Skocz do zawartości


Zdjęcie

Moja obserwacja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1

Ciszu.
  • Postów: 211
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nigdy nie przełamałem się aby napisać o tym temat, bo do tego co widziałem zawsze raczej podchodziłem sceptycznie. Miejsce zdarzenia zdarzyło się w moim starym miejscu zamieszkania - Gliwicach.
Pewnego dnia ( z tego co pamiętam był to już grudzień ) wracaliśmy całą rodzinką od babci z Katowic. Była już ciemna noc - godzina 22.00-23.00 Podjeżdżając pod dom ( w centrum miasta ) wysiadłem by jak zwykle otworzyć bramę do podwórka. I wtedy to zjawisko miało miejsce. ( Będę go opisywał językiem prostym, bo na takowych zjawiskach szczerze mówiąc się nie znam ;) ). A więc do rzeczy. Wysiadając i otwierając bramę niebo zrobiło się czerwono-pomarańczowe (!) dosłownie mówiąc "zapaliło się ", ogólnie zrobiło się jasno, elektryczność na całej ulicy natomiast padła - światła zgasły, i z tego co mówili rodzice radio też. Całe zjawisko trwało 3-5 sekund. Następnie wszystko wróciło do normy. Zjawisko obserwowała cała moja rodzina, a także kilka moich znajomych mieszkających na różnych końcach miasta. Żadnych obiektów latających nie widziałem, jednak kieruje do zaznajomionej z tematem części użytkowników pytania - Co to mogło być za zjawisko ? Czy mogło to być coś związanego z NOL ?

A więc w skrócie :

- Ciemne niebo zmienia kolor na czerwono-pomarańczowy, robi się jasno
- Elektryczność pada, zakłócenia radiowe
- Zjawisko trwa 3-5 sekund, po czym wszystko wraca do normy
- Obserwowało to więcej niż jedna osoba.
  • 0

#2

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Może coś takiego ?


Dołączona grafika



LINK
  • 0



#3

Ciszu.
  • Postów: 211
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tak , kolorystycznie się zgadza :) Zorzę polarną brałem na początku pod uwagę , ale : 3 sekundowa zorza polarna ?
  • 0

#4

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Być może kiedyś słyszałem opowieści mojej ciotki ( w górach !! )
Zorza trwała kilkanaście sekund a historie z prądem to ponoć norma.
Pewności nie będziemy mieć :cafe:
  • 0



#5

Ciszu.
  • Postów: 211
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ok. Dzięki za pomoc.
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych