Skocz do zawartości


Zdjęcie

Koniec świata przed biblijnym potopem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1

NHolokaust.
  • Postów: 653
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Źle się zaczęło dziać, bomimo że wszystko, czego [ludzie] potrzebowali, było w zasięgu ich ręki, oni chcieli wciąż więcej i więcej...Zaczęłi kłócić się i walczyć ze sobą; pomiędzy osadami zaczęły wybuchać wojny. Wciąż w każdej osadzie żyło kilkoro ludzi, którzy śpiewali pieśni stworzenia, ale niegodziwi śmiali się z nich i szydzili. Aż w końcu mogli śpiewać jedynie w głębi serca. Mimo to Sótukknang [Pan Wszechświata] ...objawił się im.
"Kobieta Pająk mówi mi, że nić waszego żywota dobiega końca na tym świecie - powiedział. - Zdecydowałem, że musimy z tym coś zrobić. Zniszczmy ten Drugi Świat, jak tylko ludzie, którzy przechowują w sercach pieśni Stworzenia, znajdą się w bezpiecznym miejscu".
I ponownie jak w Pierwszym Świecie Sótukknang wezwał Ludzi Mrówki, aby otworzyli podziemia dla wybranych. Gdy ci byli już bezpieczni pod ziemią ,Sótukknang rozkazał Bliźniakom Pögánghoya i Palöngawhoya, aby porzucili swoje posterunki na północnym i południowym końcu osi świata, gdzie pilnowali, by Ziemia kręciła się, jak należy.
Gdy tylko opuścili swoje posterunki, świat pozbawiony kontroli stracił równowagę, zawirował szaleńczo i przekoziołkował dwa razy. Góry zapadły się w morza z wielkim pluskiem, morza i jeziora rozlały się na lądy, a świat wirujący w zimnej, pozbawionej życia przestrzeni został skuty lodem.
Tak nastąpił koniec Tokpa, Drugiego Świata.

Oswald "Biały Niedźwiedź" Fredericks, z Księgi Indian Hopi Franka Watersa

Zgodnie z legendą Indian Hopi koniec świata na Ziemi nastąpił już trzy razy. Na długo przed Arką Noego i biblijnym czworokątnym światem Indianie prehistorycznej Ameryki Północnej wiedzieli, że Ziemia jest okrągła. Lód zniszczył świat przed arką Noego. potop zniszczył świat Indian Hopi współczesnych Noemu. Dzisiejsi szamani Hopi twierdzą, że ogień będzie siłą, która zniszczy obecny świat - dużo wcześniej, niż ktokolwiek się tego spodziewa.
Czy nie dostrzegacie w tym tekście analogii do przebiegunowania planety i konsekwencji z tym powiązanych?
  • 0



#2

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nom dzisiaj też tak jest, ślepcy szydzą, a czasu coraz mniej :boom:

Wiele wskazuje na to, że historie potoczą się analogicznie.. "Mamy obraz tego: Źle się zaczęło dziać, bomimo że wszystko, czego [ludzie] potrzebowali, było w zasięgu ich ręki, oni chcieli wciąż więcej i więcej...Zaczęłi kłócić się i walczyć ze sobą; pomiędzy osadami zaczęły wybuchać wojny. Wciąż w każdej osadzie żyło kilkoro ludzi, którzy śpiewali pieśni stworzenia, ale niegodziwi śmiali się z nich i szydzili."
W dalszym tekscie nawet jest wskazówka dająca nadzieję... Myślę, że i my możemy liczyć na pomoc. To może być sąd ostateczny naszej ery...
Ja odkąd tylko zostałem obdarzony rozumem przeczuwałem, że za życia mego nadejdą zmiany... Ale jakie to bedą zmiany??
  • 0

#3

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

hehe ten tekst okresla dokladnie sytuacje w jakiej znajduja sie ludzie teraz :>

dobrze wiedziec ze cos uratuje "wybranych"
  • 0



#4 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

najgorsze jest to ze garstka ludzi ktorzy maja swiadomosc zagrozenia bedzie starala sie zmienic na lepsze pod wplywem w duzej mierze strachu...to chyba nie dobrze co? tak sumujac to wszystko dochodze do wniosku ze zostanie nas doslownie garstka
  • 0

#5

NHolokaust.
  • Postów: 653
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Mam Ci rzucić parę cytatów odnośnie tego, że zostanie nas raptem 1/3 ?
  • 0



#6 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

rozne cytaty to i ja sam znajdywalem...ale po roznych rozmysleniach moich sam rowniez dochodze do roznych wnioskow...takich jak powyzej
  • 0

#7

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sama prawda, zgadzam sie z przedmowcami, wiadomo co rzadzi teraz swiatem... pytanie tylko jakie sa szanse na "nasze" przetrwanie i kto tak naprawde bedzie wybrany (uratowany)
  • 0



#8

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

ja osobiście wątpie, żebym był wybrany do uratownia :P , bo i niby dlaczego... chyba lepiej jednak w jaki kolwiek sposób się zabezpieczyć, bo nikt nie może czuć się pewnie...
  • 0



#9 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

moim zdaniem przezyja CI co zbudowali dla garstki ludzi wyksztalconych i znaczacych dla swiata a reszta bedzie zdana sama na siebie..tak wiec jesli nas nie zabije zaglada to sami sie powybijami z glodu i z braku dachu nad glowa
  • 0

#10

NHolokaust.
  • Postów: 653
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nobody knows.
Mam jedynie nadzieję, że "czarne wizje" proroków sprawdzą się w jak najmniejszym procencie, zaś te dotyczące lepszego jutra odnajdą swe odzwierciedlenie w rzeczywistości.
  • 0



#11

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

ahh te slepe marzenia :P

w sumie moze i tak byc, nikt nie wie tego na pewno
  • 0



#12 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

chcialbym przejsc na 4 gestosc niz patrzec jak mi dom zalewa :-/
  • 0

#13

NHolokaust.
  • Postów: 653
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Bierz się lepiej za medytację [wkrótce tekst o tym, dlaczego] zamiast się martwić przyziemnymi sprawami.
  • 0



#14 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Bierz się lepiej za medytację [wkrótce tekst o tym, dlaczego] zamiast się martwić przyziemnymi sprawami.


chetnie przeczytam ten teks...ale zeby zaczac medytacje musze miec konkretne wskazowki...nie chcialbym zabranc w sposob ktory moglby mi zaszkodzic
  • 0

#15

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

ogolnie rozwijaj duchowosc :P

widzisz ja zaczalem i mi jakos tam idzie, a mozna powiedziec ze medytuje prawie caly czas
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych