stwierdziłem, góra budynku raczej nie ucierpiała wskutek kolapsu wież WTC (co szczególnie dobrze widać tutaj), więc przyczyna zawalenia się nadbudówki umiejscowiona była raczej wiele pięter niżej . Sadzę, że poważne uszkodzenia dolnych partii budynku od strony południowej ściany (jest sporo dowodów) w połączeniu z pożarami mają w tym główny udział.

Biorąc to wszystko pod uwagę można tylko żałować, że cała południowa i wschodnia część budynku w czasie kolapsu była pogrążona w dymie i pyle. Podejrzewam, że przez to nie mieliśmy możliwości być świadkami czegoś, co na kontrolowane wyburzenie absolutnie nie wygląda. :)
  • 0



#53

turrkus.
  • Postów: 851
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oo, na ten filmik na youtube ani googlevideo nie natrafilem.

Mam jeszcze takie pytanie:
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Czy kamery byly rozmieszczone w taki sposob?
Dołączona grafika
Na czerwono- kamera z pierwszego gifu, na zolto- z drugiego (punkt odniesienia= "schodkowy", bialy budynek)- bo chce ustalic, co tam sie wali te 8 sekund wczesniej :)
  • 0

#54

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Filmik z walącą się przybudówką jest po prostu tym, co spiskowcy chyba chcieliby przemilczeć. Wyraźnie widać, że wali się tam ostro przed resztą - tak nie wygląda kontroowane wyburzenie. I fakt, sam widziałem zdjęcia na których widać duży ogień w WTC 7.
  • 0



#55

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Szkoda ze nie ma filmiku z drugiej strony budynku, gdy sie zawalal, rozwialoby to wszystkie i wszystkich watpliwosci, choc pewnie przez ten dym i tak wiele bysmy nie ujrzeli.

http://video.google....lled demolition - znalazlem jeszcze jeden filmik, nie wiem czy byl.

http://video.google....lled demolition - a tu ciekawostka, jak wyglada kontrolowane wyburzenie wiezowca.

http://video.google....lled demolition - tutaj niby dwusekundowy dowod na wyburzenie WTC 7, czy jest ktos w stanie stwierdzic czy to sa faktycznie wybuchy ladunkow ? bo w tym gifie co podal turrkus tez to widac, jak sie przyjrzec, wiec to napewno WTC 7. Ale dziwne ze ladunki wybuchaja jeszcze podczas zawalania sie.
  • 0

#56

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

turkkus-> Ta żółta strzałka to raczej tak jak poniżej. A wali się penthouse zaznaczony na niebiesko. :)

Dołączona grafika



Aquila-> Co do pożarów w WTC 7, to są gdzieś nagrania, w których strażacy z WTC 7 mówią o "ogniu do nie opanowania, który wymknął się spod kontroli". :D Jak je znajdę, to nie omieszkam ich tu zaprezentować...
  • 0



#57

Mike.
  • Postów: 259
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ale dziwne ze ladunki wybuchaja jeszcze podczas zawalania sie.

na filmiku który podałeś (wyburzanie wieżowaca) również ładunki wybuchają podczas zawalania sie - nie ma w tym nic dziwnego...

Co do pożarów w WTC 7, to są gdzieś nagrania, w których strażacy z WTC 7 mówią o "ogniu do nie opanowania, który wymknął się spod kontroli".


Są też wypowiedzi świadków mówiące o małych pożarach nie mogących spowodować zawalenia się budynku :D
Są również nagrania gdzie strażacy opowiadają o tajemniczych wybuchach w WTC1 czy 2. Są też nagrania gdzie świadkowie mówią, że na pewno w WTC nie uderzyły samoloty cywilne...
Nie mówię tu o mega spisku tylko podkreślam tu, że nagrań świadków jest dużo gdzie zdań co się wydarzyło jest co nie miara i po części ten początkowy chaos miał wpływ na powstawanie coraz to większej ilości TS :)

Sadzę, że poważne uszkodzenia dolnych partii budynku od strony południowej ściany (jest sporo dowodów) w połączeniu z pożarami mają w tym główny udział.

Ty tak sądzisz, a są ludzie w tym eksperci którzy już tego zdania nie podzielają.

Jaki jest cel w przyznawaniu, że przypadek WTC7 jest aż tak skomplikowany?

A skąd ja mogę wiedzieć? To dobre pytanie, ale nim nie zamkniesz dywagacji - zarówno teroretyków jak i specjalistów.

Dostęp do danych jest przecież bezproblemowy

Niestety nie do wszystkich jest bezprobemowy. Mogę sobie wygrzebać dane budowy wież WTC, samolotów itp. itd. Ciut gorzej z danymi choćby z gruzowiska...

W żadne teorie spiskowe z pewnością nie wierzyli szanowani politycy Thomas H. Kean i Lee H. Hamilton - przewodniczący i współprzewodniczący Komisji 11 Września, ale i oni nie są usatysfakcjonowani postawą rządu. Dwa lata po wydaniu oficjalnego raportu komisji wspólnie napisali szokującą książkę "Without Precedent: The Inside Story of the 9/11 Commission" ("Bez precedensu: Komisja 11 Września od środka").

W umiarkowanych słowach opowiadają w niej o bezustannym zmaganiu się z administracją Busha, o coraz to nowych przeszkodach mających uniemożliwić komisji prowadzenie niezależnego śledztwa. Już sam raport komisji piętnował brak zdecydowanych działań Białego Domu wobec pojawiających się długo przed atakami sygnałów od wywiadu, że podejrzani ludzie planują uprowadzenie samolotów pasażerskich.

Jakoś nikt do tej pory nie wyraził wątpliwości co do oficjalnych i czysto technicznych wyników dochodzeń. Umiesz mi to sensownie wyjaśnić?

Jak to nie?? Ilu to jest specjalistów, expertów, konstruktorów, architektów, chemików, fizyków prezentuje swoje odmienne zdania na różnych konferencjach. Poddają w wątpliwości niektóre fakty związane z upadkiem wież WTC1, 2 czy najbardziej problematycznej WTC7!
Sam na Discovery widziałem program gdzie jakiś koleś nie był w stanie do końca zrozumieć rozmiarów zniszczeń Pentagonu, inny podważał filmik i wybuch, że nie pasuje do Boeinga. Ekspert lotniczy podważał szczątki lotu 93 rozbitego w Pensylwanii!
Ja nie siedzę bezpośrednio w USA, ale widziałem kilka filmików z różnych konferencji gdzie wypowiadali się specjaliści. Chciałbym zobaczyć to na żywo i chciałbym też wiedzieć jakimi autorytetami i ekspertami są Ci fachowcy na konferencjach. Czy to jakiś pan Kazio z łapanki czy faktycznie ktoś z głową na karku. Nam tu z Polski ciężko to ocenić, choć faktycznie żaden wybitny autorytet nie powiedział stanowczo: spisek!

Może to wynik ogólnoświatowej zmowy?

Nie sądzę... Choć w cale tak dużo tych analiz nie przeprowadzono (oprócz USA).

wszystkim sterują "ufole", którym to wg niektórych zostaliśmy sprzedani?

Nie łącz tych rzeczy i nie prowokuj... W tym temacie możesz się naśmiewać ile chcesz, ale to nie wygląda tak zabawnie jak wydaje się wielu osobom. Temat jest odważny i można się z niego ponabijać i to ostro, lecz ja tego nie robię i nie zrobię...

To, że nauki ścisłe są dla Ciebie obce (co kiedyś sam przyznałeś) nie usprawiedliwia ignorowania przez Ciebie uzyskiwanych przez nie wyników. Ale w sumie nie mam się czemu dziwić. Spiskowi teoretycy a la 9/11 liczą na takie osoby jak Ty, które uwierzą we wszystko co zobaczą w ich tandetnych i kipiących socjotechniką "analizach".


Nauki ścisłe ani mnie grzeją, ani ziębią - to że bliżej mi do humanisty niż umysłu ścisłego nie dyskfalifikuje mnie w rozpatrywaniu tego co mogło wydarzyć się 11 września 2001 roku. To dopiero była by katastrofa gdyby tylko umysły ścisłe mogły to "analizować" i "poznawać".
I daleko mi do osoby wierzącej we wszystko co zobaczy w tandetnych i kipiących socjotechniką "analizach". Hmm... często w tych tandetnych analizach znajduje się jakieś ziarenko (zdanie, myśl, zdjęcie, obraz) które wnosi coś nowego do sprawy. I dlatego oglądam i biorę pod uwagę te nawet najbardziej "tandetne". Nikt nie może super autorytatywnie stwierdzić co jest tandetne, a co nie. Aby to zrozumieć podam Ci przykład i zacytuję coś co przeczytałem na innym forum jakiś czas temu:

...mam na myśli tzw. talibów w Klewkach. Kiedy Lepper zaczął o tym mówić bardzo wielu polityków i dziennikarzy uciekało się wtedy do kpin, drwin i szyderstw. Również wielu zwykłych ludzi zrywało boki ze śmiechu. Ale gdy "prestiżowy" "Washingtn Post" i nieco mniej "prestiżowa" telewizja ABC zaczęły mówić o tajnych więzieniach CIA w Polsce i Rumunii; kiedy w tej sprawie wszczęto oficjlalne śledztwa w Radzie Europy i Kongresie USA; kiedy Bush przyznał się, że takie więzienia istniały; kiedy okazało się, że na lotnisko w Szymanach (położone nota bene jakieś 20 km od Klewek) lądowały samoloty CIA z Afganistanu, Maroka i Uzbekistanu; kiedy znikła księga przylotów i odlotów z tego lotnika, to chyba nawet największy sceptyk musi przyznać, że coś było w twierdzeniach Leppera na rzeczy. Teraz już jakoś nie słyszę tych drwin w mediach, a tyle ich się wcześniej nasłuchałem. Gdzie się podziali Ci dziennikarze i politycy, którzy tak się wcześniej wyśmiewali? Ja z tej (i nie tylko tej) historii wyciągnąłem wniosek, że nie należy odrzucać z góry żadnej teorii, a tym bardziej sobie z niej kpić, choćby nie wiem jak niedorzeczna, nieprawdopodobna, absurdalna, "spiskowa" czy straszna się wydawała zrazu.


  • 0

#58

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

na filmiku który podałeś (wyburzanie wieżowaca) również ładunki wybuchają podczas zawalania sie - nie ma w tym nic dziwnego...


A ciekawi mnie co mowia na ten temat eksperci, jak to skomentowali, moze w NIST uda sie cos znalezc, jesli wogole ktos sie pofatygowal zeby sie o to zapytac, moze do nich maila napisze :P
  • 0

#59

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika

Szkoda, że nie ma lepszych zdjęć na których widać uszkodzenia strukturalne..

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Trochę kopci :)

No ale przejdźmy do cytatów (też je widziałem, ale im więcej, tym lepiej ;) )

"They told us to get out of there because they were worried about 7 World Trade Center, which is right behind it, coming down. We were up on the upper floors of the Verizon building looking at it. You could just see the whole bottom corner of the building was gone. We could look right out over to where the Trade Centers were because we were that high up. Looking over the smaller buildings. I just remember it was tremendous, tremendous fires going on. Finally they pulled us out.


Firehouse: When you looked at the south side, how close were you to the base of that side?

Boyle: I was standing right next to the building, probably right next to it.

Firehouse: When you had fire on the 20 floors, was it in one window or many?

Boyle: There was a huge gaping hole and it was scattered throughout there. It was a huge hole. I would say it was probably about a third of it, right in the middle of it.


Fire Dept. COMMANDER saying: "....they were not sure they were going to be able to contain the fire......".


A laymen officer the fireman was standing next to said, "that building doesn’t look straight." He then says "It didn’t look right".


The reporter says “This is it” as if they are waiting for the collapse. Then the other reporter says “What we’ve been fearing all afternoon has finally happened.” Why did they fear a controlled demolition? If it was a secret demolition for money why did the media know about it ahead of time?


  • 0



#60

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

OFFTOP: Eury jeden warn za nic, możesz dać i drugi - dorzuć trzeci i jeszcze czwarty, mam to głęboko, od jakiegoś czasu widzę Twoją niechęć do mojej osoby. Może uda Ci się mnie trochę zniechęcić to maks.


nie ma bezpodstawnych warnów, a w tym momencie poszedłem Ci na rękę dając też trochę swobody kontrargumentującym w tym wątku. Jeśli uważasz, że pierwszy warn za obrazę jest bezpodstawny możesz złożyć zażalenie tylko nie wiem kto je rozpatrzy. Jestem obiektywny, a przynajmniej muszę być.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych